poster

Kids

 • USA

  Kids

 • Slovensko

  Kids

Drama / Krimi

USA, 1995, 91 min

Režie:

Larry Clark

Scénář:

Harmony Korine

Producenti:

Cary Woods

Scénografie:

Kevin Thompson

Kostýmy:

Kim Marie Druce
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mm13
  ****

  Keď som tento film pred desiatimi rokmi videl prvýkrát, zdal sa mi neuveriteľne prehnaný, resp. som si po celý čas šokovaný hovoril, že tí Američania sú fakt v riadnych sračkách. Iba o čosi pozdejšie bol už iba mierne nadnesený. Dnes mi príde ako vcelku 'coolová’ záležitosť s malinkým varovaním v podtexte... Radšej nemyslím na to, ako by mi mohol chutiť či nechutiť zajtra (číra nevinnosť?). Každopádne (na rozdiel od ostatných Clarkových výtvorov) OPODSTATNENÁ záležitosť! P.S.: Týmto zdravím všetkých prispievateľov, ktorí považujú Kids za vykonštruovaný a prehnaný blábol. Zlatí moji....(5.8.2005)

 • Ivoshek
  **

  Larry Clark jde v míře zobrazení sexu, brutality a vůbec odsouzeníhodného chování hodně na dřeň. Nic proti tomu, mně to neva, já jsem fanda krutých filmů. :-) A koneckonců, možná část mládeže v USA opravdu taková je. Co mi vadilo, jsou ploché hlavní charaktery a chybějící silnější příběh. Přišlo mi to celé jako takový slepenec víc či míň šokujících scének, snímaný špatnou kamerou. Celkové hodnocení - samoúčelný snímek. Násilí a sex vás u filmu udrží, ale žádný zvláštní zážitek to není.(30.11.2007)

 • viperblade
  **

  Film v mých očích snižuje hlavně fakt, že jsou zde naprosto černobílé postavy. Co tímhle chtěl Clark říct jsem tak nějak pochopil a neříkám, že některé charaktery mladých má přečtené, bohužel se zřejmě stýkal jen s blbečky. Totiž není zde nikdo vyloženě kladný nebo někdo, kdo by se snažil o víc a to sorry, nevím, jestli takhle ztratil víru v dnešní mládež (kterou nechci obhajovat, vlastně k ní stále patřím a proto vím, jak to alespoň u nás chodí/chodilo) anebo prostě nikoho jiného z tehdejších mladých neznal, nevím. Co vím je, že tohle si už určitě nebudu chtít nikdy pustit. 40 %.(15.8.2011)

 • Hal_Moore
  ****

  America's sweethearts aneb život amerických teenagerů v praxi. Překvapivě drsný pohled na jejich život, soužití, přežívání a trávení volných chvil. Leo Fitzpatrick ve své první roli ihned dokázal, že se pro herectví narodil. Škoda, že si poté herectví znechutil a objevoval se na plátně stále méně často. Jeho postava Telly - lhostejný, sexuální deviant a pedofilní smrad - je zahrána s takovým přesvědčením a zaujetím, až z toho běhá mráz po zádech. Celý příběh se odehrává během jednoho dne Tellyho života a že se toho stane požehnaně, taková je prostě Amerika. Země neomezených možností. Jsem rád, že jsem nemusel vyrůstat právě tam.(2.11.2007)

 • Frajer42
  ***

  Kids je velmi milý snímeček mapující život části současné mladé populace. Dlouho jsem se nemohl smířit s tím, že zde vůbec nikdo nehraje. Především hlavní hrdina aidsonosič mi byl krajně nesympatický po celou dobu a minutu od minuty víc. Nicméně, je to docela sranda sledovat 10 leté haranty povídat si o sexu. Zřejmě si film zasloužil nějaký silnější závěr se zdviženým ukazováčkem. Vzhledem k tomu, že je film určen zejména pro mladé publikum, tak si to výstražný závěr doslova žádalo. Režisér evidentně ví o čem točí. Zřejmě za svůj život odblanil nejednu dívku pod zákonem a kdoví zdali tak nečiní dodnes. Nicméně, nemohu říct, že by se mě film vůbec nedotkl. On jak vezme do rukou spravedlnost nepřítel nezávazného sexu - strýček AIDS, tak končí veškerá legrace. Že bych ovšem strávil zítřejší den v čekárně s dalšími potenciálně nakaženými, to tedy ani náhodou. I přes ubohost zpracování, má film tah na bránu a má rozhodně co říct. Slabší 3*.(11.8.2013)

 • - Jedním z oficiálních jezdců skateboardingové stáje ZOO YORK byl v době natáčení i Harold Hunter, který si ve filmu zahrál jednu z výraznějších postav Harolda, kamaráda Caspera (Justin Pierce). (mchnk)

 • - Leo Fitzpatrick (Telly) bol prvou osobou, resp. postavou, obsadenou do filmu. (MikaelSVK)

 • - Film byl natočen během šesti týdnů léta roku 1994. (-bad-mad-wolf-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace