7 gwanggu

V Sektoru 7, v podmořském ropném nalezišti, které se nachází jižně od ostrova Jeju, pracuje Hae-jun jako správce technického vybavení ropné lodi jménem Eclipse. Kapitán Eclipse Jeong-man je bývalý kolega Hae-junina otce. Jeho prací je mimo jiné i výcvik nováčků. Po 3 týdnech příprav vezme Hae-jun nového pracovníka pod vodu. Nováčkovi však selže výstroj a utopí se. Krátce poté začnou jeden po druhém umírat další členové posádky a jejich těla jsou nepochopitelně zohavena. Několik málo přeživších zjistí, že vraždy nejsou dílem člověka. Jakési záhadné stvoření infiltrovalo loď skrz vrtné trubky a začalo lovit posádku. Pro Hae-jun a její kolegy boj o život právě začíná. (balone)

AlistairMir

No co naplat mít to lepší atmosféru dám 4* avšak potenciál nebyl úplně naplněn. Ale i tak velmi v pohodě koukatelný filmek hlavní hrdinka je sakra sexy a příšera dle mého nevypadá tak příšerně jak tu hodně lidí píše ale naopak je celkem k světu. Každopádně film vás poučí že dělat na vrtné plošině není žádnej med a když zrovna nezávodíte na motorkách nebo si navzájem neukazujete jizvy (že by pocta Čelistem? ) tak musíte makat jako barevní. Což korejci splňují do puntíku. Máme tu blbouna, dvě kočky, cool chlápka, dva kaptíky kdy jeden vám přijde fajn a druhej nefajn a dva šílence co bez sebe nedaj ránu. Tuto skupinu doplňuje doktůrek a nováček a víte vy co? Moc k nim netíhněte...skoro všichni zařvou jelikož příšera je žravá a navíc asi nesmrtelná. Fakt to co vydržela bylo neuvěřitelné ale buhužel spíš k smíchu než k obdivu avšak její skákání z moře na ropnou plošinu ukazuje že měla fakt dobrou fyzičku...ale znáte to...stačí jeden vrták a vše je jinak. Doporučuje 7 vrtáků z 10. ()

fmash

Přemýšlím, co bych na tomhle filmu vyzdvihl, protože zoufalí jsou herci, zoufalý je příběh, zoufalé jsou dialogy atd., ale ze všeho nejzoufalejší je scénář, který muselo psát aspoň deset lidí, přičemž si žádný z nich nepřečetl kousky svých kolegů. Takže jediná rozumná pochvala je za tu podivnou příšerku, jejíž projevy existence nicméně postrádaly veškerou logiku a byly, jak jinak, zoufalé. Někdo mi říkal, že je to nejdražší jihokorejský film. No toto... (Neodpustím si dodat, že jsem film viděl s opravdu, ale opravdu zoufalými toprovými titulky.) ½. ()

kohaku odpad!

Závody motorek, lidi se zapalovači, doktorka, která tajně vykrmuje monstrum a mnoho dalších inteligentních lahůdek - to vše na ropné plošině. Ne, opravdu se nejedná o návrat Petera Jacksona ke svým kořenům, ale o pravděpodobně nejhorší film všech dob. Tahle plejáda nesnesitelně blbých postav a špatných herců v kombinaci s retardovaným scénářem, kopou směšných efektů a patosem v mých očích překonala korejskou sračku s názvem Národní reprezentace. A to už je co říct. ()

Rodriguez

Asiaté super, příšera super, příběh super....ale ty některé nesmyslné pasáže hrozně kazí celkový dojem při sledování snímku! Škoda, jinak jsem se bavil. 55% ()

Prometheus69

Dobrá příšerka.. něco jako zmutovaný mořský ďas skřížený z ještěrkou... ale jinak nic moc. Lidi se tam hrozně bojí umírat... je to hrozně natahovaný až běda... Teprve až ve finále se to konečně rozjede... Zejména pak za vrták a potvůrku 2 hvězdy aspoň dám. :) Nevhodné pro lidi nechápající východní kulturu... zejména pak filmovou. Oni jsou prostě tak strašně dobří herci až neuvěřitelně a křečovitě přehrávají... Ale zase za to nedostávají tolik jako za oceánem.. Pak se nedivte toho výsledku. ()

Curlyman

Strašná sprostosť, ale fakt. Monster nie je absolútne strašidelný, scenár je blbý, postavy hlúpe a celý film som rozmýšlal akurát nad tým, kedy sa skončí, pretože 100 minút je na niečo takéto smrteľne dlhých. Škoda, pretože trailer vyzeral celkom fajn a po dlhšom čase som sa tešil na niečo nové s Ji-won Ha, ktorá je fakt sexy aj v monterkách. Akurát by ma zaujímalo, či ropné plošiny skutočne majú tlačítko na autodeštrukciu. ()

zolo23

Stále čakám na dobrý "animal exploation" sci-fi horor a bohužiaľ budem čakať stále. 7 Sektor neponúka nič zaujímavé, nové čo by ma aspoň trochu uspokojilo. Film mi pripadá viac smiešny ako napínavý a môžu za to hlavne kórejský herci, ktorý sa do filmu vžili asi viac ako mali. Tá príšera, alebo čo to bolo za hybrid mi pripomínala skôr moje 2 týždňové hovno. Vizuálne efekty celkom fajn, ale čo z toho keď sa počas celej doby pozeráte na spomalené zábery utekajúcich robotníkov, ktoré "hovno" masakruje jednoduchým nezaujímavým spôsobom. A ani neviem či to bolo z pomsty a či ich vôbec požierala. Lenže keď to má "hovno" napísané v scenári čo má chudák robiť nie?...2 hviezdy dávam len z nostalgie a pocte tých "podmorských" sci-fi hororov 80 -tych rokov na ktorých som sa bavil ako malý chlapec. ()

