Talisman

• USA The Lucky One (více)

Loganův život ovlivnily tři vojenské mise v Iráku. Fakt, že je stále naživu, považuje za dílo náhody. Vždy unikl smrti jen o vlásek. Při první misi, když se po útoku s jednotkou shromáždili v troskách domu, tam uviděl ležet v prachu fotografii dívky. V okamžiku, kdy pro ni šel, explodoval na místě, kde stál, granát a tři jeho přátelé zemřeli. Logan si nechal snímek jako talisman a byl přesvědčený, že ho ochraňuje. Od té doby totiž neměl ani škrábnutí. Po návratu domů se rozhodl, že dívku vyhledá a poví jí o tom, jak byla jeho strážným andělem. Zjistí, že žena na fotce se jmenuje Beth, najde její adresu. Nechá se najmout do psího centra, které vede její rodina. I když mu Beth zpočátku nevěří a sama má v životě komplikací dost, rozvine se mezi nimi románek, který dává Loganovi naději, že by Beth pro něj mohla znamenat víc, než jen obrázek pro štěstí. (TV Nova)

Mallyyy

Veliké překvapení hlavně z herce Zaca Efrona, kterej mi hodně do téhle role sedl. Snad bude hrát takhle a ještě lépe. Velice spokojen neusnul jsem. ()

Silencia90

3,5*. Přesně co jsem čekala. Originální je pouze zápletka s fotkou - talismanem. Zbytek neuvěřitelně předvídatelný. V 95% reálného života by ta dívka byla buď vdaná, tlustá, zlá, nepříjemná nebo jen divná. (O takových se ale filmy netočí.) Ačkoli pravděpodobně by ji vůbec nenašel. Kdo se běžně fotí u "památek", které má u domu? Tady ji ale měl jak na stříbrném podnose. No, alespoň že se na Zaca dobře kouká. ()

popelka595

každej má občas nárok na slabou chvilku, takže se nestydím říct, že důvod, proč jsem tento film dokoukala je Zac Efron. Jinak je to slabší film, neurazí, nenadchne. ()

ladno

Vôbec to nebol zlý film. Utrpel ale neuveriteľným schematizmom - dvaja ľudia sa stretnú, sú proste dokonalí, zistia, že sú pre seba stvorení... Zac Efron aj Taylor Schilling hrajú výborne, no mal som podchvíľou dojem, že sa pozerám na trochu uvedomelejší film podľa knihy Ingy Lindströmovej. Takto si predstavujem film ideálny pre zamilovanú dvojicu na piatkový večer - nikoho neurazí, atmosféra je nádherne láskavá a dá sa pri tom porozprávať bez toho, aby ste prišli o nejaký dôležitý zvrat či podstatnú repliku. Uzavriem to na 60%. ()

readan

Tak presladený film som už dávno nevidela. Začiatok bol ešte ako tak pútavý, ale film postupne strácal na kvalite a snažil sa to zachrániť nepodarenými a predvídateľnými zápletkami. Dopozerala som to len kvôli očakávaniu, že záver to celé možno ešte zachráni, ale žiaľ sa to nepodarilo. Oceňujem jedine tak dobrý soundtrack a peknú kameru. ()

Monisek

Filmy podle knih Nicholase Sparkse zbožňuju, proto jsem si musela pustit i tento. Ale je to pro mě zklamání. Ústřední dvojice nemastná neslaná, žádná chemie a i ten příběh nic moc. Rozhodně mě to za srdce nevzalo, natož cokoliv víc. Výsledek tedy dost průměr. ()

bagetka007

Všeobecně čistě romantické filmy ze současnosti fakt nemusím. Právě nejvíc mi vadí taková klišé typu: "you should be kissed every day", "you deserve better than this"... Efron mi v tomto filmu výjimečně nevadil, ale tak za celý film stejně řekl tak 20 vět, tak co. A i když je ona krásná ženská, tak leckdy vypadá klidně o 15 let starší... ()

texa

Well, překvapivě dobře. Nemám důvod hodnotit na méně, protože mě to bavilo od počátku, až ke konci. Chvílemi oddechová podívaná, hlavně díky hafanům. ()

