Fu chou zhe zhi si

• Hongkong 復仇者之死 (více)

Kit, 23-ročný mladík, sa zamiluje do peknej, ale mentálne zaostalej Wing. Keď Wing znásilnia policajti, Kita ovládne hnev a začína dychtiť po pomste... (sochoking)

topi

Začátek filmu mě moc nebral, taková klasik brutální kriminálka, další část sklouzla do romanticko - " retardovaného " dramatu a vše pokračuje hodně solidní jízdou, podpořenou vynikající kamerou a super hudební částí. Film je rozdělen do 6 kapitol, v každé kapitole se dozvídáme všechny doplňující indície, aby divák vše pěkně pochopil. Vše plyne v rychlém tempu, poslední dvě kapitoly jsem byl vyloženě zmrazenej a čekal jsem, jak to všechno dopadne a musím říct, že konec je fakt parádní ! Oproti pro mě lepšímu snímku I SAW THE DEVIL, kterej mě rozsekal o něco víc, jsou zde záporáci banda policajtů, což dodává filmu jinší rozměr. Hlavně je to trochu jinší pohled na odplatu. " Žádná odplata není tak dokonalá, jako odpuštění..." ()

bourec

No tak kluci šikmooký už dávno netočej filmy,na jaký jsme byli zvyklí dvacet let zpátky.Ale to by ani nevadilo.Ale že tahle slabě průměrná věc je mrazivá,a v posledních minutách se mění v brutální jízdu,tak to vůbec.Hodina celkem nic,tři císařský řezy,nějaká retard romantika,pak znásilnění,pak pomsta.Konec na hovno.A že je z toho někdo i v depresi.I já,ale z toho ,že si už kurva doprdele neumim vybrat film podobnýho žánru,kterej by měl koule.Tohle je jen pomalu se vlekoucí nic.40%. ()

Šakalík

S asijskými filmy o pomstě se poslední dobou roztrhl pytel a přestože to každý tvůrce bere z trošku jiného konce, v globálu se to už začíná opakovat. Tento hongkongský snímek je přesto docela originální, a to především svým mnohdy až poetickým zpracováním. Unikátní je také to, že zatímco zpočátku je divák extrémní násilností pachatele zděšen, záhy se na světlo světa vyklube jeho motiv a z padoucha je rázem oběť. První hodina je opravdu povedená, nechybí tomu brutalita, surovost, bezmoc obětí. Jenomže postupem času se film čím dál tím více posouvá do jakési prapodivné poetické roviny, ve které jsem se už začal ztrácet. Trocha toho artu není obvykle na škodu, ale tady jsem měl spíše pocit, že se těmi zpomalenými záběry pouze vyplňuje zoufale bezobsažný scénář, protože jinak by se celý děj vměstnal do půlhodinového kraťasu. No, tenhle film sice není úplně špatný, ale bohatá asijská produkce nabízí i mnohem zajímavější tituly (za všechny bych jmenoval třeba jihokorejský I Saw the Devil). ()

ZkuKol

Thriller,jenž se tak násilnou formou pokouší o přesah, až skoro zabíjí celou svou sílu zápletky. Pomsta je zde naprosto zasloužená a touha po ní z hlavního hrdiny prýští, je úplně cítit, že by se za ní plazil hrudí po rozbitém skle. Žádná rafinovanost, žádné přemýšlení. Hlavní hrdina je jednoduchý a stejně tak i jeho cíle a kroky k nim. Kamera, styl, herci, vše velmi syrové, silně poutavé a nepříliš často viděné. Jenže je tu ta neustála chuť pokoušet se o podobenství, chuť říct divákovi něco zásadního, touha být artem, jenže toho se dosahuje uměním a činy, ne vyřváváním divákovi do ksichtu. Naštěstí řemeslo i zápletka jsou lepší ambiciózního vypravěče a díky tomu silný zážitek přežívá, žel ne v dokonalé podobě. Oni jim připravili peklo, oni jim za to zaplatí i s úroky, ale žádná pomsta není bez obětí a žádná není happyendem... 80% ()

DavidS.

Žádná samoúčelnost násilí pro nemocného diváka, ale mrazivě vyprávěný příběh tragického nedorozumění a následné pomsty...Skvělá kamera...Snyder by se mohl přiučit o efektivním a střídmém použití zpomalovaček :) ()

Wancohoff

vzhladom na povod filmu som cakal podstatne krvavsiu pomstu... bolo to dost slabe ci uz po brutalnej, alebo citovej stranke, ziadny CAT III sa nekonna... ()

honelnik

Spojenie dvoch nezlucitelnych skatuliek, "romanticky-slasher" znelo az prilis dobre na to aby to vyslo...a nevyslo. Film sa rozbieha pomerne neuprosne a v nadupanej prvej 20minutovke sledujeme totalneho magora kuchajuceho vsetko co mu pride pod ruku, lenze s nastupom druhej kapitoly, kde hrdina spomina, co vsetko viedlo k prerodu predavaca v malej obci na nelutostneho masiara tempo klesa, a romanticka linia nema dostatocnu hlbku aby nas odputala od doteraz videneho. Je to nesmierna skoda, pretoze napad je to vskutku skvely a prekvapit exploziou nasilia v romantickom filme by som sa nechal velmi rad (ech....), ale opacne, a tento krat to zial nefunguje....Podobna tema je na hony lepsie spracovana v lepsom (horsom? vyberte si podla zmyslu) I Saw The Devil. ()

