Bližní na tapetě: Dívčí válka

(TV film)

Když žena zjistí, že je těhotná, bývá to většinou radostná novinka. I mladá maminka v podání Jaroslavy Tvrzníkové má radost a chce se o ni podělit se svým manželem (Petr Kostka). Ten jí ale nebere telefony, a když se ho rozhodne navštívit v práci, přistihne svého muže v choulostivé poloze s jinou ženou. Manželskou nevěru mu tolerovat tedy rozhodně nehodlá, a tak se rozhodne proti ní bojovat všemi ženskými zbraněmi. (Česká televize)

tranquill

"A kdybych to náhodou nebral, tak si nedělej starosti, budu třeba někde jinde.. Fajn, a kdyby telefon vůbec nezvonil, tak to není porucha, to jsem se jenom na tebe vykašlala!" ()

Amonasr

Tahle epizoda měla slibný rozběh, ale rozřešení pak bylo až příliš jednoduché a chyběla mu větší gradace. Oba malí kluci byli skvělí a působili víc než přirozeně. ()

curil

Zřejmě nejslabší mikrokomedie z televizního cyklu "Bližní na tapetě". Věčný svár mezi mužem a ženou ve starosti o domácnost. Zdá se, že manželka je v právu, ale za její vzpourou jako vždy stojí další žena, tentokrát zkušená starší kolegyně z práce, která mladší ponouká a intrikuje. Nakonec, opět jako vždy, je za toho blbce manžel. ()

Pitryx

Pobavila hudba, který pak slavný western asi připomínala? Celkově k filmíku, zasmát se občas dalo, ale celkově mi to moc legrační zase nepřipadalo. Ovšem zase jsem po letech přišel na to, odkud byla naše rodinná hláška „do prčic a Hovňousek“. Tech. pozn. V titulcích je uvedeno pouze to, že jde o mikro komedii z cyklu „Bližní na tapetě“. ()

Hombre8

Slabší díl, který táhl zejména Kostka v roli nepříliš sympatického nefachčenka. Ostatní účastníci víceméně jen přítomni, snad s výjimkou Fialové a jejich bonmotů. Dětské role nezvládnuté. Příběh nanicovatý. ()