La Cara oculta

The Hidden Face

Bunker

Thriller / Drama / Mysteriózní

Španělsko / Kolumbie, 2011, 92 min

Španělsko umí ! Po Paranormal Xperience jsem jsem si říkal, že i Španělé začínají točit hororové sračky, ale La Cara oculta už je na takové úrovni na jaké jsme od Španělu zvyklí. Snímek je neuvěřitelně napínavý a scénarista snad neudělal jedinou chybu ve scénaři. Takové látky mívají hodně nelogických scén, ale tady jsem žádnou nezaznamenal. Casting všech tří hlavních protagonistů rovněž parádní. Tady není moc co kritizovat.(22.6.2012)

Bez trailerů, bez čtení obsahů a jakýchkoliv informací (doporučuji) jsem se do téhle nenápadné španělské thrillerové lahůdky bez krve pustil, a právě oproti jiným jsem si naplno užíval (některými) odsuzované i první desítky minut, kdy si s námi tvůrce spíš pohrává. Jenže právě tahle červená knihovna báječně naladí na to, co bude následovat. Nečekal bych, že mě další minuty čerstvé originality tak pohltí. Atmosféra honosného osamoceného sídla funguje na jedničku, herci jsou patřičně sympatičtí, a i když jsou některé zvraty už lehce čitelné, maestro Adrian a jeho dvě (tři) kočičky se úderným příběhem prodírají s takovou lehkostí, až tuzemský divák závidí, že se něco takového netočí u nás. Pohled z druhé strany, skvěle vygradované scény, hudba, hodně tvrdé prozření, minimum nelogických záchvěvů. Jen ten závěr si žádal o krapet lepší péči. Snad Američané nebudou chtít natočit remake.(29.11.2012)

Neskutečná idea, která se zrodila v hlavě tohoto poměrně mladičkého režiséra, jehož jedna z prvotin míří rovnou do mých TOP ten snímků. Film působící v první polovině jako horor dostane racionální vysvětlení v druhé části a sevře divákovi veškeré přívody kyslíku napětím. Výborná práce s příběhem, láskou a pomstou.(29.3.2016)

Kvalitný španielsky thriller o mladom dirigentovi, ktorému jedného dňa náhle zmizne priateľka. V presvedčení, že od neho odišla si časom nájde novú známosť, ktorá si však počas pobytu v jeho sídle začne všímať podozrivé veci... Film má od začiatku príjemné, voľné tempo, zoznamuje diváka so sympatickými postavami a okolitým prostredím, na ktorom sa nenápadne rozprestiera záhada zmiznutej dirigentovej ex-priateľky. V polovici stopáže ale nečakane priklincuje do sedačky nápaditým a nepredvídateľným zvratom (!nepozerať trailery, nečítať obsahy!), ktorým však zároveň už dosiahne predčasný filmový vrchol. Od tejto chvíle následne ponúkne pohľad na príbeh z tzv. druhej strany, kedy je divákovi krok po kroku všetko objasnené, čo je síce fajn z hľadiska komplexnosti príbehu, no na druhej strane to už nenecháva priestor predstavivosti ani ďalšiemu rozvoju potenciálu, keďže pomaly prichádza samotné finále, ktoré je však po tomto už predvídateľné. To sú ale asi jediné rozpory, ktoré by som filmu mohol vytknúť. Ináč je všetko ako má byť; kvalitní herci, zručné spracovanie, štýlová audiovizuálna stránka a výborná, znepokojivá atmosféra s niekoľkými hororovými elementmi vytvárajú znamenitú žánrovú pochutinu, akých nie je nikdy dosť.(26.4.2012)

Výborně! Jsem velký příznivec filmů tohoto druhu. S pár herci, velkým domem, skvělou hudbou a dobrým nápadem se dají dělat divy! Upřímně - nečekala jsem zrovna takový vývoj, a to je dobře, protože hned ze začátku se nabízející řešení by byla dost nuda, tohle je mnohem lepší. A svoje udělala i velmi dobře zvolená vážná hudba, některé scény skutečně moc hezky zdramatizovala.(31.12.2016)

• - Natáčanie tohto filmu prebiehalo v kolumbijskej metropole Bogota a katalánskej Barcelone. (MikaelSVK)

• - Filmové jméno hlavní hrdinky Belén (Clara Lago) v překladu ze španělštiny znamená "betlém", případně lze jméno v návaznosti na filmovou skutečnost přeložit jako "šlamastyka" či "potíž". (herr_carter)

• - Alterntívnymi názvami filmu sú aj Bunker či Inside. (MikaelSVK)