poster

Ať to stojí, co to stojí

 • USA

  Whatever It Takes

 • Slovensko

  Nech to stojí, čo to stojí

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2000, 94 min

 • rikitiki
  **

  Tohle byl tak klišovitý film o střední škole a maturitním plese, že mne napadají jen dva důvody, proč vznikl: vyvolat vlhké sny u těch nejmladistvějších diváků (hrdinka ve vodě, ve sprše, v plavkách, v průsvitných šatech...) anebo si z toho tvůrci dělali legraci (přehlížený inteligent, jeho (jakože) nenápadně půvabná kamarádka, namyšlená kráska, nabušený tupoň sportovec, hláškující trapáci ve vedlejších rolích). Sranda? Ale příliš málo, příliš nenápaditě, příliš pohádkovitě. Navíc s vykrádačkou bazénové scény mého zamilovaného Život je krásný, což je neodpustitelné, protože tenhle film nemá žádné ambice.(5.8.2012)

 • noriaki
  ****

  Já vím že se opakuji, ale Marla Sokoloff je prostě nádherná. Je pro mě tak trochu žánr sám o sobě. Ať se objeví v jakékoliv romantické komedii, děj ustupuje do pozadí a film se eliminuje jenom na to nejpodstatnější, čili kolik záběrů téhle bohyně nabídne, a jak moc emocí ona projeví. Tady taky nějaký děj byl, a jako výplň na dobu kdy se kamera nevěnovala oné čarokrásné víle posloužil docela dobře. Některé vtipy byly i povedené (stahování fotky, balení Ashley), potěšilo mě trio seriálových známých, Al (Krok za krokem), Jesse (Breaking Bad) a Travis (Dexter), takže nakonec tradičně přidám dvě hvězdičky za Marlu, a jsem na čtyřech.(16.8.2012)

 • MartinNDL
  ***

  Ach ano, znáte to. Vy milujete tuhle, ten tamtu, ta zase toho a nakonec zůstanete sami doma s novým číslem Hustleru, kapkou lubrikačního gelu a pekelně rychlou pravačkou. Ale ve filmech je to jinak, tam ten největší ťulpas zbouchne školní sexbombu a ty dva, kteří se opravdu milují, jenomže si to nikdy nepřiznali a neřekli, ti nakonec skončí šťastně spolu. A my si říkáme, že nás něco takového také potká. Proto na ty filmy přece koukáme nebo ne? Tentokrát je to alespoň dobře zahrané, což dělá z Whatever It Takes žánrový nadprůměr. Nicméně se nejedná o nic převratné. Život je holt o něčem jiném.(21.4.2006)

 • rubii
  **

  Žádný boom to doopravdy není, ale není to nijak obzvláště perverzní ulítlé a nechutné jako ostatní filmy. Mimochodem už pár scén jsem viděl z maturitních plesů středních škol v americe a mám pocit že všechny dopadnou stejně na . . . a zápletka mám pocit že jednou někdo napsal scénář na začátku 90. let a dal si na to patent a teď si pěkně žije z toho že každý další režisér kopíruje jeho script(29.7.2006)

 • aLPaC
  ***

  Klasický příběh. Kluk a holka. Sousedé, kamarádi od mala. Ona ho tajně miluje, on je pitomec a nevidí to. Líbí se mu totiž jiná. Zamiluje se do ní až v době, kdy už on i ona chodí s jinýma. Pak proběhne pár scén a rozhovorů, které nejsou podstatné. Nakonec se na něj ona rozzlobí, ale poté si uvědomí, že ho pořád miluje a vše směřuje k od první minuty danému happyendu. No jediné, co se na tomhle filmu třpytí jsou zuby Jamese Franca.(12.6.2014)

 • - Natáčení probíhalo v kalifornském městě Santa Clarita. (Terva)

 • - Film je založen na divadelní hře "Cyrano de Bergerac" Edmonda Rostanda z roku 1897. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace