Charlie musí zemřít

The Necessary Death of Charlie Countryman

Charlie Countryman

Drama / Komedie / Romantický / Krimi / Thriller

USA / Rumunsko, 2013, 104 min (Alternativní: 100 min)

• FlyBoy

Bond by očividne chcel byť Boyle, ale na to aby sa k nemu aspoň priblížil by sa nemohol brať tak smrteľne vážne a ovládať aspoň základy remesla. Samoúčelné, blbé a veľmi málo zábavné. Fakt otrasný a neznesiteľný patvar a ďalšie utvrdenie v tom, že dômyselne zapracovať (video)klipovú estetiku do svojho diela nedokáže len tak hocikto. Hviezda za Mikkelsena, Schweigera a Bukurešť...(3.9.2014)

Charlieho výlet do Bukurešte nás priviedol k niektorým veľmi hlbokým zisteniam ako napr. že Amíkom sa nemýli iba Slovensko za Slovinsko ale aj Budapesť za Bukuresť, ďalej, že Rumuni žijú očividne v predstave, že sú pri bežaní rýchlejší ako idúce auto, alebo že starý martinský plot pokreslený detskými kresbami, ktorý stál pred Turčianskou knižnicou nebol bezcitne zlikvidovaný, ale iba presunutý "o dům dál". Taktiež mi prišlo vtipné, že Gabi celý čas sedela ako chlap, ale to pravdepodobne patrilo k tomu jej emo-drsniackemu imidžu. A keď náhodou niekto niekedy spomenie tento film, isto sa mi pred očami vybaví Mads Mikkelsen v jazvečíkovej košeli :D(23.2.2014)

Pokus o velký emocionální zážitek a zobrazení hloubky lásky. No heci pestře obsazení. Kde Mads Mikkelsen tu hraje opravdu počertech "Cool" drsňáka. Til Schwiger bohužel nemá tolik prostoru, ale když je na scéně, tak se z ničím nemazli. Mohlo by tihle dva fungovat lépe, kdyby byl film více ponurý a zabýval se spíše podsvětím než láskou. To mě přivádí k Shia LaBeoufovi, který ve scénách, kdy běží jako o život (no někdy o ten život vážně běží) poukazuje na svůj krásný pocit z naplňujících se pocitů lásky.(30.1.2014)

• mcb

Videoklipový art, v němž je vše špatně od nezvládnutého vyprávění až po nedržení se určitého žánrového vzorce. Fredrik Bond míchá páté přes deváté a nabízí divákovi nesrozumitelný příběh, kde náhody, klišé a samoúčelnost stylistických řešení nabírají neskutečných výšin. V téhle podřadné rumunské odysee za něco stojí maximálně herecký výkon Madse Mikkelsena.(25.11.2013)

• Henk123

Film tak divnej, že i já si připadám normální, což není normální. Stále jsem si říkal, že jakej feťák tohle spáchal, protože to je fakt divný a prostě divný, asi Shia nebyl jedinej, kdo doopravdy dropnul acid kvůli tomuhle. Aspoň ten cast není tak špatnej a chvílema jsem fakt sympatizoval s postavou Dona Chichota, co tu Sam Witwicky vyprázdnil, to jeho nasazení za tím co chce.(5.11.2016)

• - Shia LaBeouf si během natáčení doopravdy vzal LSD, aby byly scény natočeny reálněji. (TammiLargo)

• - Na krátkou chvíli, kdy se obsazený Shia LaBeouf vzdal své role, měl hlavní postavu ztvárnit Zac Efron. Po Shiově návratě o účast však opět přišel. (TammiLargo)