Vražedné spolčení

Perfect Sisters

Perfect Sisters

Krimi / Drama / Mysteriózní

Kanada, 2014, 101 min

Nefunkčná domácnosť po rozvode, kde zostala alkoholická matka sama s dvomi dospievajúcimi dcérami a malým synom, dáva pomerne slušný základ na dramatický film s neskoršou príchuťou krimi. Film ma celkom zaujal a bavil, pretože toto prostredie už na prvý pohľad pôsobí nesmierne zaujímavo, obzvlášť keď sa na neho nabalí príbeh podľa skutočných udalostí. No aj tak mám pocit, že potenciál filmu bol využitý dosť neobratne a neplnohodnotne. Tá detská hra "čo keby" napokon nabrala dosť reálne obrátky a tínedžerské sestričky sa veru s nesvojprávnou matkou nemaznali. To, že sa skôr či neskôr objavia pocity viny, to už bola len otázka času... No ale k hodnoteniu: prvá polovica nadpriemerná, v tej druhej už kvalita upadla, takže 3* budú tak akurát.(26.9.2014)

Film dokonale balancující na hraně toho, co je správné a co je špatné. Na příběh sester se dá dívat z několika úhlů. Vražda je vražda, ale co když se jedná o jediné východisko? Filmařsky to na mě působilo spíše jako televizní film, ale herecké výkony nemají chybu. Z psychopaticky působící do kouta zahnané hlavní dvojky dokáže zamrazit a už samotný cover k filmu ve mě evokoval dojem, že se bude jednat o horor, což Perfect Sisters rozhodně není. Proto mě překvapilo, že se jedná o snímek na motivy skutečných událostí, takže nějaké žvásty o tom, že je film chujovina, bych si nechal od cesty. To, že sestry v závěru filmu dělaj zásadní hovadiny, je proto, že se jedná o dvě ztrápené teenky, které mají do profesionálních nájemných vrahu vskutku daleko.(26.9.2014)

Je smutný, když někdo takhle nesnáší svojí matku. A ačkoliv jsem sestry docela chápala a soucítila s nimi, v tohle jsem jim rozhodně nefandila. Vlastně nevím, koho by mi mělo být víc líto. Holek nebo matky? Matka byla pěkná blbka (otec očividně taky) ale myslím, že to dalo řešit jinak. Obě mladé herečky byli dobré, ikdyž Georgie přeci jenom vyčnívala. První půlhodina je docela nuda a celý film není nijak ozbrojující a napínavý ale nakonec se to rozjede docela dobře. Stejně to má ale takový béčkový nádech.(1.4.2016)

Kupodivu dívatelné sociální drama s krimi přesahem - oč je slabší vcelku, o to silnější v detailech, i proto se může zdát, že v podstatě není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř... ovšem Beth i Sandra to vidí jinak. Zklamala překvapivě nedobrá Mira Sorvino v roli matky, zato obě mladé herečky odvedly slušnou práci, obvzlášť zapůsobila Georgie Henley, a ač je trochu zrůdička, moc dobře se na ni dívalo... plus silný závěr - nemám námitek, ctihodnosti.(6.9.2014)

Já se nenudila. Obě hlavní hrdinky mě zajímaly, obě byly skvěle zahrané, především Beth, kterou hrála Georgie Henley, která obě slavnější herecké hvězdy(Sorvino&Breslin) převálcovala. Abigail už byla horší, někdy neskutečně přehrávala, ale naštětí hrála postavu, co byla zajímavá sama o sobě, tak na tom vydělala. Celý příběh je hrozně tragický a smutný, nicméně se netáhle v kompletně v nějakém melancholickém, klaustrofickém duchu. V první polovině sleduje jejich sociální prostředí, matku, která jim neustále slibuje a pak neplní, trpí depresemi, vodí si tam podivné existence mužských, není schopná se o ně postarat. Na mě působila, jakoby jí na nich vůbec nezáleželo. Obě holky procházejí opravdu těžkým obdobím, jsou bezmocné, psychicky na dně, odkázany samy na sebe a na to, co jejich matka zase vyvede. Já osobně jsem jim fandila, i když mi bylo jasné, jak to asi dopadne. Co mě zaráželo nejvíc, že holky vymyslely dokonalý způsob vraždy, ale jsou tak blbé, že založí středoškolský "vražedný" klub, píší si o tom esemesky, nezbaví se důkázů, ještě se několikrát přihnou a demetním způsobem se prozradí, to zarazilo i mě. Kdyby ta starší nebyla pí-a, tak jim to mohlo projít. Rozhodně neschvaluji v tomhle ohledu vraždy, ale tohle byl čin ze zoufalství. U nás se odebírají děti pro banality a jim nikdo nepomohl. Kdyby se na nikoho s žádostí o pomoc neobrátily, tak budiž, ale oni dělaly, co mohly a stejně to každý smetl ze stolu. Film se mi líbil pro skvělou hudbu, vykreslení psychiky, skvělí herci, pohledy obou sester, kde sledujeme jejich vývoj, k tomu i jejich představy o dokonalé matce a tak dále. Viděla jsem to celé a ani jednou jsem neměla chut přeskokovat mezi scénami.(26.9.2016)

• - Domáce video na začiatku filmu je úryvkom zo skutočnej videonahrávky Rachael a Laury Henleyových, starších sestier herečky Georgie Henley. (mivr)

• - Film je natočen podle skutečné události, která se stala roku 2003 v Torontu. Zčásti je námět inspirován také knihou "The Class Project: How to Kill a Mother" Boba Mitchella. (Tasartir)

• - Film bol pôvodne určený pre TV, ale už počas natáčania sa rozhodlo, že pôjde do kín. (mivr)