Charlie musí zemřít

The Necessary Death of Charlie Countryman

Charlie Countryman

Drama / Komedie / Romantický / Krimi / Thriller

USA / Rumunsko, 2013, 104 min (Alternativní: 100 min)

• bllm

Kam až mě můj nezměrný obdiv k MM dovede? Nemohl by být Mads trochu ohleduplnějš ke svým fanouškům a nehrát v tak neskutečných sračkách? Nesmyslná, neuvěřitelná zápletka. Strašlivý obsazení a hrecký výkony. Kde vyštrachali Evan Rachel Wood netuším - asi naplňuje režisérovu vizi o krasavici z východu. Od půlky filmu jsem si přála, aby Charilie zemřel nějakou obzvláště strašnou a bolestivou smrtí, protože by si to tak idiotská postava opravdu zasloužila. Jediný, co by se při troše dobrý vůle dalo snad pochválit, je hudba.(8.1.2014)

• AlistairMir

Nebudeme si nic nalhávat kdyby záporáka nehrál jako vždy skvělej Mads Mikkelsen (chjo proč nemůže mít člověk u oblíbených herců alespoň top 15) tak bych měl problém to dokoukat. Další má oblíbenkyně Aubrey Plaza dostane asi minutu prostoru a i když jsou tu i další známé tváře (Schweiger, Grint) tak moc prostoru ani oni nedostanou a tak většinu času sledujeme Witwickyho co se asi pohádal s Bumblebeem protože tady jezdí v trabantu kterej ani není jeho, vidí duchy a snaží se získat lásku Gabi, která hraje na violencelo a je manželkou zmíněného záporáka a vrahouna Madse, který nemá rád když mu někdo leze do zelí a slovo rozvod ve slovníku nemá. Když dodám, že pozooor SPOILER - hlavní hrdina se se svou láskou setká díky duchovi své mamky a duchovi hrdinčina otce - konec spoileru, tak si řeknete jedno jediné - WTF ??? Slušná ujetina, kterou opravdu zachraňuje jen Mads a pár scén ve kterých (překvapivě) z 99% je v záběru zrovna on nebo Schweiger.(25.3.2015)

Charlieho výlet do Bukurešte nás priviedol k niektorým veľmi hlbokým zisteniam ako napr. že Amíkom sa nemýli iba Slovensko za Slovinsko ale aj Budapesť za Bukuresť, ďalej, že Rumuni žijú očividne v predstave, že sú pri bežaní rýchlejší ako idúce auto, alebo že starý martinský plot pokreslený detskými kresbami, ktorý stál pred Turčianskou knižnicou nebol bezcitne zlikvidovaný, ale iba presunutý "o dům dál". Taktiež mi prišlo vtipné, že Gabi celý čas sedela ako chlap, ale to pravdepodobne patrilo k tomu jej emo-drsniackemu imidžu. A keď náhodou niekto niekedy spomenie tento film, isto sa mi pred očami vybaví Mads Mikkelsen v jazvečíkovej košeli :D(23.2.2014)

Téměř až bizardní romantika, která vyniká především díky luxusnímu obsazení, netradičně pojatému zpracování, vizuálu a v podstatě i celkovému vyznění, které i přes jistou dějovou tuctovost dokáže zatraceně trefně zaujmout a nepustit až do divokého finále, o kterém si může myslet každý co chce, chladným ale nechá asi jen málokoho. Každopádně, podívaná to není určitě pro každého, žánrově jde tedy skutečně v první řadě o love story, ovšem říznutou pořádnou dávkou dramatičnosti a vlastně i thrillerového koření, což znamená, že film disponuje i nemalou drsností, nekorektností a napětím. Samotnou zápletkou film tedy určitě vyloženě nijak nevyčnívá, čehož si ovšem byli nejspíš vědomi i sami tvůrci, a tak zde spíš kladli hned od začátku daleko větší důraz na stylovost a vizuální zpracování, což se pak ve výsledku ukázalo jako poměrně smysluplný a především pozitivní rozhodnutí, neboť mě v tomto ohledu dokázala tato podívaná skutečně zaujmout a bavit. Ono je to ale v podstatě vážně těžké nějak celé přiblížit, je to fakt strašně zvláštní, nicméně i podmanivé a okouzlující, prostě fakt divočina :-). Jak už jsem ale hned na začátku zmiňoval, hlavní předností celé této podívané je každopádně účast opravdu výrazných hereckých osobností, Shia LaBeouf je i přes veškeré kontroverze spojené s jeho osobou vážně výjimečně talentovaný herec, který se snaží stále zbavit nálepky „toho kluka z Transformers“,a já osobně bych řekl, že výběrem rolí a filmů se mu to daří více než zdatně a možná se od něj dočkáme ještě velkých věcí. Opomenout ale nemohu ani neuvěřitelně sexy Evan Rachel Wood, od které jsem takovou přitažlivost vůbec nečekal a samozřejmě třešničku na dortu v podobě Madse Mikkelsena, nepřehlédnutelnou hvězdu první velikosti, který strhává veškerou pozornost na svou postavu jen jediným pohledem, prostě machr jak bejk! Kdo má rád zkrátka něco jiného, než se objevuj v běžné distribuci, výběrem tohoto snímku jistě chybu neudělá, davy nestrhne, ovšem filmové gurmány uspokojí.(28.5.2018)

"Kůl" romance pro odvázané mládežníky, z daleké exotické Bukurešti, s Trabantem ve výrazné úloze a s příchutí fatálního rizika. Ale lepší se to a hezké okamžiky (hlavně v romantické a "gangsterské" lince, s řádným přispěním výborného soundtracku) nakonec převáží nad těmi divnými, křečovitými (humor, kalení).(11.3.2014)

• - Na krátkou chvíli, kdy se obsazený Shia LaBeouf vzdal své role, měl hlavní postavu ztvárnit Zac Efron. Po Shiově návratě o účast však opět přišel. (TammiLargo)

• - Shia LaBeouf si během natáčení doopravdy vzal LSD, aby byly scény natočeny reálněji. (TammiLargo)