Charlie musí zemřít

The Necessary Death of Charlie Countryman

Charlie Countryman

Drama / Komedie / Romantický / Krimi / Thriller

USA / Rumunsko, 2013, 104 min (Alternativní: 100 min)

• Henk123

Film tak divnej, že i já si připadám normální, což není normální. Stále jsem si říkal, že jakej feťák tohle spáchal, protože to je fakt divný a prostě divný, asi Shia nebyl jedinej, kdo doopravdy dropnul acid kvůli tomuhle. Aspoň ten cast není tak špatnej a chvílema jsem fakt sympatizoval s postavou Dona Chichota, co tu Sam Witwicky vyprázdnil, to jeho nasazení za tím co chce.(5.11.2016)

• mcb

Videoklipový art, v němž je vše špatně od nezvládnutého vyprávění až po nedržení se určitého žánrového vzorce. Fredrik Bond míchá páté přes deváté a nabízí divákovi nesrozumitelný příběh, kde náhody, klišé a samoúčelnost stylistických řešení nabírají neskutečných výšin. V téhle podřadné rumunské odysee za něco stojí maximálně herecký výkon Madse Mikkelsena.(25.11.2013)

• bllm

Kam až mě můj nezměrný obdiv k MM dovede? Nemohl by být Mads trochu ohleduplnějš ke svým fanouškům a nehrát v tak neskutečných sračkách? Nesmyslná, neuvěřitelná zápletka. Strašlivý obsazení a hrecký výkony. Kde vyštrachali Evan Rachel Wood netuším - asi naplňuje režisérovu vizi o krasavici z východu. Od půlky filmu jsem si přála, aby Charilie zemřel nějakou obzvláště strašnou a bolestivou smrtí, protože by si to tak idiotská postava opravdu zasloužila. Jediný, co by se při troše dobrý vůle dalo snad pochválit, je hudba.(8.1.2014)

Po dlouhé době Shia zahrál. Překvapilo i obsazení, protože jsem o filmu předem takřka nic nevěděl a těch ksichtů se tam mihlo dost. Samozřejmě děj byl "patřičně cool", aby se mladé degeneraci zalíbil, ale dal se snést a ustát. Celek má dobře zakomponovanou hodící se hudbu, střih i obsaz odpovídá spíše hudebním videoklipm, ale pasuje to do sebe. Znovu už to vidět nemusím, ale překvapivě se to dalo. Taková snová free cool akční romance na tripu.(5.3.2014)

• bourec

Přesně vo podobnejch pseudoartovejch,navíc psychydelickejch srágorkách sem mluvil v komentu na film Homefront.Když se v žebříčkách film objevil,jen sem projel obsah,a dost sem se těšil.Ale je to bída.E.R.Wood,trochu podobná Marii Retkový,unylá tuctová baba,Shia podle svýho vzhledu první adept na ztvárnění D.Gahana v životopisu Depeche Mode.Mám ho rád,ale tady hraje úplnýho pablba,což potvrzuje ve spoustě dementních scén,ale stejnou vinu na tom nese i štáb v čele s Bondem.Spoustě lidem se to může líbit,kdyby se tam míň mluvilo,bude to jak vod Čurdy Refna.Myslim že s tou vhs-kou měli spálit i tenhle film.Hrozná blbost.30%.(22.4.2014)

• - Shia LaBeouf si během natáčení doopravdy vzal LSD, aby byly scény natočeny reálněji. (TammiLargo)

• - Na krátkou chvíli, kdy se obsazený Shia LaBeouf vzdal své role, měl hlavní postavu ztvárnit Zac Efron. Po Shiově návratě o účast však opět přišel. (TammiLargo)