La Cara oculta

The Hidden Face

Bunker

Thriller / Drama / Mysteriózní

Španělsko / Kolumbie, 2011, 92 min

Neskutečná idea, která se zrodila v hlavě tohoto poměrně mladičkého režiséra, jehož jedna z prvotin míří rovnou do mých TOP ten snímků. Film působící v první polovině jako horor dostane racionální vysvětlení v druhé části a sevře divákovi veškeré přívody kyslíku napětím. Výborná práce s příběhem, láskou a pomstou.(29.3.2016)

Kdyby to těm holkám v jednom kuse nekazil hlavní spouštěcí mechanismus všech událostí, Quim Gutiérrez (nevěřila jsem mu ani toho dirigenta) a scénář byl lépe uspořádaný a rafinovanější, byla bych unešená, takhle jsem jen spokojená, hlavně díky námětu a dějství druhé poloviny, a to jsem naprosto netušila do čeho jdu, pak tedy nechápu nadšení uživatelů, kteří viděli zde nechvalně proslulý trailer, který je připravil o jedinou originální myšlenku.(18.2.2013)

Film, co tady nemá v době mého shlédnutí ani český překlad, tudíž se k němu nedostala česká distribuce, a přesto ho tady ohodnotilo na více jak 4 tisíce uživatelů. To už samo o sobě něco značí. Minimálně to, že se tady mezi lidmi o tomto filmu asi docela dost mluví. No a není se vůbec čemu divit. Tenhle španělsko-kolumbijský film je totiž tak vydařený thriller, že by to vůbec nikdo nečekal. A o to je lepší, že vlastně bez varování okamžitě udeří. Ono totiž dobrých thrillerů není zase tolik, aby si člověk mohl vybírat a tady se ještě k tomu každých div ne dvacet minut přetočí příběh o sto osmdesát stupňů, což je jenom k užitku. Příběhově jsem si ho užíval, jako hodně dlouho žádný jiný film. A věřím, že nejsem a do budoucna nebudu jediný. Česká distribuce v tomto případě silně pohořela.(24.11.2014)

• darkrobyk

Kdo jinému jámu kopá a za blbost se platí - hned dvakrát! Děvkař a zhrzené milenky. Chlap je nesympatický, ženy nechaly své hlavní zbraně doma. Ale nechšť, kdyby byl příběh opravdu takový, jak jsem si dle komentářů myslel. Horror ani omylem a thriller? A kde je prosím ono napětí? Mohlo by to být pěkné drama, ale není. To uměli režiséři francouzské nové vlny, Italové, Bergman, ale i Herz či Kachyňa. Asi jsem se naladil na jiný film a současně se těšil, co mí oblíbení Španělé předvedou...nu, tak tohle už si opravdu nepustím. A kdyby bývali všichni zhebli, bylo by mi to jedno...(1.11.2012)

Hned na začátku musím tvůrce ocenit, za ověření přísloví, že i s malým rozpočtem se dá udělat velký divadlo. Příběh na začátku dělá jakoby nic, ale postupně to šponuje. Po dvaceti minutách jsem si říkal, „aha tak už to máme venku, to sem zvědavej co se bude dít další hodinu". Jenže máme střih, děj se posouvá zpátky, do příběhu se výrazněji vkládá druhá ženská postava a všechno se rozjíždí úplně jinak než jsem si to před televizí naplánoval. Nečekej žádnej dějovej bordel, všechno je jasný a srozumitelný, jen občas překvapí ženský způsob uvažovaní, ale není to nic proti smyslu příběhu, který si dokázal udržet mou pozornost až do závěrečných titulků.(28.10.2014)

• - Filmové jméno hlavní hrdinky Belén (Clara Lago) v překladu ze španělštiny znamená "betlém", případně lze jméno v návaznosti na filmovou skutečnost přeložit jako "šlamastyka" či "potíž". (herr_carter)

• - Natáčanie tohto filmu prebiehalo v kolumbijskej metropole Bogota a katalánskej Barcelone. (MikaelSVK)

• - Alterntívnymi názvami filmu sú aj Bunker či Inside. (MikaelSVK)