Mladí muži za pultem

• Česko Podvodníci z New Jersey (více)

Nezávislá komedie zachycuje jeden den dvou pohodlných prodavačů z New Jersey. Dante zaskakuje v samoobsluze, zatímco jeho kamarád pracuje ve vedlejší videopůjčovně. Oba by radši dělali něco jiného, a svým zákazníkům to dávají pěkně sežrat. Jeden divoký den v životě dvou přepracovaných mužů za pultem, jejichž jazyk ostrý jako břitva a neobvyklé pracovní manýry dávají zcela nový význam pojmu zákaznický servis. Navzdory neustálému proudění nevyzpytatelných zákazníků si oba prodavači z New Jersey klidně stihnou zahrát hokej na střeše, navštívit pohřební síň a urovnat své nekonvenční milostné vztahy. Šéf není v dohledu, takže si buďte jistí, že když je obchod ponechán napospas těmhle dvěma, může se stát naprosto cokoli. (Cinemax)

Adm.Nelson

Ale hej, je to skutočne dobré, aj keď uprednostňujem iný typ filmov. Viac ako iné filmy to pripomína skutočnú realitu, aj keď niektoré veci, ako napr. sex s mŕtvolou, sú dosť pritiahnuté za vlasy. A jedna pasáž až nepríjemne reflektuje moje vlastné správanie. 8/10 ()

Akana

Nalákán velmi zábavným Dogmatem chtěl jsem zajít ke kořenům tvorby Kevina Smitha. Mladí muži za pultem jsou samozřejmě podstatně syrovější, minimalističtější, pošahanost Smithových nápadů neředěnější. To ale taky znamená, že vedle skutečně třaskavých slovních perel se tu najde i dost hlušiny, i když co je co záleží samozřejmě na osobním vkusu. 70% ()

GOREGASM

Prvotina mého srdečního romanticko komediálního tvůrce, Kevina Smithe, hned na první pokus načrtává cestu, kterou ve svých následných projektech Kevin vyhladil do velmi osobité podoby a defacto vytvořil komediální subžánr aka "smithovky". Přesto první Clerks působí ještě jako nebroušený diamant, což v terminologii Smithova universa znamená, že si užijeme nekonečný zástup pikantními a vtipnými čuňačinkamii prošpikovaných dialogů, které sem tam osolí hrubozrnější fór, popřípadě kultovní dvojka, tady ještě ušatých mlaďochů, Jay and Silent Bob. Řadě epizodek ovšem chybí, ať už vztahová, či komická vymazlenost, kterou Kevin předvedl v dalších letech a místy nudí. Na každý pád standartní Silent Bobovo moudro v závěru hned napoprvé trefuje romantický hřebíček na jeho lehounce oplzlou hlavičku. 70% ()

Ben Nevis

Koketovala jsem s vyšším hodnocením, ale Clerks uvízli někde na půl cesty mezi černou komedií a běžnou americkou "komedii", kde se člověk nezasměje, ale zato odejde od filmu s morálním ponaučením. Dlouhé monology hlavních hrdinů zněly z jejich úst nepřirozeně (jako když Cimrmani schválně přehrávají), ale krátké hlášky měly šťávu. Víc jsem se bavila v první půlce, než se začala řešit bývalá přítelkyně. Pak už děj začínal být mírně ufňukaný. ()

Evander

Už tuším odkud čerpaly Black Books... Nicméně nelíbí se mi to podobně. Hodnocení vidím někde kolem 50%, ale přesně to určit nedokážu, neměl jsem důvod dodívat se do konce. ()

Raziel_cz

Nehledě na to, že Randal celkem přesně vystihuje skryté tendence, které ve mně jako v člověku pracujícím s lidmi vřou dnes a denně, mě tenhle film výrazněji neoslovil. Možná jsem k němu přišel moc pozdě, poté, co už jsem viděl něco ze Smithovy pozdější tvorby, ale nechápu, jak se z Clerks. mohl stát takový kult. Protože tak dobří ani tak vtipní vážně nejsou. Párkrát jsem se zasmál, jenže moc ne u hlavní linie, nýbrž u absurdních scének s Jayem a Tichým Bobem. A těch tam zase tolik není. Mimochodem, v české distribuci uvedeno jako Podvodníci z New Jersey? No to mě poser. ()

Rathalos odpad!

