poster

Katy Perry - Last Friday Night (T.G.I.F.) (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Komedie / Hudební

USA, 2011, 8 min

 • K.I.N.G.
  *

  UPOZORNĚNÍ: Tento komentář není vhodný pro děti, mladistvé a fanoušky zpěvačky Katy Perry.....*HUDBA:* 30%- typický buze*antský taneční popík, šmrncnutý elektronikou. Přesně takový, aby zapadnul do trendu druhé dekády 21. století, potěší akorát příjemný kytarový doprovod. Bizarní je, že ač se jedná o velice podprůměrný song, patří mezi zpěvaččiny nejlepší kousky (to se chudák holka vypatlaná má čím chválit). To už i podobná komerční pí*a Rihanna, která dneska už prakticky nemá svůj vlastní styl, udělala dříve sem tam celkem slušnou písničku.....*VIDEO:* 10%- Katastrofa. Podobné klipy se mi líbily v první třídě a už v té době jsem se za to styděl. Takto má vypadat sranda? Prostředí ala tragikomický národní symbol Spokojených států amerických, tradiční balonková párty plná idiotů, všude smrad růžové, ten zmíněný "Glitter all over the room", atmosféra jakože "Když to všechno dobře dopadne, možná dostaneš i pusu na rozloučenou" a to vše za pravé skvělé americké zábavy a za doprovodu vychytaných gagů, nad kterými budou ti devítiletí spratci (cílová skupina) bezpochyby žasnou. No a právě Katy si tu střihla roli blbé, škaredé, když to řeknu slušně, tak krávy, čímž upadly problémy s nácvikem role a šla se tvořit vhodná maska (opravdu stupidita na desátou). Tady vlastně nehrál nikdo, nejsou tu herecké výkony, vyhrál ten, kdo ze sebe udělal většího burana. Ten klip má v podstatě děj, jehož scénář by se vešel do dvou řádků. Největším překvapením je tu pro mě mladičká slečna "kačeří pysk" Rebecca Black (jejíž elegie známe z bomby Friday), která tu snad jako jediná chvílemi připomíná lidského jedince.....*SHRNUTÍ:* Last Friday Night (T.G.I.F.) je hnůj. Nikdy více nechci ve filmu vidět Katy Perry, protože i kdyby v ní vězel herecký talent, tímto mě nadobro odradila. Její pěvecká kariéra na tom u mě není o nic líp. Momentálně ji mám v podvědomí jako jednu z asi pěti nejhorších ženských interpretek všech dob. Konečný verdikt: 20%.(15.10.2011)

 • Mikeel
  *****

  Některé komentáře zde uvedené jsou dle mého až nezdravě kritické. Nelze hodnotit něco, k čemu nemáte vztah. Nemůžu přece negativně hodnotit interpreta, kterého nemůžu vystát, protože můj názor na něj nebude nikdy objektivní. Katy Perry mám vážně rád, i když je tu spousta jiných zpěvaček, které mají větší pěvecký talent. Ale Katy si to vykompenzovala talentem dělat show. To jí opravdu jde. A opět přichází na řadu to, jak to sedne lidem. Někomu jo, někomu ne. Tenhle klip je rozhodně jeden z nejvtipnějších klipů, co se za poslední dobu objevil. A není trapný ani trochu. Je barevný, paroduje "typické americké house party"... Nemyslím si, že by se snažila jakkoliv kopírovat již zmiňovanou Lady Gaga. Obě totiž dělají něco úplně jiného. Gaga šokuje, Katy baví. A myslím, že momentálně v tom nemá absolutně žádnou konkurenci. Závěrem bych jen shrnul to, že klip skvěle doplňuje písničku, která je sice celá na čtyřech akordech, ale přiznejte si sami, jakmile by těch akordů bylo víc, už byste pyskovali, že je to moc složitá hudba! :D Takže shut up and enjoy Friday night!(28.6.2012)

 • korbitch22
  **

  Kdyby ten klip nebyl uměle puberťácky přebarvenej, možná bych dal i větší hodnocení, protože nápad je to sice omletý, ale vtipných momentů se našlo dost, potěšil hlavně Corey Feldman v roli otce.Klip sráží i ta kovová držka, stačilo by dát úplně obyčejná rovnátka, co se týče písně samotné, typický bezduchý popík pro dnešní pubertální mládež, který víc než cokoliv jiného dokazuje, jak umělá a umělecky vyhořelá a sterilní je tahle doba, když to ale hrajé v rádiu v autě, nestrhnu volant do nejbližšího stromu a ani to nepřeladím, přežiju to.Další věc je ta, že Katy je dobrá herečka asi jako já lhář, protože já neřídím :) takže asi tak mno...40%.(14.1.2013)

 • Handle
  ****

  Katy Perry není žádná velká zpěvačka, ale zkrátka v tom umí chodit. Její songy jsou sice komerční, ale co má být? Jedná se vždy o chytlavou věc. Pár akordů a tónů a hit je na světě.... Já osobně to neberu jako nic negativního, spíše jen dobrý tah. Krom toho, Last Friday Night je vážně pecka, na kterou se dá pařit líp než na kde jakou diskárnu. TGIF!(18.3.2012)

 • ChArLeNe
  odpad!

  I fucking hate that song and the clip too. Skoro 30-ročná popová speváčka spieva o takomto paření, a potom sa čudujeme, ako dnešná mládež vyzerá. (a ja som si myslela, že takéto piesne od ôsmačky sú zlé, ale od dospeláčky je to horšie) Katy Perry nepočúvam, ani iné novodobé, brainwashing-ové pesničky od iných interpretov.(18.8.2013)

 • - Hlavní postavě snímku Kathy Beth Terry založila zpěvačka Katy Perry vlastní stránku na Facebooku, kde vystupuje jako své alter ego. (Hromino)

 • - Darren Criss, který se ve filmu také objevil, později nazpíval vlastní verzi skladby „Last Friday Night“ pro seriál Glee (od r. 2009). (Dlee)

 • - Snímek se natáčel v domě Johna Schneidera v kalifornském Agoura Hills. (Hromino)