Charlie musí zemřít

• USA The Necessary Death of Charlie Countryman (více)
Trailer

Charlie Countryman žije v Chicagu. Zemřela mu matka a on se s její smrtí těžce vyrovnává. Ve snu se mu zjeví její duch.. Ptá se ho, jak má naložit se svým životem. Matčin duch mu řekne, aby se rozjel do Bukurešti, protože tak to bude správné. Charlie okamžitě nasedne do letadla a letí přes Atlantik. V letadle se seznámí s Victorem, starším mužem, který se vrací domů do Bukurešti a veze směšný klobouk jako dárek pro svou dceru. Cestou znenadání opustí tento svět a jeho duch Charlieho prosí, aby dárek odevzdal. Charlie mu to slíbí. Když se setká s Victorovou dcerou Gabi, krásnou hudebnicí, na první pohled se do ní zamiluje. Gabi má ale bývalého manžela, násilného gangstera Nigela, který si na ni dělá ještě stále nárok. Charlie ji hodlá ochránit, a tak vstoupí do halucinačního rumunského podsvětí, plného násilí a co je nejpodivnější - lásky. (TV JOJ)

Trailer

dr.fish

Tohle je "Ztraceno v překladu" v Bukurešti. A nebojím se říct, že je to docela slušně udělaný film. Chápu, že někteří se třeba konce nechtěli nebo nemohli dočkat, ale ten je poetický a plně odpovídá celkové náladě. Je třeba se nechat unést, jinak to nefunguje. Všichni tam zahráli dobře a mělo to atmošku. 80% ()

kaylin

Tohle je film, který má celkem zajímavé momenty, ale jako celek nefunguje. Je to pseudoumělecký blábol, který získal naprosto skvělé herce, jejichž potenciál zůstal více méně nevyužit, anebo byl využit tak, jak se dalo čekat. Shia je zde hodně snesitelný, protože to vypadá, že hraje, ale k čemu to je, když je děj taková slátanina? Hudba je skvělá, ale ani tu si nebudete moc pamatovat. ()

ScarPoul

Najnadupanejší soundtrack. Ak by som mal vypichnúť jednu vec, ktorá je naozaj vo filme bezchybná tak je to hudba. LaBeouf tradične dobrý aj keď sa trocha hrá na Cruisa v Bukurešti - čo znamená - že furt uteká(v Bukurešti).MIkkelsen a Schweiger hrajú prvú ligu. Ich sadizmus je uveriteľný a celkovo sú to asi najlepšie vykreslené záporné postavy. Tiež za veľmi dlhú dobu. Má to odľahčenie v podaní dvoch britov a celkovo sa to celé nachádza v peknom prostredí. Lenže romantická línia je tak nefunkčná až to zabolí. A bohužiaľ na nej jedinej stojí celý film. Na začiatku to vyzeralo ako nový, netradičný príbeh. Neuveriteľne som sa tešil na to, čo to prinesie. A po pol hodine to začalo upadať. A upadalo to do konca. Prišli síce nejaké pekné scény podfarbené krásnou melódiou, ale odrazu to bolo ploché, efektné a bohužiaľ predvídateľné. Zlý koniec, nefunkčné napätie a romantika vycucaná z prsta. Mimo to je to celkom znesiteľný experiment. Vyšumí z hlavy, ale neuveriteľne rýchlo. ()

