Blondýna na předpis

Better Living Through Chemistry

Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2014, 87 min

Pozerateľná jednohubka. Perfektný Rockwell a Wilde. A to jediné stačí. Možno nie také nápadité ako by si fanúšikovia tejto dvojice želali a už vôbec nie prekračujúce mieru žánrových klišé. Je to jednoduchý príbeh o zmene, bez výraznejších vtipov ale tiež bez výraznejších prešľapov. Premena hrdinu – čo mne osobne vždy lahodí – je dokonaná podľa môjho názoru perfektne a ten looserovský Samov look je jednoducho parádny. Možno nie také idylické, ako by sa na príbeh zo života patrilo. A samozrejme nesúce celú tú desilúziu amerického sna, ale na konci je to uspokojujúci pocit, počuť vetu i dont really give a shit z úst týpka, ktorému celý čas držíme palce. A stoporené bradavky Olivie Wilde – sú to tie drobné radosti, čo vás nútia vydržať o deň viacej. A tieto bradavky to dokážu viac ako taký xanax.(11.7.2014)

Malá jednoduchá vtipná oddychovka s blonďatou Olivií a charismatickým psychopatem, který se tu v podstatě taky na jednu chvíli takovým psychoušem stal. Aneb lékarníci zneužívající své zásoby... starý vtip, ale v tomto podání mě bavil. Podivný syn, se kterým se otec sblíží díky tomu, že zničí ceduli své lékárny? Proč ne. Namíchat si spešl prášky, abyste zostudili svou manželku výhrou jejího výherního závodu na kole? Ještě lepší. No a ty preťeky v ložnici s Olivií nekomentuju. Skvělý konec.. žádný přehnané happyend, ale prostě krásná hořkosladká komedie.(8.11.2014)

"Dougu, není víkend." Existuje komedie, v níž Rockwell netancuje? Trochu jsem se tho filmu obával, ale nakonec jsem se docela dobře pobavil. Monaghan mile překvapila v nepříjemné a nesympatické roli, Rockwell předvedl svůj komediální standard (tedy spokojenost), jen z Wilde jsem rozpačitý, působila, jako by byla celý film na práškách, což vzhledem k roli, kterou hrála je asi plus, ale ta se asi nikdy nezbaví nálepky, že je obsazována spíše pro svůj vzhled (upřímně, zrovna nic moc, obyčejná tuctovka úplně stejně jako Megan Fox) než pro nějaké herectví.(10.10.2018)

Žít s dominantní ženou, ve stínu ještě dominantnějšího tchána, tak si taky namíchám dopingový lektvar, s jehož pomocí vyhraji cyklistický závod a pak rozhodně neodmítnu pozvání od krásné blondýny na trochu sexu. Já jsem se zkrátka do lékárníka Douga vcítil a pochopil jsem jeho duševní pochody, ale na komedii jsem zažil proklatě málo humoru a to drama bylo také spíše dietní. Přesto jsem získal jisté poučení do života a tak ode dneška budu všem svým nepřátelům mazat lejna na jejich příbytky. Správný ninja to totiž dělá přesně takhle.(24.2.2015)

Život ušlápnutého lékárníka Douga nabere nečekaně nový směr, když se spustí se svojí okouzlující zákaznicí, bohatou paničkou Elizabeth. Krom toho, že ho nenutí do nespoutaných sexy radovánek, nutí ho do rafinované vraždy svého manžela. Tím ušlápnutým lékárníkem je Sam Rockwell, tou okouzlující zákaznicí je Olivia Wilde. Z jejich spojení vzešel žánrový guláš, který se v podstatě nedobere toho, čím zamýšlel že bude - a sice černou komedií. Náznaky jsou, jenže film se záhy spokojil s divokým přeskakováním v žánrech, což už mně z diváckého hlediska uspokojilo méně. Lékárník žije v zapadákově, má dominantní manželku, problémového synka, jednotvárný život rozčísne až Elizabeth. Místo plánované vraždy je divák nucen zhlédnout i nepodstatné sekvence, jakými je prestižní závod na kolech a protidrogový agent vyšetřující Dougovo hospodaření s léky. Sakra, ačkoliv to mělo originální rozměr, koho to vlastně mělo zajímat. Nutno podotknout, že filmu nešlo o důkladnou krimi zápletku. Evidentně režijní dvojici bavilo pohrávání si s různými žánry. Tvůrci si můžou pogratulovat, že kápli na příslušně kvalitní obsazení. Rockwell zvládá vše. Od zamilovaného zoufalce až po tatíka na školní schůzce. Wilde je příslušně roztomilá mrška. Režie není exkluzivní, realizační chyby, projevující se neuhlídanými stíny kamery a tyče zvukaře, jsou rušivé. Nepochopil jsem též realizační záměr spočívající v pointě ženského voice-overu, kterým je děj opatřen. Hlas patřil legendární Jane Fonda, která v závěru vystoupí z anonymity. Erotika byla z ranku pubertálních vlhkých snů panice. Sam Rockwell udrží spolehlivě pozornost tohoto téměř experimentálního slepence, jemuž chyběly pevnější režijní otěže. 6/10(2.5.2018)