Bratrstvo černé pracky

Undercover Brother

Utajené bratstvo

Akční / Komedie

USA, 2002, 83 min

Zábavná a ve svém způsobu ujetá špionsko-akční komedie o souboji černochů s bělošským mocipánem. Nalezneme zde odkaz jak na Bonda (od hračiček s autem až po hodinky a super boty), Barbarelu (Denise Richards), kupu černošských filmů a akčních pecek od Bruce Leeho. Vše je zabaleno do pohodové starší hiphopové hudby a společně s pohodovými písničkami vytváří film svůj svět, ve kterém je moc hezky. Já vás do něj zvu také, mnoho podobných povedených ujetin není.(9.3.2006)

3* ale 1 musím přidat, jak jsem se bavil a tenhle film je o tom, aby se lidé bavili. Dokonalé dotažení klišé akčních a špionážních ad absurdum, ale i přesto něčím mě překvapil (SPOULEry:_např tím, že neodhalil, kdo je Mistr, a to jsem se na to čekal po celou dobu_:/SPOILEry) třeba způsob zániku pana Pírka...aneb smrt nikdy nebyla tak zábavná.(19.1.2016)

Na tomto filme sa da poriadne zasmiat. Eddie Griffin je opat riadne funny. Samozrejme nejde o standartnu komediu a tento styl humoru musite vediet ocenit. Alebo proste musite mat naladu na takatu hovadinu. Dost sa to podoba na Austina Powersa. Samozrejme je to plne odkazov na ine filmy. Ma to akciu a vela necakanych momentov. Tak isto sa nevyhneme plno kecom o rasizme na cernochoch. Ale samozrejme to vsetko bola riadna prca. "Biela diablica" bola sexy. Takze, bavil som sa.(3.6.2018)

• lennyd

Bílý muž, On, chce ovládnout celý svět. Začíná tím, že prvního nadějného černého kandidáta na post prezidenta US zdroguje, a přinutí jej prodávat grilovaná kuřata (GFC - znáte ?). Jediné co stojí v cestě před zkázou celého afroamerického světa je - tajemné bratrstvo s Tajným Bratrem v čele ... Ehm, celý film mi byl svým pojetím dost odpudivý, rasistické vtipy (oboustrané) každých 10 vteřín (že se do toho pustila i Denise Richards, ouvej). Jediné co bych mohl pochválit je docela dobrá hudba, a asi 2-3 momenty kdy jsem se usmál (cesta z holičství do tajné centrály, paranoidní bratr).. Většinou jsem ale snad i zavíral oči před trapnými rasistickými pokusy o vtip ... chjo(9.3.2005)

• blackJag

Film jsem viděl včera a nezůstalo po něm nic než šumění a výrazná vzpomínka na Denisku Richardsů, které to ve scénách v civilním vzezření moc sluší. Neustále mě napadá, jaká je škoda, že tato herečka ve svém vrcholném období (myšleno z perspektivy fyzična) zanechala ve filmové historii jen tak nevýraznou stopu. Co říct ke zbytku? Nekorektně korektní námět měl potenciál, byl však slabě využit, takže divák spíše zíve než by se smál. 40%(10.1.2009)