Saur.us

Touhu po pomstě dokázal v divákovi tvůrce vyvolat tak, jak se to u podobných filmů žádá. Povedené asijské dílo, připomínající syrovostí, brutalitou a nápadem trilogii Chan-wook Parka. I když tady se tvůrce snažil spíš od pomsty odradit. Navíc, na tvářičku (a nejen tu) herečky Aoi Sola se moc pěkně koukalo. ()

Puol

Veľmi silný príbeh, skutočne pre otrlejších divákov, ktorý sa mi ale dostal pod kožu. Násilie v ňom rozhodne nie je samoúčelné. I po technickej stránke veľmi podarené. Túto krvavú a depresívnu revenge story vrelo odporúčam nielen fandom honkongskej kinematografie. ()

agassi68

Od ázijskej tvorby som zvyknutý na lepšie.Toto tu už bolo viackrát. Prekáža mi hlavne tá "sovietskosť" hlavného hrdinu. Stlčiete ho železnou tyčou, strelíte viackrát aj do hlavy a furt sa vráti. Old Boy asi ostane navždy neprekonaný.. ()

fililipekk

Další hutná nálož od lidiček z Hong Kongu. Moc se mi líbilo jak to bylo šikovně natočený, brutalitou se zde také nešetří jak je u této kategorie zvykem, což je další plus, můžeme přičíst slušné herécké výkony, dobrý spád, vytříbené praktiky kriminalistů a je z toho ojedinělý filmový zážitek. SUPER. ()

Exanimus

WoW, tak toto sem nečekal ! Tento snímek ke konci dokazuje že pomsta může otevřít novou pomstu.. Uplně excelentní film o mladém muži, kterému znásilnili přítelkyni a on se vydá cestou velmi krvavé pomsty ! Opravdu nedoporučuji těhotným ženám :) Konec filmu jsem opravdu nečekal a myslím že ostatní taky ne.. Velmi originální snímek.. Časem si ho musím pustit určitě znovu, jakožto milovník Revenge filmů :)) ()

muti

ak si chcete pozriet filmik kde umieraju tehotne zeny a deti (killing level: Asians) tak tento film je pre vas 3:) v zapadniarskych filmoch tehotne zeny vlastne "len" porodia do konca filmu (trochu otrepane klise, nie?) netradicny revenge story kde zistite kto stoji na ktorej strane a navyse vzhliadnete aj jeden alternativny koniec uplny suhlas s uzivatelom "Fr" a Flipnic ()

DonBraso

Musím říct,že abych byl odbouranej tímto filmem,tak to určitě ne.Sám mám rád gore chuťovky a nějaký ty občasné nechutné hrátky,ale tady to byl vcelku slabá káva s dvěma kostkama cukru.Myslel jsem si,že slow-motion je ryze něco navíc,ale tady to boha jeho vůbec nesedělo.Trochu mi přišlo,že Wong tak trochu se snažil různě obzvlášnit tento snímek,který zde dost lidí vidí jako poetický,což by se dalo i souhlasit,ale určitě né jako něco příšerně hnusnýho.Nejlepší scéna je i přesto na policejní stanici,která slušně houstne díky těm dialogům a vcelku i závěr filmu,kdy jsem nechápal poslední záběr,ale jestli to mělo být tak,tak fajn.Bohužel mě hlavní hrdina či obět,vůbec nebavila po herecké stránce.Vlastně to haprovalo už v emocích a celkově snímek o pomstě to nebyl zrovna majstrštyk,jen dobře odvedená práce,která na to šla v jakože epizodách,aby zase tu zde figurovala časová osa.Hudba byla dobrá,ale to je tak vážně všechno.Ostatní nebylo bohužel skvělé a myslím si,že o pomstě je mnohem více "poetických" šlágrů.65% ()

kalysta

Film rozhodně není zádné béčko, jak kdosi v komentáři uvádí. Příběh nestaví pouze na násilí, je svým způsobem hodně poetický, mýsty až melanchlické pasáže jsou pak střídány těmi brutálními ( ale nijak zásadně, byť ta na benzínce je hodně orginální) . Jde o klasické RAPE and REVENGE, byť samotné pojetí filmu, jeho skladba i finále zdale klasické nejsou. K dokonalosti filmu chybí větší údernost, rape na policejní stanici působil poněkud mdle a samotné finále pak nevěrohodně. Ale slušné 4* bez debat. ()

spawn866

To je hodně nepovedenej film, to má hodně daleko k filmu kde jde o pomstu, postavy se chovají totálně nelogicky, je to B-čkovej film tvářící se jako A-čko, nic víc... Na konci filmu malé dítě aniž by pořádně chápalo co je to vražda tak to dítě vezme tužku a pomstí svého učitele v kostele, přijde vám toto jako normální pomsta? 10 letý kluk chce pomstít svého mentora, haha... Vždyť to dítě si ještě hraje doma s autíčky, vláčky, zná maximálně základní školu a hračky, ale možná že v Hong Kongu maj děti vyvynutější než tady, zřejmě tam jsou už od 10 vrazi a také je posílaj do vězení s maximální ostrahou :D. No opravdu nechápu jak tento film může mít tak vysoké hodnocení, zřejmě lidi maj rádi totálně nesmyslné blbosti... Jaká mentalita, takový film... ()

klobasa

Tak nevím,asi jsem viděl nějakou cut verzi,ale tenhle film pro me zůstal tak nějak na půl cesty.Určitě stojí za zhlédnutí, ale CATIII? Kde jako?Ne že bych hodnotil podle množství krve,ale tohle by po desátý hodině snesla s přehledem i Nova.Typické pomalejší tempo vyprávění a já se těšil až se to zvrtne v nejakej shock a ono nikde.Jinak některé scény až hypnotické a ve výsledku silnější 3*. ()