Reklama

Reklama

V tátově stínu

  • USA Being Flynn (více)
Trailer

Nick Flynn je mladý spisovatel, který se pokouší najít sám sebe. Jeho otec Jonathan, který se prodírá životem po svém, neviděl svého syna celých 18 let. Až když přijme Nick práci sociálního pracovníka v útulku pro bezdomovce, nachází smysl svého osobního i pracovního života. Jednoho dne se zde náhle objeví Jonathan, který přišel hledat nocleh a útočiště. Pro oba je to přímý výstřel do skutečné a možná i společné budoucnosti. Přijme Nick vlastního otce a podaří se mu nahradit prázdné vzpomínky skutečnou budoucností? V tomto přesvědčivém snímku o neporušeném, a přesto velmi křehkém, poutu mezi rodičem a jeho potomkem podali Robert De Niro, Paul Dano a Julianne Moore neuvěřitelné herecké výkony. Scénáře a režie se ujal úspěšný Paul Weitz (Jak na věc). (oficiální text distributora)

(více)

Videa (18)

Trailer

Recenze (67)

dobytek 

všechny recenze uživatele

Film ukazuje strastiplný život neúspěšnýho stárnoucího spisovatele, toho času taxikáře a později bezdomovce v nějakym hnusnym americkym velkoměstě. Mam dojem, že to snad byl New York, ale nějak to ve filmu nebylo jasně řečeno (nebo jsem to aspoň nepostřehnul). Tahle část je hodně dobrá. Jenže pak je tady hipsterskej synáček, kterej hledá nějakej smysl života a to mě nebavilo. Tyhle dvě dějový linky se postupně začnou prolínat a ve finále z toho vyleze takovej typicky americkej konec. Jinak ještě taková poznámka k oficiálnímu textu distributora, kde se píše, že Robert De Niro, Paul Dano a Julianne Moore podali neuvěřitelné herecké výkony. Robert De Niro zahrál takovej ten svůj standard, Paul Dano akorát čumí jako debil a Julianne Moore se tam ukáže dohromady asi na 5 minut. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Škoda že za to Robert ještě trochu nevzal a nevplížil se do role Taxikáře po skoro 40 letech. Takhle film nudí unylou režií a příběhem, který je zpracován naprosto nezajímavým způsobem. Neříkám, že dané téma je kdovíco skvělého, ale taková herecká sestava by si s touhle látkou vcelku snadno dokázala poradit. Robert nám stárne a už si téměř nevzpomínám, kdy hrál v něčem co by stálo za řeč. S jeho kariérou to začíná trošku vypadat jako s postavou Jonathana Flynna. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Snímok vznikol podľa poetických memoárov skutočného Nicka Flynna a obom hlavným predstaviteľom ponúka vďačné dramatické úlohy. Zvlášť Robert De Niro si užíva svoju ďalšiu postavu taxikára s averziou k černochom a záchvatmi násilného hnevu. Jeho herecký partner Paul Dano patrí napriek svojej mladosti k vyhľadávaným charakterným interpretom a svoje kvality dokazuje aj v tejto úlohe. Ale ostatné zvučné mená moc priestoru nedostali, napríklad moja obľúbená Julianne Moore bola dohromady na plátne ani nie 2 minúty. Škoda, ale ako jednohubka to fungovať môže. Film sprevádza nekonvenčná hudba britského speváka Damona Gougha, známeho pod umeleckým menom Badly Drawn Boy. Je to veľmi smutná snímka. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na tenhle film jsem šel čistě z faktu, že v něm hraje americká herecká persóna Robert De Niro, kterou osobně mám hrozně rád. Ve výsledku musím říct, že to zase tak špatný film nebyl. Možná ale trošku promarněná příležitost udělat opravdu povedené drama, protože téma na to je opravdu skvělý. De Niro dokázal svojí postavu zahrát každopádně naprosto přesvědčivě a právě kvůli němu jsem z filmu také měl takovou radost. Jeho synátor byl jinej a bylo to znát. Na něj si člověk musel trošku zvyknout. Nebýt ale De Nira, tak se tenhle film utopí v obrovské průměrnosti, protože právě on z toho dokázal udělat zajímavý zážitek. Jeho před obrazovky proměňující postava ukázala, že ať je víš nejbližší jakýkoliv, stejně nikdy nevíte, co od něj můžete čekat. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Od DeNira očakávam v prvom rade herecký výkon a ten divák dostane. V roli bezdomovca a "spisovateľa"sme ho ešte nevideli a najskôr i to bol dôvod prečo DeNiro na projekt prikývol. Príbeh v sebe skrýva silný potenciál, no režisér z neho vyžmýkal iba priemerný film. Úvod je akýsi roztrúsený, raz je rozprávač otec, potom syn a neskôr už nikto. Nech už je lepší rozprávač ktokoľvek, isté je, že režisér to nie je. Epizódky zo života bezdomovcov v ústave sú zaujímavé a v mnohom prekvapivé. Porovnávanie s našim "sociálnym systémom" sa samo pýta. Vážne Bezdomovec dostane nové zuby a byt!! od štátu?? To tam vážne chodí po nociach služba a rozdáva bagety?? No wow...U nás tak akurát chodí všelijaká chamraď bezdomovcov kopať, mlátiť a polievať kyselinami a horľavinami...60%. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • Počas prestávky medzi natáčaním jednotlivých scén sa Robert De Niro v kostýme vybral do hotela The Greenwich, ktorého je spoluvlastník. Ochranka ho však nespoznala a nepustila dovnútra. (m.a.t.o.)
  • Celý film bol natočený v americkom meste New York. (MikaelSVK)
  • Pôvodný názov filmu mal byť Another Bullshit Night in Suck City. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama