Burzovní makléř Jeffrey Desange, který po finanční krizi v roce 2008 přišel o veškerý majetek, zavraždí v záchvatu šílenství své kolegy i manželku, se kterou má dvě dcery, tříletou Victorii a roční Lily. Obě dívky odveze pryč z domova. Někde uprostřed lesů dostane na zasněžené vozovce smyk, auto sjede ze srázu a dole v rokli narazí do stromu. Při nárazu se Victorii rozbijí brýle, které musí nosit. Všichni přežijí a Jeffrey odvede dívky do nedaleké opuštěné chaty. Zde má v plánu obě dcery zabít a pak zastřelit sebe. Je ale napaden záhadnou černou postavou, která ho zabije. O pět let později Jeffreyho identické dvojče Lucas najímá záchranný tým, který obě dívky v lese našel. Dívky jsou odvezeny na kliniku dr. Dreyfusse. Hovoří o jakési „mámě“, která se o ně v lese starala. K Lucasovi jsou zpočátku nepřátelské, ale poté, co Lucas dá Victorii brýle, ta ho poznává a obejme ho. Lucas a jeho přítelkyně Annabel získají dívky do své péče… (TV Nova)

PlysovyMacko

Opustenych dievcatiek v lesnej chatke sa ujme duch Mama. Tie po navrate do civilizacie privezu ducha so sebou do doma ich stryka a jeho priatelky. Lakacky su fajn. Nikolaj je tu malo, hlavna hrdinka je Jessica. Film mi pripominal Kruh - stara trauma ziveho cloveka sa pretavi do nenavistneho ducha. Nesmiem sa divat na taketo filmy, potom sa bojim ist v tme na zachod. ()

rasto87

Konečne prišiel niekto so skvelým nápadom, kde réžia obsadila do hlavnej úlohy fajn herečku, ktorá v tomto filme vyzerá mimoriadne sexy. Ja som len sedel v kresle a úžase pozeral Mamu. Konečne opäť horor pri ktorom mi začali behať zimomriavky po tele, i keď lakačky neboli až tak strašné akoby mohli byť, ale vďaka skvelej hudbe je znásobený. Je pravda, že nebyť priblblých scén hlavne na konci filmu, kde mama vyzerala skôr ako poľný strašiak a nie ako pomstychtivá matka, bolo by to ešte viac good a hodnotenie by bolo asi ďaleko lepšie. V každom prípade to stojí určite za pozretie. ()

maniacxl

První polovina filmu měla náběh na plnotučnou hororovou lahůdku.Bombastická zápletka,napětí hustý,jak třešňový pyré,a fakt hustý lekačky.Škoda,že druhá půlka začala upadat někam do žánru těžké fantasi a Harriho Potěra.Mít takovej materiál znalejší režisér,možná by z toho vycucl logočtější pointu.Nu což,tohle jsou ale Španělé,a ti na celou věc mají jiný názor.A samotná Maminka taky nemusela být jen nakreslená v době takových masek,co,65%. ()

Uragan

Já to říkám pořád, že ti Španělé ty horory prostě umí... Další velice podaření horor... navíc toto je film od tvůrců ,, Sirotčinec,, kde mě tehdejší mě horor velice slibně oslovil... Dětské hlasy a kvílení dávají hororům to pravé drama... V ,,Mama,, to ty dvě holčičky zahrály bravůrně a i celkový děj a zpracování se mi líbilo ;-) pěkných 80% ()

ShortyIC

Tak toto je vynikajúca lahôdka pre hororovích fanúšikov. Vyhustená atmosféra už od začiatku filmu, napätie, "lekačky" tiež (a v hojnom počte). Hudba k filmu od Fernanda Velázqueza opäť nesklamala. Príbeh bol v celku zaujímavý a hlavne vôbec nebol nudný, bol veľmi dobre prevedený, keďže hlavné postavy to zahrali na jedničku. Jediné negatívum tohto filmu je podľa mňa koniec, ktorý je už kúsok prehnaný, čiže niečo podobné na štýl Insidious. Hororoví diváci si jednoznačne prídu na svoje, nebyť toho prehnaného konca, určite hodnotím plným počtom. 8,5/10 ()

Crybaby

Tak takúto mamu by som mať nechcel. Zvukovo dobré, ladilo to s prostredím a od začiatku nám to dalo najavo že to nebude prechádzka ružovým sadom. Trocha škoda toho polovičného happyendu a toho že to tak rýchlo zbehlo, mohli nám ponúknuť viac akcie. 8/10 ║Videné v kine║ ()

pivomamrad

Výborný atmosférický horor se závěrečnou, trošku mysteriózní 10ti minutovkou, která mně zas tak moc nesedla. Film je v podstatě rozvedená Muschiettiovo prvotina Mama z roku 2008, takže super. Nebojte se, že se nebudete bát, to určitě ano. Přítelkyně i párkrát v kině nadskočila z křesla:o) Objektivně ale musím uznat, že je to o něco málo slabší než SINISTER, ale v dnešní době, co se točí za horory určitě nadprůměr. 80% ()

Zoltar78

Srdce hororového fanouška může zaplesat. Máme tu další velice vydařenou atmosférickou duchařinu, která více než na hektolitry krve sází na hutnou atmosféru a plíživou hrůzu. O napětí ani infarktové lekačky není nouze. Nebýt závěrečného finále, které tak trochu působí jak něco vypůjčeného z Harryho Pottera, neměl bych filmu co vytknout. Dokud tvůrci dávají divákovi prostor pro fantazii, tak vše šlape jako hodinky a film vám prakticky nedá vydechnout. Jak nám ale naservírují mamču v plné kráse, strach i napětí je rázem pryč. Škoda tohoto konečného zaškobrtnutí, které ale filmařům odpouštím neboť předchozích 90% filmu je ukázka dobře zvládnutého řemesla. A ano, i mrazení v zádech se konalo :-). 4,5* ()

