Bratrstvo černé pracky

Undercover Brother

Utajené bratstvo

Akční / Komedie

USA, 2002, 83 min

Zábavná a ve svém způsobu ujetá špionsko-akční komedie o souboji černochů s bělošským mocipánem. Nalezneme zde odkaz jak na Bonda (od hračiček s autem až po hodinky a super boty), Barbarelu (Denise Richards), kupu černošských filmů a akčních pecek od Bruce Leeho. Vše je zabaleno do pohodové starší hiphopové hudby a společně s pohodovými písničkami vytváří film svůj svět, ve kterém je moc hezky. Já vás do něj zvu také, mnoho podobných povedených ujetin není.(9.3.2006)

• Sabrewulf

Ten film působí úplně stejně jako Halina Pawlovská. Ta se totiž tváří, že nemá ze své tloušťky žádné mindráky, že se nad svoje kila dokáže povznést, dělá si ze své váhy legraci, ale dělá si ji víc a víc a celkově je té "legrace" už tak moc, až je jasné, že ten mindrák prostě má a tímhle se ho snaží neúspěšně skrýt. Tady je akorát namísto Haliny černošský režisér a namísto váhy rasismus. A je to hodně hloupé i na bláznivou komedii.(7.6.2009)

• forsberg

Austin Powers in Black, aneb kterak happy afroameričané s big ego (rozuměj dlouhými penisy) zvítězí nad nemotornými, hloupými, rasistickými bělochy. Nic moc, jen pár celkem slušných fórů, jedna vtipná narážka na O. J. Simpsona...proč vlastně dávám **? Inu, fandila jsem jim. Taky nemám ráda majonézu.(7.6.2009)

• lennyd

Bílý muž, On, chce ovládnout celý svět. Začíná tím, že prvního nadějného černého kandidáta na post prezidenta US zdroguje, a přinutí jej prodávat grilovaná kuřata (GFC - znáte ?). Jediné co stojí v cestě před zkázou celého afroamerického světa je - tajemné bratrstvo s Tajným Bratrem v čele ... Ehm, celý film mi byl svým pojetím dost odpudivý, rasistické vtipy (oboustrané) každých 10 vteřín (že se do toho pustila i Denise Richards, ouvej). Jediné co bych mohl pochválit je docela dobrá hudba, a asi 2-3 momenty kdy jsem se usmál (cesta z holičství do tajné centrály, paranoidní bratr).. Většinou jsem ale snad i zavíral oči před trapnými rasistickými pokusy o vtip ... chjo(9.3.2005)

Na tomto filme sa da poriadne zasmiat. Eddie Griffin je opat riadne funny. Samozrejme nejde o standartnu komediu a tento styl humoru musite vediet ocenit. Alebo proste musite mat naladu na takatu hovadinu. Dost sa to podoba na Austina Powersa. Samozrejme je to plne odkazov na ine filmy. Ma to akciu a vela necakanych momentov. Tak isto sa nevyhneme plno kecom o rasizme na cernochoch. Ale samozrejme to vsetko bola riadna prca. "Biela diablica" bola sexy. Takze, bavil som sa.(3.6.2018)