Blondýna na předpis

Better Living Through Chemistry

Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2014, 87 min

• kaylin

Celkem průměrná komedie, která nijak moc nenadchne. Z provinčního chlapíka se stane rebel, který málem něco hodně posere, ale štěstí mu přeje a on to nepodělá úplně. Sam Rockwell není v podobných rolích úplně nejlepší, Olivia Wilde je pořád jen krásná, a tak nejvíc vynikají Ray Liotta a Jane Fonda, kteří tam ani nijak moc nejsou. Celkem obyčejná americká komedie. Prostě nic víc.(28.4.2014)

Filmů o strádání v nešťastných vztazích nebo o hledání ztracené cesty rodiče k dítěti už bylo natočeno mraky, tento k tématu přistupuje s velmi příjemným nadhledem, nadsázkou a neváhá sklouznout k milé ulítlosti. Skvělý Sam Rockwell se stává objektem úvah, zda je příjemnější být „feel good“ na chemické nebo přirozeně citové bázi. Komedie, která ve mně vyvolala poměrně sympatické dojmy, škoda, že Olivia Wilde je pouze na předpis :)(16.1.2015)

• lopata555

Pri čítaní komentárov som sa dozvedel, že tento chabý pokus o humor je podobný filmu Neriadená strela. To mne poser. Ale ako vždy, Olivia bola ako slniečko a v tomto filme sme mali dačo rovnaké. Ja som tiež ukončil školu po troch semestroch :D Aspoň ona dodala šmrnc tejto nudnej konine. Ale Oliviu na predpis by som bral :D Citát na záver, nemôžete pomôcť všetkým, ale každý môže pomôcť dakomu(17.12.2014)

Pozerateľná jednohubka. Perfektný Rockwell a Wilde. A to jediné stačí. Možno nie také nápadité ako by si fanúšikovia tejto dvojice želali a už vôbec nie prekračujúce mieru žánrových klišé. Je to jednoduchý príbeh o zmene, bez výraznejších vtipov ale tiež bez výraznejších prešľapov. Premena hrdinu – čo mne osobne vždy lahodí – je dokonaná podľa môjho názoru perfektne a ten looserovský Samov look je jednoducho parádny. Možno nie také idylické, ako by sa na príbeh zo života patrilo. A samozrejme nesúce celú tú desilúziu amerického sna, ale na konci je to uspokojujúci pocit, počuť vetu i dont really give a shit z úst týpka, ktorému celý čas držíme palce. A stoporené bradavky Olivie Wilde – sú to tie drobné radosti, čo vás nútia vydržať o deň viacej. A tieto bradavky to dokážu viac ako taký xanax.(11.7.2014)

"Dougu, není víkend." Existuje komedie, v níž Rockwell netancuje? Trochu jsem se tho filmu obával, ale nakonec jsem se docela dobře pobavil. Monaghan mile překvapila v nepříjemné a nesympatické roli, Rockwell předvedl svůj komediální standard (tedy spokojenost), jen z Wilde jsem rozpačitý, působila, jako by byla celý film na práškách, což vzhledem k roli, kterou hrála je asi plus, ale ta se asi nikdy nezbaví nálepky, že je obsazována spíše pro svůj vzhled (upřímně, zrovna nic moc, obyčejná tuctovka úplně stejně jako Megan Fox) než pro nějaké herectví.(10.10.2018)

• - Původně měla roli vyprávěčky ztvárnit Judi Dench. (Nathanielmon)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v amerických mestách Annapolis a Baltimore v štáte Maryland. (MikaelSVK)

• - Roli Douglase Varneyho (Sam Rockwell) měl původně ztvárnit Jeremy Renner, ale kvůli pracovní vytíženosti ji odmítl. (R´Hell)