Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie

• USA The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia (více)
Trailer

Mladá rodina se přestěhuje do historického domu v Georgii, aby se následně všichni její členové bolestně přesvědčili, že nejsou jeho jedinými obyvateli. Velmi záhy se ocitají uprostřed děsivého tajemství, svědčícího o přítomnosti zla, připraveného odstranit každého, kdo se mu připlete do cesty. (oficiální text distributora)

Trailer

nemik22

Protože jednička patří k mojim nejoblíbenějším hororům, tak je dvojka pro mě trochu zklamání. Vlastně to neni až tak špatná duchařina. Nezpomínám si, kdy jsem v nějakém hororu viděl tolik povedených lekaček, ale na můj vkus je tu dost předuchováno. Zvítězila tu kvantita nad kvalitou. Méně je někdy opravdu více. Takhle je to pro mě jen film, který se minul účinkem. ()

Nivenx

Oproti prvnímu dílu značný pokles na kvalitě. Ano zpracování celkem jde, ale jakékoli strašení, či mrazení nějak nebylo. Po celé stopáži filmu je samé lek, ted' se máš leknout atd, což postupně přestává bavit, jelikož je to bez atmosféry a nějakého překvapení z neznáma, což mi zde hodně chybělo. Ale i přes tyhle chybičky, to přece k úplnému zahození není. 50% ()

George Stobbart

Pokračovanie kvalitného duchárskeho kúsku je podľa očakávania o niečo slabšie, no stále sa našťastie jedná o dobrý horor. Mladá rodinka sa nasťahuje do starého baráku, kde postupne zisťujú, že tu s nimi prebýva ešte niečo ďalšie. Začnú sa zjavovať duchovia, diať podivnosti a je iba na nich, aby si to dali dokopy a niečo vymysleli, ak chcú prežiť. Čo samozrejme tak rýchlo nebude, veď o čom by to potom bolo. Našťastie to vôbec nenudí, je to pekne natočené a na diváka tu čakajú nejaké tie ľakačky, duchárske výjavy, kvalitné masky a efekty, tradične hlasné zvuky, ale aj porcia slušnej atmosféry a sympatickí herci. Ja som teda spokojný; duchárčinám až tak nefandím, no toto bolo fajn a určite sa pozriem aj na tretie pokračovanie, ktoré sa už pripravuje. ()

misterz

Voľné pokračovanie jednotky veľmi nepresvedčilo. Ubralo sa na strašidelnosti aj na atmosfére. Situáciu sa snažila zachrániť dejová linka s akože prekvapivým pointovým rozuzlením, ale ostalo iba pri snahe. Jediné čo zaujalo boli slušným spôsobom zakomponované flashbacky a pár duchárskych scén, hlavne ku koncu. Na priemer však toho bolo málo. 40/100 ()

korbitch22

S původním filmem to samozřejmě kromě duchů nemá nic společnýho, akorát se to potřebovalo přiživit na osvědčeným jméně.Haunting in Connecticut 2 je duchařinou postavenou ne na základě postupného objevování duchů a zvyšování napětí, ale duchové jsou vidět hned od záčatku, pořád a všude.Zajímavý ale je, že tím napínavost nijak zvlášť neutrpěla a režisérovi se daří atmosféra dost dobře, můžou za to hlavně výborné masky, povedený lekačky, zajímavý příběh a hodně sympatické herecké obsazení se skvělými výkony.Co si budem povídat, hlavně to obsazení dělá opravdu hodně, dlouho jsem necítil ve filmu k postavám takové sympatie.Škoda, že režisér nemá evidentně moc zkušeností, protože jak mistrně dokáže s některými scénami pracovat, tak si v jiných vede dost neohrabaně a bohužel v pár scénách i docela komicky, např. scéna s vymítáním byla vážně těžce mimo mísu a scénář bohužel občas dovolí postávám vést dosti pitomé dialogy.Jinak je to takový zajímavý a neškodný film o souboji hodných a zlých duchů a nebýt křečovitého konce, asi by měl film větší hodnocení.O proti jedničce je to samozřejmě o třídu, možná o dvě slabší, jelikož první díl byl opravdu neskutečným překvapením, který v USA vidělal neskutečný prachy.Tohle je dejme tomu průměr s hodně odřeným preparátorem.50%. ()

• Na začiatku filmu sedí mama na posteli a v kúte miestnosti vidí ducha. Pri zábere na jej tvár vidno, že ma červené oči a tečú jej slzy. V ďalšej scéne, keď vojde jej dcéra do izby, má už oči normálne a suché. (DJ Rocco iNc)
  • Příběh je založen na skutečné události rodiny Wyrick z Ellerslie, Georgia. (ARI50)
  • Chad Michael Murray řekl v rozhovoru, že pro roli se rozhodl z důvodu, že je založen na skutečné události a že si muže zahrát strážnika, který má manželku a dceru, že nikdy nehrál na tak vysoké úrovni. (ARI50)