Blondýna na předpis

• USA Better Living Through Chemistry
Trailer

Komediálna dráma Better Living Through Chemistry rozpráva príbeh manželstvom znudeného lekárnika v podaní Sama Rockwella (Seven Psychopaths, Moon), ktorému sa jedného dňa vďaka krásnej Elizabeth obráti život úplne naruby. Mladá a atraktívna "trophy wife" zákazníčka s tvárou (a telom) Olivie Wilde (Her, Rush) ho totiž zvedie a ukáže mu nikdy nezažité potešenie z užívania liekov na predpis. Postupne ho tak začne vťahovať do svojho búrlivého života, v ktorom nebude núdza o sex, drogy a nejaké to násilie. (Refresher.sk)

Trailer

BMW12

Super komedie! Ze začátku jsem si sice říkal, že scénář nebude asi moc dokonalý, ale v čem hraje Sam Rockwell, to je prostě zaručený úspěch. V tomto filmu byl opět fantastický a táhl celý film. Velice dobře mu sekundovala Olivia Wilde, která se mi zde také velice líbila. Mám rád tyhlety komedie a pro Sama si musím najít místo v TOP 10 oblíbených herců. ()

petero

Pohodová oddychovka o utiahnutom lekárnikovi (Sam Rockwell), ktorý je pod papučou cyklisticky sfanatizovanej manželky (Michelle Monaghan), ale po stretnutí s unudenou kráskou (Olivia Wilde) bohatého manžela (Ray Liota) ktorý ju zanedbáva, sa rozhodne skoncovať s dosavadným stereotypom. Drogy, sex a unudený americký stereotypný rodinný život s plejádou super hercov ktorým samozrejme kraľuje Sam Rockwell nie je zbytočným počitom a niekedy dobre padne pozrieť si niečo zo života s poučením a vo večerných TV hodinách sa film bude celkom dobre vynímať. ()

Jara.Cimrman.jr

Žít s dominantní ženou, ve stínu ještě dominantnějšího tchána, tak si taky namíchám dopingový lektvar, s jehož pomocí vyhraji cyklistický závod a pak rozhodně neodmítnu pozvání od krásné blondýny na trochu sexu. Já jsem se zkrátka do lékárníka Douga vcítil a pochopil jsem jeho duševní pochody, ale na komedii jsem zažil proklatě málo humoru a to drama bylo také spíše dietní. Přesto jsem získal jisté poučení do života a tak ode dneška budu všem svým nepřátelům mazat lejna na jejich příbytky. Správný ninja to totiž dělá přesně takhle. ()

kingik

Život ušlápnutého lékárníka Douga nabere nečekaně nový směr, když se spustí se svojí okouzlující zákaznicí, bohatou paničkou Elizabeth. Krom toho, že ho nenutí do nespoutaných sexy radovánek, nutí ho do rafinované vraždy svého manžela. Tím ušlápnutým lékárníkem je Sam Rockwell, tou okouzlující zákaznicí je Olivia Wilde. Z jejich spojení vzešel žánrový guláš, který se v podstatě nedobere toho, čím zamýšlel že bude - a sice černou komedií. Náznaky jsou, jenže film se záhy spokojil s divokým přeskakováním v žánrech, což už mně z diváckého hlediska uspokojilo méně. Lékárník žije v zapadákově, má dominantní manželku, problémového synka, jednotvárný život rozčísne až Elizabeth. Místo plánované vraždy je divák nucen zhlédnout i nepodstatné sekvence, jakými je prestižní závod na kolech a protidrogový agent vyšetřující Dougovo hospodaření s léky. Sakra, ačkoliv to mělo originální rozměr, koho to vlastně mělo zajímat. Nutno podotknout, že filmu nešlo o důkladnou krimi zápletku. Evidentně režijní dvojici bavilo pohrávání si s různými žánry. Tvůrci si můžou pogratulovat, že kápli na příslušně kvalitní obsazení. Rockwell zvládá vše. Od zamilovaného zoufalce až po tatíka na školní schůzce. Wilde je příslušně roztomilá mrška. Režie není exkluzivní, realizační chyby, projevující se neuhlídanými stíny kamery a tyče zvukaře, jsou rušivé. Nepochopil jsem též realizační záměr spočívající v pointě ženského voice-overu, kterým je děj opatřen. Hlas patřil legendární Jane Fonda, která v závěru vystoupí z anonymity. Erotika byla z ranku pubertálních vlhkých snů panice. Sam Rockwell udrží spolehlivě pozornost tohoto téměř experimentálního slepence, jemuž chyběly pevnější režijní otěže. 6/10 ()

misterz

Sympatické herecké obsadenie a príbeh, ktorý nenudil. Niektoré scény mi dokonca zvlnili brušné svaly, najmä tá, ako sa Doug snažil vyhrať tie cyklistické preteky. Páčilo sa mi, ako aj na prvý pohľad veľký problém dokázal nakoniec Doug s humorom a s nadsázkou vyriešiť. Preto si ma získal a ja som mu držal palce celý čas. Záver mi síce prišiel trochu nemastný-neslaný, ale to rád prepáčim, proste pohodovka. Na slabší nadpriemer to určite stačí. 70/100 ()

• Roli Douglase Varneyho (Sam Rockwell) měl původně ztvárnit Jeremy Renner, ale kvůli pracovní vytíženosti ji odmítl. (R´Hell)
  • Roli Elizabeth Roberts (Olivia Wilde) měla původně ztvárnit Jennifer Garner, ale kvůli těhotenství se jí musela zřeknout. (R´Hell)