Vražedné spolčení

Trailer

Dvě sestry se už poněkolikáté stěhují na nové místo, protože jejich matka-alkoholička přišla o práci. Dívky se musejí starat nejen o ni, ale i o mladšího nevlastního brášku. Když si matka najde nového tyranského přítele, který jim ubližuje, rozhodnou se, že jim bude bez matky nejlíp... Linda se se svými dcerami a synem opět přestěhuje na nové místo a začne chodit do nové práce. Náctileté dívky Sandra a Beth jdou po prázdninách zpátky do školy, kde se Sandra snaží na sebe upoutávat pozornost, a Beth začne chodit s Justinem. Linda střídá muže, často se opíjí a holky se o ni musejí starat, vařit doma, a Sandra jí dokonce zastoupí na třídních schůzkách. Sestry jsou nerozlučnou dvojkou a ve škole se jim daří. Sandra se ve škole spřátelí s dívkou z lepší rodiny Ashley a Beth tráví hodně času s Justinem. Po party najdou matku opět opilou, dokonce se pokusí spáchat sebevraždu. Na Den díkůvzdání oznámí Linda celé rodině, že znovu přišla o práci, řekne si o peníze, dívky se za ni stydí a peníze už jim nikdo půjčit nechce. Sandra se moc líbí Davidovi, se kterým si jen zahrává. Linda přivede k rodině nového muže Stevea, který je opilcem a násilníkem. Linda se Stevem často pijí alkohol, souloží v obýváku a mají nechutné řeči. Steve se snaží Beth osahávat, když k tomu má možnost. Dívky zavolají na linku pomoci, ale ti bez důkazů, že je Steve násilnický, nehodlají nic podniknout. Když Sandra myje opět opilou matku, uvidí, že má po těle modřiny. Linda se Stevea zastává, protože jim platí nájem. Beth ani Sandra si nevědí rady a napadne je, že by jim bylo lépe bez matky. Pokaždé si jejich matka najde násilníka, který ji a děti mlátí a obtěžuje. Když Steve uhodí malého Bobbyho, rozhodnou se dívky jednat. Sestry s Justinem a Ashley začnou vymýšlet možnosti, jak se jí zbavit, aby zároveň dostaly peníze z pojistky... (TV Prima)

Trailer

*CARNIFEX*

Za tieto kilometrové obsahy by mali niekoho ujebať bambusovými palicami, ako keď žandári v Indii verejne niekoho lynčujú na ulici. Chvála bohu, že ťa mám “Džordžino” môj zlatý. Ty jediný ma chápeš. Čo sa filmu týka, od krimi očakávam niečo viac ako “zámienku” zaradiť nejaký film do nejakého žánru len preto, lebo niekto niekomu zakrúti krkom. Toto je čistá teen-kovina pre kategóriu 17 mínus, pôsobí fakt kokocky, pričom dospelý to ťažko docení. ()

eLeR

V konečnom dôsledku je smutné, čo sa sestrám v ich živote dialo a čím museli prechádzať a nechcem to zľahčovať. Pri svojej mame si toho vytrpeli dosť, a aj napriek tomu boli rozumné, inteligentné a mali v škole výborné výsledky. Vymysleli plán, ktorý dopadol tak, ako dopadol. Svojim správaním ma nesmierne vytáčali a aj spracovanie príbehu bolo katastrofálne. Nemôžem si pomôcť. ()

emma53

Po kratší úvaze zvyšuji hodnocení, protože mně ty děvčata nevypadly ještě z hlavy jako jiné filmy a to svědčí o jejich dokonalém hereckém umu a i když je mi jasné, že tvůrci to museli zpracovat tak, aby to divák nevypnul po prvních pěti minutách, tak se to v nějaké podobné rovině skutečně stalo. A to je to, co se nedá jen tak přejít a mávnout rukou, že je to dnes celkem běžné. Tady nám převedly na plátno, jak se z poměrně fajn děvčat stanou holky, které život natolik rozebere, že se rozhodnou k takovému činu, kde zůstává rozum stát. A jestli je sociální pracovníci a potažmo ostatní příbuzní odbývali tak jak jsem to měla možnost zaregistrovat a já tomu věřím, že to tak bylo, pak je to výkřik do světa pro všechny, kteří mají blízko sebe děti, kamarád(ky) a podobně, aby sakra nebyli tak tupě nevšímavými, apatickými, protože co si budeme namlouvat, oni byli z velké části vinni za to, co se stalo. Já se celkem divím, že ten závěrečný dovětek je faktem, ale já jim fandím a doufám, že se z toho bahna vyprostily. I tak si ponesou velké trauma někde v sobě po celý zbytek života.......možná. ()

George Stobbart

Teenagerské sestry žijú so svojou alkoholickou matkou, ktorá sa o ne nedokáže poriadne postarať. Keď si však začne s ďalším z pochybných chlapov, ktorý sa ich navyše pokúša sexuálne obťažovať, rozhodnú sa problém vyriešiť. A to tak, že matku premyslene zabijú; pomocou tabletiek a plnej vane... Neviem síce, ktorý retard tomu prilepil aj nálepku horor, pretože to by sa už hororom mohla nazývať každá pubertálna rodinná dráma so snaživým sociálnym komentárom. A to rozhodne nie je žáner, ktorý práve obľubujem. Aj keď úplne zlé to nebolo a sestričky boli vcelku fajn. ()

Wacoslav1

Ne sorry tohle mi fakt jako hlubokomyslný sociální drama nepřišlo ani náhodou. Ta matka je taková dylina, že bejt moje vlastní tak bych jí asi zabil taky a její dcerušky jsou pak důkazem, že jablko nepadá daleko od stromu. děsná chujovina nechápu ty pochvalný komentáře tady, ale to mi asi ani nepřísluší.10% ()

• Film bol pôvodne určený pre TV, ale už počas natáčania sa rozhodlo, že pôjde do kín. (mivr)
  • Domáce video na začiatku filmu je úryvkom zo skutočnej videonahrávky Rachael a Laury Henleyových, starších sestier herečky Georgie Henley. (mivr)