Love

Lóve

Drama / Romantický / Thriller

Slovensko / Česko, 2011, 88 min

Priznávam, že keď som pred dvoma rokmi videl trailer, tak som si povzdychol - ďalší odpad. Napokon sa stal zázrak a film je vydarenejší než upútavka naň, čo sa stáva málokedy. Takmer všetky filmy zo súčastnosti, české či slovenské, to je jedno, pôsobia až na pár výnimiek strašne trápne a často platí, že čím väčšia reklama, tým väčší prepadák. Lóve zašušťali potichu, o to viac som bol prekvapený z výsledku. Napriek častým vulgarizmom mi to trápne nepripadalo, pôsobilo to reálne a často sa zdá, akoby režisér zavelil: "Tvárte sa ako v normálnom živote". Tých pár náhod divák odpustí, romantická linka so Svarinskou funguje dobre, akčnejšie pasáže a scény s policajtmi nepôsobia trápne, čo si zvlášť cením. Objektívne skôr silné tri, ale mal som z filmu dobrý pocit, čo sa dnes pri slovenskom filme len tak nestáva. Hudba sadla výborne, zišla sa dobrá herecká zostava a réžia mladého Krónera napovedá, že by nabudúce mohol opäť niečim prekvapiť. Uvidíme. Jemne nadhodnotené, ale predsa štyri hviezdy. 70%.(3.1.2013)

Pokus o generační film. Taková Fontána pre Zuzanu pro 21. století. Je jistě zajímavé sledovat, kam se slovenská mládež (nebo spíš její reflexe) posunula za těch 25 let a jak velká propast se otevřela mezi mladou slovenskou generací pozdních 80. let a dneška. Což o to, dalo se to čekat. Co se ale čekat nedalo, to je ona nesourodá dualita reprezentovaná už dvojím významem obsaženým v názvu - Lóve - jednak romantika, jednak gangsta. Ve výsledku divný koktejl. Tyhle dva žánry prostě nejdou dohromady. Navíc je celá zápletka (hlavně ke konci) přitažená za vlasy. A schematismů je tu opravdu moc. Pak tu je ještě formální stránka filmu - Jakub Kroner by chtěl být moc slovenský Guy Ritchie, ale je spíš takový lepší Tomáš Magnusek. Těžko uvěřit hercům, když jejich herectví často působí tak amatérsky, těžko uvěřit romantické lince filmu, když si režisér v rozhodujících pasážích vypomůže přehnaně patetickou hudbou, těžko uvěřit výchovnému konci atd. atd. Nápad s průmyslovou kamerou či zobrazením scény coby počítačové hry už byl jindy a jinde použit xkrát a Lóve nepřináší ani nový a originální kontext jeho použití. Každopádně to úplně špatný film není, ocenění zaslouží hlavně odvaha točit cíleně pro mladé, i když příště by to chtělo nějaký hlubší koncept. Stačilo by třeba jen vypreparovat tu romantickou dějovou linii, gansterka jde panu Kronerovi zjevně o level líp...(12.9.2012)

Kdyby takovéto filmy ve slovenské kinematografii vznikaly stále nebo častěji, nebylo by to vůbec špatné. Lóve je solidní mix thrilleru, dramatu a romantického snímku. Na nervy mi trochu lezl slovník, který v tomto filmu je, protože slyšet v každé větě slovo kokot či jebat v různých modifikacích, to je na mě trochu moc. Výsledný dojem z Kronerova počinu je průměrný, možná jen lehce nadprůměrný, takže zůstanu na 3*.(7.7.2013)

Love.Film s jednoduchým názvom a predsa s hlbokým príbehom.Veľmi som sa obávala,že táto téma sa mi nebude páčiť, nakoľko tam vystupujú veľmi mladé osoby. Ale film ma veľmi nadchol, nad moje očakávania. Je to pekný milostný príbeh a takisto ukážka toho, ako by sa mali ľudia zachovať v kritických situáciách.Násilie, žúrky tínedžerov, city a ľudskosť. Všetko sa tu mieša a dáva každému divákovi to, čo hľadá. Ja osobne som sa do tohto filmu zamilovala. A osobitne do Maťa ktorý je stelesnením chlapa, akého mnohé tínedžerky hľadajú: je tvrdý, drzý, arogantný a hrubý. Ale "tá pravá" v ňom pomaličky odokryje všetky tie stránky, ktoré zlý chlapc pred svetom skrýva.Ukrýva v sebe príbeh,ktorý by sa mohol udiať aj v skutočnosti.Príbeh je podaný veľmi realisticky,občas drsne (ak si to situácia vyžaduje),ale napriek tomu veľmi hlboko.Veronika a Maťo sú roztomilý. Celý čas som si vravela,že tí dvaja sú si súdení aj napriek tomu čo sa deje v Maťovom zákulisnom svete.Dva rozdielne svety a dve rozdielne osoby,ktoré spája láska.Premýšľala som na koho stranu sa postaviť.A tiež som rozmýšľala ako by som sa v podobnej situácii zachovala.Som rada, že som si mohla pozrieť veľmi pekný príbeh z prostredia reality a tiež z nášho ,,špinavého" bratislavského zákulisia.Po všetkých tých nadprirodzených, utopistických a futuristických filmoch,ktoré v poslednom čase na nás kričia z každého rohu.Takže tento film vrelo odporúčam každému, kto sa rád mrkne na realistický príbeh s možným obrazom v skutočnosti.(2.7.2013)

Musím přiznat, že zrovna nejsem velký nadšenec toho, když se používá moderní kamera, která neustále uhýbám, ani nejsem zastánce ruční kamery, ale v tomhle případě to prostě funguje a umocňuje to jednotlivé scény. "Love" mají dobrý příběh a skvěle zahrané postavy, tedy v rámci toho, co bylo potřeba zahrát.(9.3.2018)

• - Prvý slovenský a český film, ktorý má svoju vlastnú aplikáciu na AppStore. (harryy)

• - Keď chlapci ukradnú K1-tku, pri príchode ku garážam neprší. No pri nasledovnej naháňačke s policajtmi v meste husto prší. (Johnny.ARN)

• - Love na internete sprevádzal fiktívny minifilm, ktorý bol uložený na webové stránky špecializujúce sa na sťahovanie filmov zdarma. Začínal úvodnými titulkami a záberom na hlavné mužské postavy, ako chcú ukradnúť auto. Nakoniec však skončil urážaním človeka, ktorý sa snímku pokúsil nelegálne stiahnuť. Nakoniec sa však objavila na internete ako uniknutý festival screener. (toi-toi)