La cara oculta

The Hidden Face

Bunker

Thriller / Drama / Mysteriózní

Španělsko / Kolumbie, 2011, 92 min

,,NECHCI BÝT V TOMHLE DOMĚ SAMA. MYSLÍM, ŽE JE TU DUCH“..... /// Tyhlety Hispánky jsou fakt (celkem) sexy. Se nedivím, že maestro Adrian neví, kterou píchat dřív. Holky dělaj, že ho (tam) chtěj od rána do večera a taková Fabiana, už má u něj dokonce i kufry. Erotický chvilky ruší jen občasnej ,,lomoz“ v koupelně. Ale sračky na to, Adrian je dobrá partie, problémy s erekcí nemá a barák je to krásnej. Musím uznat (že je Fabiana kus? To už jsi říkal...), že zvolenej postup vyprávění je dokonalej. A přestože je zápletka celkem jednoduchá, je se na co koukat (hmm, Fabiana, já vím...). Škoda, že není pointa víc napínavá či překvapivá. A nedivím se, že příběh o tom, že ženský jsou kurvy zkurvený –(říkali ve filmu, ale třeba se to týká jen těch, co chtěj píchat dirigenta)- zhybnotizoval tolik čumilů. Já Fabianě odolal a tak dávám ,,jen“ 3a½!. Mě už totiž jen tak nějaká paní nepřekvapí. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem architekt a makám na plánech příbytku s pracovním názvem ,,Voyerův sen“ . 2.) Ještě furt věřím, že žena je dokonalá bytost (já vím, už to tady bylo, ale taková Fabiana...). 3.) Thx za titule ,,toprharley“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * P.S: nevím jak vy, ale já bych rozhodně uposlechl všechny výkřiky do tmy a na trailer se vysral!(1.5.2012)

Milostný thriller, tak bych to označila spíš než horor..Zato však velmi povedený, pokud hledáte nenáročnou tajupnou dramošku na večer. Pro holky chytlavé skoro od začátku, chlapci si musí minimálně do třetiny až půlky filmu počkat, než se ohřeje jádro. Sice je to celé postavené jen na jednom fikaném nápadu, ale to mi vůbec nebránilo užívat si naplno mrazení z toho, čeho všeho je zamilovaná frnda schopna. Sakra, přiznám se, že někdy jsem docela nesvá z toho, že taky patřím k tomuhle plemeni s chromozem XX...Ale třeba je to jen tím španělským temperamentem? Většina z nás fakt nejsme tak prohnilé..(drž už hubu, to řikáš zrovna ty, která má španělskou zn. auta a býčí rudo před očima při každé nepatrné dopravní zácpě, zrovna tebe bych chtěla vidět za zrcadlem...)(2.7.2012)

• boshke

Mám rád komorní filmy o málo postavách. Třeba jako v tomto případě o třech. Problém je, že nemám rád filmy o dementech. A tady jsou dementní postavy všechny tři. Základní myšlenka / pointa filmu mi nepřipadala příliš uvěřitelná, zároveň mne ani moc nebavil fakt, že film má v podstatě o půl hodiny míň, protože polovinu filmu divák vidí díky různým perspektivám dvakrát. Takže ve finále i vzhledem k hodnocení a nadšeným komentářům dost silné zklamání... Chtěl-li bych si přivlastnit komentovací schéma kolegy Fr, tak jediný důvod, proč film shlédnout, je vaše touha přidat se do fanklubu Martiny Garcíi, který o členy nouzi nemá, jak si to tu člověk pročítá. Já si však tuhle kolumbijskou pipku klidně ujít nechám... 50%(26.9.2017)

Jawohl: Charaktery hlavních hrdinů, všichni jsou opravdu náramně nesympatičtí, atmosféra v první půli, hudba! Nejen s Beethovenovou sedmou se nedá šlápnout vedle. Nein: Příliš brzké odhalení karet a z toho plynoucí zbytečně brzké a jasné tušení konce. [3,5* / možná změna hodnocení vyhrazena](26.6.2013)

Našťastie som pred projekciou nepozeral na trailer (a logicky ho ani neodporúčam vidieť), takže som si myslel, že to bude ďalšia španielska duchárina typu "psychopat zabil svoju starú a jej duch straší v dome, aby niekto odhalil pravdu". Napokon to bolo o niečom inom a dopadlo to výborne. Zaujímavý thriller, ktorý mi pripomenul môj obľúbený El habitante incierto, si po celú dobu udržuje výbornú dávku atmosféry, námet je fantastický s niekoľkými fajnovými zvratmi a predovšetkým mi sadli aj sympatickí herci. Opäť som však uhádol záver, čo ma trochu mrzí. Ináč kvalitka, k dokonalosti mi chýbal len nejaký naozaj silný moment, ktorý by stál za zapamätanie.(24.4.2012)

• - Alterntívnymi názvami filmu sú aj Bunker či Inside. (MikaelSVK)

• - Natáčanie tohto filmu prebiehalo v kolumbijskej metropole Bogota a katalánskej Barcelone. (MikaelSVK)

• - Svastika na nacistické uniformě ve skříni je převrácená. (BlackJoanna)