Dobrodružný

Velká Británie, 1967, 99 min

Lorenzo Semple Jr.

John Kohn

Max Benedict

Bláznivá ptákovina z nepříliš promyšlenou zápletkou. Původní dabing z šedesátých let s Cupákem a Švormovou musí být pecka, je ale nejspíš nedostupný. Viděno v novém dabingu CET 21 s Krbovou a Soukupem v hlavních rolích. Film, o kterém si budete pamatovat sotva to, že se tam pár lidí přetahuje o nějaký drahocenný šperk a každý každýho podráží. Konec vyloženě šitý horkou jehlou.(13.8.2012)

• majo25

Mladá pipka sa zapletie do špionážnych hier, v ktorej si jednotlivé strany prehadzujú loptičku. Neustále sa klame a zavádza a v podstate sa nič neberie príliš vážne. S takto komediálnym podtónom, ktorý sa tiahne naprieč celým dejom nemá film žiadne vzrúšo, žiadne napätie, či aspoň náznak nejakej atmosféry. Dostaví sa aj nechcene zábavná scéna - v koride, kde hl. postava uteká pred býkom. Dobre nepôsobí ani príliš veľa zvratov v závere filmu. Na zvodnú Welchovú sa nepozerá zle, ale to je príliš málo.(16.1.2018)

mlada a krasna - Raquel Welch - v najlepsich rokoch predviedla v tomto filme svoju krasnu tvaricku a postavu v bikinach - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HHxYiuvivLc + http://www.ovguide.com/fathom-9202a8c04000641f800000000aa2bb17(5.10.2012)

1. Raquel v červeném tričku z úvodní poloerotické scény balení padáku, 2. Raquel v červenožlutých šatech ze člunu, 3. Raquel v zelené košilce pod kterou má jen zelené bikiny, 4. Raquel v červených šatech utíká před býkem, 5. Raquel v bleděmodrých šatech v kavárně ve městě. Našlo by se i víc důvodů, než těchto pět, proč se podívat na Fathom. Všechny jsou na stejné brdo, a všechny stojí za to.(27.7.2013)

Fathom je film, ve kterém se "děje cosi bláznivého“ kolem jakéhosi artefaktu - ukradené čínské sošky. Ve skutečnosti jde o ne-zcela-sofistikovaný biják, jehož hlavní náplní jsou "artefakty“ Raqel Welchové. Ty jí jednak nikdo nevezme, protože je má stále při sobě… a druhak.jimi umí zaplnit všechny bezradné dějové okamžiky. Zbytek filmu – jestli tam snad někdo běhá nebo něco povídá – ten nám může být ukradený stejně jako zmíněná soška. Důležitý je především hypnotický prostor, který vyplňuje hlavní hrdinka sou živočišnou tělesností. Ano, objektivně řečeno: film je to otřesný, a tři hvězdičky si nezaslouží. Nezaslouží!(5.9.2009)

• Raquel Welch