Kids

52-tiletý režisér Larry Clark ve filmu Kids velmi přesvědčivě zachytil podle scénáře devatenáctiletého mladíka jeden den ze života newyorských teenagerů, jejichž čas takřka beze zbytku vyplňují drogy a sex. Mladíček Telly je posedlý získáváním nezletilých panenských milenek. Kromě jiných předností to pro něj znamená jistotu, že se nenakazí nějakou pohlavní chorobou. Právě on však nevědomky šíří AIDS...
Film je velmi sugestivní a znepokojivou moralitou, varující před drogami, násilím a promiskuitou. Clark obsadil do filmu výhradně neherce, jež dokázal přimět k mimořádně spontánnímu projevu. Dospělí se ve filmu až na několik výjimek neobjevují; svět osmnáctiletých "dětí" tu existuje jakoby v izolaci, takže dospělí tu nevystupují ani jako "nepřátelé". Clark bohužel nezachycuje sociální zázemí svých postav a jen sporadickými náznaky obohacuje jejich poněkud jednostrunnou charakterizaci. Snímek, v četných erotických scénách balancující na hranici měkké pornografie, je v domácích kinech přístupný (na rozdíl o některých zahraničních států) již od patnácti let. Právě mladé generaci je totiž Clarkovo dílo jako memento určeno. (oficiální text distributora)

MartinTerran

Chápu že tento film hlavně poukazuje a kritizuje tehdejší a možná i nynější mládež, ale je to dost nuda. Jasně z jejich pohledu už jsem starej boomer, takže možná je to zaujalo a možná i něco předalo (teď nemyslím ten AIDS). Hodnocení: 33/100. ()

SirGawain

Jo tak tohle je drsný. Tenhle film ukazuje naprosto extrémní případy toho, co si může mladá generace přestavit pod pojmem volnost. Ukazuje některé mé vrstevníky bez jakéhokoli cíle něčeho v životě dosáhnout. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že takovýto mladí opravdu existují. Larry Clark však ukazuje naprosté extrémy. Kids považuji za velice hluboký a trochu nedoceněný film. Pro mě kvůli ne zas tak silné filmařině lepší ****. 80% ()

markettka

***** za to, ptž jsem tento film viděla, když mi bylo 14 a neuvěřitelně mě dostal a i když to bude znít divně, tak i poučil a vystrašil. Po 8 letech mi pochopitelně už připadá jiný, ale hodnotím první dojem. ()

Klárča

Tento film jsem viděla, když to byla novinka. Pamatuji si toho již málo - přiznávám, ale když jsem se koukala na některé komentáře a hodnocení, tak jsem byla dost v šoku. Nepopíši vám detailní děj tohoto filmu,ale dodnes si vybavují naprosto přesně můj pocit, který jsem měla v úplném závěru tohoto filmu. AIDS velká hrozba, která vám snadno zničí život .... Tento film nám to naprosto bez obalu naservíroval.....Naprosto se také ztotožňuji s názorem Djkoma a ChewieDC. ()

DooFooS

Při prvním sledování jsem to považoval za přehnané zobrazení dnešní generace, ale dnes na to koukám, jako střízlivé ztvárnění. ()

rogger

Na tomto filme som strávil pubertu. Skate, sex, drogy, alkohol. Life is easy. VHS prekolovala medzi nami na sídlisku snáď stovky kilometrov. Pekne surovo realisticky bez pozlátky naservírované, tak ako sa patrí. Nemám s tým problém dať plný počet. ()

djbarrel

Tenhle film není ani tak drama jako spíš dokument o mladých lidech a jejich činech. Vše je pojato dost zábavně na to aby se na to dalo koukat a zároveň dost vážně aby to mělo jistou hodnotu. Zajímavý film, ale myslím, že ne každý ho pochopí. 75 % ()

martij06

Tento film je rozhodně od Larry Clarka nejlepší. Další dva podobné filmy jako Ken park a film Bully jsou hodně pozadu od filmu KIDS, který ukazuje partičku mladých teenagerů, který nedělají nic jinýho než souloží a fetují v prostředí NY. ()

pollyx

Niektoré filmy mi vyšumia z hlavy už so záverečnými titulkami, ale tento si aj po 15 rokoch úplne presne pamätám. ()

silak_xup

Syrové, úchylné, otevřené... Přesně jako já v šestnácti :-) A vlastně pořád. Mladík jehož cílem je dostat každou co si zamane si neuvědomuje, že díky své nemoci, o které neví, všechny vlastně zabije. Člověk na to může koukat jako na vzpomínku na léta kdy řešil jen kde sežene dobrej model a kterou dostane do postele, nebo jako na varování že nechráněnej sex může bejt ve výsledku docela nepříjemná záležitost... Z filmu mám pocit jakoby to vlastně nebyl film, ale jako kdyby kamera sledovala určitej čas bandu mladejch puberťáků, to se mi na tom líbí nejvíc. ()

shinbone

jestli jste někdy chtěli vidět příběh, jak si mezi sebou děcka předávaj aids, tak doporučuju tehle...kredenc, a dobrou, souseda. ()

tee

Přestože jde o jedinečný film, drží se v mezích průměru. Nemá téměř žádný děj, pouze líčí jeden den ze života (amerických) teenagerů. Člověku otřásá morálními hodnotami nejen jejich forma zábavy, ale zvláště jejich nízký věk, kterým jsou ještě dětmi a pomocí sexu a drog se snaží být dospělými. Prvky dokumentu snímek činí hodně realistický, čímž přesvědčuje i o své otřesně pravdivosti. ()

Groower

Tvrdá realita mládeže a asi nejen americké. Příběh o jednom klasickém dni ze života teenagerů je tvrdší než by kdokoliv čekal. ()

Katy19

Viděla jsem to v kině jako 15-letá a docela mě to vnitřně zasáhlo. Dlouho jsem film nemohla vypustit z hlavy, je to hodně realistický. Člověk je po tomhle rád, že vyrůstal v Čechách a že měl normálně fungující rodinu a hlavně dobrý zázemí! ()