Love

Lóve

Drama / Romantický / Thriller

Slovensko / Česko, 2011, 88 min

• SarumanKo

Lóve je na slovenské pomery viac než slušne natočený a až na niekoľko scén príjemne napísaný film. Cieľovým divákom bol jednoznačne dnešný "blavácky teenager", a tomu je prispôsobené prostredie hrdinov aj ich slovník, ale to jedine kvitujem, pretože zapadám do tej kategórie aspoň generačne. Hlavne vedľajšie postavy sú sympaťáci, ktorí na rozdiel od Nemtudu hrajú celkom dobre aj vo vypätých momentoch. S dejom som taktiež spokojný. Kriminálna rovina perfektná, jej naviazanie na tú romantickú tiež, ale samotná romanca najmä v intímnych momentoch (myslím dialógy, nie sex) totálne kolabuje. A to je dôvod, prečo nedávam 4*. Dve romantické scény na streche, ako aj celkovo väčšina dialógov medzi Nemtudom a výbornou Svarinskou totálne kazia zážitok z inak úprimného a sympatického filmu. V tých scénach do Lóve presakuje toľko scenáristickej demencie, toľko debilných, patetických, sentimentálnych žvástov, že ma takmer rozboleli uši. Ani napriek jedinečnosti Kronerovho projektu v našich podmienkach sa neprikloním k lepšiemu hodnoteniu, pretože ten chlapík v sebe skrýva viac talentu, než preukázal touto nevyrovnanou snímkou. (4/10)(25.1.2012)

Love.Film s jednoduchým názvom a predsa s hlbokým príbehom.Veľmi som sa obávala,že táto téma sa mi nebude páčiť, nakoľko tam vystupujú veľmi mladé osoby. Ale film ma veľmi nadchol, nad moje očakávania. Je to pekný milostný príbeh a takisto ukážka toho, ako by sa mali ľudia zachovať v kritických situáciách.Násilie, žúrky tínedžerov, city a ľudskosť. Všetko sa tu mieša a dáva každému divákovi to, čo hľadá. Ja osobne som sa do tohto filmu zamilovala. A osobitne do Maťa ktorý je stelesnením chlapa, akého mnohé tínedžerky hľadajú: je tvrdý, drzý, arogantný a hrubý. Ale "tá pravá" v ňom pomaličky odokryje všetky tie stránky, ktoré zlý chlapc pred svetom skrýva.Ukrýva v sebe príbeh,ktorý by sa mohol udiať aj v skutočnosti.Príbeh je podaný veľmi realisticky,občas drsne (ak si to situácia vyžaduje),ale napriek tomu veľmi hlboko.Veronika a Maťo sú roztomilý. Celý čas som si vravela,že tí dvaja sú si súdení aj napriek tomu čo sa deje v Maťovom zákulisnom svete.Dva rozdielne svety a dve rozdielne osoby,ktoré spája láska.Premýšľala som na koho stranu sa postaviť.A tiež som rozmýšľala ako by som sa v podobnej situácii zachovala.Som rada, že som si mohla pozrieť veľmi pekný príbeh z prostredia reality a tiež z nášho ,,špinavého" bratislavského zákulisia.Po všetkých tých nadprirodzených, utopistických a futuristických filmoch,ktoré v poslednom čase na nás kričia z každého rohu.Takže tento film vrelo odporúčam každému, kto sa rád mrkne na realistický príbeh s možným obrazom v skutočnosti.(2.7.2013)

Budem veľkorysý. Scenár je deravý ako ementál, niektoré veci sa len tak vyskytnú a nikoho nezaujíma, prečo k nim prišlo. Nebudem ich menovať, dosť by som spoileroval, ale každý ich určite pobadal. So scenárom súvisí aj nevídané množstvo vulgarizmov, ktoré síce navodzujú drsnú atmosféru, niekedy však pôsobia samoúčelne, no a niektoré dialógy zamilovaných sú ako vystrihnuté z telenovely. Moja veľkorysosť pramení zo všetkých ostatných aspektov. Film má veľmi dobré herecké výkony ( bezchybný Gogál ), kvalitnú hudbu, zaujímavú kameru a dobrý strih. Aj režisérska práca mladého Kronera je na úrovni a určite sa nám rodí režisér so sľubnou budúcnosťou.(18.12.2011)

Film ako taký nemá v porovnaní so svetovou filmografiou takmer žiadnu váhu. Keďže ide ale o pokus slovenskej produkcie, tak sa musím prikloniť k vyššiemu hodnoteniu. Príbeh je úplne klasicky vykonštruovaná zápletka vhodná tak do jednej časti Paneláku. Akosi sa ju však podarilo natiahnuť na takmer hodinu a pol dialógového trápenia. Niektoré hlášky sú celkom slušné, niektorí herci tiež. Režijne priemerné, nevedel som ktorým smerom sa vlastne film uberá. Či má ísť o teenagerskú komédiu, krimidrámu, no a na konci to vyzeralo na nejaký thriller. Rozpoltený film, rozpoltené dojmy. Ale aj toto je len ďalšie potvrdenie, prečo som rád, že nebývam v našom hlavnom meste. 70%.(21.12.2011)

• FlyBoy

Žánrovka? Ale kdeže...vášnivý pokus asi áno, ale koncepčný tvar teda nie. Neorganizovaná kombinácia jednotlivých vyjadrovacích prostriedkov zaváňa prvoplánovosťou a herecky mi to - až na úsmevne vypečeného Gogála a garážového šmelinára Cinkotu - príde nezvládnuté. Vidno, ako veľmi sa Kroner snaží priblížiť k európskym štandardom, ale zatiaľ na to nemá, v prvom rade je nepôvodný a v niektorých momentoch mu škrípe aj základný pacing. Ak mu niekto niekedy napíše plnokrvný, resp. aspoň nedementný scenár a ako režisér sa skonsoliduje, nájde rovnováhu medzi tým, čo chce povedať a ako to podať, niečo zaujímavé by z toho nakoniec mohlo aj vyjsť. Avšak pochybujem...(2.1.2014)

• - V internátnej izbe Veroniky (Kristína Svarinská) si môžeme na stene všimnúť plagáty k filmom Panna Aquamarine (2006), Wall Street: Peniaze nikdy nespia (2010) alebo Dostaň ho tam (2010). (Raccoon.city)

• - Prvá snímka Kristíny Svarinskej, v ktorej je nahá. (Johnny.ARN)

• - Vůz, kterým hlavní hrdinové ujíždějí před policií, je sportovní vůz K1 Attack, vyrobený v Čechách a upravený na Slovensku úpravci K1 Styling a Jk Design. Vůz má max. rychlost 250 km/hod a zrychlí z nuly na 100 km/h za necelých 5 vteřin. Policejní vozy jsou pak Volkswagen Golf V vyrobené v letech 2003-2009 v Německu. (JARDAHONDA)