Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Cory (Devon Gearhart) potrebuje zohnať lieky pre svojho malého brata, a tak prichádza do obchodu tehotnej predavačky Maly (Moon Bloodgood). Do obchodu práve vstupuje policajný dôstojník McCain (Q'Orianka Kilcher) s expresnou zásielkou. Tesne za ňou stojí tmavé auto, z ktorého sa vykláňa Junkshow (Anthony Anderson). Vtom sa do križovatky vrúti taxík agenta Clyda (Christian Slater), ktorý ihneď upúta pozornosť okolostojacich bezdomovcov - Doka (Christopher Walken) a Browna (Jordan Prentice). Životy všetkých sa v momente úplne zmenia. Alebo nie? (koba)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (19)

chelseaman22 

všechny recenze uživatele

"Do čerta, ty si ich všetky zožrala? Chutia mi sladkosti. Vieš čo chlape? Vyložíme tú tučnú riť už tu." Sympatický pokus o napodobení spletitého klubka nití zvaného Crash vyvrhl na světlo boží NĚCO, co má do rovnováhy prezentované Ying a Yang daleko. Jednotlivé povídačky jsou kvalitativně nevyvážené, obzvláště story s rozumbradou Slaterem bylo tak zajímavé, že jsem si mezitím dal do pořádku svou elektronickou poštu, přičemž jsem seriózně uvažoval nad puštěním čtvrtečního Prostřeno!. Už jste se někdy při konzumaci čehokoliv kousli do dutiny ústní? Bolí to jako svině! 60% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Takový filmový homerun jsem ještě neviděl. Neberu v potaz, že tvůrci se snažili být, snad i záměrně, v některých scénách brutálně amatérští. Říkám, snad, záměrně. V některých scénách totiž předvádí naopak hodně slušné výkony. To všecko ale na úkor příběhu, který se z různých pohledů snaží představit jednu scénu, která se všemi protne tak, že si to vůbec ani nedokážete představit. Nebo taky ne. No a pak přijde ten brutální odpal, že si až řeknete, že tohle musel natočit snad jenom nějakej blázen. A nebo člověk, kterej moc dobře věděl, co točil. Proto tři hvězdy, protože do hlavy nikomu nevidím, ale pořád tenhle film vnímám jako něco, co už asi nikdy neuvidím. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Čistá indie amatérčina, ktorá nadväzuje na obľúbené puzzle mozaiky, kde samozrejme nesmie chýbať automobilová nehoda. Čiže nízkorozpočtovejší Amores Perros a na úrovni trebárs 11:14 či Go. Mne tento štýl rozprávania nesmierne sedí, mám rád americkú nezávisláčinu a rád sa pozerám na príbeh z perspektívy viacerých postáv. Tu je ale obohatený o istý originálny prvok, kedy sa veci zrazu začnú dosť nečakane meniť. Čaká nás aj nejaké to morálne posolstvo, ale je podané vkusne bez zbytočnej melodrámy. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

K tomuhle filmu jsem se dostal jen proto, že jsem prolustroval filmografii jisté kečujské míšenky prvního stupně, která mě tolik nadchla jako Malickova Pocahontas. A ejhle - nečekaně jsem dostal na talíř zábavnou filmovou delikatesu, kterou jsem si přímo labužnicky vychutnal. Starý Jarmusch, Wangův Smoke, Lola rennt, propletenec dějových rovin které se nakonec prolnou, to vše velice jemně okořeněno Tarantinem a zakončeno trochu zhuleným koncem... Máte-li taky takový styl rádi, nebudete zklamaní. Navíc ctitelé čističe Viktora z Nikity jistě radostí zavýskají, když spatří Kabelu ("Bag"), dvoumetrovou chlapici s vizáží transsexuála a se specializací na mučení; kam policajt nemůže, nastrčí Kabelu. A zápletka s klonováním Ježíše a ostatních proroků je úžasný nápad a vděčný námět na nějaký další bizarní celovečerák. Skvělá režie, scénář, kamera, hudba i herci. Potěšil mě Slater, kterého jsem poznal až když si sundal brýle, ale filmové číslo jedna byl pro mě určitě Chris Walken se svým hlubokým pohledem. No a ona křehce krásná a zasněná německá Indiánka? Tak z té je přátelé vulgárně zmalovaná, prdelatá a nesympatická megera, o kterou bych si neopřel ani lopatu. ()

AloeB 

všechny recenze uživatele

Rozhodně to není tak špatné jak říká hodnocení, kdepak. Na druhou stranu to není ani nijak geniální. Zajímavý experiment skrze několik POV charakterů, povinná autonehoda za kterou by byl samotný Iñárritu hrdý, neskutečně krásná Alexa, Tick Tock mučení a nápaditý zvrat na konci, který jsem popravdě nečekal. Na druhou stranu je to vše neskutečně amatérsky natočené, ne všechny příběhy jsou dostatečně zpracované a kriminální zápletka, navíc tak absurdního rázu působí nadbytečně a směšně. Objektivně bych to měl hodnotit třemi hvězdami, jednu však přihodím, třebaže vlastně jen za Kilcherovou a Prenticeho. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Junktown (Anthony Anderson) má ve filmu dvě zbraně. Jedná se o poniklovanou brokovnici Mossberg 500 Cruiser a v současnosti ve většině USA zakázaný poloautomat Intratec TEC-9 (nechvalně známý např. ze střelby na střední škole v Columbine). (KM Phoenix)

Reklama

Reklama