Reklama

Reklama

Lajka

  • angličtina Laika (festivalový název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Nelehký je život fenky Lajky na periférii ruského velkoměsta. Po svém odchytu je násilně přeškolena na průkopnici kosmonautiky. Záhy po startu Lajku do vesmíru následuje množství dalších zvířat překotně vypouštěných z Hustonu a Bajkonuru. Zvířata bloudí vesmírem až nakonec za pomoci černé díry šťastně obydlí vzdálenou planetu. Po nedlouhé době jejich harmonického nikým nerušeného soužití s místními živočichy k nim však doputuje i první člověk a harmonický i ten holý život zvířat je rázem ohrožen. (A-Company CZ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (70)

=woody= 

všechny recenze uživatele

Zdar fantazii! V každém směru originální je nový film Aurela Klimta, animovaný převážně klasickou technikou. Klobouk dolů, protože hlavně technická stránka filmu je opravdu impozantní. Přestože vtípky cílené snad více na rodiče, než děti, občas balancovaly na hraně vkusu, v sále se bavili všichni bez rozdílu. Některé narážky a pointy naopak trefily do černého. Rozpaky budí i některé písně. Celkově ale prima filmík pro celou rodinu. Všichni její členové se budou mít při sledování Lajky filmově. Woo. ()

Cedr odpad!

všechny recenze uživatele

Nejhorší film se kterým jsem měl kdy tu čest. Nulový příběh, absence jakéhokoliv humoru či hlubší myšlenky. NUDA NUDA NUDA, nic se kurva neděje. Nesmyslné scény, které nikam nevedou a nikam neposouvají děj. Snaha (resp. marné pokusy) o kritiku amerického imperialismu, sovětského... čehosi... a propagaci vegetariánství (?) se totálně míjí účinkem a nemá hloubku rozhovoru dvou mentálně retardovaných opilců. Vše vyznívá úplně do prázdna a kontraproduktivně, protože "zvířátka" jsou tak ukrutně nesympatická, že ve finále to na na pořádného amerického burgra o to víc navnadí. Krom příšerného dabingu bez jakéhokoliv náboje či charakteru je celá animace neuvěřitelně hnusná. Jako diplomka nějakého studenta druhořadé umělecké školy někde na Ukrajině by to na trojku možná stačilo. Když nevíte coby začněte zpívat, klasický nešvar podobných trapáren, jenže texty a hudba "písní" v Lajce?! No ty vole. Co to kurva je za bizár? Tohle stálo 58mega?! Na tohle přispěl Státní fond pro kinematografii?! Běžte do píčy vy kokoti fakt že jo. ()

Reklama

Tessie odpad!

všechny recenze uživatele

Prvních pár minut dobrý, žasla jsem nad českou tvořivostí a zpracováním. Ovšem pak začala Lajka mluvit, dělat parkour a několik podivných postav považovalo za nutné si zpívat. Četla jsem rozhovor s pánem, co na tomhle pracoval devět let a opravdu jsem byla plna očekávání.. ovšem dostavilo se pouze velké zklamání a opravdu nechuť podporovat české filmy státními penězi. Nevím pro jakou cílovou skupinu byl snímek vytvořen.. myslím že dospělí tohle nemají šanci zvládnout bez psychické újmy a doufám, že dětem by vulgární humor postav v říši fantazie raději nikdo nepouštěl. Kdo na tohle teda schválil peníze? Proč hlavně museli zpívat? Proč když se na tom tolik let pracovalo to nemohlo stát za to a říct aspoň příběh? Pánové, raději se na to příště prosím vykašlete a nedělejte si ostudu. Už ukrajinské přísloví říká: Pes štěká, protože zpívat neumí. Tak si to kura pamatujte! ()

Castrator 

všechny recenze uživatele

Mohl to být krásný film, jedno jestli podle skutečnosti pro dospělé, nebo upravený se šťastným koncem pro děti, ale je z toho řádná úchylárna s vystrkováním prdele ve vesmíru (to je jen polovina pravdy, tou druhou polovinou je, že se při tom sere) a s mimozemšťanem s visícími penisy na pokožce, který ruskému kosmonautovi ukradne trenky. A to je to normálnější, co se v Lajce objeví. Úchylárna s úchylnými písničkami a nejmenovat se to Lajka, o které film ani vlastně není, tak tomu dám dost možná jednu hvězdu. Milovníci divnot si asi přijdou na své a ti největší úchyláci možná i pohoní. ()

cocrHeLL 

všechny recenze uživatele

Hustá parafráze na lidstvo. Je tu určitá podobnost s Orwellovou farmou zvířat. Fakt se na to (obzvlášť zezačátku) nedívalo dobře a bylo těžké najít, pro koho je kurňa taková věc určená? Pro děti to není, co se do toho plete muzikál? Prostě dost těžko snesitelný animák, na který se ale jenom tak nezapomene. Tohle člověk bude buď milovat, nebo nenávidět. Pro svou nervozitu si však tento snímek získal moje sympatie. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (5)

  • Tvůrčí tým při výrobě použil mnoho animačních technik včetně nákladné 3D a komponování velkých exteriérů. Tvůrci také použili např. novou technologií využití zařízení motion control pro pohyby kamery a snímání. [Zdroj: Česká televize] (ČSFD)
  • Na samotné výrobě filmu v ateliéru se podílel komorní štáb pouze pěti lidí (celý film animovali pouze tři animátoři), zatímco na postprodukci se podílely desítky až stovky odborníků z pražského studia UPP. (Zdroj: Anifilm)
  • Snímek vznikl na motivy divadelního představení „Lajka, Čchin a Gagarin“, které Aurel Klimt inscenoval v roce 2003. Z tohoto divadelního kusu přešla do filmu část postav i příběhu. (Zdroj: Anifilm)

Související novinky

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Předáváním výročních 25. Českých lvů provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. O hudební složku večera se postarala nominovaná muzikantka Vladivojna La Chia. Večer také narážel na současnou… (více)

Filmoví fanoušci na filmovém festivalu v Cannes

Filmoví fanoušci na filmovém festivalu v Cannes

03.03.2018

Program Kreativní Evropa letos v lednu už podruhé vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví nadšenci mohou otestovat své znalosti současného evropského filmu. Deset… (více)

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

16.12.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)

Reklama

Reklama