William a Kate: Kráľovský príbeh lásky je príbehom milostného vzťahu princa Williama, druhého v rade následníkov britského kráľovského trónu, a Kate Middletonovej, dcéry príslušníkov vyššej strednej vrstvy. William a Kate sa stretávajú na škole svätého Andreja v prvom ročníku uznávanej univerzity v Škótsku, kde bývajú na rovnakom internáte, obaja so zameraním na rovnaké predmety. Kým randili každý s niekým iným, stali sa z nich blízki priatelia, no veci sa začali meniť až na charitatívnej akcii, na ktorej predvádzala Kate priehľadné šaty, Wiliam ostal ohromený a odvtedy ju začal vnímať inými očami. Film opisuje radosti a strasti ich osemročného vzťahu, ktorý bol komplikovaný tlakom spoločnosti a médií. William bol rozhodnutý nespraviť rovnakú chybu ako jeho otec Charles, ktorý sa vzdal ženy, ktorú miloval, Camilly Parker Bowlesovou a oženil sa s Dianou Spencerovou, aristokratkou, ktorú mu vybrala jeho rodina. V rovnakom čase sa Kate Middletonová musela rozhodnúť, či je ochotná vzdať sa slobody a žiť ako princezná pod prísnych drobnohľadom a v intenzívnej, neutíchajúcej publicite, ktorá zničila Diane život. Potom, ako sa k sebe vrátili po vážnom rozchode, oznamujú William a Kate svoje zasnúbenie, ktoré bolo všetkými radostne prijaté. (oficiální text distributora)

Joseph4

Film byl šitý horkou jehlou a tak jako celek působí tuctově, přeslazeně a navíc zmateně. Jediné co bych pochválil je krásné prostředí, ve kterém se film odehrává a taky nádherný úsměv na tváři představitelky Kate Middleton Camilly Luddington. Hlavně díky Camille tak dávám filmu dvě hvězdy. (38%) ()

VanMagnifico odpad!

Hnusná náhražka možná zajímavého příběhu. Herecké výkony jsou k smíchu. Navíc ta všudypřítomná emerická atmoška. Brrr. Odpad s velkým O. ()

DadysGirl

Bylo by se mi z toho chtělo až zvracet... Ale jako musím uznat, že nějaká romantika tam je... Jen kvalita režie, obsazení a vizuální stránka filmu jsou hodně hodně podprůměrné... Přitom by se z toho dalo hodně vytřískat... No... Jelikož jsem to viděla za jedný bezesný noci na voyu na nelituju, ale kdybych měla za plného vědomí volit mezi tímhle a zíráním do zdi, tak zeď vítězí... ()

Avarga

Plitká nuda, kterou vlastně uvidíte snad v každém romantickém filmu z Velké Británie. Vždycky je jeden vysoce postavený a druhý je chudák. Nebo ještě ten výše postavený je ze začátku hrozný konzervativec a jeho druhý partner se na každém rohu chce zase odvázat... Prostě nuda a s prominutim sračka. ()

Renie42

Tak nějak záměrně jsem to chtěla vidět už kvůli té královské svatbě. Začátky jejich vztahu se zdáli býti tak jednoduché, prostě studentská láska. V jednu chvíli mě ona štvala, podruhé zase on. V jádru jsou asi normální lidé, na veřejnosti musí zachovávat etiketu. Tvůrci se snažili najít herce, kteří by se jim tak trochu podobali. Tak se jim to jakž takž povedlo, William je tu opravdu moc pěkný. ()

Vanguard77

Naprosto souhlasím se SallyZen. Taky mi ten film nějak dobře sedl. A pro Vipera, oni jsou něco víc, lidi, co mají věčně za zadkem jiný lidi a nikdy nebudou mít šanci na normální život. ()

katuuuska

Svatba byla krásná, škoda že se to samé nedá říct i o tomto "pokusu" o film. Bylo tam pár (jedna, dvě maximálně) scén u kterých jsem se pousmála, ale zbytek nuda i přes docela zajímavý příběh, který mohl být zfilmovaný daleko líp. Jak už tu bylo zmíněno v jinym komentáři, pokud by se film bral bez tohoto reálného základu, byl by to odpad i pro mě. Ale musim uznat, že filmový William se mi líbí přece jenom víc. ()

