Vzrušující americké drama založené na skutečném, zázračném příběhu, který upoutal pozornost celého národa, pojednává o duchovním střetu dvou ztracených existencí. Brian Nichols, který je na útěku před policií a pátrá po něm celé město, se zoufale snaží navázat kontakt se svým novorozeným synem. Vezme si jako rukojmí Ashley Smithovou, která bojuje s drogovou závislostí, a drží ji v jejím vlastním bytě. Ashley hledá radu v inspirativním bestselleru Proč jsme vůbec tady? od spisovatele Ricka Warrena. Zatímco Ashley předčítá z knihy nahlas, ona i její potenciální vrah se ocitnou na křižovatce, kde se zoufalství a smrt protínají s nadějí. (HBO Europe)

PetrC.

Film, který je čistě o hereckých výkonech (výborní Kate Mara, David Oyelowo + ve vedlejších úlohách Michael Kenneth Williams a Leonor Varela). Vše ostatní je alespoň o kategorii horší. 51 % ()

Danny723

Člověk na to čumí a říká si, proč je ta ženská taková kráva. Má jednu příležitost za druhou, aby utekla. A nakonec se dozvíte, že je to podle skutečné události. No to je úplný WTF ending. Každopádně natočeno je to dobře, jeden z lepších filmů s Kate Mara v hlavní roli. ()

Ukrizku

Na plus jede Kate Mara a námět, minus mají dialogy, kombinace filmu a závěrečného "dokumentu" a nejvíc v minusu je celkové zpracování. ()

jprmusic

Based on true story - to je v podstatě první signál, že bude průser. Nikoho jsem neznásilnil, akorát jsem chladnokrevně zastřelil tři lidi, jednoho poslal do komatu .... ale jinak jsem fajn chlápek. No a s tou fešandou může soucítit akorát nějakej další feťák. Chudinka, úplně mi z ní pukalo srdce. Moje rodina mě taky neposlouchá a nevěří mi - a já jim přitom akorát tvrdím, že jsem čistá, a přitom vyšňupu cokoli, co najdu. Tohle je skutečná story asi jako příběh z časopisu Žena a život. Jo a navíc je to dost blbě natočený, takže je to strašná nuda a vopruz. ()

potok.009

Napínavé drama? Nikoliv. Snad jen skutečnost, že je film inspirován skutečnou událostí, člověka trochu probudí z letargie. ()