Anduril

Pekný, sladký, romantický, idilický, filmík. Hlavná zápletka je zaujímavá a nápaditá. Všetko ostatné už poznáte. Občas krívajú herecké výkony (niekedy neboli moc nepresvedčivé), ale inak pekný nad priemer. I tie posteľové scény by sa možno dali skrátiť, ale tie asi k takýmto filmom neodmysliteľne patria. Tie problémy na konci sa mi nezdali až tak vyhrotené. Ale páčilo sa mi že aj záporák pridal svoj diel k dobru. Takže romantické duše môžu pookriať i pri tomto filmovom diele. ()

Rathalos

Zac Efron v romantickej drame z bezneho zivota o najdeni pravej lasky,prijemny film,ale nejake dojatie sa nedostavilo...:-) ()

MickeyStuma

Cesty za štěstím jsou různorodé, avšak přesto mají jedno společné. Vždy jsou velice vrtkavé. Tentokrát se jedná o příběh o válečném veteránovi z Iráku Loganovi a o nesmělé a nedůvěřivé Beth. Příběh inklinuje k dramatu za použití romantické šablony, takže moc úsměvných momentů se v ději nevyskytuje. I když je fakt, že záleží na úhlu pohledu. Příběhová linie je plná lásky a přesvědčení o štěstí. Krásný příběh o zamilovanosti povyšuje i dokonalá práce kamery. Výsledný dojem však kazí záporná postava v podobě zástupce šerifa pod jménem Moore. Charakter této postavy a jeho činy neoplývá žádnou originalitou. Těžko říci, proč je toto tak hojně používáno. Ano, takováto postava tu už byla v různých příbězích několikrát. Z dávných dob třeba ve snímku z roku 1993 ´Není úniku´, kde má zástupce šerifa v podstatě stejnou dějovou linku. Takže v tomto směru je značně předvídatelný. Chemie od Logana je cítit na sto honů a tak vzniká takřka napětí, jak se nakonec Beth zachová. A vlastně i Moore. Velice odpočinkový snímek pro fanoušky romantických příběhů zanechávající příjemný filmový zážitek. ()

Eilean Donan

Noo, vatičky bolo požehnanie, ale pomedzi ňu vykukli niekedy aj lúče B-) Dobrá kamera, strih sa tiež podaril, ale napriek tomu je to typický Sparks... ()

maciii

Taková patetická americká limonádka o dvou ztracených duších. Klišé jak hrom, ale dalo se na to divat. Až na ten závěr, to bylo docela peklo :) ()

jsemzuzu

typické milostné drama... krásná příroda a skvělá kamera... Zac Efron nám zmužněl, ale co z toho, když jeho postava je bez jakékoliv chybičky? natolik dokonalý muž neexistuje a akorát dojebe citlivější jádro ženského myšlení :D viz. mě :) ale jinak pohodička na víkendové lenošení ;) ()

Plechpetr

Tak že v tomhle filmu uvidím Zaca Efrona zrovna v roli marináka, sem opravdu netušil. Takovej "sladouš" z High school musicalu jako voják? Co to? Koho to napadlo? No nejspíš to byl chytrák, protože do role se fakt perfektně hodí! Palec nahoru a odteď už se filmům, kde hraje on rozhodně nebráním. 4* ()

solcik9

Typický ''sparksovský film''. Jako vždy dramatický poutavý příběh, ale jelikož už jsem viděl všechny ostatní jeho filmy, tak se mi zdá děj docela předpověditelný. A také vsadit na Zacka Efrona nebylo zrovna šťastné. ()

Pantata odpad!

Film mi byl „vnucen" v autobuse, jinak bych se k němu (doufám) nikdy nedostal. Sladké jak cecek, klišé klišé klišé, na to další stokrát viděné, stokrát předvídatelné. Děkuji nechci, a horkou čokoládu si už příště taky nedám... ()