Charlie musí zemřít

• USA The Necessary Death of Charlie Countryman (více)

Charlie Countryman žije v Chicagu. Zemřela mu matka a on se s její smrtí těžce vyrovnává. Ve snu se mu zjeví její duch.. Ptá se ho, jak má naložit se svým životem. Matčin duch mu řekne, aby se rozjel do Bukurešti, protože tak to bude správné. Charlie okamžitě nasedne do letadla a letí přes Atlantik. V letadle se seznámí s Victorem, starším mužem, který se vrací domů do Bukurešti a veze směšný klobouk jako dárek pro svou dceru. Cestou znenadání opustí tento svět a jeho duch Charlieho prosí, aby dárek odevzdal. Charlie mu to slíbí. Když se setká s Victorovou dcerou Gabi, krásnou hudebnicí, na první pohled se do ní zamiluje. Gabi má ale bývalého manžela, násilného gangstera Nigela, který si na ni dělá ještě stále nárok. Charlie ji hodlá ochránit, a tak vstoupí do halucinačního rumunského podsvětí, plného násilí a co je nejpodivnější - lásky. (TV JOJ)

Sofia_Straw

Svojím spôsobom zvláštny film. Dejová línia je jednoduchá, dôraz kladený na stratenú existenciu Charlieho, ktorý sa potrebuje spamätať zo smrti matky a ocitne sa v Bukurešti, v zvláštnej spoločnosti maf prostredia, kde ho "uhranie" a takmer privedie do hrobu "krásna" Gabi. Film je príťažlivý snáď neopozeraným prostredím Bukurešti a veľmi dobre vystihnutou atmosférou. Nie je to typický kasový trhák, ale Shia LaBeouf tu skutočne exceluje. Čosa žánru týka - ide o celkom pozerateľnú zmes romantiky a gangsterky s komediálnymi prvkami... Odporúčam, ak si chcete pozrieť "niečo iné". ()

kramatos

Po dlouhé době sem měl to potěšení vidět úžasnej emotivní a atmosférickej film. Herci, jejich výkony, hudba, lokality, vše jedna báseň. PS: Shia takhle vypadá jak světskej. ()

Rodriguess

Genialny filmík, vynikajuce herecke vykony. A hudobny doprovod bol paradny, hlavne dnb track z jednej sceny ako bezi typek cez mesto. ()

sitans

Pokud budou američtí producenti šetřit a natáčet filmy v Bulhasku (Getaway) a Rumunsku (tento), tak z toho vždy vyleze takový mišmaš. ()

Rikku

A tak to vypadalo nadějně... Je jedno, jak moc se herci snaží hrát - celkový potenciál padá na absolutně nedotaženém a nevyužitém scénáři. Navíc mi film, a hlavně finále, dost připomínal "Extra život" s Ewanem McGregorem, kterému ale díky komediálně laděnému vyznění člověk dokáže odpustit jakoukoli šílenost. Zde si ale všichni hrají na maximální drama. Jakmile se film začne linout docela zajímavým směrem, stane se nějaká absolutně WTF záležitost (spoiler - např. sanitka), které se dalo snadno vyhnout. A takových chvil jsou ve filmu mraky. Připočtěte si nulovou chemii mezi hlavní dvojicí, fakt, že více času stráví Charlie pomalu se svými spolubydlícími a trajdáním po putikách, a že celý film se odehraje během dvou dní. Nedokázala jsem si vytvořit jakoukoli vazbu nebo soucit s mileneckou dvojicí, natož abych jim fandila. A k tomu navíc naprosto hollywoodský závěr.... Ach jo - pro mě největší zklamání na poli indie kinematografie poslední doby... Jedna hvězda za opravdu se snažícího Shiu, zajímavou kameru a hudbu, druhá hvězda coby 'guilty pleasure' za jízdy v trabantu:-) ()

Chlopotun

Tak tu nám chcel niekto ukázať až príliš veľa, sem-tam romantiku sem-tam gangsterku, nejaký ten hudobný videoklip, kozy, fetujúci "Ron Weasly" s erekciou no a v konečnom dôsledku je s toho jeden obrovský miš-maš. Za zmienku stoja dve fajn scény a aj to najmä vďaka skvelému hudobnému doprovodu. Bohužial to nedokáže zachrániť ani prítomnosť Madsa Mikkelsena. ()

Snakefinger

U filmu jsme měl pocit, že trvá tři dny a ne skoro dvě hodiny. Nulový příběh totálně o ničem, vše zachrańovali herci a můj hlavní oblíbenec Til Schweiger. Bylo to jistě pěkně natočeno a Bukurešt je jsitě ideální showplatz pro filmy tohoto druhy, ale ani to bohužel nestačilo. ()

Colomba666

Co si budeme povídat, bez Mikkelsena by to nestálo ani za 2 hvězdy, ale díky němu je to koukatelné a dokonce docela hodně ))) Fajn film ()

m.dodoss

Znáte takový ten pocit když sedíte a čekáte jak ten film dopadne? I když si myslíte, že začátkem to končí tak tohle je přesně ten případ i po skončení titulků sedíte a přemítáte jak skvělé herecké výkony jste viděli příběh byl také velmi dobře postavený wau wau wau Shia je čím dál tím víc dokonalý herec. A ostatní herecké výkony třikrát hurá... ()

Maratonec

Tak tohle mě bavilo od začátku do konce.Mělo to jiskru a v závěru oheň.Jen kam to mám zařadit?Syrová romantika v drsný a špinavý Bukurešti,kde sucho může být i v dešti....herecký koncert v náročné režii Frederika Bonda podle scénáře Matta Drakea a zvuku hudebního chameleóna Mobyho. ()

wollfy

Smícháme Šestý smysl, Trainspoting a Hříšný tanec a natočíme to v Bukurešti, protože to tam teď je levný. Takhle asi nějak zněl plán tvůrců podle toho co z toho nakonec vzniklo. Díry a nelogičnost scénáře nezachrání ani skvělé obsazení. Jedná hvězda za Rona Weaslyho s erekcí a druhá za for s halucinacinogení nahotou. ()