Krásná Helena (TV film)

Československo, 1973, 86 min

Milan Macků

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Náhodný objev, čiré potěšení. Co slovo, to perla. Co árie, to záchvat smíchu. Krásná Helena je schopna donutit k přečtení řeckých bájí a pověstí i toho nejzarputilejšího odpůrce literatury.(22.10.2018)

Tak u tohoto kousku jsem jsem se ohromě bavil, zvláště jak Lubomír Lipský předváděl krále Menelaa!!!(31.7.2017)

Vím, že to bude vypadat dost divně, ale já mám tuhle stařešinu (kterou mám stále ještě nahranou na stařičké VHS-ce) doopravdy rád. Je to totiž neočekávaně skutečně veliká prča. Ony se asi jedině takhle dají Offenbachovy, a ostatně i další operety, inscenovat: a sice zcela nepokrytě srandovně. On to tak nejspíš sám Offenbach i zamýšlel. No a řekněte, vás by snad nerozesmál král Meneláos, představovaný Lubomírem Lipským, král Agamemnón jako Miroslav Homola, buď Kastor, nebo Polux (teď si nevzpomínám, který přesně) v podání Miloše Nesvatby a nakonec rychlonohý posel bohů Hermés, přijíždějící na koloběžce... Téměř čistý Monty-Python, vážení a to u nás, v samém středu zuřící normalizace!(14.10.2016)