Reklama

Reklama

Tai ji 1: Cong ling kai shi

  • Čína 太极1:从零开始 (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Yang Luchan je od narození poznamenán fyziognomickou abnormalitou - deformací, která jako rozrůstající se tumor tvoří převážnou část jeho čela. S tímto zahanbujícím cejchem byl po většinu dětství Yang považován za místního prosťáčka bez sebemenší známky respektu. A bylo tomu tak až do doby, kdy na matčin popud začal s dovednostními cvičeními bojových umění. Po době strávené cvičením se Yang rozhoduje pro cestu do vesnice Chen, proslulé svými nepřekonatelnými mistry tai-či. Ve vesnici není nikoho, kdo by se v tai-či denně nezdokonaloval a nevyužíval jej i během všedních činností. Nicméně je i přesto místním striktně zakázáno odhalovat učení tai-či cizincům, a Yang to na vlastní kůži pociťuje bezprostředně po svém příjezdu. Za svůj příjezd do vesnice je zvolenými vesničany vyzván k boji, v němž se proti němu staví statné mužské postavy, ženy, ba dokonce i slabě vypadající adolescenti. Ti všichni jej ovšem bez větších potíží porážejí. Po zahanbujícím a nejbolestnějším boji celého dne, kdy ho před očima všech vesničanů porazila krásná dcera mistra Chena Yuniang, se Yang skálopevně rozhoduje studovat tai-či k naprosté dokonalosti. K tomuto účelu je nutné nejprve najít samotného mistra Chena. S věkovitým průvodcem se vydává po mistrových stopách v domnění, že jej zastihne a přesvědčí k výuce. Jenže pod příkrovem nenápadnosti se v jeho vrásčitém průvodci skrývá samotný Chen, který v Yangovi rozpoznává bojovného ducha a cestou jej podrobuje strastiplným testům, z nichž Yang nevědomě získává bojové zkušenosti a znovunalézá ztracenou sebedůvěru v sebe sama. A když jednoho dne do vesnice na železném stroji nahánějícím strach přijíždí Fang Zijing, přítel Yuniang z dětských let, který po masitém úplatku vládních činitelů hodlá skrze vesnici pro svoji železniční dráhu položit koleje, Yang se po boku Yuniang připojuje ke skupině odbojníků s úmyslem zničit ďábelský výtvor a Fanga i s jeho doprovodem odkázat do patřičných mezí. (Conspi)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (23)

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Akční kung-fu šaráda. Z nějakého důvodu se ve filmu všichni furt melou, sem tam někdo z nějakého důvodu umře, plete se do toho Anglie či Amerika v jakémsi steam-punk-sci-fi kabátku (či co), hraje k tomu nevhodná hudba, která jen podtrhuje trapnou coolovost téhle přeplácané koniny, a v hlavní roli je vřed. Představte si asijskou verzi Wild Wild West s neznámými obličeji neherců, zpomalovačkami a kung-fu létáním. Takovou trapnější asijskou verzi. Tak přesně to, to není. Je to ještě horší. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,PŘIŠEL SES UČIT BOXOVAT? CIZINEC SE NEMŮŽE UČIT BOX CHEN JIA. ODEJDI PROSÍM...“ /// Pohádka o chlapci s rohem (parůžek vole, nestraš tady děti…) na čele, kterej svoje štěstí najde. V první řadě to má bejt zábava. Nejde ani tak o Kung-fu, jako vo to pobavit (aspoň teda si myslím, páč proč by tam jinak dávali ty ,,nákresy“ pohybu a uderů… škoda, že nerozumím těm komiksovejm čínskejm nápisům). Vobčas to vychází, stejně jako filmařina, která je na takovou blbinu promakaná. Včetně reálií, oblečků či ocelový příšery. Každopádně je třeba to brát s nadhledem, páč lid, očekávající pouze kvalitní kung-fu kousek může řvát zklamáním. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Moje představa o válce je boj patyzónem, kukuřicí, melounama, ředkvičkou, vejci … prostě vesnice. 2.) Thx za titule ,,entitka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Reklama

warrenur 

všechny recenze uživatele

Mierne ma pobavila akurat sarada ohladom dedincanov tej kung-fu osady. Bolo to nieco na sposob Kung-fu Hustle. Obcasny zartik bol v pohode, ale ako celok hodne slabe a castym opakovanim stracal na udernosti. Tiez choreografia a vobec, pribeh samotny, nevyrazne postavy a chabe dialogy ma nebavil. Cajicek. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Stephen Fung si spravil svojho vlastného čínského Scotta Pilgrima. Problém je, že namiesto dievčaťa sa tu hlavný hrdina snaží naučiť špeciálne kung-fu, pričom on sám ma zvláštnu schopnosť. ????. A nie je to všetko. Dedina v ktorej sa môže dané kung-fu naučiť je plná prapodivných postavičiek, ktorého neustále od seba odháňajú aj keď im záchráni nejeden krát život. Pritom film mieša hádam všetky výrazové filmové postupy. Máme tu subjektívny pohľad, komiksovú štylizáciu, nemý film, myšlienku v modernizácií starých tradícií. Má to niekoľko pekných postáv, ale je to príbehový a dramaturgický mišmaš. Je to vec, ktorá sa veľmi ťažko dokáže vstrebať a v ktorej prístupnosť závisí asi čisto od nálady a nárokov. Je to príveľmi hlúpučké a priveľmi nepriehľadné aby to dokázalo uspokojiť človeka, ktorý má kung-fu filmy úprimne rád a ktorý sebaparódiu dokáže akceptovať, len pri určitom druhu príbehov. Nie katastrofálne, ale po chvíli až ťahavo nudné a neprekvapivé. ()

Seti 

všechny recenze uživatele

Čínská létající martial-art klasika říznutá steampunkem ve videoherním stylu? Proč ne. První díl rozpůleného mixžánrového fláku se mi dost líbil a hodnocení je taková váhající lepší trojka s velmi slibným výhledem na Tai Chi Hero. Jo a mimochodem většina hereček v tomhle filmu by stála za neskutečný hřích. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (1)

  • Ve filmu zazní v původní i upravené podobě „symfonie č. 9“ českého skladatele Antonína Dvořáka. (Vavča)

Reklama

Reklama