Ať to stojí, co to stojí

Whatever It Takes

Nech to stojí, čo to stojí

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2000, 94 min

Ach ano, znáte to. Vy milujete tuhle, ten tamtu, ta zase toho a nakonec zůstanete sami doma s novým číslem Hustleru, kapkou lubrikačního gelu a pekelně rychlou pravačkou. Ale ve filmech je to jinak, tam ten největší ťulpas zbouchne školní sexbombu a ty dva, kteří se opravdu milují, jenomže si to nikdy nepřiznali a neřekli, ti nakonec skončí šťastně spolu. A my si říkáme, že nás něco takového také potká. Proto na ty filmy přece koukáme nebo ne? Tentokrát je to alespoň dobře zahrané, což dělá z Whatever It Takes žánrový nadprůměr. Nicméně se nejedná o nic převratné. Život je holt o něčem jiném.(21.4.2006)

Starší teenage komedie, která sice nijak extra nepobaví, ale narozdíl od těch dnešních podobných filmů, není tak trapná.(8.8.2010)

• bouncer

Průměrná až podprůměrná romantická komedie. Kde nic není, není ani co kritizovat...(20.9.2004)

• burina

Priemerná teen romantická komédia, v ktorej sa niektoré postavy(hlavne Ashley ) správajú neuveriteľne debilne.(3.12.2007)

• rikitiki

Tohle byl tak klišovitý film o střední škole a maturitním plese, že mne napadají jen dva důvody, proč vznikl: vyvolat vlhké sny u těch nejmladistvějších diváků (hrdinka ve vodě, ve sprše, v plavkách, v průsvitných šatech...) anebo si z toho tvůrci dělali legraci (přehlížený inteligent, jeho (jakože) nenápadně půvabná kamarádka, namyšlená kráska, nabušený tupoň sportovec, hláškující trapáci ve vedlejších rolích). Sranda? Ale příliš málo, příliš nenápaditě, příliš pohádkovitě. Navíc s vykrádačkou bazénové scény mého zamilovaného Život je krásný, což je neodpustitelné, protože tenhle film nemá žádné ambice.(5.8.2012)

• - Natáčení probíhalo v kalifornském městě Santa Clarita. (Terva)

• - Film je založen na divadelní hře "Cyrano de Bergerac" Edmonda Rostanda z roku 1897. (Terva)