Cechyno4

Španělsko je hororovou velmocí. V tomto hororu se to jen potvrdilo. Španělé mě prostě znovu nezklamali! I když se Mama rozjíždí celkem pomalu postupně začíná vynikat v perfektních lekačkách a později i ve skvělé hororové atmosféře. K tomu všemu pomáhá skvělá práce se zvukem. V tomto hororu se dostaví vše co od pravého hororu očekává nadšenec zaměřený na tyto filmy. Strach, napětí, lekačky, příběh. Vše funguje tak jak má. Scéna ke konci filmu v domě je tak neskutečně nadupaná, že jsem byl k uvitržení. Takovou hororovou palbu během cca 10 minut jsem dlouhou dobu u hororu neviděl, jestli vůbec někdy. Trochu netradiční ztvárnění ducha se mi taky zalíbilo. Ke konci filmu se u mě dostavilo i mrazení v zádech a celkově nepříjemný pocit po shlédnutí. Což vyvolá opravdu jen špičkový horor. I když úplný konec filmu je natočen emočně jak na houpačce, já musím před Mama smeknout. Takto se točí horory. I když je teprve konec března, tohle je horký favorit na horor roku 2013 ! ()

chrustie

Posledních 15 minut tutově zabíjí jinak solidně odsýpající nadprůměrnou lekačku. Zbytečně moc jednoduché a hloupé, z kina sem odcházel spíš zklamaný. ()

Zoidbeeland

Poslední horor, který jsem absolvoval v kině byl Sinister a po něm jsem si říkal, že to byl po dlouhé době horor, který stál za to a že budu asi dlouho čekat na další...a aejhle zase tak dlouho to nebylo. Přiletěla se podívat MAMA, která byla poměrně výživná a doufám, že se nenajde ještě TATA, se kterým toho caparta dala dohromady. Atmosféra byla parádní a to zejména do té doby než byla kompletně odhalena lítací MAMA. Poté to napětí trochu opadlo ... i přesto 8,5/10=85%. ()

Murdoc01

Nasrat matku je vždycky vodržku, když je ta matka navíc mrtvá, máte zaděláno na kurefskýho zaracha na onen svět.Střípek naděje v zahnilé žumpě posledních hororových let a když u toho získáte nejen infarkt z námrdový atmosféry a lekaček, ale i príma erekci z Jessicy Chastain, je to prostě yipikaye mother fuckers. ()

Lakai

Po Sinistrovi konečně další horor, který mi vyrazil dech.... dnešním dnem si přestávám stěžovat na svou maminku, protože mít takovouhle Mámu, tak mě trefí šlak ale doopravdy! Oceňuju nápad s třešňovými peckami, takovéhle prvky mě vždycky dostanou, stejně jako "křupinky" v podobě můr, které si menší dívčinka chroupe půlku filmu. Jestli je někdo zvyklý na Béčkové horory plné umělé krve, kterých je všude spousta, může mu zůstat tenhle film, zapovězen... nedoceněn... já se bojím ale ráda a takovéhle "rodinné horory" jsou pro mě to pravé ořechové :) 5* ()

shedlo

V tomto případku nechápu vysoké hodnocení. Duchařiny mám ráda, atmosféra chaty v lesích byla krásně, zaprášeně romantická, mama byla strašidelná, dokud jste ji neviděli v plné kráse a jen jste ji tušili. Dětské herečky také zdařilé, hlavně mladší verze. Ale ten konec, proč? Klišé vedle klišé, doják, proplánové lekačky, ach jo.. Za ztvárnění snové atmosféry maminy smrti dávám **. ()

George.Camel

Dobrá lekačka. Já horory moc nemusím, ale byl jsem přemluven. Párkrát mi vylétly ruce, jak jsem se lekl. Příběh opravdu zajímavý, konec zbytečně roztáhlý, ale jo. Kukněte se na tenhle film. Já na to podruhé nemám nervy. ()

Prochy84

Za pár hodně solidních lekaček a jistou míru originality 3*. Dvě malé holčičky hrály bezvadně a spolu s jejich výkonem a jejich lesní maminkou přišel v jednom momentu i mráz po zádech. ()

HellFireFery

Z tohoto hororu je silně cítit nádech mírně laciné práce. Laciné, ale poctivé práce, kde se nepracovalo až tolik na tricích, ale především na příběhu a lekavých scénách. Přestože je závěr filmu poměrně horor-fairytale, tak si dovolím tvrdit, že se jedná o slušnou lekačku, která musí zaujmout každého milovníka tohoto žánru. Hned se na tom světě lépe žije, když i za poměrně mrzký peníz někdo vytvoří tak povedený horor. PS: Výběr dvou malých holčiček byl trefou do černého! ()

mondavi

Tenhle styl hororu mě nikdy neomrzí. Pár pořádných lekaček, dávka tajemna a zlobivé děti. Nemohu jinak než dát 5*.V. ()

CrazymanM

Pěkný snímeček,nenazval bych to přímo hororem,spíš se kloním k mysterióznímu thrilleru,ale velmi dobře zpracovaný,neokoukané herecké tváře(aspoň pro mě),hlavně ty děcka byly překvapivě dobré!Paráda,doporučuji!!! ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (více)