Reportér

The Paperboy

The Paperboy

Thriller

USA, 2012, 107 min

Southern Freaks historky o upocených rudých krcích já tuze rád, obzvláště když se nebojí intenzity a explicitního jednání, nicméně kolem Danielsovy bizarní romance poletují i otravní moskyti. Naprosto zbytečný voiceover, s vlastního teenage stínu nevystupující Efron, roztěkaný obsah, který de facto usměrňují jen odvážné dirty scény (vězeňský bezkontaktní sex, natrhnutý Matthew, táta z lochu je doma), ale třeba i násilná přítomnost autorovy ublíženosti ohledně rasy a orientace. Nicole Kidman je jako prostoduchá coura rozkošná. Ještě štěstí (pro někoho možná smůla), že na popálení od medúzy není třeba kaviár..(9.10.2017)

,,BUDEME BOJOVAT PROTI ROZSUDKU A PROTI ZPŮSOBU, JAKÝM K NĚMU DOŠLO. NIKDO SI NEZASLOUŽÍ BÝT ODSOUZEN NA SMRT. DOKONCE ANI HILLARY VAN WETTER“...... /// Zvláštní, divný, ale ne (až takhle) zvrácený vyprávění o pátrání po vině – nevině odsouzenýho hajzla. Amerika 70tých let, jih, černoši – bělouši… ale vod všeho jen tak trochu. Kromě Kidman(ky). Tý je plnej film. Jak říkám – příběh ujde, sice řeší podivnost, podivně se v tom i vyžívá, ale těžko vodhadnout, jak dlouho by si ho vobyčejná osoba pamatovala, nebejt tam ty zvrhlý kreace dámy Nicol. Asi to, co mi chtěli říct je složitější, než dokážu vstřebat. Asi… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1995 napsal Pete Dexter, číst nebudu. 2.) Chodím jen na filmy s ratingem ,,R“. 3.) Zjistím, jak by vypadala sexem posedlá Barbie. (A co Ken? Kurva vidíš Efrone, málem bych zapomněl…. když přestaneš prznit středoškolačky, třeba z tebe ještě něco bude!) 4.) Thx za titule ,,ruzove_zuzu“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(16.1.2013)

Film odohrávajúci sa na rozhorúčenej Floride nám sľubuje aj horúce chvíľky.Tak tam bolo ale horúco.Som to cítila až sem.A nebolo len dusno na pobreží,ale aj dusno celkovou atmosférou.Skvelé obsadenie hercov.Všetci tam hrali to,čo tam hrať mali.Cusackovi v roli väzňa/psychopata som verila každé slovo,každé gesto a pohľad. Kidman vniesla do filmu iskru,svetlo,prežiarila,oživila..Popasovala sa z dosť rozpačitými scénami. Medzi také najvýraznejšie scénky ,,kričí" scéna,ktorú by som kľudne označila za erotickú scénku roka,a síce telepaticko-orálny sex (vo väzení).Kidman to zahrala parádne a hlavne ku spokojnosti Johna.Je to Bohyňa.Zac Efron opäť chameleon.Jeden človek by ho nespoznal.Prekvapil nielen po fyzickej stránke,ale aj po stránke hereckej.Film prístupný jednoznačne od 15 vyššie.Hudba ma brala - vzrušujúca,úžasná,motivujúca.Tento snímok ma strašne oslovil.Nemám problém si to odpozerať s odstupom času ešte raz..Výborný nápad a dakujem im za tie dusné chvíľky,ktoré nám pripravili na horúcom pobreží.A aj vdaka takýmto snímkam sa mrazivé zimné mesiace stávajú o troška znesiteľnejšími..(29.3.2013)

• liskam

Tak tady máme jasný příklad naprosto promarněných peněz a hereckého talentu. Většinu herců z tohoto filmu jse viděl v mnohem lepších rolích. A i když se i tady snažili co mohli, nikdy nebyli schopni tenhle film zachránit. Protože film byl nejen odfláknutý po technické stránce, ale neměl ani co říct divakovi. Natož aby se nad ním člověk zamyslel... Jednu hvězdu tedy dávám za občasné napětí a zvědavost, druhou dávám ze soucitu s herci, které se upsali téhle pitomině. Za mě 40%(25.3.2013)

Nepříjemný film plný nepříjemných postav, nepříjemných situací a nepříjemných závěrů. Ani sám nevím, nakolik mi to vadilo a nakolik vyhovovalo, každopádně jde o intenzivně nepříjemný film. Škoda, že do hlavní role nebyl obsazený lepší herec - Efron vynakládá veškerou energii na to, aby nebyl "hezoun z Highschool Musical", ale zapomíná na to, že by tu měl i někoho hrát. 3 a 1/2(31.3.2013)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v amerických mestách Los Angeles a New Orleans a ich okolí. (MikaelSVK)

• - Spoiler: Scénu, ve které Charlotte Bless (Nicole Kidman) počůrá Jacka Jansena (Zac Efron), chtěl režisér Lee Daniels z filmu den před uvedením snímku na festivalu v Cannes vystřihnout, protože se domníval, že zašel příliš daleko. K opaku jej přemluvila až sama Nicole Kidman, která mu připomněla, že by celá její „práce“ byla zbytečná. (zajda404)

• - Do role Warda Jamese byl původně obsazen Tobey Maguire, ale kvůli konfliktu s tvůrci od role odstoupil. Roli nakonec dostal Matthew McConaughey. (R´Hell)