Neverim vlastnym ociam,ze tato sracka ma take vysoke hodnotenie,absolutne nudny,trapny film bez stipky humoru,banda idiotov obkecava rozne temy v obchode a to je tak vsetko,nic viac,odpad prvej triedy...:-) ()

BOURQUE

„Mladí muži za pultom“ je ukážkou toho, že ako z absolútne minimálnych zdrojoch vyťažiť (takmer) maximum a natočiť film, z ktorého sa časom stane „kult“. K. Smth to dokázal, čierno-biela kombinácia a skvele napísané dialógy sú v symbióze. Scény ako Dante sa dozvie, že koľko „bývalých“ mala jeho priateľka, alebo ako Randal objednáva nové VHS-ky, sa navždy zapísali do našej pamäti. Ale k danému úspechu ešte bola potrebná jedna vec: zvoliť si nesmierne jednoduchých a neznámych hercov, ktorých ešte „Hollywood“ neoslovil. A toto sa taktiež poviedlo. P.S.: Film, ktorému sa pravidelne vraciam. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

plagjoklas

Velmi zaujimavy film ktory je skorej taka tragikomedia. A fakt vydarená. postavy su lahko uveritelne a kazdy si v nich moze najst seba. Humor nie je taky ktory vyvolava zachvaty smiechu ale dostava na tvare prijemeny usmev. Aj ked je dost casto hrubozrny je velmi inteligentny. Je tu kopec hlasok a naraziek na popkulturu. Aj ked s filmu citit ze je to prvotina a zda sa mi ze asi aj tak trosku amatersky filmik, no to vobec nevadi. FIlm je ako celok vydarene spojenie komedie s trpkou dramou. Kevin Smith to odstartoval fakt pekne ()

Ernst

Videl jsem jako maly kluk kdyz mi bylo 10, mozna 11 a ten film me naprosto uhranul. Pamatuju se jak tata spal na peci (preci jenom to bylo na chalupe) a lezel na ovladaci, kam si to predtim prepnul na nejakou blbost a la nova. Nejak se mi podarilo preladit. Tehdy jsem jeste nevedel ze budu filmy natolik milovat, ale Muzi za pultem byly obrovskym kopancem na cestu filmoveho milovnika. Dodnes tento film povazuju jako jeden z nejoriginalnejsich, ktere jsem kdy videl. Hned nasledujici tyden jsme ve filmovem klubu videl Chasing Amy, ktera hrala na jinou strunu, ale tradicne po Smithovsku - s originalitou, humorem, presnosti a udernosti mirici primo do cerneho. ()

JimiH

Brilantní debut a brilantní komedie, která se mi s každým zhlédnutím jeví lepší a lepší. Mnoho nesmrtelných dialogů na zajímavá téma (např. Hvězda smrti, koulování atd.) a hlavně neotřelý přístup k práci s charaktery, dějem a způsobem vyprávění. ()

Miki68

S hodnocením tohoto snímku jsem čekal dlouho. tak dlouho, že jsem od té doby viděl komplet všechno co Kevin Smith natočil a stal se ze mě jeho velký fanda. Clerks považuji za jeden z nejlepších režisérských debutů. Viděl jsem jej už několikrát a má pro mě stále stejnou příchuť hořkosladkého looserství. Ve srovnání s novějšími komediemi na podobné téma (např. filmy Judda Apatowa) se mi jeví jako nepřekonatelný. Na rozdíl od jiných hodnotitelů vidím mírný pokles v úrovni Smithových komedií (nebál bych se to nazvat jakýmsi "vyměknutím") a příklon k už ne tak radikálním názorům, ale naopak ke komerčnějšímu pojetí téhož námětu (Jay a Tichej Bob vrací úder), přesto je celá Smithova produkce o dvě třídy vtipnější, než převážná většina ostatních komedií. ()

Kalimero13

Bylo tam pár dobrých hlášek, ale popravdě jsem se celou dobu nudil. Možná to je tím vzhledem. Nevidím důvod proč ho tvůrci použili. Naprosto nechápu proč se to jmenuje podvodníci. Nemá to s tím absolutně nic společného. ()

Jajar

Osobitý, černobílý, undergroundový debut Kevina Smithe. Propracované dialogy, geniální hlášky, vypointované scény. Jeden z mála filmů, které si můžu kdykoli pustit a nikdy mě neomrzí. ()

Yojimbo

Krásně tragikomický den v životě dvou flákačů, kteří jsou obklopeni dalšími flákači a zoufalci... Tohle rádoby filozofování, poflakování a střety se zákazníky mě skvěle pobavilo a upevnilo citové pouto k Jayi a Mlčenlivému Bobovi. ()

KOOHA

Film který jsem si pustil během jedné noci strávené v Itálii na horách a moc pěkně mě překvapil. Jednoduchý náhled do života loserů a pohled jak oni vidí svět. Černobílé brýle sou povinností. Dost dlouho jsem se tak nenasmál a nejvíc ze všeho mě dostaly "Mlýkařky".... ()

anitae

Juj, tak tohle mi vůbec nesedlo. Zasmála jsem se jen mrtvole na záchodě a pár hláškám zákazníků, jinak nuda. ()

LokiZombie

Tenhle snímek započal šílenou šňůru filmů se Silent Bobem a Jayem. Těžko říct, zda je lepší jednička nebo dvojka, každopádně hned v závěsu je Dogma, pak dlouho nic a pak Mallrats. Randal je prostě bůh! ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014