Svobodná umění

• USA Liberal Arts

Třicátník Jesse se kvůli rozlučkové oslavě vrací na svou bývalou univerzitu. Setkává se tu se studentkou Zibby a netrvá dlouho, než mezi začne vznikat intenzivní pouto. (Filmbox)

Burdock

Pěkně natočený, pěkně zahraný, ale vývoj děje jen jednoho nasere. Posílal sem Radnorovi půl filmu jednu virtuální facku za druhou. ()

kolemjdouc

Film pro toho,kdo má rád intelektuální konverzačky.Což není můj šálek kávy.Radnor si ve své roli fakt naložil.Reší pocity starého profesora z odchodu do důchodu,dcera známých se rozhodne že chce přijít o panenství zrovna ajen s ním,jiný student s ním řeší svoji nedokonanou sebevraždu předávkováním se léky.Profesorka ho ze své postele pošle rovnou do háje,náhodný známý z parku mu musí neustále sdělovat svá moudra a čtení znaků v obilí je pro něj ta největší výzva....a Radnor je celý film jedno velké ucho. ()

Asmodin

Po Bezvadíkyještěprosím jsem už věděla, co asi tak mám očekávat. Myslela jsem si, že díky Elizabeth Olsen bude film vypadat líp a to se zpočátku dařilo, ale její postava mi potom strašně lezla na nervy, tím jak všechno rozebírala a okecávala, navíc to závěrečný psychologické sebezhodnocení, bylo na 19-ti letou až moc. Navíc si myslím, že dali příliš velký prostor vedlejším postavám, mě rozhodně by příběh nějakýho profesora unudil k smrti. Stejně všechny zajímal vztah mezi Zibbi a Jessem. ()

Mimomisu

Jak uz bylo uvedeno, na tyhle indie konverzacky musi mit clovek naladu a taky k nim mit trochu vypestovany vztah. Mne se to trefilo naramne, Radnor jako tvurce me hodne mile prekvapil uz minule se svym HappyThankYouMorePlease a tohle mi prislo jeste o kousek lepsi. Nehlede na to, ze jsem se zamiloval do Elizabeth, kterou jsem videl v kratke dobe podruhe (hned po Red Lights) - videno 2012. ()

Bukk

Ničím novým nepřekypující snímek, který mi ovšem navodil naprosto skvělý pocit a utvrdil mě v tom, že člověk musí věřit svým rozhodnutím a když už se nějaké posléze vyjeví jako nesprávná volba, tak co, jede se dál. Měla bych mít o sebe obavy, když jsem začtená do knížky post-modernisty (nezávisle na shlédnutí filmu, které se uskutečnilo později)? A když se dá Zacovi normální role, tak ono to i umí hrát! ()

Brousitch

"Jako herec si nevybíráte nejlepší záběry, oblečení, nepíšete scénáře a celkově existuje spousta věcí, co jsou mimo váš dosah. Proto režie udělala takový dojem na můj chtíč všechno kontrolovat. Je to jako rozdíl mezi hraním na housle a dirigováním. Prostě si rád vybírám všemožné prvky od různých nástrojů a vytvářím z nich film, na který bych se sám rád podíval, a který by byl odvážně necynický, i když je mi jasné, že kritici budou nadávat a říkat, že svět je ve skutečnosti hrozný, a dokud to nezjistím, tak moje filmy dobré nebudou." - Josh Radnor ()

Gaia.M

Nejvíc mě pobavilo, když četli Stmívání :D Vážně, to je totiž knížka, která se čte sama, protože vám úplně vymyje mozek. Blbý je, že je to jediný moment, který si vybavuji, což si myslím, že je špatné a takhle by to být nemělo. Takže co říct. Nic. Viděla jsem, pochopila jsem, znovu vidět nepotřebuji. ()

