V tátově stínu

• Austrálie

Being Flynn

Komedie / Drama

USA, 2012, 97 min

Já a můj "neviditelný" otec. Toneme, toneme, neutopíme se, že ne? Nesmíme. Robert De Niro zuřivě taxikaří, pije, svou existenci maří, neleká se, nepoleví, své životní veledílo stále tvoří, ať se daří. Poražený, prokletý poeta smýkavého života, obydluje špinavé ulice, bez přístřešku, bez mince, kymácí se v podpalubí, tam jeho stíny defilují. Jedině s tebou, táto, do ráje, do samoty, do pekla, do nejzaprášenějšího kouta života.(26.7.2015)

• Xmilden

Škoda že za to Robert ještě trochu nevzal a nevplížil se do role Taxikáře po skoro 40 letech. Takhle film nudí unylou režií a příběhem, který je zpracován naprosto nezajímavým způsobem. Neříkám, že dané téma je kdovíco skvělého, ale taková herecká sestava by si s touhle látkou vcelku snadno dokázala poradit. Robert nám stárne a už si téměř nevzpomínám, kdy hrál v něčem co by stálo za řeč. S jeho kariérou to začíná trošku vypadat jako s postavou Jonathana Flynna.(28.2.2013)

• ABLABLABLA

Tak to pardon, ale v tomhle jsem fakt nic hlubokomyslného neviděla, podle mě to byla 90 minutová nuda s nezajímavými postavami a naprosto nesympatickým Paulem Danem (ano vím, že to píšu u každého jeho filmu. Můžy vyvstat otázka, proč se na filmy s ním dívám, ale to je to samé, jako kdyby jste se mě zeptali, proč se dívám na filmy a Angelinou Jolie, když ji nesnáším.. prostě jim chci dávát nové šance, a fakt je ten, že třeba Angelina mě párkrát překvapila, Paula jsem ocenila pouze jednou, ale stejně mi tam byl taky nesympatický.) Upřímně nechápu, jak mu mohli napsat takovou roli, ve které má přítelkyni letušku, totální kočku, kterou podvede s někým jiným, pak v baru sbalí jinou kočku a nakonec má dítě s jinou kráskou. Whaaat? Není reálné, ještě když se choval, tak jak se choval. Co už. Jinak po takovém otci, který se ozve po 18 letech a chová se jako kdyby to bylo normální, a potřebuje pomoct se stěhováním a pak už se zas neozve, asi touží každý, že? Ta 1* je za Roberta De Niro.(30.11.2013)

Na tenhle film jsem šel čistě z faktu, že v něm hraje americká herecká persóna Robert De Niro, kterou osobně mám hrozně rád. Ve výsledku musím říct, že to zase tak špatný film nebyl. Možná ale trošku promarněná příležitost udělat opravdu povedené drama, protože téma na to je opravdu skvělý. De Niro dokázal svojí postavu zahrát každopádně naprosto přesvědčivě a právě kvůli němu jsem z filmu také měl takovou radost. Jeho synátor byl jinej a bylo to znát. Na něj si člověk musel trošku zvyknout. Nebýt ale De Nira, tak se tenhle film utopí v obrovské průměrnosti, protože právě on z toho dokázal udělat zajímavý zážitek. Jeho před obrazovky proměňující postava ukázala, že ať je víš nejbližší jakýkoliv, stejně nikdy nevíte, co od něj můžete čekat.(13.5.2013)

• Gore

Tomuhle filmu velmi uškodila nevýrazná, rutinéřská režie Paula Weitze. A přitom zde byl obrovský potencionál - silný námět, vynikající postavy, skvělé herecké obsazení. Být tento film v režii někoho více invenčního např. Alexe Kurtzmana, jehož film People Liku Us, který jsem viděl ve stejný den, měl režijní lehkost, která mě nadchla a udělala z filmu divácký zážitek. Bohužel to samé se nedá říct o tomhle filmu a zejména té mdlé režii. Velká škoda. Jinak Robert De Niro skvělý jako vždycky, ale je to málo, když celek selhává.(18.10.2012)

• - Počas prestávky medzi natáčaním jednotlivých scén sa Robert De Niro v kostýme vybral do hotela The Greenwich, ktorého je spoluvlastník. Ochranka ho však nespoznala a nepustila dovnútra. (m.a.t.o.)

• - Pôvodný názov filmu mal byť Another Bullshit Night in Suck City. (m.a.t.o.)

• - Celý film bol natočený v americkom meste New York. (MikaelSVK)