Charlie musí zemřít

The Necessary Death of Charlie Countryman

Charlie Countryman

Drama / Komedie / Romantický / Krimi / Thriller

USA / Rumunsko, 2013, 104 min (Alternativní: 100 min)

• Axident

Pustil jsem si tenhle kousek vlastně jen kvůli účasti neodolatelného Madse Mikkelsena ve vedlejší roli hodně drsného (a záporného) zabijáka, toho času ve vztahu s hlavní hrdinkou a tudíž zásadní překážka pro čerstvě zaláskovaného Shiu LaBeoufa (safra, proč nemůže mít alespoň trochu normálnější jméno a příjmení :o) Mikkelsen byl nakonec asi jediným nezpochybnitelným plusem tohodle podivného bijáku, z něhož jsem byl povětšinu času hodně v rozpacích. Shiův Charlie se celý film chová jako poloretardované pako (je zamilovaný do Gabi, která není ovšem ani v nejmenším "neodolatelná", jak se píše v anotaci na csfd a o nic víc dobrá herečka), realizace scénáře není ani jedno ze škatulky "Drama / Komedie / Romantický / Krimi / Thriller" (csfd) - jen jakási pseudoartová onanie (Shiova čerstvě zemřelá matka se mu zjeví a pošle ho bezdůvodně a nesmyslně zahnat smutek ze ztráty do Bukurešti (kterou si, jak se ukáže, beztak spletla s Budapeští - a nebylo to nesmyslně, ale kvůli potkání osudové lásky, eh). Ten ani nemrkne okem, vezme chlebník a jede. Záhy se stává terčem bandy mafiánů, včetně Mikkelsena, což dává pramalý smysl. Alespoň si přitom zařídí Trabant a vydatně si zaběhá po rumunské metropli - komu ze Států se to poštěstí). Tahle pomatenost je, kupodivu, zabalena v poměrně lákavém vizuálním kabátku, podepřena slušnou hudbou od Mobyho... Byl by to možná i zapamatování hodný a dobrým způsobem zvláštní film, kdyby ovšem kolečka zapadala do sebe a netrápil vás po většinu stopáže pocit zmaru. Dokonce jsem litoval Mikkelsena, že tam hraje i že se musí milovat s Gabi (mě neznámá Evan Rachel Wood má být zrzavou femme fatale, pro mě ale byla jen nejsmolnějším přehmatem castingu). Přes tu jedovatou kritiku si dovedu dost dobře představit, že určité skupině diváků by se Necessary mohlo i dost líbit.. :o)(2.12.2013)

Charlieho výlet do Bukurešte nás priviedol k niektorým veľmi hlbokým zisteniam ako napr. že Amíkom sa nemýli iba Slovensko za Slovinsko ale aj Budapesť za Bukuresť, ďalej, že Rumuni žijú očividne v predstave, že sú pri bežaní rýchlejší ako idúce auto, alebo že starý martinský plot pokreslený detskými kresbami, ktorý stál pred Turčianskou knižnicou nebol bezcitne zlikvidovaný, ale iba presunutý "o dům dál". Taktiež mi prišlo vtipné, že Gabi celý čas sedela ako chlap, ale to pravdepodobne patrilo k tomu jej emo-drsniackemu imidžu. A keď náhodou niekto niekedy spomenie tento film, isto sa mi pred očami vybaví Mads Mikkelsen v jazvečíkovej košeli :D(23.2.2014)

Po dlouhé době Shia zahrál. Překvapilo i obsazení, protože jsem o filmu předem takřka nic nevěděl a těch ksichtů se tam mihlo dost. Samozřejmě děj byl "patřičně cool", aby se mladé degeneraci zalíbil, ale dal se snést a ustát. Celek má dobře zakomponovanou hodící se hudbu, střih i obsaz odpovídá spíše hudebním videoklipm, ale pasuje to do sebe. Znovu už to vidět nemusím, ale překvapivě se to dalo. Taková snová free cool akční romance na tripu.(5.3.2014)

Vizuálně zajímavý kousek, který má dokonalou kulisu v podobě soundtracku od Mobyho. Hodně lidí se shoduje, že se na to hezky kouká a to je pravda. Herci jsou výborní! Shia LaBeouf dává své maximum, Evan Rachel Wood je celkem zajímavá, Til Schweiger má sedící roli, Rupert Grint potěší a Mads Mikkelsen má tolik charisma, že mu člověk skoro až musí fandit v tomto kousku. Scénář není kdovíjaký a nejedná o žádný převratný film. Nicméně, vidět se to dá a když by mi to přišlo pod ruku podruhé, tak se tomu také bránit nebudu. Pěkná podívaná.(13.8.2014)

• AlistairMir

Nebudeme si nic nalhávat kdyby záporáka nehrál jako vždy skvělej Mads Mikkelsen (chjo proč nemůže mít člověk u oblíbených herců alespoň top 15) tak bych měl problém to dokoukat. Další má oblíbenkyně Aubrey Plaza dostane asi minutu prostoru a i když jsou tu i další známé tváře (Schweiger, Grint) tak moc prostoru ani oni nedostanou a tak většinu času sledujeme Witwickyho co se asi pohádal s Bumblebeem protože tady jezdí v trabantu kterej ani není jeho, vidí duchy a snaží se získat lásku Gabi, která hraje na violencelo a je manželkou zmíněného záporáka a vrahouna Madse, který nemá rád když mu někdo leze do zelí a slovo rozvod ve slovníku nemá. Když dodám, že pozooor SPOILER - hlavní hrdina se se svou láskou setká díky duchovi své mamky a duchovi hrdinčina otce - konec spoileru, tak si řeknete jedno jediné - WTF ??? Slušná ujetina, kterou opravdu zachraňuje jen Mads a pár scén ve kterých (překvapivě) z 99% je v záběru zrovna on nebo Schweiger.(25.3.2015)

• - Shia LaBeouf si během natáčení doopravdy vzal LSD, aby byly scény natočeny reálněji. (TammiLargo)

• - Na krátkou chvíli, kdy se obsazený Shia LaBeouf vzdal své role, měl hlavní postavu ztvárnit Zac Efron. Po Shiově návratě o účast však opět přišel. (TammiLargo)