Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie

Hrôza v Connecticute 2: Duch Georgie

The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

Drama / Horor / Thriller

USA, 2013, 100 min

Klasický případ "sequelu", který s původním filmem nemá absolutně nic společnýho, jen si skrz jinou značku chce pojistit úspěch. Duchové z Georgie však působí oproti těm z Connecticutu mnohem víc nedočkavěji: divákům se zbrkle ukazují hned od první minuty a už se nepřestanou srát do každého druhého záběru. Někoho sice může těšit velká spousta lekaček, ale film tím zákonitě ztrácí na překvapení a atmosféře. Na druhou stranu je to hezky natočený, má to pěkný masky a kupodivu ani FX nejsou vyloženě průser. Navíc závěrečná třetina pak slušně graduje. Takže nakonec za tři, i když s odřenýma ušima.(4.2.2013)

Pokračovanie kvalitného duchárskeho kúsku je podľa očakávania o niečo slabšie, no stále sa našťastie jedná o dobrý horor. Mladá rodinka sa nasťahuje do starého baráku, kde postupne zisťujú, že tu s nimi prebýva ešte niečo ďalšie. Začnú sa zjavovať duchovia, diať podivnosti a je iba na nich, aby si to dali dokopy a niečo vymysleli, ak chcú prežiť. Čo samozrejme tak rýchlo nebude, veď o čom by to potom bolo. Našťastie to vôbec nenudí, je to pekne natočené a na diváka tu čakajú nejaké tie ľakačky, duchárske výjavy, kvalitné masky a efekty, tradične hlasné zvuky, ale aj porcia slušnej atmosféry a sympatickí herci. Ja som teda spokojný; duchárčinám až tak nefandím, no toto bolo fajn a určite sa pozriem aj na tretie pokračovanie, ktoré sa už pripravuje.(2.2.2013)

Natočeno podle skutečného příběhu. CITÁT - Zdálo se mi o houpačce......... Klasický scénář, kterým zas tak moc diváci nevěří je tu dokonale předveden, zpracován a nabídnut k posouzení. Příběh, který zná snad každý - rodina s jedním nebo dvěma dětmi, eventuelně s nějakým domácím mazlíčkem, koupí levně, až moc levně, nějaký opuštěný dům........co, zatím klišé, že? Dům má pak skoro vždy nějakého nevítaného obyvatele, převážně ducha, buď dobrého nebo hodně nasraného a v tom horším případě obojí....zase klišé? Pak už jen čekáme, jak se výše zmíněná rodina se svým problémem vypořádá. CITÁT - Nepotřebujem vodu, když máme pivo............ Krásná maminka Lisa (Abigail Spencer), hezké spokojené dítě, pro ženy určitě přitažlivý táta a pro starší je tu jeho švagrová - no máme plno. Vlastně ne, ještě dům na samotě v krásné přírodě a jeho obyvatelé, ti nevítaní, ale s tím si poraďte sami. Ovšem okolí domu je na první pohled tak nádherné, že by každý Čech dokázal za takové místo i vraždit. Prostě idylka. Ale přijde Peklo. Konec filmu - vypněte to, dokud je ještě čas................................... Tak ne? No budete se bát, nebojte. Ano klasické klišé, ale věřte, že tento příběh je fakt síla. Už v deváté minutě musíte poznat, že lekačky nebudou jen o hudbě. Hned v úvodu jsem měl mrazení a to mi zůstalo až do konce. Začal jsem i uvažovat, že to opravdu vypnu a pustím si to až ráno, za denního světla. Udělal jsem tak, abych se večer nebál. No a co? I já mívám noční můry. A když ve filmu není hmatatelný mimozemšťan, mívám noční můry. CITÁT - Pokud ty prášky nezabíraj, měli bychom za ně přestat platit............. Prášky neprášky, tohle má sílu, je to tajemné, dramatické a má to spoustu lekaček. Jako celek to nádherně funguje. CITÁT - Je tu zakopáno ledacos, ale to neznamená, že pan Gordy existuje........Ne mě je hodný......... To je po dlouhé době horor plný napětí a zvratů, kdy jsem ke konci dokonce i brečel - síla. Ještě musím dodat, že herečka Abigail Spencer je opravdu nádherná ženská a divák má důvod jí fandit. Pana Gordyho si zahrál Grant James. CITÁT - Pan Gordy??......... V zajímavostech k filmu je jedna malá chyba. Na začátku je Lisa vidět se slzama v očích a po střihu už slzy nemá - není to chyba, jen se Lisa dostala do jiné reality a v té prostě slzy neměla. Natáčení probíhalo v Baton Rouge v americkém státě Lousiana a ve městě Winnipeg v kanadském státě Manitoba.(30.6.2013)

• Phietros

No to byla opravdu doslova hrůza! Oproti jedničce posun o polovinu dolů. Docela dobrý potenciál s kterého se stalo nemastné béčko bez jiskry.. Herecké obsazení také žádný zázrak až na milou Abigail Spencer! Vsuvky duchařských vidin hodně odfláknuté! Pár scén tu bylo dobrých, holčička zmizí do kopky, hlavní bubák, nitě z krku sestry.. ale zbytek byl spíše k smíchu! 45%(4.11.2015)

Návaznost na jedničku žádná a film nemá s Connecticatem nic společného kromě názvu. Jde o obyčejnou duchařinu, která neurazí. Působí velmi lacině a nízký rozpočet je znatelný, ale to tempo panečku? Obdivuhodné, poněvadž od první minuty se něco děje a až do samého závěru. Nemám rád horory, kde se musí čekat do poloviny, než se vůbec něco stane. Tohle není ten případ a z toho mám obrovskou radost. Příběh je celkem slušný, řekl bych nadprůměrný, atmosféra pouze průměrná a i pár lekaček najdeme, bohužel jen laciné. Kdybych tento horor řadil do průměru, tak ho urazím.. 7/10 = 71%(28.4.2013)

• - Natáčení probíhalo v Baton Rouge v americkém státě Lousiana a ve městě Winnipeg v kanadské Manitobě. (Terva)

• - Na začiatku filmu sedí mama na posteli a v kúte miestnosti vidí ducha. Pri zábere na jej tvár vidno, že ma červené oči a tečú jej slzy. V ďalšej scéne, keď vojde jej dcéra do izby, má už oči normálne a suché. (DJ Rocco iNc)