Burzovní makléř Jeffrey Desange, který po finanční krizi v roce 2008 přišel o veškerý majetek, zavraždí v záchvatu šílenství své kolegy i manželku, se kterou má dvě dcery, tříletou Victorii a roční Lily. Obě dívky odveze pryč z domova. Někde uprostřed lesů dostane na zasněžené vozovce smyk, auto sjede ze srázu a dole v rokli narazí do stromu. Při nárazu se Victorii rozbijí brýle, které musí nosit. Všichni přežijí a Jeffrey odvede dívky do nedaleké opuštěné chaty. Zde má v plánu obě dcery zabít a pak zastřelit sebe. Je ale napaden záhadnou černou postavou, která ho zabije. O pět let později Jeffreyho identické dvojče Lucas najímá záchranný tým, který obě dívky v lese našel. Dívky jsou odvezeny na kliniku dr. Dreyfusse. Hovoří o jakési „mámě“, která se o ně v lese starala. K Lucasovi jsou zpočátku nepřátelské, ale poté, co Lucas dá Victorii brýle, ta ho poznává a obejme ho. Lucas a jeho přítelkyně Annabel získají dívky do své péče… (TV Nova)

TesterX

Pomerne slusnou porci postupne budovane atmosfery ke konci vystrida dementni digitalni prisera, co dokonce breci a uzavre tak trapne jiz prumerne predvidatelnou pointu. Avsak za prvni dve tretiny velmi pekny vizual prodchnuty parkem mrazivych momentek davam hvezdu navic. Koukatelne, ale zadna slava. ()

vooddoo

Už od úvodu s titulky jsem tušila, že tohle bude hodně dobrý horor. A nemýlila jsem se. Opravdu spousta dobrých lekaček - nejlepší byly ty v chatě, pak také dobrá strašidelná atmosféra, také se mi líbila přeměna Annabel z drsné rockerky v milující matku. :-) Samotná Mama hezky budí hrůzu, ale nemohla jsem se zbavit dojmu, že jsem ji už někde viděla. Možná by to bylo i na pět hvězd, ale závěr mě mrzel. Připadal mi to až moc fantasy a celkově se do snímku podle mě moc nehodí. Jinak celkový dojem je velice slušný, za závěr strhávám hvězdu a dávám pěkné ****. ()

raxxx

Bubu ale jak se bát nebudu , zase nelogika diry ve scénaři , typicka lekačka a zavěr jak z E.T. ,"fakt jsem se dobře bavil" :-) ()

yarda23

Stará dobrá hororovka. Plná okamžiků hrůzy i napětí, čirého zděšení a úžasu. Zajímavě vystupňovaný příběh, který vede k rozporuplnému konci. Já osobně jsem byl zklamán. Ale neříkám že to tak bude u každého. Za povšimnutí stojí výkon malých holčiček. Především starší sestry, která se předvedla, jakožto by byla starej "mazák". Dále se mi velice líbila kamera. Způsob zachycení života v domě je skvělý! Velice se mi líbily scény, kdy je kamera umístěna v místnosti A a snímá dveře a omezený prostor místnosti B. Takže vlastně vidíme hrdiny v místnosti B, kteří jedí, sedí... Ale nevidií to, co ještě vidíme my. Mamu, která je kupříkladu schována za zdí do místnosti A. Film má sice pár mušek, jako například místy pomalejší scéna, která trochu i nudí, ale celkový dojem je na 4 *. Potěší a místy se budete koukat skrz prsty strachem :) ()

kalysta

Jeden z nejlepších letošních hororových titulů, který vyvolává krásné mrazení po páteři. Dusná atmosféra vás obklopuje od 1. minuty, občas trošku poleví, ale nepustí. Do toho pár lekaček, znepokojivé obrazy, skvělá ježibaba a úžasné holčičky. Film samozřejmě není bez chyb, zejména chování psychiatra je nepochopitelné, a vývoj Annabelle z krávy v milující tetu je taky podivný, ale požitek z filmu mi to výrazne nekazilo. Doporučuji. ()

