Charlie musí zemřít

The Necessary Death of Charlie Countryman

Charlie Countryman

Drama / Komedie / Romantický / Krimi / Thriller

USA / Rumunsko, 2013, 104 min (Alternativní: 100 min)

Stylová, vizuálně podmanivá romance s áčkovým mezinárodním castingem a dokonalou ústřední dvojicí. Shia LaBeouf i Evan Rachel Wood jsou úžasní. Miluju je oba a tady se dalo těžko rozhodovat, na koho se mám dívat dřív:) Jestli na Shiu, který opět dokáže jakékoliv své emoce vyjádřit pouhým pohledem (ty jeho oči mají nesmírnou hloubku, je v nich soucit, zranitelnost i krása), nebo na Evan, která je tu opět "completely stunning." A chcu tu její bundu!:) Když se na scéně objevil Mads Mikkelsen, pomyslela jsem si "Ale, Hannibal přišel..." :) V jedné ze závěrečných scén jsem regulérně začala brečet, protože Shia začal také. A bylo to tak skutečné, tak realisticky podané. Ten kluk v sobě něco má, něco, co ze sebe v takových emocionálně vypjatých, nebo citlivých scénách ve filmech dostává. On to prostě nehraje. Tak to na mě působí. The Necessary Death of Charlie Countryman nabídne možná (ne)standardní love story, ale oháknutou do slušivého vizuálu, podpořeného Rumunskou lokací a s našlapaným soundtrackem. Jemný, decentní humor snímku také prospěl. A nikdy bych nečekala, že dva své oblíbené herce uvidím jet společně v trabantu:)(10.4.2016)

• bourec

Přesně vo podobnejch pseudoartovejch,navíc psychydelickejch srágorkách sem mluvil v komentu na film Homefront.Když se v žebříčkách film objevil,jen sem projel obsah,a dost sem se těšil.Ale je to bída.E.R.Wood,trochu podobná Marii Retkový,unylá tuctová baba,Shia podle svýho vzhledu první adept na ztvárnění D.Gahana v životopisu Depeche Mode.Mám ho rád,ale tady hraje úplnýho pablba,což potvrzuje ve spoustě dementních scén,ale stejnou vinu na tom nese i štáb v čele s Bondem.Spoustě lidem se to může líbit,kdyby se tam míň mluvilo,bude to jak vod Čurdy Refna.Myslim že s tou vhs-kou měli spálit i tenhle film.Hrozná blbost.30%.(22.4.2014)

Charlieho výlet do Bukurešte nás priviedol k niektorým veľmi hlbokým zisteniam ako napr. že Amíkom sa nemýli iba Slovensko za Slovinsko ale aj Budapesť za Bukuresť, ďalej, že Rumuni žijú očividne v predstave, že sú pri bežaní rýchlejší ako idúce auto, alebo že starý martinský plot pokreslený detskými kresbami, ktorý stál pred Turčianskou knižnicou nebol bezcitne zlikvidovaný, ale iba presunutý "o dům dál". Taktiež mi prišlo vtipné, že Gabi celý čas sedela ako chlap, ale to pravdepodobne patrilo k tomu jej emo-drsniackemu imidžu. A keď náhodou niekto niekedy spomenie tento film, isto sa mi pred očami vybaví Mads Mikkelsen v jazvečíkovej košeli :D(23.2.2014)

• AlistairMir

Nebudeme si nic nalhávat kdyby záporáka nehrál jako vždy skvělej Mads Mikkelsen (chjo proč nemůže mít člověk u oblíbených herců alespoň top 15) tak bych měl problém to dokoukat. Další má oblíbenkyně Aubrey Plaza dostane asi minutu prostoru a i když jsou tu i další známé tváře (Schweiger, Grint) tak moc prostoru ani oni nedostanou a tak většinu času sledujeme Witwickyho co se asi pohádal s Bumblebeem protože tady jezdí v trabantu kterej ani není jeho, vidí duchy a snaží se získat lásku Gabi, která hraje na violencelo a je manželkou zmíněného záporáka a vrahouna Madse, který nemá rád když mu někdo leze do zelí a slovo rozvod ve slovníku nemá. Když dodám, že pozooor SPOILER - hlavní hrdina se se svou láskou setká díky duchovi své mamky a duchovi hrdinčina otce - konec spoileru, tak si řeknete jedno jediné - WTF ??? Slušná ujetina, kterou opravdu zachraňuje jen Mads a pár scén ve kterých (překvapivě) z 99% je v záběru zrovna on nebo Schweiger.(25.3.2015)

Vizuálně zajímavý kousek, který má dokonalou kulisu v podobě soundtracku od Mobyho. Hodně lidí se shoduje, že se na to hezky kouká a to je pravda. Herci jsou výborní! Shia LaBeouf dává své maximum, Evan Rachel Wood je celkem zajímavá, Til Schweiger má sedící roli, Rupert Grint potěší a Mads Mikkelsen má tolik charisma, že mu člověk skoro až musí fandit v tomto kousku. Scénář není kdovíjaký a nejedná o žádný převratný film. Nicméně, vidět se to dá a když by mi to přišlo pod ruku podruhé, tak se tomu také bránit nebudu. Pěkná podívaná.(13.8.2014)

• - Na krátkou chvíli, kdy se obsazený Shia LaBeouf vzdal své role, měl hlavní postavu ztvárnit Zac Efron. Po Shiově návratě o účast však opět přišel. (TammiLargo)

• - Shia LaBeouf si během natáčení doopravdy vzal LSD, aby byly scény natočeny reálněji. (TammiLargo)