• Španělsko

Mamá

• Španělsko

Horor / Thriller

Španělsko / Kanada, 2013, 100 min

Očekávat dalšího Sinistera by byla asi chyba, ani na Insidious to zkrátna nemá, ale z Del Torovi produkce je to kousek, který jednoznačně vyčnívá. Strachu sice do lidských srdcí moc nevnáší, za to si ale příjemně pohrává s atmosférou, jen škoda závěrečného CGI pekla a několika nelogičností v ději, které přehlédnout prostě nejdou.(28.4.2013)

Výrazne lepšie než predchádzajúca Torrova produkcia Nebojte sa tmy. Funkčný zimomriavkový gejzír, hoci pozliepaný zo všetkého možného (strašiak je pohybovo a dizajnovo kópiou duchov z Nenávisti). Ohraná formulka ďalšieho sťahovania sa do domu, kde straší, sa dá filmu vďaka perfektne fungujúcemu napätiu a ľakačkám odpustiť. A tiež vďaka Jessice, ktorá tomu dodáva punc vyššej produkčnej ligy. Finále na útese ignorujte.(29.3.2013)

Spíše takový pohádkový horor. Přišlo mi, že ty klasické lekačky by tam ani nemusely být a film by působil lépe, jelikož Mama byla vlastně dobračka, co se o ty děti postarala a živila je, když je chtěl vlastní fotr zastřelit. A to že byla nasraná, když jí je někdo vzal je vlastně celkem pochopitelné. Škoda toho lajdáckého digitálního zpracování, protože to fakt působí hrozně divně. Každopádně konec mě i trochu dojal a rukopis Del Torovy producentské dílny je na tom znát.(22.2.2014)

Uff... Tohle Áno !! Po 10 minutovém prodělaném Infarktu, musím prohlásit, že Máma Exceluje v Žánru Haunted House Horror! Příběh je zcela obyčejný, ničím vyjímečný,objeví se zde řada Hororových Klíše, ale to, co táhne Film vysoko nahoru je Napětí, ZVUK a řada Jump Scares,které působí kure*sky děsivě! Máma: Duch/Entita/Démon vytvořený plného CGI! Musím přiznat, že Máma vypadala občas vtipně, její podivné vlasy a zvláštní asymetrická tvář,i přesto byla Dostatečně strašidelná a smutná ! Máma je vlastně taková Napínavá Pohádka pro dospělé s milým Koncem, při které jsem se bavil Skvěle a mohu ji s Klidným svědomím Doporučit každému! Sluchátka či Kino je povinnost, jinak si Negativní komentáře strč do prdele!... 80%(15.2.2013)

Potom čo Jeffrey zavraždí svoju manželku, naloží svoje dve malé dcéry do auta a dá sa na zbrklý útek. Uprostred hôr havaruje. Našťastie natrafia na starú, opustenú chatu. Tam sa ukryjú. No hneď prvú noc Jeff zahynie. Jeho dcéry tam v úplnej izolácii strávia ďalších päť rokov. To sa viditeľne podpíše na ich vývoji a psychike. Ich návrat do spoločnosti je veľmi komplikovaný. Zvlášť keď sa na nich v horách upol duch mŕtvej šialenej ženy. Dievčatká volajú tento prízrak "Mama". ****(14.5.2016)

• - V roce 2008 stejnojmenný tříminutový snímek Barbary Muschietti zaujal Guillerma del Tora natolik, že se rozhodl financovat celovečerní film na stejné téma. (Chatterer)

• - Premiéra filmu měla být původně v říjnu 2012, ale nakonec byla přeložena na 18. ledna 2013. (henrycruel)

• - Film začal výrobu v Pinewood Studios v Toronte dňa 3. októbra 2011 a skončil 18. decembra 2011. Časti filmu sa tiež natáčali v Quebec City. (ludovit14)