Talisman

• USA The Lucky One (více)

Loganův život ovlivnily tři vojenské mise v Iráku. Fakt, že je stále naživu, považuje za dílo náhody. Vždy unikl smrti jen o vlásek. Při první misi, když se po útoku s jednotkou shromáždili v troskách domu, tam uviděl ležet v prachu fotografii dívky. V okamžiku, kdy pro ni šel, explodoval na místě, kde stál, granát a tři jeho přátelé zemřeli. Logan si nechal snímek jako talisman a byl přesvědčený, že ho ochraňuje. Od té doby totiž neměl ani škrábnutí. Po návratu domů se rozhodl, že dívku vyhledá a poví jí o tom, jak byla jeho strážným andělem. Zjistí, že žena na fotce se jmenuje Beth, najde její adresu. Nechá se najmout do psího centra, které vede její rodina. I když mu Beth zpočátku nevěří a sama má v životě komplikací dost, rozvine se mezi nimi románek, který dává Loganovi naději, že by Beth pro něj mohla znamenat víc, než jen obrázek pro štěstí. (TV Nova)

Streeper

Ze začátku to docela ušlo, Zac Efron vypadal seriózně a takhle role mu i sedla. Četla jsem i knižní předlohu a musím říct, že se to v dost ohledech liší. Ve filmu mi chyběla spousta důležitých scén, které byli v knize a celkově jsem se i hodně nudila. ()

Attta

Klišé fest jak se dalo očekávat až do doby než chtěl pásér zrhdnout bez psa (režisér už to asi nevydržel a pořádně se ožral když viděl co ta blondýna předvádí před kamerou a zapomněl na psa). To byla totiž jediná scéna která mě pobavila a trochu probudila. ()

carly

príjemný film, pri ktorom sa dajú stráviť fajn 2 hodiny. dejovo ničím výnimočný, ale príťažlivo natočený a s dobrým obsadením. trochu som na rozpakoch z tých posledných asi 7 minút, pripadali mi tam natlačené trochu nasilu. páčila sa mi Blythe Danne a malý huslista. postava Logana bola veľmi sympatická a Zac Efron s kukučom, ktorému na prvý pohľad dôverujú psy, malé deti aj panie v vo vyššom veku bol jednoznačne tá správna voľba. ()

campix

Talisman je typickým příkladem tzv. ameriky v prášku. Je tam zahrnuto vše americké - válka, vlastenectví a tak dále. Dále se rodině v tomto příběhu stanou všechny možné pohromy, které si dokážete jen představit a normální rodina by je nestačila zažít ani během několika generací. Takže mě si Talisman v žádném případě neomotal kolem prstu a to i navzdory tomu, že Efron mi tu ani zas tak nevadil a celý příběh je jedno velké klišé a útok na průměrného amerického, takže podprůměrného světového konzumenta. ()

Pajky3

Přetěžkej romantickej průměr, který nepřichází ani na chvilku s něčím novým a převratným. Což je ovšem u takovýhle filmů naprosto pochopitelné. Navíc Zacovi očividně někdo řekl že stačí jeden pohled (nazvaný - tvař se hezounsky :) ) a je v suchu. Ale je fakt, že tyhle filmy, kde je pořád slunce (kromě dramatických scén - to prší), kde hraje pěkná hudba a kde ten chlápek co přišel nemá jedinou chybičku. Tyhle filmy prostě jsou občas třeba. ()

Wormboy

Priemerna, nenutena, pomala, klisoidna oddychovka, ktora za tych necelych 100minut neublizi, ale ani nenastve. Rovnako ako Sparksova predloha. ()

necisty

Na Efroníka zajímavý až velmi pěkný film. Pomalu jsem zapoměl jaké můžou být romantáky bez příměsy komediálních vsuvek a to je škoda. Občas to totiž může dopadnout dobře jako tentokrát. SA ()

Morzael

Průměrná romantická slaďárna podle receptu Nicholase Sparkse, kterému snad klisché proudí v žilách a tep hraje ploužáky z devadesátek. Postavy tak moc šablonovitě vytvořené, stejně jako situace, až je to otravné, ale pokud máte duši romantika a náladu, asi vám to sedne. Plusem je hlavně další důkaz, že Zac Efron není až tak špatný herec, na jakého se odsoudil díky High school musical. ()

