La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

NSN

Jedním dechem! Nevědět, o čem snímek je - tzn. zásadně se nekoukat na trailer a podobný nápovědy - tady znamená to největší překvapení. V jemně tajuplným stylu, s výbornou kamerou a ozvučením odehrává se jedna takřka nevinná milenecká zkouška vyhrocená nečekanou brutální beznadějí. ()

Lenss

A mohlo by i pět, kdyby se podařilo spojit nápaditějšího scénaristu a styl trochu severštějších rejžů. Chybělo mi rozpracování tématu, trochu si s divákem víc pohrát, vygradovat. Vylezli jsme na sněžku za hodinku a půl, ale mohl to bejt sprint na Čumulnagmu! ()

BillieM

Skvělý nápad! Do půlky filmu jsem vůbec nevěděla, co bude, myslela jsem, že třeba příjdou duchové, ale tohle jsem nečekala. Zhlédla jsem film jedním dechem a ani chvilku se nenudila. 4* ()

StorWik

Poslední dobou nás španělská produkce zásobuje všemi možnými hororovými či thrillerovými kousky. Tohle rozhodně patří mezi ty lepší a poutavější filmy, ale rozhodně zde není využit potenciá na maximum. Nadruhou stranu, tohlensto natočit s cca s 6 herci a s žádnýma kozama. Pro mě ANO!! ()

martan271

Takže filmek pěkný,horor to není ani trošku.Za chyby se platí nebo-li dvakrát měř jedno řež.Hlavní hrdina mi není sympatický ani trochu a jeho kámoš/ka se na nahé záběry moc nehodí.I když proti gustu..... ()

reccal

Takovou hutnou psychonálož jsem dlouho nezkoukla, humus, humus a ještě jednou humus. Po nalezení klíče čekáte nevyhnutelné dilema, zda pustit sokyni, nebo si nechat milovaného... až ženská ješitnost udělá své a nastává očekávaná odplata. Odteď abych se bála podívat se do zrcadla, a vůbec, debilní nápad sledovat takový prima horor v noci. Husté 4 1/2 hvězdy, 85% + malý dovětek - malá prsa mi nevadí, ale lentilky pod kobercem opravdu nejsou sexy. ()

Big Daddy

Zápletka se rozvíjí opravdu pozvolna až může o několik diváků příjít než se stačí dostatečně rozjet, ale jakmile začnou věci okolo polovičky filmu zapadat tak míra zážitku a připoutání do křesla velmi rychle roste. Záhadné drama působí svými nápady neokoukaně a mírou vrchovatou vzbouzí touhu poznání věcí následujících, bohužel ovšem končící jen průměrným rozuzlením. ()

montel

Adrián (Quim Gutiérrez) je mladý úspěšný dirigent, který však momentálně zapíjí žal poté, co od něj záhadně odešla přítelkyně. Adrián tak soudí dle videa, které mu jeho přítelkyně Belén (Clara Lago) zanechala. V deštivých nocích zapíjí svůj žal a seznámí se se servírkou Fabianou (Martina García). Během pár nocí se tito dva seznámí i intimně a Adrián si Fabianu nastěhuje do svého obrovského pronajatého domu náhradou za zmizelou Belén. Belén mezitím hledá policie, ale stopy nikam nevedou. V té době však Fabianu začínají strašit podivné zvuky vycházející z koupelny...Musím přiznat, že první půlhodina není tak zajímavá a až na dvě pěkné slečny a pár milostných scén se film nikam moc neposouvá. Najednou však příjde malý flashback a divák musí zpozornit. Dostane totiž takovou pecku v podobě překvapivé a originální pointy, že mu tep vyskočí jak čertík z krabičky. Mnou dlouho odkládaný film mě naprosto dostal a opět mě přesvědčil fakt, že španělské thrillery nabírají na parádní obrátkách. 80% ()

