Kosmická čarodějnice v Čeboni (TV film)

Komedie / Hudební

Československo, 1991, 2x55 min

• Jezinka.Jezinka

Myšlenka, aby paní Šéfová a Milouš měli svůj film, byla jistě záslužná a generace vyrostlá na Studiu Kamarád, kde se právě tato dvojice pravidelně objevovala, by jistě šílela štěstím, kdyby. A těch kdyby je mnoho. Kdyby scénář nebyl tak nehorázně stupidní, kdyby to nebylo tak křečovité a nevtipné, kdyby tam byla nějaká sympatická postava, kdyby Klára Jandová nebyla tak zoufale šeredné netalentované dítě, kdyby z toho aspoň měl divák pocit, že herci si to užívali (přitom evidentně neměli radost ani z možnosti cpát se buchtami), kdyby to na řídký děj nebylo tak dlouhé. A tak dávám velkoryse dvě hvězdy za doznívající dětskou nostalgii s tím, že tenhle film mě iritoval už v době, kdy byl nový. Lidé nezasaženi nostalgií takto velkorysí nejspíš nebudou.(13.12.2017)

• Paity

Tyhle novodobé pohádky s vědeckými až sci-fi prvky si mě nikdy nezískaly. A kosmická čarodějnice v Čeboni, kterou hraje poblázněná Jitka Molavcová není výjimkou. Přišlo mi to hloupé a praštěné dohromady.(21.6.2012)

• - Natáčelo se v Pelhřimově. (M.B)