La Cara oculta

The Hidden Face

Bunker

Thriller / Drama / Mysteriózní

Španělsko / Kolumbie, 2011, 92 min

Španělsko umí ! Po Paranormal Xperience jsem jsem si říkal, že i Španělé začínají točit hororové sračky, ale La Cara oculta už je na takové úrovni na jaké jsme od Španělu zvyklí. Snímek je neuvěřitelně napínavý a scénarista snad neudělal jedinou chybu ve scénaři. Takové látky mívají hodně nelogických scén, ale tady jsem žádnou nezaznamenal. Casting všech tří hlavních protagonistů rovněž parádní. Tady není moc co kritizovat.(22.6.2012)

Skvelý nápad a ešte lepšia realizácia. Mrazivý thriller, ktorý mal miestami horrorové črty, napätia je tu na rozdávanie a záver by som prirovnal k zvratu typu Shyamalanovej skoršej tvorby. Veľké prekvapenie. Baiz je presne ten typ tvorcu, v ktorých drieme veľký potenciál a chcel by som, aby sa ubrali tým smerom ako napr. del Toro, ktorého ako jedného z mála nepoškvrnila hollywoodska produkcia a ide si stále svoje. 85%.(12.11.2013)

Milostný thriller, tak bych to označila spíš než horor..Zato však velmi povedený, pokud hledáte nenáročnou tajupnou dramošku na večer. Pro holky chytlavé skoro od začátku, chlapci si musí minimálně do třetiny až půlky filmu počkat, než se ohřeje jádro. Sice je to celé postavené jen na jednom fikaném nápadu, ale to mi vůbec nebránilo užívat si naplno mrazení z toho, čeho všeho je zamilovaná frnda schopna. Sakra, přiznám se, že někdy jsem docela nesvá z toho, že taky patřím k tomuhle plemeni s chromozem XX...Ale třeba je to jen tím španělským temperamentem? Většina z nás fakt nejsme tak prohnilé..(drž už hubu, to řikáš zrovna ty, která má španělskou zn. auta a býčí rudo před očima při každé nepatrné dopravní zácpě, zrovna tebe bych chtěla vidět za zrcadlem...)(2.7.2012)

Jawohl: Charaktery hlavních hrdinů, všichni jsou opravdu náramně nesympatičtí, atmosféra v první půli, hudba! Nejen s Beethovenovou sedmou se nedá šlápnout vedle. Nein: Příliš brzké odhalení karet a z toho plynoucí zbytečně brzké a jasné tušení konce. [3,5* / možná změna hodnocení vyhrazena](26.6.2013)

Celkem zábavný film s třemi až šesti herci, který je tak prostý a jednoduchý až je vlastně zábavný. Horor to není ani trochu, takže pokud někdo bude doufat v duchařský horor tak typický pro současnou španělskou tvorbu, bude zklamán. Celý příběh by se dal smrsknout do třicetiminutového dílu Bakalářů (i pointou), takže hlavně ze začátku je celkem nudný. Škoda toho nahého vykleštěného chlapce s dlouhými vlasy a elegantní čárkou, který byl žena a měl pravděpodobně posadit mužskou polovičku do křesla a donutit jí sledovat až do konce. Chápu, že všechny ženy na světě nemají trojky a výš, ale pokud někdo angažuje herečku, která má hrát nahé scény ve filmu a ta je anorektička s nulkami a čtvrt (při ztopořených bradavkách), nevím jestli přímo plní úlohu, kterou plnit má. Pokud by párkrát ve filmu nezaznělo, že příběh se odehrává v jižní Americe, tak mám dojem, že se to točí na chatě někde v Orlických, naprosto nevyužitá lokace natáčení. Přesto dávám slušné 3* protože tento film si je zaslouží, jen škoda toho impotentního konce, který naprosto zazdil gradující zábavu i napětí. 60%(15.7.2012)

• - Filmové jméno hlavní hrdinky Belén (Clara Lago) v překladu ze španělštiny znamená "betlém", případně lze jméno v návaznosti na filmovou skutečnost přeložit jako "šlamastyka" či "potíž". (herr_carter)

• - Alterntívnymi názvami filmu sú aj Bunker či Inside. (MikaelSVK)

• - Svastika na nacistické uniformě ve skříni je převrácená. (BlackJoanna)