Juto

Film prináša to, čo sa od neho očakáva: srdečná romantická melodráma s atraktívnymi hercami v hlavných úlohách. Nič viac. 6/10 ()

c.tucker

Nevidím v tom žádný problém, když jsem zaslechl, že je s filmem spojeno jméno Nicholas Sparks, tak jsem věděl na čem jsem a co od toho očekávat. Problémem pro mě nebyl ani Zefron a to jsem si myslel, že se tak stane. Na Notebook to sice nemá ani zdaleka, ale i tak je to krásná a naivní romantika, nad kterou se nemůže moc přemýšlet. Především nad naprosto nesmyslnou dokonalostí hlavní postavy. Hicks se tady toho zhostil dle mého o kus lépe než tomu bylo u No Reservations. ()

mr.filo

Líná romanťárna s docela povedeným řemeslem za kamerou a světlem. Scenérie jsou vskutku obstojné, jen scénář by stál o trochu jiskry. ()

alisa.upir

Hezký, ale stráááááášně dlouhý. V některých scénách jsem úplně slyšela, jak mi nudou odumírají mozkové buňky. ()

kocik1

Předvídatelná romantika na sobotní odpoledne. Nic víc než vyplněná šablona, ale aspoň se při ní žehlička paní domu smýká jako o závod.:-) ()

CinemaRanger

Filmy podle Sparksových knih mám rád. Dostanu většinou, co očekávám - kýčovitou slaďárnu se skvělou chemií mezi hlavní dvojicí a romantickou atmosférou. Ovšem Talisman ono kouzlo postrádá. Chemie mezi Efronem a Schillingovou nefunguje, stejně tak chybí atmosféra. Začátek navnadil, ale nakonec se z toho stalo natahované nic. ()

Lolita

Sak Telfon nikdy nebyl moje krevní skupina, tady se mu sice podařilo mě i trooošku mile překvapit, že už nevypadá na 13 a shodil tu děsnou patku, nicméně i když je Taylor Schilling docela kus, v některých scénách, vypadají trošku jako máma se synem (a jako bonus Efronův štěněčí bezradný pohled). Celé se to tak divně táhne, a ty konce, že? Ty nám dělají tak trochu problém. Více zde. ()

Estrellita

Jednoduché, hezké a skrz naskrz milé romantické drama. Jak už jsem říkala u Charlieho St. Clouda, Zac Efron roste - a to nejen fyzicky, ale hlavně svými schopnostmi. Když se na něj člověk podívá v tomhle filmu, nevidí hošíka ze střední, ale vidí chlapa. Zac se vyvíjí i herecky, je nenucený a příjemný, dobře se na něj kouká. Talisman má jedinou velkou chybu - a to je příšerná naivita. Film je trochu přeslazený, hodně nerealistický a nesmí se brát vážně. Pokud ale divák nečeká nějaké Aronofského drama nebo Curtisovu Lásku nebeskou, pokud se chce jenom podívat na hezky udělaný romantický film (některé nápady kamery mě opravdu potěšily), myslím, že nebude zklamaný. 80% ()

Fanita

Nemôžem si pomôcť, ale herecký výkon Zaca Efrona ma zabil. To čo bolo? On nemá žiadny výraz v tvári. No najviac sa mi nepáčil výber hercov do hlavnej intímnej role. Vôbec žiadne poriadne iskrenie medzi nimi, ona vyzerá ako zrelá dospelá žena, on vyzerá ako malé decko, napriek tomu, že sa snaží tváriť dospelo. Dalo sa na to pozerať, ale rozčulovali ma tam niektoré cliché pasáže a "srdcervúce scény" a dlhé nudné posteľné scény. A samozrejme všetci sú tam tak strašne talentovaní vo všetkom. Všade kde sa pozrieš, génius. A samozrejme viac gýčový koniec už nemohli ani vymyslieť.. POZOR SPOILER: A to, že Keithovo telo nenašli nikoho nezaujíma? ()

haushinkaa

Přesně tohle jsem očekávala. Přesněji tedy: jednoduchou a předvídatelnou romantiku. Nic víc, nic míň. Taylor Schilling nádherná laň, Blythe Danner správňácká babča. A Zac pro mě byl opravdovým překvapením, protože jsem mu to všechno fakt žrala - ty jeho pohledy a lehké úsměvy. On doopravdy hrál! Nikdy mě moc nezaujal, dokonce se mi ani nikdy nelíbil, ale to strniště mu dost sekne. Ještě kdyby tak něco udělali s tím jeho nepřirozeně dokonalým obočím... ()

ecceHOMMO

Mnohí tu odkazujú na to, ako je film samotný jedno veľké klišé. Sú filmy kedy aj mne klišé a presladenosť vadia a uberá mi to na filmovom zážitku. Ale v tomto prípade tomu tak nebolo. Už po pár minutách bolo zjavné kam príbeh smeruje a ako sa bude vyvíjať, a bolo by hlúpe potom čakať niečo iné ( ako je hlúpe očakávať niečo iné ako sladkosť pri zákusku, či čokoláde). Toto je presne ten tip filmu, kedy si má človek urobiť pohodlie, vyvaliť sa na gauči a len tak relaxovať pri jeho pozeraní a nechať sa unášať pohodovou melanchóliou. Len oddychujete a sníte o láske, živote a veciach kde klišé je ako príjemný pocit po prebudení z nádherného sna. ***/**** ()