La Cara oculta

The Hidden Face

Bunker

Thriller / Drama / Mysteriózní

Španělsko / Kolumbie, 2011, 92 min

Za zrcadlem a co tam Belénka našla... Přijít u mysteriózního thrilleru s originálním nápadem, aniž by se zabrousilo do obsahu seriálu Svět tajemných sil, to by se mělo v současné době vyvažovat zlatem. V dobrém slova smyslu triviálnost zápletky i zvolená kompozice vyprávění přináší zasloužené body, ale na pět hvězd by tuhle variaci na téma „sejde z očí, sejde z mysli“ musel režírovat Hitchcock a dirigentskou taktovku třímat Cary Grant.. Docela nechápu, proč si Adrian tahal do ložnice ty malé činely, když už jich musel mít dost z orchestřiště..(3.6.2015)

Ústrednou postavou je úspešný dirigent ktorého zastihujeme v momente ako si pozerá video kde mu dáva zbohom jeho priateľka. Žiaľ ide zapiť do podniku, kde to trošku preženie, no práve tu sa spoznáva s mladou barmankou, netrvá dlho a zblížia sa. Ona sa k nemu nasťahuje, avšak niečo v dome nie je v poriadku. Popritom polícia vyšetruje zmiznutie dirigentovej priateľky a potom skok a film nám ponúkne pohľad na to čo sa udialo pred tým všetkým čo sme doteraz videli...(1.5.2012)

• bestlama

A teď se klidně poserte a ukamenujte mě. A to jsem ještě přivřel svých 8 očí a dal o jednu tu kulatou kokotinu s rohama navíc. Nebýt toho, že je u filmu napsáno horor, tak bych si to nikdy v životě legálně nestáhl. O horor se to neotřelo ani přes google a tak jsem prvních 40 minut chytal dech po tom, jak mě umí španělské píčoviny většinou uspat. Pak se film proměnil v thriller a když jsem doufal, že se tam něco pořádně posere a všichni poserou všechny, tak jen čumím na jednu nesympatickou peachu za zrcadlem. Naspeedovaná španělská ciguna, kterou raději manžel vyměnil za nejetou pichnu. Být tím chlapem, tak si domů natahám 40 takových kund a nechám tu cigunu za zrcadlem čumět na fekál orgie u mě doma. Film jsem prožíval asi tímto způsobem: Nuda, nuda, nuda, nuda, 40 minuta, něco se děje, nuda, chytla mě sračka, nuda, nuda, wow titulky. A teď si klidně nějaký Gutierrez z csfd může vyskakovat, že jsem sráč. Tfuj zlatý mongoloidní Sirotčinec.(11.12.2012)

Španělé v poslední době tvoří fakt zajímavý a kvalitní horory/thrillery ... Mají spád, typický španělský look, nebojí se nahoty, ale hlavně mají fakt výýborný nápady, kterýma se úplně dělí od současné hororové produkce... Tohle platí i o tomhle kousku, který mne sice v první třetině trochu nudil, ale druhá třetina se fakt rozjede a chvílema jsem fakt si říkal, tohle prožívat z lidskýho hlediska, to je vrchol psychickýho a psychologickýho utrpení... Třetí třetina v pohodě. Moc kvalitní, ale ne pro mne úplně dokonalý ... 4,5*(25.5.2012)

Další bod pro Španěly. La Cara oculta je mimořádně chytlavý thriller, který od určitého momentu ve druhé třetině šlape jako pěkně promazaný stroj. A dá se to bez vraždění a krve, což je dneska spíš výjimkou. Závěr se sice dá poměrně přesně odhadnout (rozuměj je logický), ale beru ho jako nutnou daň za to, aby se film pořád pohyboval v reálných kolejí.(26.4.2012)

• - Filmové jméno hlavní hrdinky Belén (Clara Lago) v překladu ze španělštiny znamená "betlém", případně lze jméno v návaznosti na filmovou skutečnost přeložit jako "šlamastyka" či "potíž". (herr_carter)

• - Natáčanie tohto filmu prebiehalo v kolumbijskej metropole Bogota a katalánskej Barcelone. (MikaelSVK)

• - Alterntívnymi názvami filmu sú aj Bunker či Inside. (MikaelSVK)