Mladý sokol Kai se přes zákazy svého otce vydá na dobrodružnou výpravu do bájného ptačího města Zambezia, aby se stal členem prestižní letky chránící město před útoky nepřátel. Jeho otec se ho snaží zadržet, ale je lapen podlým ještěrem, který kuje pikle na přepadení Zambezie. Kai a jeho spřízněná duše Zoe budou muset použít všechny své síly, aby před ním toto jedinečné místo zachránili. (oficiální text distributora)

smajlítko

Kde já už jsem tohle viděla?.... už vím, Top gun. Jenom si za ledi dosaďte ptactvo. Vsadím se, že si děti vzpomenou, až za pár let budou slzet nad Tomem Cruisem. Jinak pěkně animovaná barevná ubreptaná pohádka tak, jak to amíci zkrátka umějí. Pokud se Vám tenhle styl líbí, je to sázka na jistotu. Co také chcete pořád vymýšlet, že. ()

PORTER44

První hodina trochu nuda,zajímavé to začalo být až bitvou o záchranu Zambezie.Ptačí animáky mě moc nebaví a jak bylo vidět ani moje děti o to moc nestojí. ()

ElSombrero

Boha,za co mě trestáš-tohle se dokoukat nedalo,to je proti přírodě.Po Riu přijde toto z pajzlu na nádraží.Jak může být modrý sokol?A ten aligator na stromě?No jediná hvězda za animaci ()

helena19

Pěkný animovaný film pro oddych a relaxaci. Myšlenka pospolitosti všech ptáků byla fajn..prostě zase něco jinýho něž typický americký animovaný film. Jinak si nemyslím, že by měl být zavrhovaný jen proto, že to není americký, osobně mě udivuje, co Jihoafrická republika dokáže natočit. :) ()