HaiWithLove

:D Tak tohle byla skvělá komedie na nedělní odpoledne. Lámala jsem se smíchy nad stupiditou výtvoru jako je tohle. Takže ta hvězdička je za to, že jsem si smíchem prodloužila život a představitel prince Williama mi připomínal mého oblíbeného švédského hokejistu Patricka Berglunda. Bože, na to jen tak nezapomenu, zpívající princ Wills :D ()

Havala

To co si myslí potomci Tolkiena o serii pána prstenů a Hobitovi, totéž si určitě pomyslí i královská rodina o této katastrofě. Tak brzo po svatbě a už o tom se natočil film nemůže věstit nic dobrého. ()

subic

William a Kate, tuhle dvojici mám hodně rád, myslím tu skutečnou. Jenže tohle vůči nim asi není moc důstojné, je to takové zmatené jak narychlo uplácané. Snad jediné zajímavé je výprava. ()

DRABIcz odpad!

Dlouho se mi nestalo, abych měl potřebu snímek vypnout již během sledování. Nicméně britský masochista uvnitř mne mne donutil to dokoukat. Po shlédnutí snímku jsem pod obrazovkou stočil 15kg medu, jaká slaďárna to je. Kostýmy průměrné, interiéry ucházející, herecké výkony pod či slabý průměr, dialogy úplně debilní, herecké výkony škrobené, hodné lokálního ochotnického spolku. Výběr herců absolutně neodpovídající předloze. Člověk čeká klíčové události jako skandál s vrtulníkem ale nehezky se tomu scénáristi vyhli, což je neodpustitelné. Pokud máte rádi Rosamundu a její červenou knihovnu nebo jste již senilní natolik, že se měníte v zeleninu, je to oplodňovák právě pro vás. Kdokoli se špetkou zdravého rozumu stráví těchto 86 minut lépe, když si pustí například tvrdé německé fekalporno, klidně i se zvířaty. ()

Riverin

Film natočený čisto len s úmyslom zarobiť na svadbe Williama a Kate, a tak to aj vyzerá. Hneď je jasné že to celé bolo zbúchané narýchlo a každú chvíľu som si hovorila že nie je možné aby to celé v skutočnosti vyzeralo tak telenovelovo. Ale hlavní predstavitelia sa aspoň podobali (teda až na Williamove vlasy:). ()

lobo87

Keď si odmyslíme čisto komerčný zámer pre vznik tohto filmu, tak sa tvorcom podarilo vytvoriť celkom príjemný film o dvojici, ktorú sleduje a pozná celý svet. Autenticita príbehu však minimálne pokrivkáva. Tým, že všetci vieme, o kom ten príbeh je, a ako dopadne, stráca tento film akúsi podstatnú ingredienciu. Vo výsledku ide o typický romantický príbeh zo ženskej televíznej stanice so sympatickými hercami. Najlepšie boli aj tak "autentické" zábery Afriky :-) .. 35% ()

Charlinka

Bože můj to bylo špatný. Musela jsem se často smát jaký kýč to bylo. To už i Princ a já byl lepší než tohle. No nicméně herci hráli dobře a tak si to aspoň tu jednu hvězdičku zaslouží. ()

rashenrock odpad!

Hrůza! Tady je opravdu vidět jak se parta ubožáků začínajících s filmem rozhodla přividělat si na velmi dobře prodejném "jméně" Kate a William. Celkově tento film jen udělal (nejspíše pro zatraktivnění scénáře) z "Kate" kalhotky ukazující a neustále popíjející Lindsay Lohan a zároveň matku Terezu s chudinkou dohromady. Příběh který by i amatéři natočili o hodně lépe jen anglický pár a celou královskou rodinu ztrapňuje. ()

ElisD

Kýč, který mě moc neurazil. Rozhodně na vyšší úrovni než jiné romantické filmy se scénářem princ a popelka (jako Deník princezny, blé). ()