Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie

The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

Drama / Horor / Thriller

USA, 2013, 100 min

• Phietros

No to byla opravdu doslova hrůza! Oproti jedničce posun o polovinu dolů. Docela dobrý potenciál s kterého se stalo nemastné béčko bez jiskry.. Herecké obsazení také žádný zázrak až na milou Abigail Spencer! Vsuvky duchařských vidin hodně odfláknuté! Pár scén tu bylo dobrých, holčička zmizí do kopky, hlavní bubák, nitě z krku sestry.. ale zbytek byl spíše k smíchu! 45%(4.11.2015)

Že to nemělo s první Hrůzou nic společnýho mi je úplně jedno. Já jsem viděl duchařinu a to ducahřinu dobrou. Nemusím moc filmy, kdy na první zavlátí prostěradla dojde v závěrečný dvacetiminutovce a v tomhle směru je Duch Georgie prvotřídní. Bubáci se objevej už v prvních sekundách a z obrazovky prakticky nezmizej. A co víc, ono to, až na výjimky, nepůsobí vůbec účelově. Naopak. Místy jsem byl z toho rejdění a hustě dávkovaného napětí docela nervózní, takže jsem ani moc nevnímal chybějící prachy od producenta. Sedlo herectvo, tudíž jediný, co bych vytkl, je samotnej závěr. Toho mě mohli ušetřit. Ale jinak s touhle hororovou jednohubkou nemám problém. 75%(26.5.2013)

• J*A*S*M

Nemá to nic společnýho s příběhem prvního dílu, ba co víc, nemá to nic společného s Connecticutem jako takovým. Jasně, pokračování značky je pokračování značky, ale to by byl opravdu takový problém, aby sequel pojmenovali jednoduše - The Haunting in Georgia (původně se to tak jmenovat mělo)? V tomhle stylu by pak mohli vesele pokračovat u dalších 48 dílů. Je to prkotina, ale svým způsobem mě tahle nelogika strašně vytáčí. Povídky z Čech 2: Co se stalo v Belgii. OMG. /// No, ale k věci. Líbilo se mi to tak zhruba na hranici dvou a tří hvězdiček, ale protože o třídu lepšímu prvnímu dílu jsem svého času dal jen silnější trojku, musím sáhnout k nižšímu hodnocení. Režisér je celkem snaživý, řemeslně film obstojí, člověk se nenudí. Možná je té snahy o strašení až příliš, neustálé ukazování duchů (kteří tu sami o sobě nijak děsiví nejsou) se v souvislosti s mikroflashbacky a střídáním barevných filtrů po pár desítkách minut zají a po dalších pár desítkách minut začne otravovat. Ale kecal bych, kdybych říkal, že to vůbec nefunguje. Sem tam funguje. Nejzásadnější výtkou ovšem je, že je to celé dosti hloupé. A zcela neoriginální (a to nechci žádný zázraky, stačilo by mi něco podobně nápaditýho jako ta "ektoplazma" z jedničky). Škoda, stačilo málo a byl bych vyloženě příjemně překvapenej. Čekal jsem to mnohem horší.(2.2.2013)

Táto dvojka nenadchne, ale ani neurazí. Stopáž je trošku dlhšia, no tempo má dosť dobré, vďaka čomu sa divák nenudí. Od prvého momentu sme v kontakte s duchmi - v rámci týchto videní sa prelínajú silnejšie a slabšie momenty. Nedá sa povedať, že by film niekedy pôsobil trápnym dojmom, skôr by som povedala takým rozprávkovým - nepokladám to za extrémne výrazné negatívum. Príbeh je viac-menej priamočiary, hoci si zachováva aspoň štipku tajomstiev. Príjemné herecké obsadenie aj prostredie - na jedno pozretie to celkom ujde.(27.9.2014)

• kaylin

Docela by mě zajímalo, jestli mělo smysl snímek „Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie“ pasovat na film „Hrůza v Connecticutu“. To byl první film takovou peckou, že se stal marketingovou značkou? No, pravdou je, že si první film až tak málo nevydělal, snad právě kvůli těm skutečným událostem. Tohle je ale utrpení, kdy skoro v každých pěti minutách začínáte mít pocit, že sledujete naprosto jiný film.(23.1.2015)

• - Heidi Wyrick (Emily Alyn Lind) je obdařena od svých 18 let darem vidět a komunikovat s dušemi mrtvých. Všechno začalo roku 1989, kdy se rodina přestěhovala do Ellerslie. (ARI50)

• - Natáčení probíhalo v Baton Rouge v americkém státě Lousiana a ve městě Winnipeg v kanadské Manitobě. (Terva)

• - Příběh byl publikován také na Discovery Channel pod názvem A Haunting in Georgia a v knize „The Veil: Heidi Wyrick's Story“. (ARI50)