Reklama

Reklama

Vražedné spolčení

Trailer

Dvě sestry se už poněkolikáté stěhují na nové místo, protože jejich matka-alkoholička přišla o práci. Dívky se musejí starat nejen o ni, ale i o mladšího nevlastního brášku. Když si matka najde nového tyranského přítele, který jim ubližuje, rozhodnou se, že jim bude bez matky nejlíp... Linda se se svými dcerami a synem opět přestěhuje na nové místo a začne chodit do nové práce. Náctileté dívky Sandra a Beth jdou po prázdninách zpátky do školy, kde se Sandra snaží na sebe upoutávat pozornost, a Beth začne chodit s Justinem. Linda střídá muže, často se opíjí a holky se o ni musejí starat, vařit doma, a Sandra jí dokonce zastoupí na třídních schůzkách. Sestry jsou nerozlučnou dvojkou a ve škole se jim daří. Sandra se ve škole spřátelí s dívkou z lepší rodiny Ashley a Beth tráví hodně času s Justinem. Po party najdou matku opět opilou, dokonce se pokusí spáchat sebevraždu. Na Den díkůvzdání oznámí Linda celé rodině, že znovu přišla o práci, řekne si o peníze, dívky se za ni stydí a peníze už jim nikdo půjčit nechce. Sandra se moc líbí Davidovi, se kterým si jen zahrává. Linda přivede k rodině nového muže Stevea, který je opilcem a násilníkem. Linda se Stevem často pijí alkohol, souloží v obýváku a mají nechutné řeči. Steve se snaží Beth osahávat, když k tomu má možnost. Dívky zavolají na linku pomoci, ale ti bez důkazů, že je Steve násilnický, nehodlají nic podniknout. Když Sandra myje opět opilou matku, uvidí, že má po těle modřiny. Linda se Stevea zastává, protože jim platí nájem. Beth ani Sandra si nevědí rady a napadne je, že by jim bylo lépe bez matky. Pokaždé si jejich matka najde násilníka, který ji a děti mlátí a obtěžuje. Když Steve uhodí malého Bobbyho, rozhodnou se dívky jednat. Sestry s Justinem a Ashley začnou vymýšlet možnosti, jak se jí zbavit, aby zároveň dostaly peníze z pojistky... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (72)

vesper001 

všechny recenze uživatele

Naložení do vany už vyřešilo spoustu problémů. Sestry v akci nejsou plastikové puberťačky, jejichž výskyt je omezen na televizní snímky. Gotička a barbína jsou protivné, přihlouplé, občas neskutečně pasivní, a pak zas přehnaně aktivní a žádnou polohu jim moc nevěříte. Stejně jako dospělým postavám. Emoce a jednání postav jsou tu přepálené až hrůza, což reálnému příběhu bere všechnu plastičnost. Bod za Georgie Henley, která byla v Narnii nesnesitelná, ale tady se to ztratilo. ;) ()