BOURQUE

Neviem prečo, ale v charakteru J. Radnora som poznal T. Mosbyho! To bolo zámerne pán Radnor? Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

bararich8

První polovina velmi povedená a místy i dobré náměty k zamyšlení, druhá polovina však upadá, čím dál více se zabředává do filozofických otázek až to ztrácí tempo. Ale výsledek je však jako celek příjemný, na to že se jedná o festivalový snímek. 4* ()

chrispe

Konečně se mi podařilo ten film ukořistit a plna očekávání jsem ho zapla. He.. hehe :) Řeknu to takto. Znáte ten díl z HIMYM, kdy se Ted přiznává, že se viděl se svou bývalkou z vysoké, kterou Marschall a Lilly nemají vůbec, ale vůbec rádi, protože je to děsná pozérka a navíc se s ní Ted, kdykoliv je v její společnosti, veze? Ta bývalka je tento film. To, co se mi moc nelíbilo na jeho předchozím filmu, tu rozjel v plný parádě. Tudíž hodně (lepších či horších) myšlenek naplácaných do 97 minut, které pohromadě drží jakási dějová linka. (Ale stejně vím, že se na jeho další film podívám.) ()

Charlie84

Radnor očividně ví, o čem točí, obávám se ale, že mi to sedlo z důvodů poměrně prozaických. Už dlouho jsem měl chuť na něco ve smyslu tvorby Zacha Braffa, který bohužel posledních pár(deset?) let na své fanoušky z vysoka...Radnor je úplně stejně mimo přesně tím roztomilým způsobem jako býval Braff, jeho problémy jsou skutečně jen "problémy", podobně je to se všemi dalšími protagonisty. Taková veselá jednohubka na pohodový večír. Ale je třeba být na stejné vlně. Jinak vás to může dost minout... ()

shakein

Pro ty, kteří od tohoto filmu mají nějaká očekávání, bude zajisté zklamáním, a to především pro ty z vás, kteří čekají, že tento filmu bude jiný než jaké Josh Radnor točí. Radnor totiž netočí žádná promyšlená velkodíla vysokých kvalit, naopak točí skromné filmy, jejichž hlavním úkolem je divákovi něco sdělit. Ano, můžeme mu vyčítat, že nepřichází s ničím objevným a už vůbec ne komplikovaným. A to je jistě pravda, ale proč by měl? Nestačí, že to co říká, má smysl? A jak to říká? Libral Art není běžný film se zápletkou, jde spíše o případ "cesta je víc než cíl". A co je tedy cestou tohoto filmu? Vypořádat se s věkem, stárnutím. Pokud chcete vidět jednoduchý film, který ve vás může párkrát podnítit zamyšlení, pak je to pro vás. ()

quip

Lidi píšou knihy i filmy o sobě. Díky Joshovi je mi to už docela jasné a nová literárně-kulturní výzva je najít díla, ke kterým autoři nemají žádný vztah. Existují? ()

liberita

Kolísala som medzi dvomi a tromi hviezdičkami, nakoniec som sa rozhodla pre dve. Na jednej strane sa mi totiž páčil výkon talentovanej budúcej hviezdy Olsen, plus na čudákovi Efronovi som sa tiež pobavila. Lenže na druhej strane skoro celý film som sa nudila a zaspávala, čakajúc márne na moment, ktorý by ma prebral z letargie. Oceňujem, že sa snaží šíriť pár myšlienok, lenže dojem z nich sa stráca v dlhých a nezáživných dialógoch, ktoré bežného diváka dosť znudia. Plus veľký podiel na mojom celkovom dojme má na zásluhe hlavná postava, totiž po siedmych sériách HIMYM mi padlo trochu zaťažko vidieť Radnora v úlohe, ktorá je nesympatická, nudná, nechápavá a stále čakajúca na postrčenie. Aby som to skrátila, takmer celý tento film som strávila uvažovaním nad tým, kedy to konečne začne byť naozaj zaujímavé, či sa Radnor niekedy zbaví svojej otrasnej homelesáckej brady a či sa prestane chovať ako hlupák, ktorý strávi víkend s dievčaťom rozjímaním nad tým, aká je Twilight braková literatúra. ()

Normy

Jeho druhý režijní kousek a užíval jsem si ho stejně jako ten první. Josh si píše krásné role pro sebe a herci v ostatních rolích my tam také sedí. Na tenhle film se rozhodně rád podívám znova a těším se na další kousek od tohoto, pro mě skvělého, režiséra. ()