Ona miluje chaos, on poriadok. Ako spolu vydržia v jednom byte? (oficiální text distributora)

TV spot

Hydra Foy

Priznám sa, že pri pohľade na tieto hodnotenia som pomerne dosť šokovaná. Netuším, čo Slováci od svojich obľúbených televízii čakajú, ale zvoziť seriál prakticky len preto, že je slovenský sa mi zdá trochu kruté. Aby som to uviedla na správnu mieru: často sa spomína opozeranosť slovenských hercov, ale čo prosím vás očakávate od 5 a pol miliónovej krajiny, kde stagnuje filmový priemysel? Slovenský divák by asi chcel aby slovenský televízny seriál bol okamžite originálny, zábavný, výborne zahratý a ešte aj s neopozeranými tvárami... no, tak to hodnotenie "odpad!" dá ešte mnohým a mnohým takýmto pokusom naučiť sa ako robiť na Slovensku seriál konkurencie schopný na americkom/britskom trhu (predpokladám, že s tým sa to hlavne porovnáva)... Ale aby som sa vrátila k Zite. Pre mňa šlo o pomerne príjemné prekvapenie. Nie, nie je to najlepší seriál na svete, no na slovenské pomery, kde ma už roky otravovali Susedia, Priateľky, Kutyl, kde sa rovnako striedali rovnakí herci a ešte opozeranejšie gagy, ide o pokus zabrdnúť do niečoho nového. Nehovoriac o tom, že v porovnaní so Svišťom som sa na Zite omnoho viac zasmiala. Takže už len za tú snahu a preto, že sa Zita netvári ako strašný slovenský art, ale presne ako to čím je a teda komediálny televízny seriál, mu udeľujem titul slušného slovenského televízneho priemeru... ()

Jaro.Krafcik

Náhodou, v času vzniku to bol v telke celkom hit. A mna niektoré časti naozaj bavili a rád som si kvôli tomuto sadol pred telku. Legendarný Duško Cinkota tam bol tiež. Určite sa nejedná o takú katastrofu aj keď dnes by ma seriál asi nezaujal a na slovenské pomery seriál neprekonal ani výborných susedov. 3* ()

MM_Ramone odpad!

So slovenskou televíznou tvorbou to ide rýchle dole z kopca. Komerčné televízie začali hromadne produkovať nudné, lacné seriály, ktoré sa svojou kvalitou môžu zaradiť medzi podradné juhoamerické telenovely. Ďaľším z radu takýchto projektov je aj nový sitkom TV Markíza "Zita na krku". Je to tak trapné, že sa na to nedá ani pozerať. Navyše sa tam stretla vskutku protivná banda našich seriálových hviezd. Kostelný, Fialová, Oľhová, Stanke... títo ľudia sa naozaj minuli svojim povolaním. To, čo dlhodobo predvádzajú je nechcená paródia na herectvo. V tomto konkrétnom prípade tomu všetkému dáva korunu nemožná, netalentovaná, bezvýrazná snaživka Krajčiová. Toto škaredé žieňa je skutočnou hereckou katastrofou. Už som to tu raz napísal a zopakujem to znova: Helena Krajčiová by nedokázala prirodzene zahrať ani porno. "Zita na krku" je jasný odpad! ()

borec999

Koncept nie je vôbec zle vymyslený a na papieri podľa mňa seriál vyzeral celkom fajn, niektoré dialógy a frky sú totiž dokonca aj vtipné. Čo však seriál zráža dolu je nepodarený kasting a afektovanosť, resp. neprirodzenosť hlavných predstaviteľov (hlavne Krajčiová a Fialová, Kostelný s Cinkotom zahrali aspoň priemer a prísnejšie merítka znesie azda iba výkon Jany Oľhovej, ktorá ma v posledných seriáloch naozaj baví). Premárnený potenciál, ktorý si myslím, že pri lepšej konštelácii hviezd a prítomnosti viac talentu za a aj pred kamerou mohol dopadnúť oveľa lepšie. 40% ()

Mire odpad!

Ejha! Aké prekvapenie! Dopadlo to presne tak ako som čakal! Opozerané ksichty recitujú nevtipné repliky a do toho tie typicky slovensky prijebané džingle a zvučka. Ďakujem pekne Narkóza za ďalší prírastok do rodiny exkrementovej produkcie. Ešte som zvedavý na premiéru ďalšieho sitcomu u vaších kolegov z HNOJky, so stejne trápnym hereckým obsadením. Vojlá! ()

• V jednej z častí sa objavil aj dnes už zosnulý, legendárny slovenský hokejista Pavol Demitra, ktorý stvárnil samého seba. (Patrik200s)
  • Jana Oľhová si už starostlivú matku Heleny Krajčiovej zahrala, a to v seriáli Profesionáli (od r. 2008). V jednej epizóde tohto seriálu si Krajčiová zahrala aj s Dušanom Cinkotom. (matthew.17)