Reportér

The Paperboy

Thriller

USA, 2012, 107 min

• Avalon820

Jednooký Matthew McConaughey, nahý Zac Efron a Nicole Kidman s obličejovými výrazy o škále panenky barbie - to jsou jediné tři věci, na které si v souvislosti s tímto filmem vzpomenu. Opravdu nemohu uvěřit, že s tolika silnými jmény a tak atraktivním námětem mohlo vzniknout něco tak plytkého. Zásadní chybu bych hledal ve scénáři - ve filmu je věnováno příliš mnoho prostoru naprostým zbytečnostem a důležité informace posouvající děj padají prakticky mimoděk. Rovněž práce s postavami mi přišla poněkud neobratná - všechny mi z nějakého důvodu přišli jako vedlejší, těžko bych hádal, která z nich by měla být hlavní. Nemluvě o tom, že mi jejich osud byl zcela ukradený... Sečteno a podtrženo - každý z tvůrců nejspíš natáčel jiný film a výsledkem je tahle patlanina, bezduchá a zapomněníhodná. Škoda.(9.7.2013)

Když zkřížíte Nebezpečné hry a Černobílý svět, dostanete Paperboye, přičemž blíž budete prvnímu rodiči. Nicole Kidman ještě nějakej ten pátek bude fungovat jako sexuální symbol dvacetiletejch paniců, a my ji to přejeme, má na to. Přiznám se, že jsem Zacu Efronovi fandil ve všem, co dělal. Přiznám se rovněž, že mám slabost pro jižanský záležitosti, kde se vám při sledování potí i košile pověšená ve skříni, když je tam trochu sexu, násilí a krve. Stejně tak mě vždy dostanou filmy jako Palmetto či ještě líp a temněji Body Heat. Paperboye jsem si navíc dal kvůli retrostylizaci.(13.1.2013)

Ke konci je to spíš psycho než romantické...I přesto začátek filmu byl opravdu dobrý a mohlo z toho být něco víc, ale pak se všechno začalo vrtat, samej sex a klišé co se k začátku filmu ani nehodilo. A na to, že se film jmenuje REPORTER, tak vyšetřování toho všeho a informace o tom všem, to tam ani nebylo, nakonec šlo o puberťáka bez matky, který si toto pouto nahrazoval láskou k ještě více psychicky nevyrovnané čtyřicátnici... Aby se film alespoň trochu zaryl do paměti diváka udělal z McConaugheyho homosexuála a ještě dodali tragický konec, který spojili se znovu odsouzení jednoho vraha... Hodnocení - 40% (3*)(7.3.2013)

• verbal

Jakmile se na scéně objevila v pastelových barvách vybotoxovaná pětačtyřicítka Nikol, musel jsem zkontrolovat název filmu a přesvědčit se, že se nedívám na další díl Mumie. Totéž se opakovalo i u, s kamenným obličejem staticky pózujícího, High school Bukvičáka, který se patrně snaží vymanit ze škatulky homoporna. Marně. Jediná scéna, kterou jsem mu opravdu věřil, byla ta s perfektně depilovanou prdelí Matthew McQeera. Strašný cukrouš, už aby prorazil do Glí. K tomu všemu si jako balast okolo doplňte unylé, ukecané jižanské drama, co se šouravě vleče jako důchodce do Kauflandu, a toho, co tohle označil jako Thriller, mám chuť umlátit nějakým diskriminovaným negrem.(20.1.2013)

hodně "divný", v určitých směrech až skoro úchylný snímek, který se trochu uměle snaží být retro a z žánrového hlediska se asi nedá zaškatulkovat.. celou dobu je to vlastně o ničem a herecké výkony mě nijak zvlášť neoslovily - Efron nevýrazný, postavy Kidman a Cusacka naopak až moc "vyhnané do extrémů" a ani McConaughey mě zde na rozdíl od jiných filmů nebavil.. závěrečná desetiminutovka má aspoň celkem koule, ale s celkovým dojmem jakési nijakosti už nic moc nenadělá.. slabé 3*(28.1.2013)

• - Spoiler: Scénu, ve které Charlotte Bless (Nicole Kidman) počůrá Jacka Jansena (Zac Efron), chtěl režisér Lee Daniels z filmu den před uvedením snímku na festivalu v Cannes vystřihnout, protože se domníval, že zašel příliš daleko. K opaku jej přemluvila až sama Nicole Kidman, která mu připomněla, že by celá její „práce“ byla zbytečná. (zajda404)

• - Do role Warda Jamese byl původně obsazen Tobey Maguire, ale kvůli konfliktu s tvůrci od role odstoupil. Roli nakonec dostal Matthew McConaughey. (R´Hell)

• - Do role Charoltte Blessové byla původně obsazena Sofia Vergara. Později ji však nahradila Nicole Kidman. (R´Hell)