Ona miluje chaos, on poriadok. Ako spolu vydržia v jednom byte? (oficiální text distributora)

TV spot

cutugno

Som dosť šokovaný hodnoteniami a komentármi niektorých uživateľov na tento sitcom. U nás na Slovensku nevzniklo veľa komediálnych seriálov a myslím,že Zita na krku nieje odpad. Má svoju uroveň a dokáže ma pobaviť rovnako ako niektoré zahraničné seriály. Helena Krajčíová a Dušan Cinkota vytvorili super dvojku ktorá sa na jednej strane nenávidí a na tej druhej či chcu alebo nie musia si nájsť k sebe cestu keďže zdieľajú jednu domácnosť. ()

Gothar

Vidím to podobne ako BadoXXII, Zita kopíruje vtipy používané v sitcomoch z USA vrátane charakterov, dokonca aj ten byt sa až nápadne podobá bytu z Priateľov, ale medzi ostatnými slovenskými "komediálnymi" seriálmi je to klenot. Páčilo sa mi to o dosť viac ako Profesionáli, Susedia, Hoď svišťom, Priateľky a všetko ostatné z čoho som dokázal vidieť v kuse najviac 5 minút. Tu som si prvý diel pustil čisto zo zaujímavosti a bol som príjemne prekvapený, že to nie je tradičná trapošina. No stále je to len kópia a ako odchovanec amerických 20 minutových sitcomov to nemôžem nevidieť. Veľmi milo ma prekvapil výkon Dušana Cinkotu, tá rola mu naozaj sadla, ostatní hrajú trochu preafektovane, ale nie je to až taká hrôza ako v iných seriáloch. Každopádne je vidieť určitý vzostup v slovenskej komediálnej produkcii, len by to chcelo viac neokukaných hercov, viac originality a menej pridaného smiechu v pozadí. ()

Martyr odpad!

Hodnotit odpadom slovenske serialy, komedie a celkovo slovensku tvorbu je sice velka moda, ale povedzme si uprimne, davaju nam inu sancu? Slovenskym filmovym producentom sa uspesne dari podporovat rozne reality show typu Farma, Farmar hlada zenu, Otec hlada dceru atd kedze kazda z tychto relacii uspokoji priemerne primitivneho divaka - pre ktoreho je Zita urcena - nepomerne viac ako silena "zabava" smiesna len pre "umely smiech" v pozadi. Naozaj neviem preco si niekto mysli, ze ak namaluje dvere na fialovo, kuchynu na oranzovo a osadi do bytu milion zbytocnosti, ktore maju navodit atmosferu americkych sitkomov, tak postupia na inu uroven aj napriek absencii humoru! Nestava sa mi zas tak casto, ze by som pri polhodinovom "komedialnom vystupeni" nepohol ani tym najmensim svalom na tvari.Je to naozaj tak zlozite, urobit nieco DOBRE? Obcas mam pocit, ze sa tieto "veci" tocia iba kvoli spopularizovaniu istych osob a zvysovaniu ich ceny za moderovanie firemnych vecierkov. ()

actor-SP

Zita je z pohľadu sitkomu veľmi nudný sitkom, čo znamená že by si za hodnotenie kvality svojho žánru zaslúžil odpad. Postavy však, ktoré vystupujú v tomto seriály majú neobyčajný impulz a šťavu ( zita, právnik a hetero). Zisťujem že H. Krajčová je výborná a D. Cinkota ako vždy s pevným charakterom ako sa na dobrého herca patrí. Takže..scenár je na hovno, chémia priemerná ---) 1.5* P.S: všimli ste si nápaditú kameru ? ..v slovenskom seriáli som ju ešte nevidel ()

Marek1991 odpad!

Pre mňa komerčný sitkom, kopírujúci tie americké. Nemal som pocit, že by bol v niečom originálny, keďže som takýchto vecí videl viac. Nezábavné, len som sledoval, čo "vypotia" jednotlivý herci a čím sa bude snažiť zaujať scenár, ale bolo to také lacné, béčkové, na silu robené. Na silu pre to, lebo Hod svišťom a Zita na krku išli približne v rovnakom čase, na konkurenčných televíziách a boli takmer rovnaké, len iné, moderné grafiky. Ďalší dôkaz toho, že slovenská televízna tvorba zažíva posledných 10-15 rokov krízu. ()

• Jana Oľhová si už starostlivú matku Heleny Krajčiovej zahrala, a to v seriáli Profesionáli (od r. 2008). V jednej epizóde tohto seriálu si Krajčiová zahrala aj s Dušanom Cinkotom. (matthew.17)
  • V jednej z častí sa objavil aj dnes už zosnulý, legendárny slovenský hokejista Pavol Demitra, ktorý stvárnil samého seba. (Patrik200s)