HonzysKISS 

všechny recenze uživatele

Výborný film, nečekaně překvapil. Má to po celou dobu takové pohodové tempo, kouká se na to strašně dobře. Většinou se tyhle filmy s vraždou podle reality moc nepovedou, nebo jsou nudnější, ale tady je to odvyprávěno dokonale a krásně detailně. Hlavně to vypadá opravdu uvěřitelně. Klidně bych i věřil, že se to takhle přesně odehrálo. Tímhle to atmosféru získalo suprovou, dá se do toho i krásně vžít. Kamera taky dobrá. Prostřihy při výslechu byly docela hustý. Akorát občasný emoce těch sester mi přišly dost nereálné. I když Beth jsem si dost oblíbil. Ta mi přišla v celém snímku neuvěřitelně sympatická. Jenomže některé rozhodnutí postav byly celkem stupidní, a to nemyslím na konci. Ty halušky tam taky nemusely být, to bylo spíš trapné a otravné. Ještě mi trochu chybělo, že nám mohli v závěru (v titulcích) prozradit víc informací, co se stalo s ostatními. Kdyby to bylo vymyšlený, tak bych hodnotil méně, ale za reálný příběh musím (po fakt dlouhém přemýšlení :D) dát pátou hvězdičku. I když se zavřenýma očima :D ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Po kratší úvaze zvyšuji hodnocení, protože mně ty děvčata nevypadly ještě z hlavy jako jiné filmy a to svědčí o jejich dokonalém hereckém umu a i když je mi jasné, že tvůrci to museli zpracovat tak, aby to divák nevypnul po prvních pěti minutách, tak se to v nějaké podobné rovině skutečně stalo. A to je to, co se nedá jen tak přejít a mávnout rukou, že je to dnes celkem běžné. Tady nám převedly na plátno, jak se z poměrně fajn děvčat stanou holky, které život natolik rozebere, že se rozhodnou k takovému činu, kde zůstává rozum stát. A jestli je sociální pracovníci a potažmo ostatní příbuzní odbývali tak jak jsem to měla možnost zaregistrovat a já tomu věřím, že to tak bylo, pak je to výkřik do světa pro všechny, kteří mají blízko sebe děti, kamarád(ky) a podobně, aby sakra nebyli tak tupě nevšímavými, apatickými, protože co si budeme namlouvat, oni byli z velké části vinni za to, co se stalo. Já se celkem divím, že ten závěrečný dovětek je faktem, ale já jim fandím a doufám, že se z toho bahna vyprostily. I tak si ponesou velké trauma někde v sobě po celý zbytek života.......možná. ()

mira.l 

všechny recenze uživatele

A mně se to docela... líbilo tady asi není ten úplně nejvhodnější výraz, takže řekněme že zamlouvalo. Od obou holek bych řek velmi dobře ztvárněné. Nevím, jak PŘESNĚ se to odehrálo ve skutečnosti, ale nabyl jsem z toho dojmu, že kdyby to nerozkecaly po celý škole, tak jim to snad i prošlo. Což je na druhou stranu trochu zvláštní, že by na to vyšetřovatelé v JůEsEj nepřišli... Když byla matinka věčně na krupici, tak nebyl zas takový problém po pár skleničkách do ní nacpat nějaký prášky a pak jí přidržet ve vaně pod vodou. Pěkně dlaní za hlavu, aby nevznikly žádný otlaky... bylo to vlastně až docela zvráceně jednoduchý. Na jedné straně zarážející, odsouzeníhodné, odporné, že dokázaly něco takového udělat, na druhou stranu se jim vlastně ani nedivím. Máma věčně ožralá a bez práce, když si našla nějakýho přítele, tak je ojel patrně všechny tři za sebou, neustálé stěhování pořád dokola, on ten pohár jednou přeteče. Tohle je jeden z těch filmů, které si budu nějakou dobu pamatovat. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Co s matkou alkoholičkou, která dělá svým dětem ze života peklo a šance na změnu je mizivá či spíše vůbec neexistuje? Těžká otázka. Dvě sestry se rozhodnou pro nejdrastičtější ze všech řešení. Celkem koukatelné. Vyhovoval mi formát, kdy je film podáván z pohledu obou dívek a tudíž i plánování samotné vraždy se nese v odlehčeném duchu, což kontrastuje s peklem, které jim společně s matkou vytváří její agresivní přítel. Herecky to už je horší. Film měly táhnout především Mira Sorvino a Abigaul Breslin jakožto nejznámější tváře, ale obě snadno přehrála Georgie Henley. Nic, co by udělalo díru do světa, ale kdo si to pustí, neprohloupí. 60% ()

Galerie (7)

Zajímavosti (5)

  • Kniha, ktorú čítala Beth vo svojej izbe a potom ju odhodila na zem, bol román "Frankenstein" od Mary Shelley. (mivr)
  • Film je natočen podle skutečné události, která se stala roku 2003 v Torontu. Zčásti je námět inspirován také knihou "The Class Project: How to Kill a Mother" Boba Mitchella. (Tasartir)
  • Film bol pôvodne určený pre TV, ale už počas natáčania sa rozhodlo, že pôjde do kín. (mivr)

Reklama

Reklama