poster

The Power of Few

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2013, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • javak810i
  ****

  Tak tady asi se svým hodnocením půjdu hodně proti proudu, takhle nízké hodnocení jsem tu teda nečekal. Ale chápu ho, myšlenka klonování Ježíše z Turínského plátna a skutečnost, že závěrečný "mindfuck" není divákovi vůbec vysvětlen, k tomu může být dostatečným důvodem. Na druhou stranu já beru film jako takový zajímavý experiment. Líbilo se mi rozdělení filmu na sekvence různých lidí a jejich pohledu na dění událostí. To sice není úplně originální nápad, ale často se nevidí. Kamera mi trochu připomínala Ayerovu Patrolu, což rozhodně není špatná věc, a vidět Christophera Walkena jako bezdomovce bylo k nezaplacení. Za mě 4*. Haters gonna hate (a přeju jim, aby se taky kousli zevnitř do tváře).(22.11.2013)

 • chelseaman22
  ***

  "Do čerta, ty si ich všetky zožrala? Chutia mi sladkosti. Vieš čo chlape? Vyložíme tú tučnú riť už tu." Sympatický pokus o napodobení spletitého klubka nití zvaného Crash vyvrhl na světlo boží NĚCO, co má do rovnováhy prezentované Ying a Yang daleko. Jednotlivé povídačky jsou kvalitativně nevyvážené, obzvláště story s rozumbradou Slaterem bylo tak zajímavé, že jsem si mezitím dal do pořádku svou elektronickou poštu, přičemž jsem seriózně uvažoval nad puštěním čtvrtečního Prostřeno!. Už jste se někdy při konzumaci čehokoliv kousli do dutiny ústní? Bolí to jako svině! 60%(6.10.2013)

 • Googooplexer
  *****

  Tieto filmy sa mi páčia. Výborné zaujímavé postavy, sympatické aj nesympatické, herci poriadne snaživí, dokonca aj Kristián Skejter si išiel vo svojej úlohe obe kozy zodrať. Prentice a Walken sú parádna dvojka. Jediné čo ma trochu vytáčalo bola Fueiša so svojim hryzkaním, ale nakoniec sa z nej tiež dačo vykotilo. Samozrejme, niektoré veci by bolo treba dotiahnuť, budete namietať, ale aj v tom je čaro týchto lacnejších semibusterov. A na konci si môžete vybrať, či to bol happyend. Záver: Ježiša netreba klonovať. Treba žrať veľa čokolády, vy tučné rite.(15.6.2013)

 • JASON_X
  *****

  K tomuhle filmu jsem se dostal jen proto, že jsem prolustroval filmografii jisté kečujské míšenky prvního stupně, která mě tolik nadchla jako Malickova Pocahontas. A ejhle - nečekaně jsem dostal na talíř zábavnou filmovou delikatesu, kterou jsem si přímo labužnicky vychutnal. Starý Jarmusch, Wangův Smoke, Lola rennt, propletenec dějových rovin které se nakonec prolnou, to vše velice jemně okořeněno Tarantinem a zakončeno trochu zhuleným koncem... Máte-li taky takový styl rádi, nebudete zklamaní. Navíc ctitelé čističe Viktora z Nikity jistě radostí zavýskají, když spatří Kabelu ("Bag"), dvoumetrovou chlapici s vizáží transsexuála a se specializací na mučení; kam policajt nemůže, nastrčí Kabelu. A zápletka s klonováním Ježíše a ostatních proroků je úžasný nápad a vděčný námět na nějaký další bizarní celovečerák. Skvělá režie, scénář, kamera, hudba i herci. Potěšil mě Slater, kterého jsem poznal až když si sundal brýle, ale filmové číslo jedna byl pro mě určitě Chris Walken se svým hlubokým pohledem. No a ona křehce krásná a zasněná německá Indiánka? Tak z té je přátelé vulgárně zmalovaná, prdelatá a nesympatická megera, o kterou bych si neopřel ani lopatu.(1.6.2015)

 • AloeB
  ****

  Rozhodně to není tak špatné jak říká hodnocení, kdepak. Na druhou stranu to není ani nijak geniální. Zajímavý experiment skrze několik POV charakterů, povinná autonehoda za kterou by byl samotný Iñárritu hrdý, neskutečně krásná Alexa, Tick Tock mučení a nápaditý zvrat na konci, který jsem popravdě nečekal. Na druhou stranu je to vše neskutečně amatérsky natočené, ne všechny příběhy jsou dostatečně zpracované a kriminální zápletka, navíc tak absurdního rázu působí nadbytečně a směšně. Objektivně bych to měl hodnotit třemi hvězdami, jednu však přihodím, třebaže vlastně jen za Kilcherovou a Prenticeho.(24.3.2019)

 • - Junktown (Anthony Anderson) má ve filmu dvě zbraně. Jedná se o poniklovanou brokovnici Mossberg 500 Cruiser a v současnosti ve většině USA zakázaný poloautomat Intratec TEC-9 (nechvalně známý např. ze střelby na střední škole v Columbine). (KM Phoenix)