Temná věž

Thriller / Horor

USA / Velká Británie / Španělsko, 1987, 91 min

Sandy Howard
  • TO

Mrakodrap je ovládaný zlým duchem. Umývač oken si skočí šipku z 29. poschodí na chodník, hlídač se dobrovolně nechá přejet výtahem, nějací poliši se s chutí navzájem postřílejí a tak podobně. Hlavní architektka, detektiv a parapsycholog se dají do objasňování záhady. Velmi nudný video-kus,velmi špatný.(16.1.2007)

• SOLOM.

Temná věž jako celek moc dobře nedopadla. Najde se zde sice několik velice zajímavých pasáží hlavně na začátku a na konci, ale to je dost málo. Snímek totiž po většinu času šíleně nudí a trvá zbytečně dlouho. Nenašel jsem zde absolutně nic co by mě přinutilo si tenhle film pustit ještě někdy znovu.(12.5.2010)

• honajz

Americká produkce se pokusila natočit v Barceloně horor, přičemž všechny prachy asi padly na letenky, Protože angažovali naprosto neschopné herce i kameramana, který ze zákoutí Barcelony nedokáže vytřískat ani trochu atmosféry. Hlavní herečka vypadá, jako by sem spadla z pornofilmu o bavorských děvčátkách a podle toho její hraní vypadá. Přes veškeré vyšetřování policie až parapsycholog položí otázku, kterou měli policajti položit hned na začátku. Zdlouhavé a nijaké záběry, pokusy o napětí, miniatura výtahu v každém třetím záběru a směšná kreatura na konci. Jestli to měla být hororová komedie, na to je to málo vtipné. Hvězdička jen za Barcelonu. Btw, v jedné scéně hovoří parapsycholog s větrákem, úžasná a vševypovídající scéna.(13.11.2012)

Moje hodnocení je možná přehnané a dnes bych tomu asi dal 3*, ale ta nostalgie mě totálně dohnala, tohle byl poslední film ze zrušené půjčovny co jsem dokázal zachránit(nebo spíše rodiče), a tak jsem asi okolo toho vždycky doma chodil s tím že bych to zkoukl(bylo mi asi 10) ale vždykcy jsem to vypnul protože jsem se bál, už jen ten obal je takovej nepříjemnej. No a dnes jsem se u toho jakž takž bavil, sice už ten film něco pamatuje a atmosféra je nijaká, ale prostě jsem se bavil a zavzpomínal u čeho jsem se kdysi bál. Moriaty je sympaťák a hraje dobře, což se ovšem nedá říct o ostatních. Za mě dobré a krásná vzpomínka na dětství.(3.10.2011)

Temná věž mě zaujala především dvěma faktory. Již při úvodních titulcích na Vás spustí parádní hudbu, téměř identickou s rysy tvorby Phillipa Glasse. Pak se ukázalo, že tu má na svědomí jakási, mě zcela neznámá žena. Další silnou stránkou tohoto filmu je znamenitá atmosféra, která ve spojení s děsivou hudbou vytváří velmi slušně fungující základ pro, minimálně slušnou hororovou podívanou. Občasné, nechtěně vtipné scény (parapsycholog provádějící monolog s neviditelným přízrakem) mi ani tak nedokázaly narušit obstojný zážitek. Závěrečné scény a především vyjasnění "faktů" sice trochu kulhaly v logice, ale co. A že by se právě zde inspiroval pro svého budoucího Ďábla, M. Night Shyamalan?:)(27.1.2013)