Šakalík

Nebýt té první – vysloveně trapné – půlhodiny, šel by tenhle béčkový monster-horor hodnotit i daleko lépe. Ve své druhé polovině je to dokonce velmi koukatelné, i když ve finále zbytečně natahované a co se týče příběhu, je film zcela bez nápadu. Samotná digitální bestie sice strach nenahání, ale zajímavě koncipované režii, která se snaží z omezeného rozpočtu vytřískat maximum, se daří diváka zaujmout po většinu filmu. A to i díky četnému použití zpomalených záběrů, které jinak bezduchou naháněnou s olejovou příšerou obohacují o zajímavé vizuální prvky. Škoda že to režisér neusekl o něco dříve, pač to, jak příšera neustále umírá a zase ožívá, už ke konci vyloženě nudí, i když její finální souboj s obří vrtačkou je opravdu parádní. :-) Jako nenáročná oddechovka tenhle film poslouží, ale nic hlubšího od toho v žádném případě nečekejte. Každopádně to je MNOHEM lepší než obsahově podobný The Rig. ()

iXtr3m3

Kórejská variácia na Thing a Aliena. Nič viac, nič menej. Solídne natočené za tých pár korún, čo to stálo. Dobré prostredie, len tie vtipné pasáže tam byť nemuseli, bolo by to súdržnejšie. Inak fajn. Videné znovu po skoro siedmych rokoch a stále pozerateľné. ()

Wancohoff

mam slabost pre monster horory, ( posledne je ich fakt malo) asi preto ze som vyrastal na hororoch 80-90-tych rokov.a tu som si monstrum uzil viac ako dost. ()

cskomando

Poměrně dobře udělaná grafická potvůrka, ale chtělo to trošku více té brutality ta tu bohužel chybí. Snad ani není co vyčíst tomuhle filmu z Jižní Koreje, věci mají určitý děj a časem vše vyjde na povrch samozřejmě i s monstrem plné akce a napětí jak to vlastně všechno dopadne. ()

pilarius

Ani nemám chuť sem psát něco vlastního. V podstatě souhlasím ve všem s komentářem uživatele fmash (navíc jsem to taky viděl pouze s příšernými anglickými titulky), jen si dovolím lehce oponovat u hereckých výkonů, které mi v rámci tak špatného scénáře přišly minimálně u hlavních postav velmi dobré. Pokud přidám na žánr poměrně originální prostředí a hudbu, která se mi velmi líbila, tak to nakonec zase tak strašné nebylo. ()

gauron666

Vcelku kvalitní béčková zábava, kdo má rád tento žánr neměl by si ho nechat ujít. I já se přiznám, čekal jsem víc, ale zklamán jsem rozhodně nebyl, i když ty CGI prvky které jsou dnes skoro v každém filmu mě už lezou na nervy, prostě není nad kvalitní loutkařskou práci. Herecky je to takový průměr, ani pan herec Sung-kee Ahn tu nějak nezáří. Ale naštestí je tu Ha Ji Won ta je tady neskutečně sexy. Takže když už nic jiného, tak to kvůli ní za zhlédnutí stojí. PS: Právě Ha Ji Won by si nějaký kvalitní akčnák rozhodně zasloužila. Protože jako akční hrdinka je naprosto perfektní. ()

Al44...

Příšera se vizuálně celkem povedla - film tak trochu připomíná film Propast - nulový děj, nesmyslné dialogy, naprosto nelogické a hloupé chování postav - některé scény jsou natočené jenom na efekt a ve filmu tohoto žánru nemají co dělat - nulová atmosféra - film je téměř bez krve a bez napětí - vyhozené peníze. ()

ptsd

Nečtete komentáře a podívejte se. Odsuzovat jen proto že film nemá xx milionový rozpočet a nenatočili ho Američani se nehodí. Až na pomalý rozjezd je to fajn podívaná na podobné možná i lepší úrovni jak některé Béčkové filmy americké produkce. ()

Xeno.morpH

Technicky slušně zvládnuté, exteriéry i interiéry na úrovni, CGI,slušná kamera...ALE...Zcela dementní scénář(což by se u těchto filmů dá přežít) , příšerná režie, naprosto příšerně přehrávající herci (což už se přežít nedá). Skutečně tak katastrofálně zahraný film na jedné straně a relativně dobře technicky zvládnutý, to se hned tak nevidí. Hereckým výkonům se dalo leda chechtat, natahovaný konec pak předčil i ty nejhorší očekávání. Jedna hvězdička je skutečně jen za tu technickou stránku, protože film samotný je odpad . ()

Sykon

Snaha byla, ale u mě tenhle snímek nepochodí. Děj je vcelku o ničem, "komediální" složka mě nudila a ta "dramatická" snad ještě víc. Navíc ty počítačové efekty bych ještě před pěti lety považoval za zastaralé ale ucházející, dnes už bohužel ne - obzvlášť u takhle ambiciózního snímku. A vážně by mě zajímalo, která těžební společnost povoluje svým zaměstnancům závodit na ropné plošině na motorkách... ()