Moderní Popelka: Byla jednou jedna píseň

Scénografie:

Jonathan A. Carlson

Kostýmy:

Molly Maginnis

Do třetice všeho dobrého se zámořským tvůrcům podařilo z tradičního pohádkového námětu navařit velmi netradiční a sympatickou hudební absurditu za doprovodu elektrických kytar a tanečních beatů. Hned zkraje předesílám, že tvůrci si vypůjčili z klasické pohádkové předlohy až poměrně zanedbatelné množství známých motivů či prvků, kupříkladu zcela opomíjejí hledání sličné krásky za pomoci ztraceného střevíčku. Pohledná Katie toužící po hudební kariéře má tu smůlu, že žije v zapadákově s nevlastní sestrou, jež je její vrstevnicí a jejím "blond" protipólem, s malým, rošťácky - špionsky vynalézavým bratříčkem, který nejen jí rád tropí naschvály a s krutou a hrabivou macechou, která touží jen po bohatství a slávě a z duše ji nenávidí. Ta se totiž, kromě sebe, vidí jen ve své spanilé dcerunce a chce z ní mít pěveckou superstar. Má to jen jeden háček. Její Bev je hudebně nenadaná. Katie je přesně její opak. Macecha nelení a donutí Katie pod pohrůžkou, že z otcova dědictví nedostane ani cent, pokud za její antitalentem obdařenou dceru nenazpívá song s hitovými ambicemi, který následně bude Bev, spolu i s hlasem své nevlastní sestry, vydávat za svůj. S tímto podvodem se vydá předstoupit před vlivným hledačem hudebních talentů na hudební campus, kde je děkankou. Producent má sympatického syna, který podvod ihned neodhalí a Bev si na nějakou dobu ukradne jeho srdce, které mělo patřit Katie. Nezbývá, než za pomoci přátel sabotovat vystoupení, které rozhodne o tom, která z dívek bude vyvolenou pro hudební dráhu, potažmo životní lásku adorovaného idolu. Na film určený rovnou na dvd se jedná o vizuálně příjemně vypiplaný film plný svěžích invenčních nápadů, při nichž ani není moc podstatné, kdo je ve filmu nejzlejší, nejkrásnější nebo nejhloupější. Děj, nebo spíše sled komediálních absurdností vyvážených dobrým poměrem hudebních čísel, je vystavěný tak, že se dá v pohodě fandit všem. Vtipy jsou opravdu ryze absurdní a neotřelé. Macecha má svého osobního indického guru, který se jen z důvodu osobního profitu za něho vydává, ta má jen jednu dceru, která není žádná ošklivka, oproti spřízněným filmovým verzím, ale je to přiměřeně "vymaštěná" atraktivní blondýna a není ani tak zlá, místo druhé dcery je tady povedený malý bratříček, který za pomoci kamer šmíruje všechny a všechno v domě a je to on, kdo přijde s iniciativou sabotovat plány své mámy, a pak je tu pohledná Katie, které nechybí komediální ani hudební talent. Filmu nečiní problém vytasit se s pořádnou porcí nápaditých a často až zcela absurdních gagů a situací, mezi něž patří "záchodový" konkurs, netradiční výzva v hudební "soutěži" v indických rytmech na plese, anebo nejrůznější eskapády při získávání si sympatií nesmělého mladíka, který není schopen prokouknout, že jeho nápadnice ho zkušeně obelhává. Všechno perfektně fungovalo, film se několikrát sympaticky shodil a závěr docela gradoval i s tím vědomím, že to dopadne podle očekávání. Občas příznivý dojem pokazila scenáristická naivita, kdy například nešlo přehlédnout, že mladík na plese pod průhledným závojem nepozná Katie, a to ani po hlase. Herecká sestava se činila. Trio Lucy Hale, Megan Park a Missy Pyle patřilo k velkým tahounům a do jisté míry i k diváckým objevům. Oproti průměrně nápaditým moderním předchozím verzím, je tohle velké překvapení, které se neuchýlilo k hudebním cover verzím známých hitů a přišlo s něčím novým a svěžím, co do příběhu i hudební porce, než doposud bylo v tomhle ohledu k vidění. Mé hodnocení: 80%(22.7.2014)

• Tsuki

Člověk by řekl, že mám těch "moderních Popelek" už dost, ale rozhodla jsem se dát šanci i této a zklamaná jsem nakonec nebyla. Je to v podstatě v lecčem podobné Popelce se Selenou Gomez, protože tento film je taktéž dost postavený na hudbě a tanci. Jen mi přišel o něco méně zábavný, postavy nebyly tak zajímavé (například macechy byly mnohem lepší jak v Popelce s Hilary Duff, tak v Popelce se Selenou Gomez) a hlavní postava samotné Popelky (Lucy Hale) mi zkrátka nebyla tak sympatická... ale bavila jsem se a naskytly se tam tak dvě lepší písničky, které se dobře poslouchaly. ~(2,4)~(11.8.2012)

• Anez99

Přesně kvůli takovýmhle filmům, než se člověk podívá na nějaký film ptá, jestli je to americká kravina. Tohle rozhodně je americká kravina. Bylo tu už několik zpracování popelek a takhle je jistojistě ta nejhorší. Jediný důvod, proč jsem filmu dala jednu hvězdičku byl, že děti, tak..do deseti let, to spolehlivě zabaví. Hrozná ptákovina, ale s jednoduchým dějem, takže děti jsou nadšení.(13.6.2013)

Tenhle film je vlastně tisíckrát omletý téma. Každopádně tvůrci to podle mě věděli a tak to vyhráli s Lucy Hale a s některými scénkami, které opravdu parádně zabavili. A i ta hudební stránka nebyla nijak strašná. No, nečekal jsem to, ale v rámci přepínání kanálů jsem se u tohodle filmu na hodinu a půl zasek...a nelituju toho.(27.7.2013)

• lilylove

Tohle byla nejslabší moderní popelka kterou jsem viděla a navíc bylo to skoro stejné jako popelka se Selenou Gomez s tím rozdílem že tohle bylo o hodně slabší.První půl hodinu mě to bavilo,pak jsem se nudila a začalo mě to zase zpátky bavit asi 10 minut před koncem.Popelka má mít 2 sestry,v téhle verzi měla jenom jednou naopak jsem ale přibyly 2 nové postavy které celý film zachránily.Ale abych to jenom nekritizovala,i když předchozí verze popelky byly lepší a zábavnější u téhle jako jediné jsem se párkrát zasmála což předchozích filmů ne.Pořád ale slabší verze moderní popelky i slabší film takže dávám dvě hvězdičky.(13.5.2012)