Bratrstvo černé pracky

Undercover Brother

Utajené bratstvo

Akční / Komedie

USA, 2002, 83 min

Zábavná a ve svém způsobu ujetá špionsko-akční komedie o souboji černochů s bělošským mocipánem. Nalezneme zde odkaz jak na Bonda (od hračiček s autem až po hodinky a super boty), Barbarelu (Denise Richards), kupu černošských filmů a akčních pecek od Bruce Leeho. Vše je zabaleno do pohodové starší hiphopové hudby a společně s pohodovými písničkami vytváří film svůj svět, ve kterém je moc hezky. Já vás do něj zvu také, mnoho podobných povedených ujetin není.(9.3.2006)

Docela mě mrzí negativnější reakce, ale ani mě nepřekvapují. Mysli, že je hlavně třeba podivat se na film v kontextu s ostatníma afroamerickýma komediema. Pak z toho UB vychází jako velmi naprůměrná komedie :) Je rozhodně lepší než třeba všechny díly Scary Movie. Na druhou stranu neni až tak dobrej jako Austin Powers. Já osobně sem se celou dobu celkem dobře bavil. Protože afroameričanum fandim, tak sem byl rád, že na mě z obrazovky nevyskočil další Zkurvenej pátek ;)(13.4.2005)

Střeštěný film, který vytváří akční komedii s prvky parodie a hudební atmosférou 70. let. Párkrát jsem se zasmál, ale jinak se mi to občas zdálo střeštěný až moc. Dějová linka jde svou cestou a nevybočuje. Hláškuje se tu neustále a občas se tu i ukáže odkaz na jiný film. Tento typ komedií mi k srdci nikdy nepřilnul. Pro fanoušky jasná volba.(22.10.2013)

3* ale 1 musím přidat, jak jsem se bavil a tenhle film je o tom, aby se lidé bavili. Dokonalé dotažení klišé akčních a špionážních ad absurdum, ale i přesto něčím mě překvapil (SPOULEry:_např tím, že neodhalil, kdo je Mistr, a to jsem se na to čekal po celou dobu_:/SPOILEry) třeba způsob zániku pana Pírka...aneb smrt nikdy nebyla tak zábavná.(19.1.2016)

• blackJag

Film jsem viděl včera a nezůstalo po něm nic než šumění a výrazná vzpomínka na Denisku Richardsů, které to ve scénách v civilním vzezření moc sluší. Neustále mě napadá, jaká je škoda, že tato herečka ve svém vrcholném období (myšleno z perspektivy fyzična) zanechala ve filmové historii jen tak nevýraznou stopu. Co říct ke zbytku? Nekorektně korektní námět měl potenciál, byl však slabě využit, takže divák spíše zíve než by se smál. 40%(10.1.2009)