Svatyně zla

Sacrament - Sväté tajomstvo

Horor / Thriller

USA, 2013, 99 min

• bourec

Ten dejchavičnej dědek,voblečenej jak Honza Pláteník z Okresu na severu mě neskutečně sral po celej film,a stejně tak nemůžu vystát toho,co dal do popisku týhle kokotiny slovu horor.Jen na začátku to mělo jakouž takous atmošku,ale jak se to začlo hroutit,tak se zhroutil i samotnej film.Znám ještě jednoho Westa,taky rejža,ale ty Tii ,si proti němu píčus a ňouma.20%.(14.12.2014)

Od poloviny stopáže začne film pomalu ale jistě ztrácet tak pracně a dlouho budované napětí a naprosto promrhá veškerou zvědavost v divákovi, která ho do té doby nutí na film soustředěně zírat. A natočit found-footage film a tvrdit o něm, že jde o reálně natočený materiál je už poměrně trapný klišé. EDIT : Poslední větu beru zpět a zvyšuji hodnocení o hvězdičku. Film se opravdu opírá o skutečné události. Po shlédnutí filmu doporučuji přečíst si něco (třeba na wiki) o Jimu Jonesovi.(17.5.2014)

• Havaj8

Výhodou je, že od doby ,,zakoupení'' uběhl nákej pátek, takže sem ani nevěděl na co jdu koukat a i když začátek nebyl nějakej přesvědčivej, tak sem doufal v slušný průměrný ff psycho minimálně. No nestalo se tak, i když zdlouhavej úvod, tak přece jenom dejme tomu, že to něco do sebe mělo, ale kdyby se to třeba zvrhlo v zombie apokalypsu nebo něco cool, tak by to potrvdilo to 40 minutový očekávání, ale to co přišlo, byl pro mě průser. Nebo kdyby to ten konec mělo nějak důkladně promyšlenej, ale takle rychlý vyústění situace, naprosto za hranicema mýho chápání, co tím zamýšleli. Nechápu hodnocení těch největších horor fandů.(4.11.2014)

zaujímavý film... Máme tu opäť možnosť sledovať "amatérskych" filmárov v akcii, ktorí sa vydajú do malebnej dedinky plnej božích ovečiek a Pána Otca, ktorý ich vedie za pomoci božieho slova úskaliami života mimo skazenej civilizácie. Problém nastane, keď tí hnusní a zlí filmári odchádzajú a Pán Otec si uvedomí, že by tým mohli ohroziť jeho ideu o svete, kde on sám vládne žijúcim zombíkom bez slobodnej vôle. Tak tento fotrík namieša svojmu košiaru kokteil z cyankálií a bez veľkého úsilia svojich zverencov zmanipuluje vypiť to. Do toho tam vystupuje aj pár opíc s kalašnikovmi, ktoré sa postarajú o zvyšok tupcov, ktorým sa v hodine dvanástej rozsvietilo. Mne sa ten film páčil z toho dôvodu, pretože je realistický (sere pes na iracionalitu postáv) a niečo podobné (vlastne skoro totožné - Jim Jones pozdravuje) sa už v amerických dejinách skutočne stalo. Je vždy milé vidieť, keď sa degenerovaní ľudia rozhodnú uľahčiť sociálnemu darwinizmu cestu a zlepšiť už tak preplnenej planéte život.(7.5.2014)

Pro mě byl Sacrament po dlouhé době opět kvalitní film točený tímto stylem (mám na rameni kameru, občas mi upadne, když po mě střílejí, ale za každé situace ji prostě nedám z ruky!), nejvíce mrazivé bylo asi to, že si člověk uvědomí, jak snadno se lidi nechají zmanipulovat a zabřednou do demagogie.. Když tři poslové médii dorazí do osady svorně se milujících a úsměvů plných dětí jednoho Otce, chvíli si počkáme na rozjezd, ale pak už to jde ráz na ráz, rána za ranou, a pár momentů vás, otrlé a na téměř vše zvyklé diváky, dokonce zaskočí.(20.6.2014)

• - Film čerpá zo skutočných udalostí a to konkrétne Jonestownského masakru z novembra roku 1978. Vtedy spáchalo hromadnú samovraždu cez 900 ľudí, členov sekty "Peoples Temple", pod taktovkou vodcu Jamesa "Jima" Warrena Jonesa. (Stefan Deryck)

• - Spoiler: K filmu bol nakrútený aj alternatívny koniec v ktorom nebol pilot vrtuľníku zastrelený, ale akonáhle sa vrtuľník dostal do výšky, pilot vyhlásil: "Musíme počúvať rozkazy Otca" a následne s ním havaroval. Všetci na palube zahynuli. (Stefan Deryck)

• - Film se natáčel v Savannahu v Georgii. (rafix)