Vražedné spolčení

Trailer

Dvě sestry se už poněkolikáté stěhují na nové místo, protože jejich matka-alkoholička přišla o práci. Dívky se musejí starat nejen o ni, ale i o mladšího nevlastního brášku. Když si matka najde nového tyranského přítele, který jim ubližuje, rozhodnou se, že jim bude bez matky nejlíp... Linda se se svými dcerami a synem opět přestěhuje na nové místo a začne chodit do nové práce. Náctileté dívky Sandra a Beth jdou po prázdninách zpátky do školy, kde se Sandra snaží na sebe upoutávat pozornost, a Beth začne chodit s Justinem. Linda střídá muže, často se opíjí a holky se o ni musejí starat, vařit doma, a Sandra jí dokonce zastoupí na třídních schůzkách. Sestry jsou nerozlučnou dvojkou a ve škole se jim daří. Sandra se ve škole spřátelí s dívkou z lepší rodiny Ashley a Beth tráví hodně času s Justinem. Po party najdou matku opět opilou, dokonce se pokusí spáchat sebevraždu. Na Den díkůvzdání oznámí Linda celé rodině, že znovu přišla o práci, řekne si o peníze, dívky se za ni stydí a peníze už jim nikdo půjčit nechce. Sandra se moc líbí Davidovi, se kterým si jen zahrává. Linda přivede k rodině nového muže Stevea, který je opilcem a násilníkem. Linda se Stevem často pijí alkohol, souloží v obýváku a mají nechutné řeči. Steve se snaží Beth osahávat, když k tomu má možnost. Dívky zavolají na linku pomoci, ale ti bez důkazů, že je Steve násilnický, nehodlají nic podniknout. Když Sandra myje opět opilou matku, uvidí, že má po těle modřiny. Linda se Stevea zastává, protože jim platí nájem. Beth ani Sandra si nevědí rady a napadne je, že by jim bylo lépe bez matky. Pokaždé si jejich matka najde násilníka, který ji a děti mlátí a obtěžuje. Když Steve uhodí malého Bobbyho, rozhodnou se dívky jednat. Sestry s Justinem a Ashley začnou vymýšlet možnosti, jak se jí zbavit, aby zároveň dostaly peníze z pojistky... (TV Prima)

Trailer

JohnCZ

Film dokonale balancující na hraně toho, co je správné a co je špatné. Na příběh sester se dá dívat z několika úhlů. Vražda je vražda, ale co když se jedná o jediné východisko? Filmařsky to na mě působilo spíše jako televizní film, ale herecké výkony nemají chybu. Z psychopaticky působící do kouta zahnané hlavní dvojky dokáže zamrazit a už samotný cover k filmu ve mě evokoval dojem, že se bude jednat o horor, což Perfect Sisters rozhodně není. Proto mě překvapilo, že se jedná o snímek na motivy skutečných událostí, takže nějaké žvásty o tom, že je film chujovina, bych si nechal od cesty. To, že sestry v závěru filmu dělaj zásadní hovadiny, je proto, že se jedná o dvě ztrápené teenky, které mají do profesionálních nájemných vrahu vskutku daleko. ()

RobLord

Jedna ze sester prosí telefonicky o pomoc sociální pracovníky. Ti pochopitelně žádají nějaký důkaz o vážné situaci v dysfunkční rodině. A tak namísto toho, aby sestry opatřili zvukovou nahrávku nebo domácí video (od věci by nebyly ani fotografie matčiných modřin), dají hlavy dohromady se spolužáky Justinem a Ashley, aby společně naplánovali vraždu "Perfektní Matky". ()

Arsenal83 odpad!

Moja neobľúbená Abigail Breslin zas v bezvýznamnej sračke. O čom to ten film mal byť. Tak najprv dcéry milujú matku nadovšetko, potom ju pre istotu zabijú. Celé je to tam sílené do takej miery, že som vlastne držal prsty tomu dementnému tyranovi než dvom blbým kravám. Matku som mal v prdeli, tá sa tam celý čas len váľala s krásnym dychom značky 10 promile. ()

mira.l

A mně se to docela... líbilo tady asi není ten úplně nejvhodnější výraz, takže řekněme že zamlouvalo. Od obou holek bych řek velmi dobře ztvárněné. Nevím, jak PŘESNĚ se to odehrálo ve skutečnosti, ale nabyl jsem z toho dojmu, že kdyby to nerozkecaly po celý škole, tak jim to snad i prošlo. Což je na druhou stranu trochu zvláštní, že by na to vyšetřovatelé v JůEsEj nepřišli... Když byla matinka věčně na krupici, tak nebyl zas takový problém po pár skleničkách do ní nacpat nějaký prášky a pak jí přidržet ve vaně pod vodou. Pěkně dlaní za hlavu, aby nevznikly žádný otlaky... bylo to vlastně až docela zvráceně jednoduchý. Na jedné straně zarážející, odsouzeníhodné, odporné, že dokázaly něco takového udělat, na druhou stranu se jim vlastně ani nedivím. Máma věčně ožralá a bez práce, když si našla nějakýho přítele, tak je ojel patrně všechny tři za sebou, neustálé stěhování pořád dokola, on ten pohár jednou přeteče. Tohle je jeden z těch filmů, které si budu nějakou dobu pamatovat. ()

kaylin

Dvě sestry, které nežijí zrovna v láskyplné rodině. Matka je alkoholička a problémová a dcery se o ní starají více než ona o ně. Otce nemají, a když, tak je to nějaké hovado, s kterým je matka jen chvilku. Dívky chtějí být spolu a chtějí pro sebe trochu lepší svět. Možná ten, který si vysnily. A tak se rozhodnou jednat. Zajímavé momenty hlavně mezi sestrami, ale jinak velmi ohrané scény, které si jdou ke svému finále pomalým tempem, jež by vás mohlo uspat. Emoce v tom jsou, ale skrývají se. Až moc to pak připomíná "Nebeská stvoření", která jsou imaginativnější a silnější. ()

• Domáce video na začiatku filmu je úryvkom zo skutočnej videonahrávky Rachael a Laury Henleyových, starších sestier herečky Georgie Henley. (mivr)
  • Film bol pôvodne určený pre TV, ale už počas natáčania sa rozhodlo, že pôjde do kín. (mivr)