Bratrstvo černé pracky

Undercover Brother

Utajené bratstvo

Akční / Komedie

USA, 2002, 83 min

Střeštěný film, který vytváří akční komedii s prvky parodie a hudební atmosférou 70. let. Párkrát jsem se zasmál, ale jinak se mi to občas zdálo střeštěný až moc. Dějová linka jde svou cestou a nevybočuje. Hláškuje se tu neustále a občas se tu i ukáže odkaz na jiný film. Tento typ komedií mi k srdci nikdy nepřilnul. Pro fanoušky jasná volba.(22.10.2013)

Docela mě mrzí negativnější reakce, ale ani mě nepřekvapují. Mysli, že je hlavně třeba podivat se na film v kontextu s ostatníma afroamerickýma komediema. Pak z toho UB vychází jako velmi naprůměrná komedie :) Je rozhodně lepší než třeba všechny díly Scary Movie. Na druhou stranu neni až tak dobrej jako Austin Powers. Já osobně sem se celou dobu celkem dobře bavil. Protože afroameričanum fandim, tak sem byl rád, že na mě z obrazovky nevyskočil další Zkurvenej pátek ;)(13.4.2005)

• lennyd

Bílý muž, On, chce ovládnout celý svět. Začíná tím, že prvního nadějného černého kandidáta na post prezidenta US zdroguje, a přinutí jej prodávat grilovaná kuřata (GFC - znáte ?). Jediné co stojí v cestě před zkázou celého afroamerického světa je - tajemné bratrstvo s Tajným Bratrem v čele ... Ehm, celý film mi byl svým pojetím dost odpudivý, rasistické vtipy (oboustrané) každých 10 vteřín (že se do toho pustila i Denise Richards, ouvej). Jediné co bych mohl pochválit je docela dobrá hudba, a asi 2-3 momenty kdy jsem se usmál (cesta z holičství do tajné centrály, paranoidní bratr).. Většinou jsem ale snad i zavíral oči před trapnými rasistickými pokusy o vtip ... chjo(9.3.2005)

• Stejšn

Neni to úplně blbý. Problém je, že je to hovno dobrý. Čili když na to člověk náhodným přepínáním televizních kanálů poprvé narazí, nepřepíná automaticky dál, ale vydrží aspoň do nejbližších reklam. Potěší vedlejší postavy z Hvězdných válek (Lando Carlissian) a Hvězdné pěchoty (Carl Jenkins), ale celkově dost slabé.(21.4.2012)

Zábavná a ve svém způsobu ujetá špionsko-akční komedie o souboji černochů s bělošským mocipánem. Nalezneme zde odkaz jak na Bonda (od hračiček s autem až po hodinky a super boty), Barbarelu (Denise Richards), kupu černošských filmů a akčních pecek od Bruce Leeho. Vše je zabaleno do pohodové starší hiphopové hudby a společně s pohodovými písničkami vytváří film svůj svět, ve kterém je moc hezky. Já vás do něj zvu také, mnoho podobných povedených ujetin není.(9.3.2006)