James Bond Supports International Women's Day

všechny plakáty
Krátkometrážní
Velká Británie, 2011, 2 min

Liqid

Ženy nebyly, nejsou a nebudou nikdy rovny mužům. Záleží jen na pohledu rodiny. Muži jsou diskriminováni zase v rozhodování a přidělení potomků soudem. Každé pohlaví má výhody i nevýhody. Ale co s tím má společného 007? ()

JamesSi

Nudné, nezajímavé, jen kráčení do kamery. Je pochopitelné, proč vybrali Bonda - kvůli jeho sexistické historii, ale to bohužel nevyužili v plném rozsahu. Monolog je fádní, obsahuje části polopravdy a zčásti fakta - prostě to na co jsme zvyklí u všech sociálních tweetovacích kampaních. Celé to bylo takové "MEH.", ale asi to pochází z dobrého místa. ()

fredisek

To se vám tu boří stereotypy, co? Proč by postava Bonda nemohla podporovat mezinárodní den žen? ZAMĚŇUJETE POJMY FEMINISMU A EMANCIPACE...což je všeobecný průšvih české veřejnosti. Už kvůli tomu, jak je Bond šovinistický, jaké je to macho, nebo chcete-li symbol mužnosti, byl dobrý tah zapojit ho do takovéhle kampaně. Přiměřeně provokativní, zároveň minimalistické a střízlivé. Samozřejmě...Craig na jehlách žádná velká podívaná, ale účel to splnilo...mluví se o tom (a lidi to štve, což je potřeba, možná je začne štvát i ta nerovnost). ()

Venous666 odpad!

Neskutečná kokotina. Jak se mohl Daniel Craig tomuhle propůjčit? Ok, ještě to u něj beru, ale jak mohl James Bond !! ()

PEZ

Rozhodne som proti nasiliu na zenach (len za to, ze muzi su fyzicky silnejsi) a tiez proti priemerne nizsim platom zien (su aj sikovnejsie zeny ako muzi a naopak - nezalezi na pohlavi). Ale samotne video pouzite na kampan je privelmi povrchne a takmer bez napadu. Neda mi teda pridat jeden komentar, ktory niekto pridal k videu: 76% of all homicide victims are men, 99% of all US military combat deaths are men, male college graduation rate as been declining for decades, male unemployment rate is 3x that of women, 80% of wealth is spent by women, several billions of taxpayer dollars go to women's issues each year, not a cent for men. This is correct. We are not equals. ()

Stíba

Nemám rád muže v ženském oblečení a o to víc Bonda, který se se svým pojetím žen, do téhle propagandy za rovnoprávnost moc nehodí :-) ()

FoxMulder odpad!

Nezajímavá agitka, která víceméně jen poukazuje na fakt, že angláni jsou šovinistické prasata, nerespektující ženy. ()

Psycho.R

Craig mi připomínal spíš šéfovou ze Sexmise, ale jinak je to nehodnotitelný, prostě reklama na podporu ochrany žen, nic víc. ()

Godhaj odpad!

,,I would you have to consider what it might be like to be one." James Bond pro mě byl vždy slizký a namachrovaný šovinista, co dokázal klofnout každou, co si zamanul. A to se mi na něm líbí. Tohle je ale naprosté znásilnění této postavy, a to pomíjím fakt, že ho tu hraje Craig, co vypadá jak transexuál, i když se zrovna nepřevlíká do holčičího. Na podporu feministických ideologií si mohli vybrat někoho jiného. ()

princesofpersia

Na tohle téma holt nikdy nebude mít většina mužů stejný pohled jako ženy (soudě podle převahy komentářu na youtube a dokonce i tady) jenže já jsem díkybohu žena a trochu i feministka, takže na mě tohle pidi video dojem udělalo. ()

x_silver odpad!

Trapné, blbé, zbytečné a nudné kecy. Craig jako žena je k smíchu. Zkrátka a jednoduše: Zbytečnost, co neměla vzniknout. ()

TonyStark

Udělat z Bonda zmalovanou mužatku se šminkama? Ještě, že je Mezinárodní den feministek (pardon - žen) jen jednou do roka. ()