Ďáblova slza (TV film)

V zajatí strachu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2010, 85 min

• Phate72

Tento příběh znám od Deavera z knižní podoby a patří mezi mé nejnapínavější knihy, jaké jsem kdy četl, ale toto filmové zpracování je, jak to říct, břitké a osekané tak, že se z něj úplně vytratilo vše, co bylo v knize tak strhující... Herecké výkony velice průměrné, kamera podprůměrná, hudba mizerná. Zde je dokonale vidět, jak snadno lze z vynikajícího knižního díla udělat naprosto béčkový filmový příběh, když ho dostane do rukou nesprávná osoba. Pokud jste Ďáblovu slzu četli, rozhodně na tento film nemá smysl koukat, pokud jste nečetli, raději si přečtěte knihu.(25.6.2012)

Naprosto standardní kriminálka. Vložit jiné herce, trochu více akce a schématické vypočítavosti, snad o něco méně rádoby dramatických kliček s hloupou muzikou a trochu pozměnit předvídatelný konec a je z toho trhák. Známe to. Hrát tam Angelina Jolie s jiným holywoodským krasavcem ... dostane se to na plátna kin ani nemrkneme. Problém je, že je toho už moc. Kriminální seriály nám lezou pomalu ušima a pak se divíme, že natočit dobrou a zajímavou kriminálku s neotřelým tématem za nízký rozpočet je tolik těžké..(8.6.2012)

• Mukade

typický (vrátane rodinných prvkov) TV film, nic moc. Tie rodinné prvky siahajú až tak ďaleko že nadpriemerne inteligentný chlapík povie Natashi - "víte o co mi jde, jistě máte deti" , čo by mohla byť netaktná poznámka keby ich nemala (a čo nie je zrovna úplne nepravdepodobné). ale proste je to taká "rodinná" veta tak ju tam fukli LOL(9.6.2012)

Jeferry Deaver , je dobrý autor , dobrých knich , s dobrým příběhem a setsakra dobrým talentem. Kniha je ovšem kniha a každý přechod na plátno je riziko. Tady se to povedlo tak napůl. Povedlo se to mnohem méně než Sběratel kostí , který taky trochu pokulhává za knihou. Před lety sem četl knihu ( od Jeferryho Deavera ) která se jmenuje Modrá sféra. Na přebalu sem se dozvěděl že se podle knihy chystá film - už pár let čekám kdy to zfilmujou , protože Modrou sféru považuju za nejlepší co kdy napsal. No ale zpět k ďáblově slze. Sice se děj trochu liší od knihy , ale nějak mi to tady nevadí a herci jsou příjemní - není to sice veledílo hodné oscara nebo tak , ale je to dobrá krimi.(23.5.2012)

Detektivní příběh ve stylu současných krimiseriálů. Neobtěžuje se diváka seznámit s hlavními aktéry příběhu a rovnou skáče do akce. Vyšetřovatelé mají co do činění se šílencem a tak povolají na výpomoc odborníka. Ten kvůli minulosti nejdříve odmítá, ale nakonec se do toho pustí. Jak originální. Stejně tak jako jeho soukromý život. Po rozvodu pečuje o dvě děti, o které jejich matka zažádá o péči. Jak to dopadne je už opravdu klišé. Proč po takové lacinosti tvůrci stále sahají? Že by v tom hráli city vůči dětem? Jenomže je to už poněkud ohrané. Snímek je jinak značně jednoduchý a běží v televizním tempu. Tam v konkurenci nezaostává a skvěle zapadne. Po shlédnutí však záhy upadne v zapomnění. To je už takový TV osud.(9.7.2014)