Get Thrashed

Dokumentární / Hudební

USA, 2006, 100 min

Milý Borici Modelů. Slovo omezenec se opravdu, ale opravdu, neskloňuje podle vzoru růže. To by jsme za chvíli mohli být všichni uživatelé Modelemi a to bych asi nedal. Pako dlabaný.(3.7.2013)

Učebnice dějin thrashmetalu a absolutní povinnost pro fanouška tvrdší metalové muziky. Obzvláště popis americké scény je precizní.(27.5.2012)

Až na slabú kvalitu obrazu u jednotlivých záberov a rozhovorov je to fajn dokument, ja by som aj privítal väčšiu dĺžku kde by šli ešte trochu viac do hĺbky. S nemeckou scénou sa rozhodne mohli pohrať ešte viac a v neposlednom rade aj švédskou neo-thrashovou vlnou z konca 90's. Ale aj tak dobré, pre zapáleného thrashera zaujimavé pozeranie.(2.9.2013)

• boric_model

Záležitost výhradně pro fanatiky. Ostatní (normální multihudební posluchače) to musí zákonitě unavit, hlavně bláboly ty o výlučnosti thrashe a jedinečnosti jeho posluchačů (kteří jsou ve skutečnosti omezencemi).(30.11.2012)

Zcela zbytečné pro ty, co metal rádi nemají. Povinnost pro ty, co jím žijí. Možná by se dalo diskutovat o tom, které kapely by mohly dostat větší či menší prostor, ale to je detail. Pěkně poskládaný dokument o tom, jak vznikal v 80.letech tento subžánr . V tehdejší ČSSR této hudbě zrovna pšenka nekvetla, desky se kupovaly draho na burzách, vizuální podobu kapel jsme znali pouze ze stránek pašovaných časopisů, nebo z obalů LP desek. Vidět koncert či klipy v televizi bylo absolutně nemožné. Parádní doplnění informací i po takové době. Dokumentu by slušela i seriálová podoba o několika hodinách.(2.1.2016)

Veľmi poctivý dokument o trash metale, v podstate od jeho vzniku až po súčasnosť, aj keď to len v náznakoch. Príbehovo sa však tvorcom dokumentu podarilo dosiahnuť pocit, ktorý aj citujú - a kruh sa pomyslene uzavrel. Určite by sa našla kritika na povrchnosť, na kapely nespomenuté, prípadne na stereotypnosť metalových dokumentov. V každom prípade je minimálne veľká štvorka rozobratá pomerne poctivo. Zaujal ma aj objektívny pohľad vyspelého/už dospelého trashera - tvorcu dokumentu (ktože to vlastne je?) - na crossover éru 90tych rokov.(19.3.2017)