Reportér

The Paperboy

The Paperboy

Thriller

USA, 2012, 107 min

I think straight hair gives me class. Jedna z nejpulpovějších věcí za poslední roky, upocenější než Body Heat, buranské přesně tak, jak mám ráda (za aligátoří farmu velký dík), upatlané a špinavé. Nevyčnívající (a skvělé) herecké výkony bez větších problémů přenášejí film mezi žánry (nežánrovost mi v tomto případě přijde jako velké plus mimochodem) a detaily (především ty zbytečné) zase nad průměr (kontrast Yardleym, vězeňská masturbace, medůzy, dopisová úchylka, gayové, neufňukané finále). Kamera je boží. - What do you remember about that summer 1969? - It was hot. It was real hot. Kdo zabil šerifa nikoho nezajímá. Stejně jako intelektuálové z Cannes. (A rottentomatoes se koukám taky vezou na vlně slepé brakové nenávisti.) Nadrženost roku.(19.1.2013)

Rozpačité pocity. Polovina postav přeexponovaná takovým způsobem, že jejich výstupy se často pohybují na hraně mezi samoúčelnou exhibicí a parodií. Plus podivné žánrové rozkročení mezi dramatem, romancí a thrillerem, přičemž ani v jednom ohledu to na mě nefungovalo tak, jak mělo a mohlo. Když pak v závěru vezme Cusack do rukou sekeru, je už pozdě. Technicky ale zrealizováno s grácií.(6.1.2013)

• kaylin

Prvním plánem bylo vybrat ty správné herce. Zac Efron zaujme mladší dámy, Matthew McConaughey i ty starší, i když ono to může být i naopak. Nicole Kidman v tomhle snímku oku lahodí a je taková divoká. No a k nim se přidá na až tak ušlápnutá služka Macy Gray, v roli "černé otrokyně" naprosto skvělá, no a nesmí chybět hnusný záporák, který se vám nebude ani chvíli líbit, v trochu jiné roli Johna Cusacka. Každý herec je zde na první pohled dokonalý kalkul. Do hlavní role je dán hezounek, který zase tak moc hrát neumí, upozaděn je pak hezoun, který už nám předvedl, že hrát umí, a jak. Bohužel role, kterou Matthew McConaughey přijal je místy podobné té, kterou ztvárnil ve snímku "Killer Joe". Není to až takový cvok, ale jak místy mluví, jakou má dikci a jak se chová, no, je to hodně podobné. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/reporter-2012-35.html(21.3.2013)

• verbal

Jakmile se na scéně objevila v pastelových barvách vybotoxovaná pětačtyřicítka Nikol, musel jsem zkontrolovat název filmu a přesvědčit se, že se nedívám na další díl Mumie. Totéž se opakovalo i u, s kamenným obličejem staticky pózujícího, High school Bukvičáka, který se patrně snaží vymanit ze škatulky homoporna. Marně. Jediná scéna, kterou jsem mu opravdu věřil, byla ta s perfektně depilovanou prdelí Matthew McQeera. Strašný cukrouš, už aby prorazil do Glí. K tomu všemu si jako balast okolo doplňte unylé, ukecané jižanské drama, co se šouravě vleče jako důchodce do Kauflandu, a toho, co tohle označil jako Thriller, mám chuť umlátit nějakým diskriminovaným negrem.(20.1.2013)

Všichni se ptají, jak to vlastně tenkrát bylo............ CITÁT - Moat Country vítá unionisty i negry...........a na parkovišti stojí kůň....... Okolo 27 minuty jsou povedené záběry lehce podobné, nebo spíše stejné pro komiksové rozložení obrazu, ikdyž se o komiks nejedná. Následující scéna je zase lehce erotická, ikdyž se nejedná o erotický film. CITÁT - Roztáhni nohy......... Tohle se povedlo, chcal jsem smíchy. Zatím však nevím, kam snímek zařadit, to naše škatulkování nás jednou uškatulkuje. Doba ve které se příběh odehrává je plná nenávisti a rasismu. Ve filmu je to cítit skoro v každé scéně. Podivná doba, která se motá okolo jednoho člověka, možná vraha a jeho oběti. Ve filmu je dobrá hudba, povedená kamera, erotika a hlavně vypravěč, respektive vypravěčka. To byl velmi dobrý tah. Film se tak hodně přiblížil k žánru Noir. Jenže na styl Noir to má až moc barev, na erotický to má málo erotiky, na krimi to má málo vražd a vyšetřování provádí reportér. Že by to byl polodokument? Scéna "Chcaní na pláži" nás zase zavádí do trochu jiného žánru. CITÁT - Do prdele!!!....... Ke konci filmu se to ještě zamíchá a priority, které jsme si vytvořili se otočí. To aby toho nebylo málo. Jde o lidský život nebo jen o článek do novin? Nebo jde o článek do novin a jen o lidský život? CITÁT - Nemáš mi motat hlavu.......... A na samotný konec asi každému dojde, jak to vlastně bylo. Natočeno podle stejnojmenné novely Pete Dextera.(18.4.2013)

• - Do role Warda Jamese byl původně obsazen Tobey Maguire, ale kvůli konfliktu s tvůrci od role odstoupil. Roli nakonec dostal Matthew McConaughey. (R´Hell)

• - Spoiler: Scénu, ve které Charlotte Bless (Nicole Kidman) počůrá Jacka Jansena (Zac Efron), chtěl režisér Lee Daniels z filmu den před uvedením snímku na festivalu v Cannes vystřihnout, protože se domníval, že zašel příliš daleko. K opaku jej přemluvila až sama Nicole Kidman, která mu připomněla, že by celá její „práce“ byla zbytečná. (zajda404)

• - Zac Efron se vyjádřil: „Hrát ve filmu s Nicole je skvělé a ocitnout se s ní v choulostivých scénách je jako splněný sen. Byl to s určitostí vrchol mé kariéry." (Sufferer)