Love

Lóve

Drama / Romantický / Thriller

Slovensko / Česko, 2011, 88 min

Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. Film číslo 16 - Slovensko. Až v průběhu filmu jsem si uvědomil, že jsem od počátku špatně vykládal název celého filmu. Nejde primárně o lásku, ale o prachy. Romantická linka ještě ujde, je poměrně citlivě zpracovaná, ale ta dramatická-kriminální je až směšná a naivní. Celý film na mě působil až příliš amatérsky, herecky mi připadalo, že hraje snad jen Kristína a hraje opravdu dobře (pomíjím minirole Kostelného a Luknára). Chlapci to nějak nezvládají, jen odvykládávají naučený text anebo se předhánějí ve vulgarismech. Konec se jen podepsal pod celkovou naivitou. Velmi slabé tři hvězdičky, a to jsem hodně mírný.(16.4.2015)

• SarumanKo

Lóve je na slovenské pomery viac než slušne natočený a až na niekoľko scén príjemne napísaný film. Cieľovým divákom bol jednoznačne dnešný "blavácky teenager", a tomu je prispôsobené prostredie hrdinov aj ich slovník, ale to jedine kvitujem, pretože zapadám do tej kategórie aspoň generačne. Hlavne vedľajšie postavy sú sympaťáci, ktorí na rozdiel od Nemtudu hrajú celkom dobre aj vo vypätých momentoch. S dejom som taktiež spokojný. Kriminálna rovina perfektná, jej naviazanie na tú romantickú tiež, ale samotná romanca najmä v intímnych momentoch (myslím dialógy, nie sex) totálne kolabuje. A to je dôvod, prečo nedávam 4*. Dve romantické scény na streche, ako aj celkovo väčšina dialógov medzi Nemtudom a výbornou Svarinskou totálne kazia zážitok z inak úprimného a sympatického filmu. V tých scénach do Lóve presakuje toľko scenáristickej demencie, toľko debilných, patetických, sentimentálnych žvástov, že ma takmer rozboleli uši. Ani napriek jedinečnosti Kronerovho projektu v našich podmienkach sa neprikloním k lepšiemu hodnoteniu, pretože ten chlapík v sebe skrýva viac talentu, než preukázal touto nevyrovnanou snímkou. (4/10)(25.1.2012)

• ScarPoul

Toto nie je žiadna videohra, toto je realita! Alebo ako mamička Kronerová produkuje film svojho synátora, ktorý je zlý scenárista( ak film vôbec mal scenár) - všetko totiž vyzerá, ako keby si to vymýšľali priamo na pľaci - a režisér je to možno zaujímavý, keby netočil filmy o hlúpych ľuďoch, pre hlúpych ľudí. Hodnoty aké by mal film prezentovať sú nulové, priamočiarosť smiešna a finálne zvraty tak silno podmienené mierou dementnosti a samoúčelnosti, že pre mňa ako diváka bolo až na nad ľudské sily chápať postavu Michala Nemtudu, alebo kohokoľvek iného. A ak chce dievča žiť s vrahom svojej mamy. Prečo nie? Veď tak očividne svet funguje. Princíp lásky sa tu aplikuje na niečo čo má k nej v skutočnosti veľmi ďaleko. Lebo tá je o činoch, o neustálom napredovaní a spoznávaní a nie o klamstvách, vypĺňaní nudy, alebo vtipných internátnych eskapádach. Niektoré vtipy funkčné - ako už spomínaný internát, alebo scéna v Sheratone. Ale po dopozeraní som si uvedomil, že som zabil čas na niečom k čomu sa nikdy nevrátim. V scénach nasledujúcich za sebou sa častokrát hovorí o veciach čo sa majú stať pritom sa už stali - ako napríklad nepodarená skúška. A celé to pôsobí veľmi pochybným dojmom. Prsia Kristíny Svarinskej potešia, a keby nezačala plakať, vedel by som jej uveriť aj tie emócie. Inak škoda míňať peniaze na dekadenciu súčasnej doby v podobe hercov s VŠMU, ktorý kupodivu v celom filme kradnú a podvádzajú. Ale tempo to má super. Plus venovanie na konci filmu považujem za pľuvanec tým, ktorý skutočne milujú. Už len od Shakespearea by ste si zaslúžili facku. VIVA LA PETRŽALKA! Na druhú stranu musím dať dve hviezdy, lebo aj napriek tomu, že je to blbučké, tak sa to v rámci žánru drží zaužívaných pravidiel a predkladá ich funkčne. Tu už naozaj záleží len na vašej tolerantnosti. A v tomto smere som jednoducho tolerantný menej.(6.8.2014)

Od rozdelenia Československa prvý film čo ma nejakú úroveň. Myslím, že sa to da nazvať Slovenský film a nie ako poniektoré České, kde je podpis aj zo Slovenska, ale podiel bol len minimálny. Samozrejme v medzinárodnom zrovnávani je to priemerny film takmer bez šance konkurovať velkofilmom, ale na naše pomery to bol príjemny šok. ps- Konečne film bez cigánov 4*(10.6.2012)

Nejsem cílová skupina Love.. přesto se mi to líbilo. Ale kuš, páčilo sa mi to! Ta dokonalá kombinace kriminality a čistého citu (ano, to slovní spojení čistý cit mi taky zní divně, ale jak jinak to nazvat..), všechno je uvěřitelné a v závěru dramatu jsem si málem hryzala nehty, jak to skončí. Proto uznávám Slovákům body za zpracování a přestože bych mohla vybírat hnidy, nebudu. Hlavní dvojice mi byla sympatická, při scéně v recepci jsem se bavila a představovala si, že takto vymetu s některými svými kunčofty (och kéž by!), zkrátka kus srdce jsem tu nechala, byť moje očekávání byly někde na prvním schůdku. Jen tak dál.(13.5.2014)

• - Finálny záber filmu bol aj posledným záberom natáčania a nakrútil sa na minútu presne podľa plánu, kedy mala byť snímka hotová. (-ondro-)

• - Spoiler: Když se Tomáš (Jakub Gogál) dozví od Mati (Michal Nemtuda), že byla zabita matka Veroniky (Kristína Svarinská) a Maťa na něj zaútočí, má Tomáš rozepnutou mikinu. V dalším záběru má ovšem miknu zapnutou. (Chundys)

• - Prvá snímka Kristíny Svarinskej, v ktorej je nahá. (Johnny.ARN)