poster

La cara oculta

 • anglický

  The Hidden Face

 • anglický

  Bunker

Thriller / Drama / Mysteriózní

Španělsko / Kolumbie, 2011, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • S.Quentin QUALE
  ****

  Další skvostný návrh španělského štryhu! Na tohle by se měly podívat všecky žarlivý a vypočítavý kravky, protože jedněm by mrzl úsměv v prostřední části, druhým na konci filmu. Žánr bych označil spíše jako thriller/drama/romantický, s hororem to moc společného nemá, což je ale v tomto případě detail, jelikož film staví na skvělém nápadu, perfektně ušité orchestrialní hudbě a uvěřitelných hercích (hlavní hrdina je od začátku nečitelný slizoun s kamenným xichtem). Za pomalé tempo a poměrně otevřený konec dávám 4*.(25.9.2012)

 • LoLaa
  *****

  Tak tohle byl jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla. Zdá se, že Baiz bude po Almodóvarovi dalším ze španělských režisérů, kteří mi dokázali, že filmy z těchto končin mají svoje kouzlo a zážitek z nich nevyprchá během závěrečných titulků. Já jsem nadšena a ohromena.Zatím marně hledám volné místo ve svých oblíbených filmech - "srdcovkách", přesto že by si to právě tento snímek opravdu zasloužil, třeba časem...(14.7.2014)

 • Flipnic
  ****

  Španělé v poslední době tvoří fakt zajímavý a kvalitní horory/thrillery ... Mají spád, typický španělský look, nebojí se nahoty, ale hlavně mají fakt výýborný nápady, kterýma se úplně dělí od současné hororové produkce... Tohle platí i o tomhle kousku, který mne sice v první třetině trochu nudil, ale druhá třetina se fakt rozjede a chvílema jsem fakt si říkal, tohle prožívat z lidskýho hlediska, to je vrchol psychickýho a psychologickýho utrpení... Třetí třetina v pohodě. Moc kvalitní, ale ne pro mne úplně dokonalý ... 4,5*(25.5.2012)

 • ORIN
  ****

  Film mě nemálo zaskočil svou strukturou. Když odhlédnu od pointy, tak jsem čekal vyprávění souvislé, rozvinuté někam jiným směrem, nikoli rozdělené na tři úseky - pohled Adriana/Fabiene - pohled Belén - pohled všech/závěr, přičemž druhá část se téměř celá (bez úvodní vysvětlující pasáže) odehrává souběžně s první, jen z pohledu jiné postavy. Ono do sebe sice (téměř) všechno pěkně logicky zapadá (nacistická "vsuvka" i potěší), ale v mnoha případech jde už jen o čirou repetetivnost, která divákův zážitek už nikterak neobohatí. Nicméně za nápad a koneckonců i za provedení 4*.(24.11.2013)

 • iamek
  *****

  Španělsko umí ! Po Paranormal Xperience jsem jsem si říkal, že i Španělé začínají točit hororové sračky, ale La Cara oculta už je na takové úrovni na jaké jsme od Španělu zvyklí. Snímek je neuvěřitelně napínavý a scénarista snad neudělal jedinou chybu ve scénaři. Takové látky mívají hodně nelogických scén, ale tady jsem žádnou nezaznamenal. Casting všech tří hlavních protagonistů rovněž parádní. Tady není moc co kritizovat.(22.6.2012)

 • - Filmové jméno hlavní hrdinky Belén (Clara Lago) v překladu ze španělštiny znamená "betlém", případně lze jméno v návaznosti na filmovou skutečnost přeložit jako "šlamastyka" či "potíž". (herr_carter)

 • - Svastika na nacistické uniformě ve skříni je převrácená. (BlackJoanna)

 • - Alterntívnymi názvami filmu sú aj Bunker či Inside. (MikaelSVK)