Nacházíme se v budoucnosti, jsou Vánoce a za pár dní má být uvedena nová virtuální hra Nirvana. Její autor, úspěšný programátor Jimi (Lambert) je sužován vzpomínkami na milovanou Lisu (Seigner), která ho před časem bez vysvětlení opustila. Když finišuje s pracemi na Nirvaně, zjistí, že byla infikována virem, jenž přiměl hlavní postavu hry Sola (Abatantuono) uvědomit si sebe sama. Solo žádá o ukončení svého bezvýznamného života. K tomu je však třeba vymazat hru z databází korporace, což by svedl jen hacker Joystick, dávný přítel Lisy… (J.Connor)

matoada

Strašná hluposť. Ale jedna vec je zaujímavá. Veľa vecí akoby z tohto filmu prebrali do Matrixu. Aj keby to tak bolo, tento film strašne hlúpy. Ale čo už sa dá čakať od filmu s Lambertom, že? ()

BigBrother

"Better than the Matrix!" napsal kdosi jako hodnoceni na IMDB. A prinejmensim co se tyce cyberpunkove atmosfery, mel urcite pravdu. Johnny Mnemonic bohuzel zustal pouze napul cesty a americka produkce z nej udelala bezne beckove sci-fi. Pro vsechny opravdove cyberpunkery je tohle jedine odpovidajici prevedeni Gibsonovych vizi na filmove platno. ()

joseee

Asi najlepšie sfilmovaný kyberpunk, ku ktorému sa môže človek v našom časopriestore dostať. Myšlienka, príbeh i hudba vytvárajú pozoruhodnú mozaiku. Tiež úžasná atmosféra prostredia (Bombai City, Marrakech alebo virtualny Shanghai City), nebojím sa povedať, prekonáva aj prostredie legendárneho Blade Runnera. Ak by som mal Nirvanu porovnať s Matrixom, v tomto jednoznačne taliansky tím zahral víťaznú symfóniu za omnoho menej peňazí. A škoda viac slov na túto tému, niekto má rád Disneyovky, niekto Maxipsa Fíka. Ešte upozornenie - film je potrebné vidieť v originálnom znení, pretože český (a podľa recenzií) i anglický dabing tento jedinečný film pekne "zhovadili". ()

wray

Nirvana je taky pre mna "skoro kultovy" film. Viem ze ked som to videl prvykrat tak ma to az tak neoslovilo, ale po par rokoch som si stale spominal na ten film aj ked som nevedel ako sa to volalo o com to bolo len - stale som ho mal kdesi v hlave. Napokon som teda zistil ze je to Nirvana a pozrel si znova a - ono je to fakt fajn film! Je to proste "ine". Este aj pekne po taliansky som si to, nech je ten zazitok z cohosi ineho dokonaly. Stale tam ostava ten faktor ze je to proste "divne" a cosi tomu k dokonalosti chyba, ale aj tak - mam tusenie ze si to este v buducnosti pozriem a prehodnotim a dam este o hviezdicku viac. Karma Yoga... ()

ekzorcist

Christopher Lambert má ako vždy len obmedzené možnosti tvárovej mimiky, takmer ako Sisa Sklovská tesne po tridsiatom liftingu. V rámci možností Mikea Myersa však zahral dobre a je mu čo to veriť. Zato Diego Abatantuono hrá rolu uvedomelého hrdinu počítačovej hry neskutočne. Ak by existoval Oscar pre talianske B-čkové cyberpunkové snímky, tak tento človek by ho mal dostať. Opakujúce sa scény z hry, kedy sa snaží dokopať NPC dievčinu k uvedomeniu si širších súvislostí sú zábavné aj nepríjemne frustrujúce. Scéna opravy Joystickovho očného čipu je aj v dnešnej dobe poriadne naturalistická a vierohodná. Opačne sme na tom pri preskúmavaní niektorých miestností na korporátnom počítači, to je miestami také retro á la videoklip Pet Shop Boys - Go West. U mňa však aj toto prispieva k jedinečnej a neopakovateľnej atmosfére tohto talianskeho sci-fi! 36 bodov z 38! ()

Andy.222

Nízké hodnocení vychází z toho, že byť jsem se scifi docela seznámen, že jsem naprosto nepochopil o čem měl film být. Všechno mi přišlo naprosto zmatené a věřím, že tam bylo mnoho víc skrytého pod povrchem, aniž bych byl schopen to vylovit. ()