Reklama

Reklama

The Power of Few

Trailer

Obsahy(1)

Cory (Devon Gearhart) potrebuje zohnať lieky pre svojho malého brata, a tak prichádza do obchodu tehotnej predavačky Maly (Moon Bloodgood). Do obchodu práve vstupuje policajný dôstojník McCain (Q'Orianka Kilcher) s expresnou zásielkou. Tesne za ňou stojí tmavé auto, z ktorého sa vykláňa Junkshow (Anthony Anderson). Vtom sa do križovatky vrúti taxík agenta Clyda (Christian Slater), ktorý ihneď upúta pozornosť okolostojacich bezdomovcov - Doka (Christopher Walken) a Browna (Jordan Prentice). Životy všetkých sa v momente úplne zmenia. Alebo nie? (koba)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (19)

javak810i 

všechny recenze uživatele

Tak tady asi se svým hodnocením půjdu hodně proti proudu, takhle nízké hodnocení jsem tu teda nečekal. Ale chápu ho, myšlenka klonování Ježíše z Turínského plátna a skutečnost, že závěrečný "mindfuck" není divákovi vůbec vysvětlen, k tomu může být dostatečným důvodem. Na druhou stranu já beru film jako takový zajímavý experiment. Líbilo se mi rozdělení filmu na sekvence různých lidí a jejich pohledu na dění událostí. To sice není úplně originální nápad, ale často se nevidí. Kamera mi trochu připomínala Ayerovu Patrolu, což rozhodně není špatná věc, a vidět Christophera Walkena jako bezdomovce bylo k nezaplacení. Za mě 4*. Haters gonna hate (a přeju jim, aby se taky kousli zevnitř do tváře). ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

K tomuhle filmu jsem se dostal jen proto, že jsem prolustroval filmografii jisté kečujské míšenky prvního stupně, která mě tolik nadchla jako Malickova Pocahontas. A ejhle - nečekaně jsem dostal na talíř zábavnou filmovou delikatesu, kterou jsem si přímo labužnicky vychutnal. Starý Jarmusch, Wangův Smoke, Lola rennt, propletenec dějových rovin které se nakonec prolnou, to vše velice jemně okořeněno Tarantinem a zakončeno trochu zhuleným koncem... Máte-li taky takový styl rádi, nebudete zklamaní. Navíc ctitelé čističe Viktora z Nikity jistě radostí zavýskají, když spatří Kabelu ("Bag"), dvoumetrovou chlapici s vizáží transsexuála a se specializací na mučení; kam policajt nemůže, nastrčí Kabelu. A zápletka s klonováním Ježíše a ostatních proroků je úžasný nápad a vděčný námět na nějaký další bizarní celovečerák. Skvělá režie, scénář, kamera, hudba i herci. Potěšil mě Slater, kterého jsem poznal až když si sundal brýle, ale filmové číslo jedna byl pro mě určitě Chris Walken se svým hlubokým pohledem. No a ona křehce krásná a zasněná německá Indiánka? Tak z té je přátelé vulgárně zmalovaná, prdelatá a nesympatická megera, o kterou bych si neopřel ani lopatu. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Zajímavá mozaika, kdy se postupně řeší několik příběhů, které mají jedno vyústění. Není to úplně tarantinovské, to rozhodně ne. Z hlediska vyprávění je to svébytné a vlastně jde jenom o to, jak se každá postava dostane do toho jednoho momentu. Je to promyšlené a forma je zajímavější než snímek jako takový. Ano, jsou zde celkem drsné scény, které s vámi však většinou moc nezamávají. Jinak se tu pořád mluví. A mluví se opravdu hodně. Dva houmlesáci, co si chtějí ten svůj život užít, malá filosofující holka, dvojice, co se možná zamilovává. Jenže my víme, jak to skončí. Ale pravda, nevíme, jak to skončí pro všechny. Anebo je pravda tam někde venku? Ten twist na konci je celkem zajímavý, ale jako celek film bohužel působí hodně rušivě. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Takový filmový homerun jsem ještě neviděl. Neberu v potaz, že tvůrci se snažili být, snad i záměrně, v některých scénách brutálně amatérští. Říkám, snad, záměrně. V některých scénách totiž předvádí naopak hodně slušné výkony. To všecko ale na úkor příběhu, který se z různých pohledů snaží představit jednu scénu, která se všemi protne tak, že si to vůbec ani nedokážete představit. Nebo taky ne. No a pak přijde ten brutální odpal, že si až řeknete, že tohle musel natočit snad jenom nějakej blázen. A nebo člověk, kterej moc dobře věděl, co točil. Proto tři hvězdy, protože do hlavy nikomu nevidím, ale pořád tenhle film vnímám jako něco, co už asi nikdy neuvidím. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Čistá indie amatérčina, ktorá nadväzuje na obľúbené puzzle mozaiky, kde samozrejme nesmie chýbať automobilová nehoda. Čiže nízkorozpočtovejší Amores Perros a na úrovni trebárs 11:14 či Go. Mne tento štýl rozprávania nesmierne sedí, mám rád americkú nezávisláčinu a rád sa pozerám na príbeh z perspektívy viacerých postáv. Tu je ale obohatený o istý originálny prvok, kedy sa veci zrazu začnú dosť nečakane meniť. Čaká nás aj nejaké to morálne posolstvo, ale je podané vkusne bez zbytočnej melodrámy. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Junktown (Anthony Anderson) má ve filmu dvě zbraně. Jedná se o poniklovanou brokovnici Mossberg 500 Cruiser a v současnosti ve většině USA zakázaný poloautomat Intratec TEC-9 (nechvalně známý např. ze střelby na střední škole v Columbine). (KM Phoenix)

Reklama

Reklama