Love

Někdy to slovo znamená lásku, někdy peníze. Ale nikdy ne obojí najednou. Bratislavští kamarádi Maťo a Tomáš si velmi dobře vydělávají kradením a vykrádáním aut. Bydlí spolu a nemají prakticky žádné starosti, neboť pohyb za hranicí zákona je pro ně přirozeným způsobem existence. Jenže ten dostane první trhliny, když se Maťo zamiluje do půvabné studentky Veroniky a začne vážně pomýšlet na konec zločinecké kariéry. Jako svou poslední společnou akci vykradou mladíci benzinovou pumpu. Jenže akce neproběhne zdaleka tak hladce, jak by měla. Pro Maťa to znamená definitivní vystřízlivění… (Česká televize)

Lestatova

Dialógy trochu prázdne, ovšem nie tie vulgárne, pardón prosím, ale na tých som sa chlámala ako divá! A ešte ma veľmi bavili počiny "tej tretej z internátnej izby" ktorej meno som ani nezachytila. (Okrem nej) snaha vykresliť postavy, dojemnú pointu či city trochu nevyšla,no aj tak je to prekvapujúci filmársky produkt našej zeme, podtrhnutý výbornou hudbou. ()

dave91

První minuty mně připadaly jako kopie stupidních béčkových amerických filmů.Pak to začalo mít grády.S neustálým balancováním mezi dobrem a zlem jsem byl hned na straně zákona a pořádku,hned na straně možného napravení mladíka sklouznuvšího na stranu kriminality. Normálně bych dal 4*,ale vzhledem k tomu,že se jedná o slovenské dílo,překvapivě dobré,dávám 5*. ()

psychokiller

Jednoznačně nejlepší slovenský film, který jsem viděl. Dlouho jsem ho nemohl sehnat, nakonec se však podařilo. Perfektně poukazuje na to, jaká je dnešní doba prolezlá zločinem. Herecké výkony na jedničku, příběh naprosto super. Všem mohu vřele doporučit. 100% (napínavé, až do samotného konce, do tohoto příběhu se dokáže ponořit každý!) ()

zuzadamoby

Naozaj ma prekvapil chytlavý záver, hudba dychberúca na česko-slovenské pomery niečo nové a nestáva sa mi pri našich filmoch že, ma vtiahnu do deja a a spolu somnou celá kinosála čaká ako to dopadne. 3 a pól hviezdičky ,ale za vtipnú scénu na balkóne internátov ( v ktorej som mimochodom hral :)))))) pridávam pól hviezdičky :) Kubo, Lukáš a spol. well done . ()

Crosby

Nemyslím si, že teraz budete so mnou podaktorí súhlasiť, ale my nevieme natočiť poriadny film... Veď návštevnosť v slovenských kinách ma usvedčila iba o tom, že hlavne tá "najmúdrejšia" vrstva na Slovensku žijúca v našej metropole bude donekonečna vystrkovať rožky, ´akí my sme geniálni´...kasy v kinách v takýchto prípadoch plní ľudská blbosť a nie režisérsky, či snáď scenáristický um. Mládež je vypatlaná z vysokých škôl, Facebooku, internátoch a hip hopových vzoroch a možno práve preto sa ,,drsný film z ulice" tak páči. Jediný klad filmu spočíva v Kristínkinom poprsí, ktoré sa muselo páčiť každému.... Herecké výkony, nuž, nebavme sa radšej o výkonoch, pretože som skutočne nespozoroval, že by tam niekto podal kvalitný výkon... Mladší herci ,katastrofa, tie dialógy boli tak neskutočne biedne, a akoby naschvál natlačené už aj tak do veľmi patetického, diletantského scenára.... Stále čakám(e) na ten prvý, ozaj kvalitný tím, ktorý to ukáže, ako sa to má robiť, zatiaľ to čakanie mi príde, ako by sme čakali na Gogota ()

MATG

Rozhodol som sa písať rozsiahly komentár no v polovici som sa zasekol, zmazal a napíšem sem v skratke čo si myslím. Je to absolútny sračka a to nepreháňam. Škrupina privilegovaných natočila americký film po Slovensky s deťmi a nazval ho "pravdivou drámou zo súčastnosti". Absurdné a keď chcete minúť skoro 5 eur na tento šunt radšej navštívte divadlo alebo galériu či kúpte si radšej schardone. ()

jamesiq

Neocakaval som od tohto filmu vela po nie zlom Bratislavafilme ale bol som celkom milo prekvapeny. Az na tie logicke chyby ma film potesil. ()

pott

Na slovenske pomery vyborny pocin. Pribeh za 3, Svarinska ako obrazok, Gogal by mohol rovno dostat cenu narodneho umelca a Nemtuda... kludne by ho mohol nahradit hocijaky Jozko z ulice a ani by som si to nevsimol. Za odvahu a sikovnost slovenskych tvorcov 4 hviezdy. Tesim sa na Love 2. ()

