Joseonmyeongtamjeong

• Jižní Korea

조선명탐정 : 각시투구꽃의 비밀

Detective K

Detective K: Secret of Virtuous Widow

Joseon Detective

(neoficiální název)

Historický / Krimi / Komedie

Jižní Korea, 2011, 115 min

Je to skvela dobova komedialne ladena detektivka. Ustredne komicke duo detektivov tu vysetruje pripad a pri tom sa im udeje kopec zabavnych epizod. Trochu mi to pripominalo Sherlocka Holmesa na korejsky spôsob. Komedialna chemia medzi dvojicou detektivov funguje na 100%. Pripad, ktory vysetruju je zaujimavy a dokonca som sa dockal aj necakaneho rozuzlenia, ktore ma prekvapilo. Technicka stranka je bezchybna. Akcne sceny su prehladne. S vysledkom som velmi spokojny a tesim sa na dvojku. 8/10.(1.1.2015)

Celkem vtipné i zajímavé, trošku ulítlé, ale pořád to má i nějakou informační hodnotu... Tak nějak bych popsal tento film 75%(30.5.2011)

Korejci mají takový zlozvyk, že do některých, hlavně historických, filmů dosazují postavy, které produkují abnormální množství keců. V tomhle je to nějaký "obchodník" s vyžlaty, kterému máte chuť vytrhnout jazyk z pusy. I bez něj by se však jednalo o spíše průměrnější počin z korejské produkce. Humor je spíše jednoduššího ražení a ani herci - snad kromě Han Ji Min - nejsou nějakým výrazným kladem tohoto filmu. Samozřejmě, určitou informační hodnotu to má, na druhou stranu je to zase a opět černobílý souboj těch dobrých (křesťanů) a zlých. 60%(12.6.2015)

Zábavné, místy opravdu vtipné a v zásadě velmi roztomilé. Škoda, že ke konci Detective K už poněkud ztrácí dech. (A že je to křesťanská agitka, která až příliš výmluvně dokládá, jak pěkně se ten plevel nakonec v Koreji chytil...)(6.9.2011)

• Baerdeller

První díl dnes (2018) už třídílné série. A v kontrastu s hollywodskou produkcí překvapivě taky nejslabší. Ze všech třech dílů je nejvíce "asijský" - čímž mám na mysli zdlouhavý, divný, patetický a nelogický (ale jen z pohledu středoevropana). Jedná se o obdobu průměrné české pohádky z produkce z čt (s přídavkem asijských šílených soubojů).(17.5.2018)

• - Snímek vychází z historické literární novely "Yulnyumoonui Bimil" Kima Tak-Hwan. Novela byla prvně publikované 24. 12. 2007. (Conspi)

• - Natáčení odstartovalo 24. 9. 2010 v Jižní Koreji, konkrétně v přilehlých oblastech okresu Danyang. (Conspi)

• - Během natáčení si hlavní představitel mužské role Myung-min Kim zlomil jedno žebro. Stalo se tak 1. 11. 2010. I přes vyplývající zdravotní omezení, pokračoval herec v natáčení. (Conspi)