sedm.1

Téměř až bizardní romantika, která vyniká především díky luxusnímu obsazení, netradičně pojatému zpracování, vizuálu a v podstatě i celkovému vyznění, které i přes jistou dějovou tuctovost dokáže zatraceně trefně zaujmout a nepustit až do divokého finále, o kterém si může myslet každý co chce, chladným ale nechá asi jen málokoho. Každopádně, podívaná to není určitě pro každého, žánrově jde tedy skutečně v první řadě o love story, ovšem říznutou pořádnou dávkou dramatičnosti a vlastně i thrillerového koření, což znamená, že film disponuje i nemalou drsností, nekorektností a napětím. Samotnou zápletkou film tedy určitě vyloženě nijak nevyčnívá, čehož si ovšem byli nejspíš vědomi i sami tvůrci, a tak zde spíš kladli hned od začátku daleko větší důraz na stylovost a vizuální zpracování, což se pak ve výsledku ukázalo jako poměrně smysluplný a především pozitivní rozhodnutí, neboť mě v tomto ohledu dokázala tato podívaná skutečně zaujmout a bavit. Ono je to ale v podstatě vážně těžké nějak celé přiblížit, je to fakt strašně zvláštní, nicméně i podmanivé a okouzlující, prostě fakt divočina :-). Jak už jsem ale hned na začátku zmiňoval, hlavní předností celé této podívané je každopádně účast opravdu výrazných hereckých osobností, Shia LaBeouf je i přes veškeré kontroverze spojené s jeho osobou vážně výjimečně talentovaný herec, který se snaží stále zbavit nálepky „toho kluka z Transformers“,a já osobně bych řekl, že výběrem rolí a filmů se mu to daří více než zdatně a možná se od něj dočkáme ještě velkých věcí. Opomenout ale nemohu ani neuvěřitelně sexy Evan Rachel Wood, od které jsem takovou přitažlivost vůbec nečekal a samozřejmě třešničku na dortu v podobě Madse Mikkelsena, nepřehlédnutelnou hvězdu první velikosti, který strhává veškerou pozornost na svou postavu jen jediným pohledem, prostě machr jak bejk! Kdo má rád zkrátka něco jiného, než se objevuj v běžné distribuci, výběrem tohoto snímku jistě chybu neudělá, davy nestrhne, ovšem filmové gurmány uspokojí. ()

Aluska88

Stylová, vizuálně podmanivá romance s áčkovým mezinárodním castingem a dokonalou ústřední dvojicí. Shia LaBeouf i Evan Rachel Wood jsou úžasní. Miluju je oba a tady se dalo těžko rozhodovat, na koho se mám dívat dřív:) Jestli na Shiu, který opět dokáže jakékoliv své emoce vyjádřit pouhým pohledem (ty jeho oči mají nesmírnou hloubku, je v nich soucit, zranitelnost i krása), nebo na Evan, která je tu opět "completely stunning." A chcu tu její bundu!:) Když se na scéně objevil Mads Mikkelsen, pomyslela jsem si "Ale, Hannibal přišel..." :) V jedné ze závěrečných scén jsem regulérně začala brečet, protože Shia začal také. A bylo to tak skutečné, tak realisticky podané. Ten kluk v sobě něco má, něco, co ze sebe v takových emocionálně vypjatých, nebo citlivých scénách ve filmech dostává. On to prostě nehraje. Tak to na mě působí. The Necessary Death of Charlie Countryman nabídne možná (ne)standardní love story, ale oháknutou do slušivého vizuálu, podpořeného Rumunskou lokací a s našlapaným soundtrackem. Jemný, decentní humor snímku také prospěl. A nikdy bych nečekala, že dva své oblíbené herce uvidím jet společně v trabantu:) ()

• Film sa natáčal v Bukurešti (Rumunsko). (Arsenal83)
  • Evan Rachel Wood (Gabi Ibanescu) verejne zaútočila na MPAA (The Motion Picture Association of America) na Twitteri za to, že prinútila režiséra Fredrika Bonda odstrániť scénu z tohto filmu, kde jej postava dostáva orálny sex, aby film bol povolený aj pre mladšie publikum. Pomenovala to ako ďalší hanebný príklad cenzúry ženskej sexuality zo strany MPAA, zatiaľ čo organizácia v tomto filme povolila mnoho aktov grafického násilia bez toho, aby vyžadovala úpravy. (Arsenal83)