Blondýna na předpis

Better Living Through Chemistry

Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2014, 87 min

Sice nemůžu souhlasit s myšlenkou filmu, že chlap se pochlapil až potom, co si našel žhavou bokovku, protože ta jeho semetrika ho měla na háku, ale miluju Rockwella a je taky fakt, že jsem se párkrát i docela zasmál. Jinak je to samozřejmě hrozná volovina a za tu otravnou vypravěčku bych nejradši ještě jednu hvězdu srazil.(24.3.2015)

Když, jsem viděl trailer, tak jsem si říkal, že by to mohla být fajn oddychová komedie se Samem Rockwellem. A to taky je, jen jí brzdí pár věcí. Úvodní titulky jsou velmi fajn a dost se mi líbilo, že se film odehrává na maloměstě, kde se všichni znají a vědí osobě. Problém je, že začátek je dost zdlouhavý a celou dobu prakticky čekáme, až se Rockwell utrhne ze řetězu a začne nabalovat Olivii Wilde, která je zas naprosto k sežrání. Od té doby co se tyhle dva dají dohromady film neustále graduje a to jak scénami, tak i hlášky. Dokonce pak i nevadí otravné voice-overy. Trošku zamrzí, že zbytek obsazení je jen pro okrasu Monaghan, Liotta nebo Peter Jacobson z Dr. House. Kdyby měl film trošku svižnější začátek mohlo to být za čtyři hvězdy, takhle za sympatické tři.(10.10.2014)

Nevím, u Sama Rockwella mi vždycky přijde, že všechny jeho role jsou mu psané na míru. I zde z blíže neznámého důvodu dokáže dodat hlavní postavě naprosto padnoucí charisma, kterým jiní herci (pro tento typ rolí) nedisponují. Olivia Wilde i Michell Monaghan Rockwellovi zdatně sekundují, a tak tu máme fajnovou oddychovku o tom, jak jeden maloměstský lékárník s mizerným životem v práškách štěstí našel. Nic víc, nic míň.(17.5.2015)

Sympatické herecké obsadenie a príbeh, ktorý nenudil. Niektoré scény mi dokonca zvlnili brušné svaly, najmä tá, ako sa Doug snažil vyhrať tie cyklistické preteky. Páčilo sa mi, ako aj na prvý pohľad veľký problém dokázal nakoniec Doug s humorom a s nadsázkou vyriešiť. Preto si ma získal a ja som mu držal palce celý čas. Záver mi síce prišiel trochu nemastný-neslaný, ale to rád prepáčim, proste pohodovka. Na slabší nadpriemer to určite stačí. 70/100(31.7.2018)

"Dougu, není víkend." Existuje komedie, v níž Rockwell netancuje? Trochu jsem se tho filmu obával, ale nakonec jsem se docela dobře pobavil. Monaghan mile překvapila v nepříjemné a nesympatické roli, Rockwell předvedl svůj komediální standard (tedy spokojenost), jen z Wilde jsem rozpačitý, působila, jako by byla celý film na práškách, což vzhledem k roli, kterou hrála je asi plus, ale ta se asi nikdy nezbaví nálepky, že je obsazována spíše pro svůj vzhled (upřímně, zrovna nic moc, obyčejná tuctovka úplně stejně jako Megan Fox) než pro nějaké herectví.(10.10.2018)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v amerických mestách Annapolis a Baltimore v štáte Maryland. (MikaelSVK)

• - Roli Elizabeth Roberts (Olivia Wilde) měla původně ztvárnit Jennifer Garner, ale kvůli těhotenství se jí musela zřeknout. (R´Hell)

• - Původně měla roli vyprávěčky ztvárnit Judi Dench. (Nathanielmon)