Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie

Hrôza v Connecticute 2: Duch Georgie

The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

Drama / Horor / Thriller

USA, 2013, 100 min

Je to lepší než jednička, tedy vlastně není, od jedničky to ukradlo pouze název. Pravdou ale je, že si tohle jede svižnějším tempem, každou chvíli se nás tvůrci snaží něčím vylekat. Duchové jsou vidět pomalu víc, než hlavní postavy a nechybí ani několik nelogických situací, například když otec nechá svou dceru samotnou v autě i potom, co už se předtím několikrát ztratila. Zápletka, proč se to všechno dělo, byla zajímavější a záživnější než v ''jedničce'' a celkově mi tato ''dvojka'' vyšla lépe. Nebýt tolika zbytečných flashbacků, mohlo to být ještě lepší. Takhle je to lepší průměr, ale rozhodně se to dá s čistým svědomím dokoukat do konce.(27.1.2017)

Né tak špatný, jak jsem čekal.. Je to poměrně svižná Duchařina, ve které se pořád něco děje,tak jsem se naštěstí nenudil. Pochválil bych zvukovou a technickou stránku, která mně neurazila, ale Proč se film odehrává v Georgii a né v Connecticutu mi hlava nebere! Film bych doporučil spíše Slečnám závislým na Duchařinám, ty by mohly slušně Hopsat radostí.(18.2.2013)

Klasický případ "sequelu", který s původním filmem nemá absolutně nic společnýho, jen si skrz jinou značku chce pojistit úspěch. Duchové z Georgie však působí oproti těm z Connecticutu mnohem víc nedočkavěji: divákům se zbrkle ukazují hned od první minuty a už se nepřestanou srát do každého druhého záběru. Někoho sice může těšit velká spousta lekaček, ale film tím zákonitě ztrácí na překvapení a atmosféře. Na druhou stranu je to hezky natočený, má to pěkný masky a kupodivu ani FX nejsou vyloženě průser. Navíc závěrečná třetina pak slušně graduje. Takže nakonec za tři, i když s odřenýma ušima.(4.2.2013)

• venison

Naprostá krávovina, která nemá s pořádným hororem nic společného.. Děj je dost na prd a jediné, co má podkreslovat tíživou bububu atmosféru jsou záběry duchů, kteří se bezmyšlenkovitě plíží kolem.. Závěrečná pointa byla jasná asi po 10 minutách filmu.. S jedničkou má spojitost jen první část názvu.. Na tohle koukat je fakt ztráta času..(25.11.2013)

Název nedává prostě smysl :-) No a jinak se jedná o poměrně obstojnou duchařinu, která má samozřejmě každé klišé, které duchařský film může mít. Nicméně zde hrají celkem sympatičtí herci a celková atmosféra i ten příběh z 19. století se povedl. Nejstrašidelnější mi však přišla na závěr ta fotografie tý skutečný rodiny :-D :-D(29.10.2016)

• - Chad Michael Murray řekl v rozhovoru, že pro roli se rozhodl z důvodu, že je založen na skutečné události a že si muže zahrát strážnika, který má manželku a dceru, že nikdy nehrál na tak vysoké úrovni. (ARI50)

• - Natáčení probíhalo v Baton Rouge v americkém státě Lousiana a ve městě Winnipeg v kanadské Manitobě. (Terva)

• - Příběh byl publikován také na Discovery Channel pod názvem A Haunting in Georgia a v knize „The Veil: Heidi Wyrick's Story“. (ARI50)