Reklama

Reklama

Kids

Trailer

Obsahy(1)

52-tiletý režisér Larry Clark ve filmu Kids velmi přesvědčivě zachytil podle scénáře devatenáctiletého mladíka jeden den ze života newyorských teenagerů, jejichž čas takřka beze zbytku vyplňují drogy a sex. Mladíček Telly je posedlý získáváním nezletilých panenských milenek. Kromě jiných předností to pro něj znamená jistotu, že se nenakazí nějakou pohlavní chorobou. Právě on však nevědomky šíří AIDS...
Film je velmi sugestivní a znepokojivou moralitou, varující před drogami, násilím a promiskuitou. Clark obsadil do filmu výhradně neherce, jež dokázal přimět k mimořádně spontánnímu projevu. Dospělí se ve filmu až na několik výjimek neobjevují; svět osmnáctiletých "dětí" tu existuje jakoby v izolaci, takže dospělí tu nevystupují ani jako "nepřátelé". Clark bohužel nezachycuje sociální zázemí svých postav a jen sporadickými náznaky obohacuje jejich poněkud jednostrunnou charakterizaci. Snímek, v četných erotických scénách balancující na hranici měkké pornografie, je v domácích kinech přístupný (na rozdíl o některých zahraničních států) již od patnácti let. Právě mladé generaci je totiž Clarkovo dílo jako memento určeno. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (264)

Faidra odpad!

všechny recenze uživatele

Ač rok je to mnohý, vidím to jako dnes. Své spolužáky z gymplu, kteří byli ze zprávy, že se jde se školou do kina, otrávení už předem v tušení, že se nám opět poštěstí zhlédnout veledílo. A sebe, jak je utěšuju : "Berte to z tý lepší stránky, vždyť se ulejem, ne?" Když šly závěrečné titulky, většina lidí seděla v konsternovaném tichu, někteří se nahlas smáli a někteří (včetně pedagogů) spali. Jen já jsem seděla a usedavě vzlykala: "A kvůli tomuhle jsem přišla o chemii a němčinu, búúúúúúúú..." ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Nechápu hodnocení některých lidí o absurditě tohoto snímku. Tento film se snaží ukázat jaká je dnes mládež co dokáže a jak se chová. Jasně někteří intelektuálové si zde řeknou, že to je blbost, že nikdo nic podobného nedělá, ale všem těmhle lidem můžu jen vzkázat ... probuďte se!!!! Tenhle film je nechutný pohled na "teenegerský" svět. Tenhle film nezabaluje všechno do balíčku jaký by každý chtěl, tenhle film nelže, ukazuje co vidí a ukazuje to očima těch, kteří konají tak jak film ukazuje. Jde o odsouzení dnešní mládeže. Avšak zbytečně škatulkuje všechny teenegery dohromady a dělá ze všech jen ty oplzlé, sexem posedlé odpady společnosti(jestli toto někomu vadí, tak to sorry, ale po tomhle snímku snad nemůže nikdo mít dobrou náladu). Kdybych byl rodič a viděl tento film asi bych se zachoval dost drasticky a svým dětem bych zakázal hodně věcí, kdyby se chovali aspoň trochu jinak než by měl. (nejrychleji od odpadu k 5* a zpět a zase zpět, co pamatuji:)) ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Poprvé jsem to viděl asi tak v 15 letech, kdy to jeden kámoš přitáhnul s obrovskou slávou na videokazetě, a byl jsem z toho dost na větvi. Holt tenkrát mi stačilo ke spokojenosti, že se tam furt šuká a je tam nějaký to násilí. Když jsem to viděl po letech znovu, už jsem z toho tak odvázanej nebyl. Chování postav mi přišlo poněkud podivný (no možná se tak mladý (afro)američani opravdu chovaj), ale budiž. Velký plus dávám za to, že ty náctiletý postavy opravdu hrajou mladý herci ve věku cca 15-19 let a né nějaký třicátníci jako ve filmech made in Holýúd. Neni to žádný veledílo a je znát, že film vznikal ve skromnejch podmínkách, ale celkově mě to něčim zaujalo. Taky potěší vidět debutující Chloe Sevigny a Rosario Dawson. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Už po úvodním sexu a následujícím nesmyslném dialogu mi bylo jasné, že já a Kids nebudeme kamarádi. Pseudodokumentární kamera nebo nesnesitelné hlavní postavy ve mně vzbuzovaly skoro až pocit zlosti. Něco zachraňuje i závěr dávající pocit relativní ucelenosti a myšlenky, ale ta moralistická větička na závěr táhne film zase zpátky dolů. Ta snaha o myšlenku a varování tam skutečně je. Ale nefunguje prakticky v ničem. 30% ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Ufff, byla to taková nálož, že jsem to vážně psychicky neunesla a nejhorší na tom je, že se tomu dá věřit. Nicméně na mě je to moc silná káva. Ještě, že tím věkem neprochází všichni takovým způsobem, brrr.......a já bych osobně volila cestu rodinné komunikace, než jim pustila tenhle příliš explicitně podaný, rádoby moralistický film. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (20)

  • Ve filmu vystupuje celá řádka profesionálních skateboardistů z týmu Zoo York. (-bad-mad-wolf-)
  • Celosvětová premiéra filmu proběhla v lednu 1995 na filmovém festivalu Sundance. (ČSFD)

Reklama

Reklama