La Cara oculta

The Hidden Face

Bunker

Thriller / Drama / Mysteriózní

Španělsko / Kolumbie, 2011, 92 min

Další skvostný návrh španělského štryhu! Na tohle by se měly podívat všecky žarlivý a vypočítavý kravky, protože jedněm by mrzl úsměv v prostřední části, druhým na konci filmu. Žánr bych označil spíše jako thriller/drama/romantický, s hororem to moc společného nemá, což je ale v tomto případě detail, jelikož film staví na skvělém nápadu, perfektně ušité orchestrialní hudbě a uvěřitelných hercích (hlavní hrdina je od začátku nečitelný slizoun s kamenným xichtem). Za pomalé tempo a poměrně otevřený konec dávám 4*.(25.9.2012)

Neskutečná idea, která se zrodila v hlavě tohoto poměrně mladičkého režiséra, jehož jedna z prvotin míří rovnou do mých TOP ten snímků. Film působící v první polovině jako horor dostane racionální vysvětlení v druhé části a sevře divákovi veškeré přívody kyslíku napětím. Výborná práce s příběhem, láskou a pomstou.(29.3.2016)

Němci vždycky věděli jak si užít penzi. Tenhle děda si střádal výplatu ze strážný věže tak dlouho, až si mohl ve svém rodinném domku postavit zvukotěsnou zašívárnu, kam si mohl bez remcání starý přivést kurtizánky a leštit si své medaile na esesácké uniformě. Belén si tohle pohodlí taky vyzkoušela a ještě dodnes děkuje fašounskému dědečkovi za pár plechovek lunchmeatu schovaných ve skříni. La Cara Oculta sice ze začátku chodí hodně dlouho kolem horký kaše ale pak se nám španělské pusinky ukážou v celé své zabedněné kráse. Tenhle film je zkrátka sen každýho uhoněnýho voyera. K dokonolosti chybí jen větší spád a úderná pointa.(30.7.2014)

Kdyby to těm holkám v jednom kuse nekazil hlavní spouštěcí mechanismus všech událostí, Quim Gutiérrez (nevěřila jsem mu ani toho dirigenta) a scénář byl lépe uspořádaný a rafinovanější, byla bych unešená, takhle jsem jen spokojená, hlavně díky námětu a dějství druhé poloviny, a to jsem naprosto netušila do čeho jdu, pak tedy nechápu nadšení uživatelů, kteří viděli zde nechvalně proslulý trailer, který je připravil o jedinou originální myšlenku.(18.2.2013)

Skvelý nápad a ešte lepšia realizácia. Mrazivý thriller, ktorý mal miestami horrorové črty, napätia je tu na rozdávanie a záver by som prirovnal k zvratu typu Shyamalanovej skoršej tvorby. Veľké prekvapenie. Baiz je presne ten typ tvorcu, v ktorých drieme veľký potenciál a chcel by som, aby sa ubrali tým smerom ako napr. del Toro, ktorého ako jedného z mála nepoškvrnila hollywoodska produkcia a ide si stále svoje. 85%.(12.11.2013)

• - Alterntívnymi názvami filmu sú aj Bunker či Inside. (MikaelSVK)

• - Natáčanie tohto filmu prebiehalo v kolumbijskej metropole Bogota a katalánskej Barcelone. (MikaelSVK)

• - Svastika na nacistické uniformě ve skříni je převrácená. (BlackJoanna)