Reportér

The Paperboy

The Paperboy

Thriller

USA, 2012, 107 min

hodně "divný", v určitých směrech až skoro úchylný snímek, který se trochu uměle snaží být retro a z žánrového hlediska se asi nedá zaškatulkovat.. celou dobu je to vlastně o ničem a herecké výkony mě nijak zvlášť neoslovily - Efron nevýrazný, postavy Kidman a Cusacka naopak až moc "vyhnané do extrémů" a ani McConaughey mě zde na rozdíl od jiných filmů nebavil.. závěrečná desetiminutovka má aspoň celkem koule, ale s celkovým dojmem jakési nijakosti už nic moc nenadělá.. slabé 3*(28.1.2013)

,,BUDEME BOJOVAT PROTI ROZSUDKU A PROTI ZPŮSOBU, JAKÝM K NĚMU DOŠLO. NIKDO SI NEZASLOUŽÍ BÝT ODSOUZEN NA SMRT. DOKONCE ANI HILLARY VAN WETTER“...... /// Zvláštní, divný, ale ne (až takhle) zvrácený vyprávění o pátrání po vině – nevině odsouzenýho hajzla. Amerika 70tých let, jih, černoši – bělouši… ale vod všeho jen tak trochu. Kromě Kidman(ky). Tý je plnej film. Jak říkám – příběh ujde, sice řeší podivnost, podivně se v tom i vyžívá, ale těžko vodhadnout, jak dlouho by si ho vobyčejná osoba pamatovala, nebejt tam ty zvrhlý kreace dámy Nicol. Asi to, co mi chtěli říct je složitější, než dokážu vstřebat. Asi… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1995 napsal Pete Dexter, číst nebudu. 2.) Chodím jen na filmy s ratingem ,,R“. 3.) Zjistím, jak by vypadala sexem posedlá Barbie. (A co Ken? Kurva vidíš Efrone, málem bych zapomněl…. když přestaneš prznit středoškolačky, třeba z tebe ještě něco bude!) 4.) Thx za titule ,,ruzove_zuzu“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(16.1.2013)

• HappySmile

Tenhle film mě teda dost zklamal. Přestože se to tady hvězdami jenom hemží, tak příběh je celkem o ničem a strašně se táhne, takže ani všechny tyhle známé tváře to nedokázaly zachránit. Ale jedno se musí nechat, John Cusack svoji roli ztvárnil fakt na jedničku. Pokud si ho z jiných rolí pamatujete jako charizmatického fešáka, tak tady je z něho odporný ulízaný úchyl, na kterého se člověk štítí jenom podívat. Tento herecký výkon byl opravdu něco, ale nevím, jestli je to zrovna pozitivum, protože po skončení filmu vám nezbude nic jiného než vzpomínka na tohle nechutné individum. No možná je to přece jenom plus, protože to přebije i pocit z toho, jaká neskutečná nuda ten film byl.(24.12.2013)

Hodně divný film, od poměrně divného obsazení po celou zápletku, kterou jsem si musela přečíst na krabičce od dvdčka, jinak bych jí asi ani po půl hodině nepochopila. Hned ze začátku jsem se naprosto ztratila v ději a ve jménech, prvních 45 minut filmu ještě ušlo, pak se mi to ale začalo dost nesnesitelně táhnout a v celku se mi to opravdu moc nelíbilo. 3*(6.8.2014)

• verbal

Jakmile se na scéně objevila v pastelových barvách vybotoxovaná pětačtyřicítka Nikol, musel jsem zkontrolovat název filmu a přesvědčit se, že se nedívám na další díl Mumie. Totéž se opakovalo i u, s kamenným obličejem staticky pózujícího, High school Bukvičáka, který se patrně snaží vymanit ze škatulky homoporna. Marně. Jediná scéna, kterou jsem mu opravdu věřil, byla ta s perfektně depilovanou prdelí Matthew McQeera. Strašný cukrouš, už aby prorazil do Glí. K tomu všemu si jako balast okolo doplňte unylé, ukecané jižanské drama, co se šouravě vleče jako důchodce do Kauflandu, a toho, co tohle označil jako Thriller, mám chuť umlátit nějakým diskriminovaným negrem.(20.1.2013)

• - Do role Warda Jamese byl původně obsazen Tobey Maguire, ale kvůli konfliktu s tvůrci od role odstoupil. Roli nakonec dostal Matthew McConaughey. (R´Hell)

• - Do role Jacka Jamese tvůrci zvažovali obsažení Alexe Pettyfera. (R´Hell)

• - Spoiler: Scénu, ve které Charlotte Bless (Nicole Kidman) počůrá Jacka Jansena (Zac Efron), chtěl režisér Lee Daniels z filmu den před uvedením snímku na festivalu v Cannes vystřihnout, protože se domníval, že zašel příliš daleko. K opaku jej přemluvila až sama Nicole Kidman, která mu připomněla, že by celá její „práce“ byla zbytečná. (zajda404)