Kytiii1

Film jsem stáhla náhodou... a dlooouho jsem si myslela, že se jedná o horor... :D - musela jsem se na něj tedy koukat na dvakrát... Velmi kvalitní podívaná, kterou vřele doporučuji. ()

mirodevil

Včera by to byly hvězdy 4, dnes už 5. Trochu mi vadily 2 věci: Ty malilinkaté kozy, kterýma se ta kráva chlubila, jako by měla 6 a ten nekonečně nekonečný úvod. Ale když se mi to rozleželo v hlavě, tak mi došlo, že to muselo mít tak dlouhou a zdánlivě nudnou stopáž, abych pak seděl posledních 45 minut s otevřenou hubou. Takže nabádám, schovejte ovladač a vydržte tu první 45 minutovku a doporučuju dávat pozor...bude se to hodit. Odměnou vám bude totální výmrd..98% ()

Nataly205

Konečne niečo s nový dejom, ktorý tu ešte nebol. Aj keď prvá polovica filmu je tam celkom zbytočne, konečný zvrat a celá myšlienka stála za to. Žiadne vŕzgajúce dvere, nočné mory a padajúce veci. Žiadne paranormálne veci, len trochu trafená myšlienka ženy skúšajúcej lásku svojho partnera. Bolo tam veľa napätia a do konca filmu som dúfala, že sa odtiaľ dostane. Na konci filmu som si povedala: Super! Španieli vedia ako na to. ()

ap.mat

Moc pekne neprijemny film. Jen bych to nenazvala trilerem, spis poctou pro Dahla a jeho Pribehy necekanych koncu. Jo a uplne mimochodem: kde mela proboha ta holka prsa? ()

dennuska

Od první klapky je to lehké psycho. Po odhalení hlavní zápletky a sledování příběhu "z druhé strany" je to pořád lehké psycho. Závěr je ale těžké psycho. Scénář La Cara Oculty si proplétá prsty s tradičními schématy hororů o strašidelných domech, ale nepracuje s paranormálními jevy, nýbrž inscenuje z racionálních příčin (i když o tom, zda Belén jednala racionálně by se dalo považovat). Celé je to v podstatě nenápadné komorní drama s mysteriózními prvky, které stojí na hereckých výkonech jednoho milostného trojúhelníku. Devadesátiminutová stopáž naprosto vyhovuje. 80 % ()

Lisiana

Bylo mi jasné, že z tak nudné první poloviny filmu musí vzejít něco vskutku originálního. Celou druhou polovinu se mi už ježila srst, napůl v očekávání, jak to celé dopadne a napůl z té nesympatické a bezprsé Fabiany, jejíž konec mne opravdu upřímně potěšil. ()

pepca72

Velká usedlost na periferii Kolumbijské Bogoty, po německém SS oficírovi, s tajnou skrýší uvnitř, do které se jedna milenka hlavního hrdiny nechtě uzavře, aby si pak vyměnila místo se svou náhradnicí. Po pomalém rozjezdu, ala mexická telenovela, se dočkáme nápaditého mini thrileru. Neamerický rukopis je znát. Španělé tyhle filmy umí- zasloužené 4*. ()

monicorn

kdybych neviděla upoutávku kde bylo vidět že to bude hustý tak to asi po prvních třiceti minutách vypnu, ale jelikož jsem věděla že tam bude to zajímavý tak fajn. Nedoporučuji slabším povahám co mají smysl pro spravedlnost, jako například já. Já jsem měla chuť něco rozbít, protože zabouchnout si klíče, což bylo i v upoutávce, nebojte nic neprozrazuji, tak to bych se zbláznila.. dobrý nápad, fajn zpracování! ()

Wartord

Film, kde nejsou koule a klín, není španělský film! Potom k tomu stačí přidat paranoidního nácka, který si zapomněl svou milovanou uniformu ve skříni v místnosti, kam se dnes zavírají podezřívavé milenky, doufajíc, že jejich experiment skončí jejich vysněným koncem, Bohužel muž je komplexní bytost, která ihned zapomene, co bylo a přemýšlí nad tím, co bude. Je až s podivem, že žena beze stopy zmizí a v domě začne někdo strašit. Že by ona byla někde schovaná? Bingo! ()