poster

Marius

 • Slovensko

  Marius

 • Velká Británie

  Marius

Drama

Francie, 2013, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kolemjdouc
  ****

  Auteuil a Darroussin opět spolu.jsou dobří, opravdu .připoměli mi film Rozhovory s mým zahradníkem..Tak jako tam tak ani u tohoto filmu nečekejte nějaké óbr drama.Je to příběh z. přístavu.kde se potkávájí různí lidé a různé osudy.Dostanete dávku laskavého humoru.Musíte ale pozorně naslouchat - i v jedné větě je spousta moudra.Nic překombinované pro intelektuály.Na své si zde přijdou diváci kteří vsadí na francouzskou konverzačku.Dobrý slovenský dabing.To se musí nechat.Herečce která dabovala matku Fanny dala role asi dost zabrat.Projevy matky byly hodně emotivní(27.5.2016)

 • slunicko2
  **

  Francouzská zábavná, půvabná, kvalitní, ale přesto červená knihovna. 1) Svérázní temperamentní obyvatelé půvabného marseillského starého přístavu se chovají jako puberťáci. Ale jinak film připomíná expresivní americká dramata padesátých let._____ 2) Hlavním tvůrcem filmu je 63letý Daniel Auteuil (režie, scénář podle divadelní hry, představitel otce Césara), nicméně mně do oka spíš padl 32letý Raphaël Personnaz (Marius)._____ 3) Film je první částí Marseilleské trilogie od slavného francouzského prozaika, budoucího dlouholetého člena Francouzské akademie, Marcela Pagnola. Divadelní hra Marius měla svou premiéru v březnu 1929. Film následoval v roce 1931 (Pagnolův scénář). O dva měsíce později se konala premiéra pokračování Máriových osudů - Fanny. Následujícího roku byla i tato hra zfilmována. V roce 1935 pak vznikl film César, který se odehrává o dvacet let později. Po jedenácti létech adaptoval Pagnol svůj scénář Césara na divadelní hru. Detailní info k tématu zde. _____ 4) Auteilův remake pokračuje filmem Fanny (2013). Snímek La trilogie marseillaise: César (2014) už vytvořili jiní tvůrci.(13.12.2016)

 • Pink.Panther
  **

  Krásná ukázka jak se současný francouzský film (filmové drama) promnění v argentinskou telenovelu. Tohle produkoval Alain Sarde? No tak to jen potvrzuje, že časy jsou zlé (minimálně pro současný francouzský film), KAMILE !(26.5.2016)

 • emma53
  ***

  Poslouchat Daniela dabovaného je hřích. Jdu se kát........(2.1.2018)

 • Malarkey
  ***

  Mnou viděný druhý film Daniela Auteuila, kterého za jiných okolností jako herce mám moc rád, ale režisérsky se přes jeho způsob vyprávění filmu nějak nedokážu prokousnout. Už podruhé jsem se totiž setkal s tím, že poměrně starosvětsky vypráví příběhy z nedávné historie a tím pádem to tak trošku i nudí. Něco na způsob anglické Jany Eyerové, akorát ve francouzském podání. Nicméně Marius měl to štěstí, že mu k plusům šlo prostředí, ve kterém se odehrává. Například scény v baru s Danielem v sobě měly naprosto úžasnou lidskou laskavost, se kterou umí přijít jenom francouzský film. Jinak to ale příběhem opravdu poměrně nudilo a nejednalo se o nic jiného, než o klasickou červenou knihovnu. Akorát s trošku lepšími herci a v hezčím prostředí.(28.11.2016)