Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Cory (Devon Gearhart) potrebuje zohnať lieky pre svojho malého brata, a tak prichádza do obchodu tehotnej predavačky Maly (Moon Bloodgood). Do obchodu práve vstupuje policajný dôstojník McCain (Q'Orianka Kilcher) s expresnou zásielkou. Tesne za ňou stojí tmavé auto, z ktorého sa vykláňa Junkshow (Anthony Anderson). Vtom sa do križovatky vrúti taxík agenta Clyda (Christian Slater), ktorý ihneď upúta pozornosť okolostojacich bezdomovcov - Doka (Christopher Walken) a Browna (Jordan Prentice). Životy všetkých sa v momente úplne zmenia. Alebo nie? (koba)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (19)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

K tomuhle filmu jsem se dostal jen proto, že jsem prolustroval filmografii jisté kečujské míšenky prvního stupně, která mě tolik nadchla jako Malickova Pocahontas. A ejhle - nečekaně jsem dostal na talíř zábavnou filmovou delikatesu, kterou jsem si přímo labužnicky vychutnal. Starý Jarmusch, Wangův Smoke, Lola rennt, propletenec dějových rovin které se nakonec prolnou, to vše velice jemně okořeněno Tarantinem a zakončeno trochu zhuleným koncem... Máte-li taky takový styl rádi, nebudete zklamaní. Navíc ctitelé čističe Viktora z Nikity jistě radostí zavýskají, když spatří Kabelu ("Bag"), dvoumetrovou chlapici s vizáží transsexuála a se specializací na mučení; kam policajt nemůže, nastrčí Kabelu. A zápletka s klonováním Ježíše a ostatních proroků je úžasný nápad a vděčný námět na nějaký další bizarní celovečerák. Skvělá režie, scénář, kamera, hudba i herci. Potěšil mě Slater, kterého jsem poznal až když si sundal brýle, ale filmové číslo jedna byl pro mě určitě Chris Walken se svým hlubokým pohledem. No a ona křehce krásná a zasněná německá Indiánka? Tak z té je přátelé vulgárně zmalovaná, prdelatá a nesympatická megera, o kterou bych si neopřel ani lopatu. ()

AloeB 

všechny recenze uživatele

Rozhodně to není tak špatné jak říká hodnocení, kdepak. Na druhou stranu to není ani nijak geniální. Zajímavý experiment skrze několik POV charakterů, povinná autonehoda za kterou by byl samotný Iñárritu hrdý, neskutečně krásná Alexa, Tick Tock mučení a nápaditý zvrat na konci, který jsem popravdě nečekal. Na druhou stranu je to vše neskutečně amatérsky natočené, ne všechny příběhy jsou dostatečně zpracované a kriminální zápletka, navíc tak absurdního rázu působí nadbytečně a směšně. Objektivně bych to měl hodnotit třemi hvězdami, jednu však přihodím, třebaže vlastně jen za Kilcherovou a Prenticeho. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Zajímavá mozaika, kdy se postupně řeší několik příběhů, které mají jedno vyústění. Není to úplně tarantinovské, to rozhodně ne. Z hlediska vyprávění je to svébytné a vlastně jde jenom o to, jak se každá postava dostane do toho jednoho momentu. Je to promyšlené a forma je zajímavější než snímek jako takový. Ano, jsou zde celkem drsné scény, které s vámi však většinou moc nezamávají. Jinak se tu pořád mluví. A mluví se opravdu hodně. Dva houmlesáci, co si chtějí ten svůj život užít, malá filosofující holka, dvojice, co se možná zamilovává. Jenže my víme, jak to skončí. Ale pravda, nevíme, jak to skončí pro všechny. Anebo je pravda tam někde venku? Ten twist na konci je celkem zajímavý, ale jako celek film bohužel působí hodně rušivě. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Čistá indie amatérčina, ktorá nadväzuje na obľúbené puzzle mozaiky, kde samozrejme nesmie chýbať automobilová nehoda. Čiže nízkorozpočtovejší Amores Perros a na úrovni trebárs 11:14 či Go. Mne tento štýl rozprávania nesmierne sedí, mám rád americkú nezávisláčinu a rád sa pozerám na príbeh z perspektívy viacerých postáv. Tu je ale obohatený o istý originálny prvok, kedy sa veci zrazu začnú dosť nečakane meniť. Čaká nás aj nejaké to morálne posolstvo, ale je podané vkusne bez zbytočnej melodrámy. ()

maverick10 

všechny recenze uživatele

Multiretrospektivni parakotouly v pribehu nepribehu s mysterioznim nadechem ovsem vypravene reci studenta gymnazia po obrne. Radoby fylozoficke zvatlani obtloustle candy girl, je tak hloupe, ze by se nejedna dementni surikata obesila na vetvy. Forma nebyla spatny napad, ale obsah a jazyk sdeleni byl na urovni homo-bollywood ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Junktown (Anthony Anderson) má ve filmu dvě zbraně. Jedná se o poniklovanou brokovnici Mossberg 500 Cruiser a v současnosti ve většině USA zakázaný poloautomat Intratec TEC-9 (nechvalně známý např. ze střelby na střední škole v Columbine). (KM Phoenix)

Reklama

Reklama