Satira na současnou společnost a její posedlost slávou sleduje Syda Marche (Caleb Landry Jones), který pracuje jako pašerák nemocí pro lékařskou kliniku zprostředkovávající posedlým fanouškům patogenní viry a bakterie svých glorifikovaných celebrit. Když je Syd nakažen neznámou formou nemoci, na kterou později umírá jedna z populárních hvězd Hannah Geist (Sarah Gadon), mění se jeho tělo v časovanou bombu, jejíž tikot musí Syd zastavit, než ho dožene nevyhnutelná smrt. (Brousitch)

J*A*S*M

Hodně úchylné, hodně nedivácké a hodně cronenbergovské. Přirovnání k ranému dílu Davida Cronenberga by se v souvislosti s Antiviral jistě objevovalo i tehdy, kdyby ho natočil někdo úplně jiný. Má to mnoho styčných ploch, ačkoli vizuální dojem je jiný. A právě ten vizuální dojem (bílá klinická načančanost kontra hnus, který sem tam probublá ven) a zvrácená atmosféra jsou to hlavní, o co prozatím své hodnocení filmu opírám. Pustil jsem si ho až někdy po půlnoci a tak trochu jsem u něj klimbal (není to zrovna akční věc :-D). Bude to chtít minimálně ještě jednu projekci, ale film je to rozhodně zajímavý. ()

FlyGun

Ano, jablko nepadlo daleko od stromu. Mladý Cronenberg tímto úchylným snímkem otci ostudu rozhodně neudělal. Antiviral je jedinečný. Při sledování se celou dobu cítíte nemocní, a to díky bílému vizuálu připomínajíc nemocniční prostředí, či vskutku famozního hereckého výkonu Caleba Jonese (pokud jste hypochondr, nedoporučuji se dívat). Film by měl vidět každý, přeci jen posedlost celebritami je nyní díky sociálním sítím větší než kdy předtím. Může to někdy dojít až k aplikaci pásového oparu Kim Kardashian? Počkejme si a uvidíme, nicméně se jedná o nezapomenutelný zážitek, který ještě pár dní z hlavy nedostanete. Nyní mě omluvte, jdu si ze stoliček vyndat zbytky z oběda, měl jsem skvělý steak z tkáně Lucie Borhyové. ()

Fr

,,ZA PÁR TÝDNŮ BY SE TO MĚLO UKÁZAT. UŽIJTE SI TO.“...... /// Chcípající celebrita, desítky (stovky) magorů a Syd, jenž se chudák zapojil do něčeho většího než čekal (já na to čekal hodinu vole!). Ten matroš co má v sobě, totiž … Mánie oslavující touhu podobat se slavným zřejmě dosáhla svýho vrcholu. Alergici na bílou (barvu, Lucku nech na pokoji. Věra? Jako co? Má nějakou chorobu?) bacha! Prozáří vaši mysl, duši… prostě je všude. A říká – vítejte v jiným světě! (když už nic, tak na ni dobře vypadaj krvavý fleky…) Když už vydržíte tu první hodinu, která je krásně příběhově absurdní (ale celkem nudně předvedená), tak vás stejně v tý druhý části donutěj (znova) zívat. Námět zajímavej, ale zpracování? Taková uchylárna pro paparazzi, kterou čtenáři Rytmusu života nepoberou. (jau! Čuráku! Říkals, že to jen maličko štípne!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Dokázal bych si užít nějakej Herpes simplex virus. (to je nějaký zaklínadlo, ne? Ne!) 2.) Už se těším na dobu, kde si budu moct dát steak z Goťáka. 3.) Přemejšlím, co bych ukradl. Šrotu je čím dál míň…. 4.) Thx za titule ,,NikkiNicotine“ a ,,intheend“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

verbal

Tak teď vážně váhám! Kdybych si i já měl vybrat nějakou hnusnou nemoc, kterou bych mohl sdílet s některou se svých uctívaných celerit, opravdu nevím, jestli bych se rozhodl pro pásový opar Jonaha Hilla nebo chlamýdie Tildy Swinton. Je to dneska opravdu těžké, když existuje tolik sympatických hvězd, které můžeme zbožňovat! Ona zní lákavě třeba i taková přirostlá předkožka Džustýna Bíbra či Patyzónová obrna trojklanného nervu. Ale nechme toho, stejně je to jenom jako. Zatím! Nevím, má li David syna s nějakou larvou mouchy domácí nebo obamputovanou obětí šeredné autonehody, avšak své patogeny předal evidentně úspěšně. Zpotvořit téměř geniální nápad do skoro dvou hodin utahané až zoufalé nudy, to by nedal jen tak někdo. Je vidět, že strupovité jablko nepadlo daleko od pokrouceného stromu s boulovitými kořeny. ()

ricci.s

Už teraz mi je jasné, že k tomuto sa viac v živote nevrátim. Je to možno jeden z tých lepších hororov, ktoré nesú prívlastok psychologická podivnosť, ale na môj vkus príliš rozťahané, príliš nudné (takže celkom v tomto súhlasím s Flipnicom), a aj keď je to bravúrne nakrútené s peknou podmanivou hudbou, pôsobil na mňa ten film pomaly až hypnotickým dojmom, takže som si pri tom aj párkrát zdriemol. Asi ešte pár rokov potrvá, kým prídem na chuť takýmto spomaleným hororom. Záver sa mi síce pozdával a celkovo to malo niečo do seba (aspoň z toho vyžarovala pekná, depresívna atmosféra), len ja v tých hororoch hľadám aj poriadnu dávku niečoho iného (kto ma pozná, určite vie, na čo myslím). ()

• l Nápad na film vznikl v hlavě Brandona Cronenberga v době, kdy procházel těžkou formou chřipky a přemítal tak nad původem viru, který se do jeho těla musel dostat z těla jiného člověka, a v zásadě nad celou zvláštní formou intimity, která toto nakažení doprovází. (Brousitch)
  • V průběhu natáčení navrhli oba hlavní herci, aby se navzájem společně s režisérem nevídali a dodali celému snímku pocit odcizenosti. Až po skončení produkce se všichni tři blíže poznali. (Brousitch)