Kapitán Nathan Brittles má za pouhých šest dní odejít do důchodu. Je zřejmé, že po dlouhé a úspěšné vojenské kariéře, se s tímto rozhodnutím obtížně smiřuje. Jeho odchod nesou těžce i vojáci, kterým sice vládne tvrdou rukou, vždy se však mohou spolehnout na jeho jasný odhad situace a přesné rozkazy. Teď ale nemají právě moc času se nad tím zamýšlet. Indiáni jsou na válečné stezce a hrozí, že brzy ovládnou území, které armáda z Fort Starke má jen částečně pod kontrolou. A Brittles nečekaně přijímá od svého nadřízeného majora Maca Allsharda náročný úkol. Přes nebezpečné území doprovází, se skupinou vojáků, jeho půvabnou neteř Olivii Dandridgeovou až k místu, kde má nasednout do dostavníku.... (oficiální text distributora)

brasek

Sklamanie! Proste takéto typy westernu nemusím... kde nič, tu nič... romantika na Divokom západe, westernová komédia mimo zápletky... no hrôza. ()

fandorin1

Silně ideologický film s mnoha kýčovitými scénami. Fixace Johna Forda na scenérii Monument Valley je již unavující. Pokus o humor vyznívá značně trapně. Ve srovnání s jinými westerny stejné doby neobstojí. ()

G.Bookwrom

Tak tenhle film byl určitě nejslabší z tendru Wayne - Ford. Film o ničem - kapitán Brittles (Wayne) se připravuje k vojenské misi, pak jede v čele kavalerie a jede a jede a pak se otočí a vrací se zpět a jede a jede........ V průběhu filmu je dokonce "humorná" scénka, tedy alespoň podle tvůrců, ale něco tak trapného a hloupého se jen tak nenajde. Za co ta jedna hvězdička? Filmu ve kterém hraje Wayne nemůžu z principu dát odpad i když zde mi jako abstinent s knírem seděl mnohem méně než třeba jako jednooký věčně opilý maršál. ()