Nebeské dítě

Heavenly Kid, The

Komedie / Romantický

USA, 1985, 90 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,852,271Tržby Celosvetovo $-(1.7.2009)

Zábavný příběh, krásný povedený náhled na americkou společnost a svět teenagerů osmdesátých let. Fast food před českou premiérou Mc Donalda, americká High school před Beverly Hils 90210 na Nově. A taky duchařinka pět let před romanticky profláklým Duchem. Jeden z nejlepších filmů, které MGM v poslední době uvedlo.(16.2.2010)

Už si ani nevzpomínám, kdy jsem tento film viděla prvně, ale hned jsem si ho zamilovala a pustila jsem si ho ještě několikrát, což u mě není obvyklé, a vždy mi zvedl náladu. Trocha duchařiny, hodně humoru, nějaká ta romance, sympatičtí herci, zajímavý a ve své době i originální příběh s dojemným závěrem. Co k tomu dodat. Chceš-li se dostat do nebe, musíš na zemi udělat něco dobrého pro své bližní, třeba jim doporučit tento film.(13.6.2011)

Průměrný příběh o cynickém mladíkovi, kterému po smrti zůstane zavřená nebeská brána až do doby než pomůže nesmělému mladíkovi. Nijak legrační, ani extra zábavné, ale na jedno podívání to neuškodí.(21.7.2013)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = ?.?.199? + ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: MGM = 21.1.2010 - Jason Gedrick v úlohe losera, ktorému príde zo záhrobia pomôcť jeho frajerský otec. Staromódna a pritom vtipná teenage komédia. Neurazí a nezahltí vlnou fekálnych splaškov. (20.10.2004)(20.10.2004)

• - Pracovný názov filmu bol Heavenly Bodies. (beso74)

• - Aby nemecký distribútor vyťažil čo najviac z úspechu filmu Návrat do budúcnosti (1985), pridelil mu distribučný názov Zurück aus der Vergangenheit, čiže Návrat z minulosti. (beso74)

• - Scény z metra boli natáčané v systéme podzemných dráh MARTA v Atlante, Georgii. (beso74)