Reklama

Reklama

Burzovní makléř Jeffrey Desange, který po finanční krizi v roce 2008 přišel o veškerý majetek, zavraždí v záchvatu šílenství své kolegy i manželku, se kterou má dvě dcery, tříletou Victorii a roční Lily. Obě dívky odveze pryč z domova. Někde uprostřed lesů dostane na zasněžené vozovce smyk, auto sjede ze srázu a dole v rokli narazí do stromu. Při nárazu se Victorii rozbijí brýle, které musí nosit. Všichni přežijí a Jeffrey odvede dívky do nedaleké opuštěné chaty. Zde má v plánu obě dcery zabít a pak zastřelit sebe. Je ale napaden záhadnou černou postavou, která ho zabije. O pět let později Jeffreyho identické dvojče Lucas najímá záchranný tým, který obě dívky v lese našel. Dívky jsou odvezeny na kliniku dr. Dreyfusse. Hovoří o jakési „mámě“, která se o ně v lese starala. K Lucasovi jsou zpočátku nepřátelské, ale poté, co Lucas dá Victorii brýle, ta ho poznává a obejme ho. Lucas a jeho přítelkyně Annabel získají dívky do své péče… (TV Nova)

(více)

Videa (28)

Trailer 1

Recenze (1 026)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $15miliónovTržby USA $71,628,180Tržby Celosvetovo $146,497,771Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,800,163 //počet predaných kusov 127,512Tržby za predaj DVD v USA $4,444,683 //počet predaných kusov 254,932║ Na to koľko štýlom podobných horrorov o duchoch a blúdnych dušiach pohybujúcich sa k obetiam sekajúcim pohybom a riadne povykrúcaným telom už je, ma to celkom chytilo, hlavne je tu vybudované dobré napätie a to mi ulahodilo, príbeh ušiel, herci ustáli, občas to skĺzne do rutiny ale prevažne to zachraňuje temná atmosféra, natočené za rozumný rozpočet. /80%/ ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Dve malé dievčatká sú po rokoch pátrania organizovaného ich príbuznými nájdené v opustenej chate. Je záhadou, ako deti dokázali prežiť päť rokov bez kontaktu s vonkajším svetom. Ich vysvetlenie je ale jednoduché. Postarala sa o nich Mama. Tú však okrem dievčatiek nikto nevidí a jej totožnosť je pre každého ešte väčšou záhadou. - Po dlhých rokoch som si tento horor pozrel znova a stále sa mi velmi páči. Dokonca môžem povedať, že je to jeden z mojich najoblúbenejších kúskov v tomto subžánri. Pán Andy Muschietti tu dokázal, že sa pre tento žáner narodil, a zaslúžene zbieral obrovské úspechy v roku 2017. Pravdou je ale to, že prvá polovica je o stupeň lepšia než tá druhá. V prvej časti je silno poznať, ako perfektne dokáže tento režisér pracovať, pretože každá jedna scéna je dôsledne vystavaná a pôsobí divácky atraktívne. Postavy sú uveritelné, rovnako ako vzťahy medzi nimi. A to je dôvodom, prečo funguje aj slabšia druhá polovica, pretože s tými postavami jednoducho súcitíte a digitálne efekty už nemôžu pokaziť celkový zážitok. Je tu poznať aj miestami rozprávkový rukopis producenta Guillerma del Tora. Naviac je tu vynikajúca hudba, kopa hereckého talentu a dôkladne napísaný scenár. Takže keď si to dám všetko dokopy, jediné, čo mi u tohto hororu vadí, sú tie CGI efekty, ktoré podla mňa ani neboli nutné, pretože Javier Botet už mnohokrát predviedol, že žiadne digitálne úpravy nepotrebuje. Taktiež dúfam, že spolupráca Muschiettiovcov a Jessicy Chastain výrazne prispeje k tomu, že sa táto špičková herečka objaví v pokračovaní It. + Javier Botet + herečka z Crimson Peak + herečka z It + herec z Diary of the Dead + herečka z The Sound ()

Reklama

Superpero 

všechny recenze uživatele

Spíše takový pohádkový horor. Přišlo mi, že ty klasické lekačky by tam ani nemusely být a film by působil lépe, jelikož Mama byla vlastně dobračka, co se o ty děti postarala a živila je, když je chtěl vlastní fotr zastřelit. A to že byla nasraná, když jí je někdo vzal je vlastně celkem pochopitelné. Škoda toho lajdáckého digitálního zpracování, protože to fakt působí hrozně divně. Každopádně konec mě i trochu dojal a rukopis Del Torovy producentské dílny je na tom znát. ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Očekávat dalšího Sinistera by byla asi chyba, ani na Insidious to zkrátna nemá, ale z Del Torovi produkce je to kousek, který jednoznačně vyčnívá. Strachu sice do lidských srdcí moc nevnáší, za to si ale příjemně pohrává s atmosférou, jen škoda závěrečného CGI pekla a několika nelogičností v ději, které přehlédnout prostě nejdou. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Stejně jako letos oscarová Jennifer Lawrence přišla po svém triumfu s žánrovým veletočem a po romantické komedii nás „potěšila“ hororem, obdobnou cestou se vydala téměř oscarová Jessica Chastain. Její Mama však dopadla o poznání lépe. Představuje malé sestry, které pět let svého života strávily samy v opuštěné chatě uprostřed lesů, kde pozbyly kus své lidskosti. Teď se dostávají do „rodiny“ svého strýce, starost o dívky bez sociálních návyků však padne na jeho přítelkyni, potetovanou baskytaristku s tváří zmiňované (a velmi dobře hrající) Chastain. A ta to mít snadné rozhodně nebude. Snímek námětově vychází z krátkometrážního kousku Mamá argentinského režiséra Andrése Muschiettiho, který díky zlaťákům producenta (a jistě i mentora) Guillerma Del Tora usedl na režisérskou židli znovu. Jen je škoda, že se oba pánové rozhodli ukázat digitálního bubáka hned na začátku (kterak lapil otce obou dívek), protože si tím tak trochu do prachu země zašlapali potenciálně děsivé momenty, které ve změti disharmonických tónů a funkčních lekačkách přicházejí. Příjemně gradující, vztahově napjatý a zručně natočený horor pak bohužel sráží i doslova pohádkový závěr, za který by si tvůrci zasloužili pořádnou facku. Znepokojivá duchařina, které paradoxně škodí často se promenádující Mama. Silné 3* ()

Galerie (59)

Zajímavosti (22)

  • Film bol veľmi úspešný a zarobil skoro 10-násobok svojho rozpočtu. Takmer celý rozpočet pokryli len predaje domácich verzií, ako DVD. (Arsenal83)
  • Každý deň trvalo štyri hodiny, kým naniesli make-up na Javier Boteta v role Mamy. Ďalšie dve hodiny trvalo make-up potom odstrániť. (Arsenal83)
  • Podľa Jessicy Chastain tetovanie chobotnice Annabel opisuje jej postavu. Keď sa Annabel ocitla v nepríjemnej situácii, tak podobne ako chobotnica odhodila svoje chápadlo a nechala si narásť nové, aby unikla. (Arsenal83)

Související novinky

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (více)

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Zažili jsme i lepší roky než 2016. Nejen co do počtu ztráty lidí, kteří přinesli světu něco hezké a hodnotné, či do počtu překvapivých a znejisťujících politických událostí. On ten rok s šestkou na… (více)

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (více)

Reklama

Reklama