Moderní Popelka: Byla jednou jedna píseň

Jonathan A. Carlson

Kostýmy:

Molly Maginnis
  • ABLABLABLA

Sama jsem byla překvapená, ale faktem je to, že se mi film opravdu líbil. To sice neznamená, že byl nějak dobrý co se týče ztvárnění, režie, dialogů, herců atd...ale prostě se mi to líbilo. Dávám 2* ale musím říct, že za většinu úspěchu tohoto filmu u mé maličkosti vděčím Lucy Hale, kterou mám jako herečku prostě ráda a tady mě, v rámci mezí tohoto snímku s otřesnou bollywoodskou scénou, mile překvapila. Některé ty písně byly taky dobré.(23.11.2012)

• Lisabellla

Tak jsem viděla. Trochu mě překvapilo hodnocení. No a pak jsem si prošla komentáře a bylo jasno. Pokud by tu psal někdo nad 18 let, byla by to spíše náhoda. Ale abych napsala něco smysluplného, když už jsem se do toho psaní pustila... Teď jsem se vrátila z lyží, naprosto super, na červený mě srazil polák, mám naražený prst, ale jinak dobrý. Film stál za hovno.(25.1.2015)

• Claire.TJ

Unylé, hloupé, praštěné. Vůbec mi není jasné, jak někdo (leč blondýn) může nevidět rozdíl mezi velikýma, zmalovanýma očima a menšíma očima řekla bych i rozdílné barvy; ale což o to, zde se člověk ještě splést může, ale ty hlasy?! Vždyť obě dívky je mají absolutně rozdílné! Písničky hrozné, nechápu, jak "diváci" mohli chtít přídavek od té Katie, když ty borci s motorovou pilou byli stokrát lepší. Taky nechápu, jak někdo může vyhrožovat přivlastněním si účtu s penězi po otci - to by je jako nevymohla, když jsou její? (V originální Moderní Popelce s Hilary Duff to logické bylo, pro rýpaly - tam se považoval veškerý majetek opravdu za macešin, dokud Sam nenašla v té knížce pravou závěť.) A ten ples jakožto arabské cosi?! Hvězdičku dávám za docela sympatickou Lucy Hale a za toho malého šílence.(6.8.2012)

Kdybych někde hluboko v duši nebyl šestnáctiletou slečnou pravidelně odebírající Bravo a Top dívky, chvějící se při poslechu One Direction či Jonas Brothers, tak by se mně film nelíbil. Ale že jí jsem, tak se mně film líbil. Ale zase ne moc. Make-up jsem si během závěrečného polibku slzičkami štěstí neznehodnotil...(9.9.2018)

Do třetice všeho dobrého se zámořským tvůrcům podařilo z tradičního pohádkového námětu navařit velmi netradiční a sympatickou hudební absurditu za doprovodu elektrických kytar a tanečních beatů. Hned zkraje předesílám, že tvůrci si vypůjčili z klasické pohádkové předlohy až poměrně zanedbatelné množství známých motivů či prvků, kupříkladu zcela opomíjejí hledání sličné krásky za pomoci ztraceného střevíčku. Pohledná Katie toužící po hudební kariéře má tu smůlu, že žije v zapadákově s nevlastní sestrou, jež je její vrstevnicí a jejím "blond" protipólem, s malým, rošťácky - špionsky vynalézavým bratříčkem, který nejen jí rád tropí naschvály a s krutou a hrabivou macechou, která touží jen po bohatství a slávě a z duše ji nenávidí. Ta se totiž, kromě sebe, vidí jen ve své spanilé dcerunce a chce z ní mít pěveckou superstar. Má to jen jeden háček. Její Bev je hudebně nenadaná. Katie je přesně její opak. Macecha nelení a donutí Katie pod pohrůžkou, že z otcova dědictví nedostane ani cent, pokud za její antitalentem obdařenou dceru nenazpívá song s hitovými ambicemi, který následně bude Bev, spolu i s hlasem své nevlastní sestry, vydávat za svůj. S tímto podvodem se vydá předstoupit před vlivným hledačem hudebních talentů na hudební campus, kde je děkankou. Producent má sympatického syna, který podvod ihned neodhalí a Bev si na nějakou dobu ukradne jeho srdce, které mělo patřit Katie. Nezbývá, než za pomoci přátel sabotovat vystoupení, které rozhodne o tom, která z dívek bude vyvolenou pro hudební dráhu, potažmo životní lásku adorovaného idolu. Na film určený rovnou na dvd se jedná o vizuálně příjemně vypiplaný film plný svěžích invenčních nápadů, při nichž ani není moc podstatné, kdo je ve filmu nejzlejší, nejkrásnější nebo nejhloupější. Děj, nebo spíše sled komediálních absurdností vyvážených dobrým poměrem hudebních čísel, je vystavěný tak, že se dá v pohodě fandit všem. Vtipy jsou opravdu ryze absurdní a neotřelé. Macecha má svého osobního indického guru, který se jen z důvodu osobního profitu za něho vydává, ta má jen jednu dceru, která není žádná ošklivka, oproti spřízněným filmovým verzím, ale je to přiměřeně "vymaštěná" atraktivní blondýna a není ani tak zlá, místo druhé dcery je tady povedený malý bratříček, který za pomoci kamer šmíruje všechny a všechno v domě a je to on, kdo přijde s iniciativou sabotovat plány své mámy, a pak je tu pohledná Katie, které nechybí komediální ani hudební talent. Filmu nečiní problém vytasit se s pořádnou porcí nápaditých a často až zcela absurdních gagů a situací, mezi něž patří "záchodový" konkurs, netradiční výzva v hudební "soutěži" v indických rytmech na plese, anebo nejrůznější eskapády při získávání si sympatií nesmělého mladíka, který není schopen prokouknout, že jeho nápadnice ho zkušeně obelhává. Všechno perfektně fungovalo, film se několikrát sympaticky shodil a závěr docela gradoval i s tím vědomím, že to dopadne podle očekávání. Občas příznivý dojem pokazila scenáristická naivita, kdy například nešlo přehlédnout, že mladík na plese pod průhledným závojem nepozná Katie, a to ani po hlase. Herecká sestava se činila. Trio Lucy Hale, Megan Park a Missy Pyle patřilo k velkým tahounům a do jisté míry i k diváckým objevům. Oproti průměrně nápaditým moderním předchozím verzím, je tohle velké překvapení, které se neuchýlilo k hudebním cover verzím známých hitů a přišlo s něčím novým a svěžím, co do příběhu i hudební porce, než doposud bylo v tomhle ohledu k vidění. Mé hodnocení: 80%(22.7.2014)