Firebolt

Presne ako je veta vo filme "Chcela by som ťa nenávidieť", tak aj ja by som "Chcel dať tomuto filmu viac ako tri hviezdičky". Skutočne by som chcel. Ale nejde to. Bohužiaľ. A dôvody? Tak predovšetkým to, že sa jedná o klasický slovenský film. Teda sú tam obrovské náhody a neskutočne veľké diery v scenári. To sa jednoducho nedá prehryznúť. A ten koniec...Pripadal som si ako na nejakom lacnom Disney filme. No na druhú stranu, tento koniec dal nádej všetkým tým párom, ktoré na tom boli v kine a som si istý, že dal nádej každému kto má "lóve". A keď som už pri tých pozitívnych veciach, musím vyzdvihnúť hercov. Všetci tu hrali doslova ako o život a dokonca aj Tina, ktorá tu nemala čo robiť, sa snažila. Toto ma skutočne uchvátilo. No uchvátila ma ešte jedna vec. Hudba. Tá bola jednoducho geniálna. Lukáš Kobela sa týmto soundtrackom skutočne prekonal a dovolím si povedať, že keby bol tento film bez hudby, tak by to bol čistý odpad. Podtrhnuté a sčítané, je to priemer. Na Slovenské pomery je to geniálne, no na všeobecné pomery to je len priemerný film, ktorý však zanechá akúsi čudnú stopu na srdci.... ()

Draginja

I keď mala úloha ale dobré zahraná a nemôžem ho nespomenúť - náš milovaný "tanečník" Viktor. dialógy... no myslela som že vyskočím z kože klišé, klišé, klišé, klišé................. Bavilo ma to asi prvých 15 min lúbila sa mi kamera asi tiež prvých 15 min. a konečná scéna bola ťažká pi....na! milión chyb no proste koniec. Pripadá mi to ako troj hodinový film neopatrne strihnutý ()

igiad

Tie sladké dialógy boli úplne zle napísané, Nemtudovi neuveriteľné...a o zbytočnom množstve nadávok (ktoré sa tam pre reálne vykreslenie zlodejíčkov určite hodilo, ale nie až v takomto rozsahu) ani nehovorím. No i tak ma tento film oslovil a v porovnaní s inými o Bratislave natočenými "skvostami" ako Veľký rešpekt alebo Bratislavafilm to bolo fakt výborné. (videl v kine) ()

floppy4

Ak by to nebolo slovenske, so slovenskymi hercami tak ma to nebavi. Ale uplne neskutocne som veril hercom uplne vsetko, kazde slovo kazdy pohyb. Nebol to sice scenar AKA Tarantino alebo Scorsese ale pre mna tento rok filmovy zazitok roka. A navyse to este bolo aj emotivne! ()

tomycsfd

Zmiesane pocity, deravy scenar a slabsie herecke vykony boli do takej miery rusive, ze narusili prvotny pozitivny pocit z filmu.. ale na pomery slovenskej kinematografie som bol v podstate prijemne prekvapeny a tie peniaze nelutujem uz len preto, ze rad podporim cesky / slovensky film. ()

hakom

Podla mna to bolo moc zle .. citankove vyznavenie lasky "nasiel som svoju polovicku" a k tomu ten biedny herecky vykon nevzbudil vo mne nic, akurat tak smiech .. myslim ze herci nie su az taki zaciatocnici, nemtudom ma za sebou BAfilm, ostatni su serialovi herci .. komparzista v pruzkovanom tricku sa tvari jak keby ukradol 5rokov a chce byt nenapadny .. najvacsou zahadou celeho filmu je, kde bola skovana svarinksa ked jej na pupme zastrelili mamu ..je to film plny nadavok bez stipky vkusu. thx "vvr" ()

dentalux

Cakali sme konecne na nieco dobre, co sa natoci na Slovensku, kedze bratia Cesi tocia pomaly ale iste jeden brak za druhym....Dockali sme sa...LOVE od Jakuba ma vsetko to, co si pod takymto filmom predstavujem - uvod, jadro a výborný zaver :-) - zabavil som sa na hlaskach, dej ma pohltil na maximum - len 2 krat som sa v kine pozrel na hodinky (co je moj osobný rekord) a odchadzal som nadsený s tym, ze doporucujem kazdemu, aby na to isiel - Jakub Dakujeme s velkym D a ked budes tocit nieco taketo a este lepsie - rad si v Tvojom filme zahrám...MJ, ()

Xiras

Plusy - hudba, kamera, strih, niektore vykony hercov: Gogal, Spisak, povedzme ze aj Svarinska, ale mohla to zahrat aj lepsie. Minusy - scenar (dej) je velmi naivny, nahodily, vidiet trhliny, na ktore niet racionalne vysvetlenia. Nemtuda - bolo vidno, ze tam su rezervy, urcite by si mal zaobstarat doucovanie, alebo nieco robit, pretoze takto to dalej s jeho hereckym prejavom nepojde. Vsetky jeho hrane postavy su akoby na jedno kopyto. Na slovenske pomery priemerny film - lahko nadprimerny, no na medzinarodnej urovni to je hlboky podpriemer. Kroner akoby s hercami zaobchadzal v rukavickach a nie je schopny z nich vytiahnut maximum. Mal by sa spamat a napisat/natocit konecne nieco normalne, lebo ludia mu casom nebudu zrat stale len fetakov z Petrzalky. Chlapec na to aby nieco dokazal urcite ma, musi len makat. Snad sa slovensky film pohne konecne dopredu. ()