Lucccy.N

Velice vydařený horor tedy až na ten infantilní konec. Pokud by závěr filmu byl lépe zpracovaný mohl to být jeden z těch nejlepších hororů současnosti co naplat. Ve filmu je pár vydařených lekacích scének , jen děj je trochu předvídatelný ale to by mu na kráse neubralo tolik jako závěr. Herecké obsazení se mi líbilo takže za 4 hvězdy. ()

johnnie78

Dobrý začátek, film zprvu trochu upomíná jak na Faunův labyrint, tak na Silent Hill, bohužel od zhruba poloviny zíváte nudou a ten přefabrikovaný, rádoby pohádkový závěr posílá nadějný snímek úplně do kopru. Některé scény a lekačky jsou super, ale je jich bohužel dost málo, nuda převažuje. ()

fininka

No námět je možná trochu neuvěřitelný, ale zpracované to je dost dobře. Máma je dostatečně strašidelná a chování dětí je taky dobré psycho. Jen ten konec, kdy si vezme tu mladší sebou do záhuby není hezký. Měla jí stačit ta kostra vlastního mimina a oni měli žít trochu divně, ale štastně až do příchodu třeba babičky :D. ()

hony23

Tak tahle máma měla docela grády. Velmi dobře natočená duchařina, hutná atmosféra, několik výživných lekaček... Po dlouhé době zase slušný horor, který nebyl víc k smíchu, než aby děsil. A kdyby scénárista vymyslel lepší konec, mohla se z toho stát pětihvězdičková záležitost! ()

Terezasch

Místy to bylo přímo legrační. V jednom okamžiku celý sál zašuměl smíchem, a to by se u hororu rozhodně stávat nemělo. Sem tam se nějaký ten pravý hororový prvek objevil, jistá originalita se tomu taky nedá upřít, takže dávám dvě. ()

Maraboy

pošahaný děti,les,lekačky,duch... atd . Tenhle horor nijak nevybočuje od standartu dnešních hororů (trochu mě to připomínalo zfilmování případu "vlčích dětí" z Vinohrad ) ,ale horor je poměrně koukatelnej,místama se člověk lekne tak že se mu zježej i chlupy na depilovaný prdeli. Jinak zápletka není zas tak originální ,dvě malé dívenky milující nekromatku která je k smrti miluje že by je sebou i do hrobu vzala ,no budiž každej jsme nějak zvácenej. (detail : když je ve filmu noc tak v oknech domu kde bydlí vidíme denní světlo , trošku fušeřina) 3/5 ()

Jenn

Neuvěřitelně pitomej film, Mama se vyskytovala prakticky všude, přestala sem se lekat po prvních X minutách. ()

Tomko87

V časoch hororového sucha mi prišla Mama ako príjemné osvieženie. Dobrá atmosféra, pôsobivé ľakačky dobrá Jessica Chrastain a sympatický Coster-Waldaou. ......Ale ten koniec. Ten retardovaný koniec !!! ()

Nemooo

Horor MAMA hodnotím jako lepší průměr, lekačky slušné. Ovšem digitální zpracování Mamy na mě v určitých místech nepůsobilo nijak hezky, ale to je jen můj osobní názor. Mama v roli přehnané opatrovnice holčiček zabrala jako příběh k hororu celkem dobře, hodnotím 70% ()

Dacsus

Podobne ako The Conjuring alebo It Follows, jeden z mála novodobých horrorov, ktoré sa hrdo môžu hlásiť k tomuto žánru. ()

Dzusifruit

Keby moja dcéra v noci chodila v tieni po štyroch, asi by mi moje plienky nestačili. Je tu viacej dobrých scén (chata, skriňa, detská hra, sny) než tých zlých (záver a teta), a to vďaka úžasnému výkonu Jessy, Megan aj Isabelle, z ktorej som mal väčšie bobky než zo samotnej Mááámy. Brata(otca) som mal stále v pamäti ako boha v Gods of Egypt, takže som sa trošku pousmievkal pri jeho scénach, ale to sú moje problémy (a možno aj Vaše, ak ste mali tú česť to vidieť). Inak rozumiem, že mnohí nie sú nadšení z toho, že sa tam objavovala často a možno to stratilo to napätie, no v druhých filmoch zase sa sťažujú, že toho bolo ukázaného príliš málo. To je niečo podobné ako keď pindáme, že v lete nám je moc teplo a v zime zase zima. Čo už, ľudia. Nebyť Conjuringu 2 a môjho hodnotenia na 4*, tak by som tejto starostlivej a dobrosrdečnej Mááááme zadelil slušné 4*, ale jednoducho nemôžem. Prepáč Toro, ale to by som urazil seba aj Wana. Veľmi silné 3*. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (více)